+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BRAZÍLIE FAZENDA PAREDAO - Micro Lot

Kód: 1405
Hodnocení: vynikající, 3 recenze

Káva z oblasti Cerrado Mineiro se proslavila intenzivní vůní a medově ovocnou chutí. Region navíc jako vůbec první v Brazílii získal chráněné označení původu, takže o kvalitách kávy nemůže být pochyb. Zvlášť, když se o ni stará Pedro Humberto Veloso, který se pěstování kávovníků věnuje od roku 1977. Tento mikrolot patří zkrátka ke kávovým delikatesám. Dopřejte si!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
745 Kč /1000 g 75 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Cerrado Mineiro
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100m
Chuť
Chuť:
Ovoce, Vanilka, Med
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Chuť

Kávu Brazilie Fazenda Paredao charakterizuje plné tělo a sladká, medově-vanilková chuť s dalšími lahodnými podvrstvami. Najdete v nich především peckovité ovoce. Zároveň se těšte na nádhernou květinovou vůni šálku a příjemnou, lehkou, avšak kompaktní cremu.

Původ

O tom, jak se kávovníky dostaly do Brazílie, vypráví dávná legenda. Za vším je prý nutné hledat lásku a také jednu nevěrnou manželku. Bylo-nebylo, v roce 1727, kdy kávovníky a kávu znali Brazilci pouze z nedaleké Francouzské Guyany, zachtělo se jich také brazilskému guvernérovi. Vyslal tedy mladého seržanta Francisco de Mello Vane a jeho společníka Francisco Reeda pro kávová zrna či mladé rostlinky. Jak už to tak bývá, guvernér Francouzské Guyany D´Oliviers nechtěl o takovém daru či obchodu nic slyšet. Během času, který trávil seržant vyjednáváním s guvernérem, se však činu chopil Francisco Reed. Svedl guvernérovu manželku a zřejmě ji natolik okouzlil, že mu poděkovala kyticí květin. A jako důkaz lásky do ní vetkla několik větviček kávovníků i s červenými plody. Brazilský svůdník tak přivezl kávu do vlasti, semena byla vysazena v regionu Sao Paulo.

Co všechno ale víme o plantáži Paredao? Leží v oblasti Cerrado Mineiro, v jihovýchodní části Brazílie. Podle informací Federace producentů kávy Cerrado (Cerrado Coffee Growers Federation) zahrnuje 55 krajů a 210 tisíc hektarů půdy pokrývají kávové plantáže, které obhospodařuje asi 4,5 tisíce producentů. Průměrná roční produkce oblasti se počítá na 5 milionů 60kilogramových pytlů, což je necelých 13 procent celkového brazilského exportu. Cerrado Mineiro byla první oblastí v zemi, která získala ochranu označení původu. Káva se slovem „Cerrado“ v názvu tedy musí pocházet výhradně odsud.

Konkrétně o farmu Paredao pečuje zkušený Pedro Humberto Veloso. Podnik Veloso Coffee byl založen v roce 1977 a dnes obhospodařuje 2480 hektarů. Roste na nich přes 12 milionů kávovníků druhu arabika, odrůd Catuai, Acaia a Bourbon. Nadmořská výška kolem 1100 metrů, subtropické klima a deštivá léta se suchými zimami kávovníkům skvěle vyhovují. Oblast má navíc dostatečné vodní zdroje, čehož mohou zpracovatelé kávy využít při takzvaném promývání. A také tak činí.

Plody kávovníků sklízejí mezi červnem a srpnem, a to selektivně. Sbírají jen zralé třešně, které odvážejí na místa zpracování. Bobule jsou nasypány do nádrží s vodou, protlačeny drticími plechy a uvolněná kávová zrna putují k fermentaci. Sušení se uskutečňuje na takzvaných afrických lůžcích, tedy vyvýšených prodyšných terasách vystavených slunečnímu žáru. Díky tomu je káva Brazilie Fazenda Paredao sladká a lahodná.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

22. 12.

Hodnocení: vynikající
Velmi medová, nasládlá chuť. Jemná káva.

8. 2.

Hodnocení: vynikající
Objednala jsem si menší balení k degustaci a musím říct, že šlo o dobrou volbu. Chuť plná, sladká, trošku hořká čokoláda a ta vůně :-) Doporučuji ochutnat.

3. 12.

Hodnocení: vynikající
Sama nejsem žádný odborník na kávu, a tak jsem vybírala podle zdejších filtrů (chuť, kyselost) - díkybohu za ně:) Dávala jsem ji jako dárek tátovi, který pije několik káv denně. Káva nadchla nejen jeho, ale i mého velmi náročného bratra, který bývá jinak velmi kritický. Budu tedy objednávat znovu a vřele ji všem doporučuji. Zároveň děkuji Manu Café, že i my neodborníci můžeme díky množství informací tady úspěšně vybrat právě tu správnou kávu:)

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
893 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Opravdu jste ještě neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rychle napravit! Sopečná půda středoamerické země dává tamní arabice plnou, ušlechtilou chuť. V případě sorty San Raffael z regionu Tarrazu je dojem umocněn sametově sladkými tóny karamelu. Svěřte své chuťové buňky odborníkům, vždyť na Kostarice roste 400 milionů kávovníků! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
861 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
674 Kč /1000 g 67 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »