+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18

Kód: 1899

Nejlepší šarže, které můžete z brazilských plantáží ochutnat, teď máte na dosah ruky. Arabiky ze slavných regionů Cerrado a Alta Mogiana nezklamou ani největšího fajnšmekra. Potěší chutí čokolády a kakaa, stejně jako karamelovým aftertastem. Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 se hodí k přípravě skvělého espressa, báječná je i na filtru.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
712 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Mundo Nuovo
Region
Region:
Cerrado, Alta Mogiana
Nadm. výška
Nadm. výška:
850 - 1250m
Chuť
Chuť:
Čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 vyniká intenzivní chutí, ve které bezpečně poznáte tmavou čokoládu a kakao, v závěru vás čeká nádherná karamelová dochuť. Tělo lze popsat jako plné, chuť intenzivní. Crema je lehká, soudržná.

Tato káva je vhodná pro přípravu espressa, hodí se i na filtr nebo do moka konvičky.

Původ kávy

Že je Brazílie největším producentem kávy na světě, jistě víte. Že první kávovníky zasadili tamní obyvatelé v 18. století, jste už možná četli. Doplňme tedy ještě několik informací o místopise. Zpočátku byla káva pěstována v regionu Santos, poblíž města São Paulo. Dnes se plantáže nacházejí také v regionech Minas Gerais, Espírito Santo, Bahia, Rondônia, Paraná, Cerrado a Alta Mogiana. Právě ze dvou posledně uvedených oblastí pochází káva Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18. Všimněte si, že to ostatně prozrazuje už svým názvem.

Cerrado leží ve východní části země, jde o region pokrytý tropickými savanami a vysočinami, nacházejí se v něm ale také mokřady a lesy. Klima lze popsat jako polovlhké, tropické, se dvěma dominantními obdobími – sucha (duben-září) a deště (říjen-březen). Průměrné roční teploty se pohybují mezi 22 a 27 ⁰C. Cerrado je známé jako lokalita s vysokou druhovou pestrostí rostlin i živočichů, také proto podléhá jeho značná část přísné ochraně. Pokud jde o tamní kávu, mívá nízkou kyselost, je vyvážená, čokoládově-karamelová. Plantáže jsou vysazeny v nadmořské výšce kolem 850 metrů a poskytují opravdu velké množství skvělé kávy. Za pozornost stojí také fakt, že Cerrado se stal vůbec prvním kávovým producentem, který přistoupil k certifikaci kávy – pro mimořádně kvalitní sorty používá pojmenování Designated Origin.

Alta Mogiana se nachází poblíž São Paula na severovýchodě Brazílie. Jde o oblast se stabilními klimatickými podmínkami, půdou bohatou na organické látky a nadmořskou výškou 800-1000 m n. m. Tuto kávu poznáte podle velmi příjemné sladkosti, jemné kyselinky a jasných tónů sušenek, kakaa a oříšků.

Na závěr ještě informace k označení NY2. Díky němu víte, že 300gramový vzorek kávy neobsahuje více než 6 zrnek s viditelnou vadou. Velmi nízký počet defektních zrn zaručuje lahodnou a konzistentní chuť. A co znamená scr. 17/18? Zkratka scr. (screen) popisuje velikost zrna, která je důležitým měřítkem kvality. Velká, a tedy plně vyzrálá, zrna totiž poskytují vynikající chuť. Velikost 17/18 patří mezi špičku.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
821 Kč /1000 g 698 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

DELIKÁTNÍ TANDEM - espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DELIKÁTNÍ TANDEM - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kdo by nechtěl nektarinku, čokoládu a mandle v jednom malém šálku? Zvlášť, když oblaží smysly nadmíru jemně a na dlouhou dobu. Delikátní tandem jsme připravili z výběrové brazilské a guatemalské arabiky, kterou krásně doplňuje mytá indická robusta. Za skvostnou chutí espressa hledejme přirozené vlastnosti jednotlivých káv i um pražiče. Každé se věnoval zvlášť a přesně tak, jak potřebovala. Nápoj kultivované chuti je jako stvořený pro chvíle relaxace. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
861 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

15% SLEVA
SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kdykoli budete mít chuť na požitek vpravdě půvabný, kdykoli zatoužíte po chvíli laskavé jako letmý úsměv, bude tady. Espresso Svěží kvarteto oceníte ve dnech aktivních, naplněných prací, sportem i zábavou. Spojením prémiových jednodruhových arabik z Brazílie a Guatemaly vznikla káva šarmantní, příjemně občerstvující. Jednotlivé sorty jsme pražili zvlášť a tak, aby společně souzněly v dokonalé harmonii. V espressu najdete chuť karamelu, citrusů, ořechů i mléčné čokolády. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
700 Kč /1000 g 595 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »