+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BRAZÍLIE FAZENDA PAREDAO - Micro Lot

Kód: 1405
Hodnocení: vynikající, 3 recenze

Káva z oblasti Cerrado Mineiro se proslavila intenzivní vůní a medově ovocnou chutí. Region navíc jako vůbec první v Brazílii získal chráněné označení původu, takže o kvalitách kávy nemůže být pochyb. Zvlášť, když se o ni stará Pedro Humberto Veloso, který se pěstování kávovníků věnuje od roku 1977. Tento mikrolot patří zkrátka ke kávovým delikatesám. Dopřejte si!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
747 Kč /1000 g 75 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Cerrado Mineiro
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100m
Chuť
Chuť:
Ovoce, Vanilka, Med
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Chuť

Kávu Brazilie Fazenda Paredao charakterizuje plné tělo a sladká, medově-vanilková chuť s dalšími lahodnými podvrstvami. Najdete v nich především peckovité ovoce. Zároveň se těšte na nádhernou květinovou vůni šálku a příjemnou, lehkou, avšak kompaktní cremu.

Původ

O tom, jak se kávovníky dostaly do Brazílie, vypráví dávná legenda. Za vším je prý nutné hledat lásku a také jednu nevěrnou manželku. Bylo-nebylo, v roce 1727, kdy kávovníky a kávu znali Brazilci pouze z nedaleké Francouzské Guyany, zachtělo se jich také brazilskému guvernérovi. Vyslal tedy mladého seržanta Francisco de Mello Vane a jeho společníka Francisco Reeda pro kávová zrna či mladé rostlinky. Jak už to tak bývá, guvernér Francouzské Guyany D´Oliviers nechtěl o takovém daru či obchodu nic slyšet. Během času, který trávil seržant vyjednáváním s guvernérem, se však činu chopil Francisco Reed. Svedl guvernérovu manželku a zřejmě ji natolik okouzlil, že mu poděkovala kyticí květin. A jako důkaz lásky do ní vetkla několik větviček kávovníků i s červenými plody. Brazilský svůdník tak přivezl kávu do vlasti, semena byla vysazena v regionu Sao Paulo.

Co všechno ale víme o plantáži Paredao? Leží v oblasti Cerrado Mineiro, v jihovýchodní části Brazílie. Podle informací Federace producentů kávy Cerrado (Cerrado Coffee Growers Federation) zahrnuje 55 krajů a 210 tisíc hektarů půdy pokrývají kávové plantáže, které obhospodařuje asi 4,5 tisíce producentů. Průměrná roční produkce oblasti se počítá na 5 milionů 60kilogramových pytlů, což je necelých 13 procent celkového brazilského exportu. Cerrado Mineiro byla první oblastí v zemi, která získala ochranu označení původu. Káva se slovem „Cerrado“ v názvu tedy musí pocházet výhradně odsud.

Konkrétně o farmu Paredao pečuje zkušený Pedro Humberto Veloso. Podnik Veloso Coffee byl založen v roce 1977 a dnes obhospodařuje 2480 hektarů. Roste na nich přes 12 milionů kávovníků druhu arabika, odrůd Catuai, Acaia a Bourbon. Nadmořská výška kolem 1100 metrů, subtropické klima a deštivá léta se suchými zimami kávovníkům skvěle vyhovují. Oblast má navíc dostatečné vodní zdroje, čehož mohou zpracovatelé kávy využít při takzvaném promývání. A také tak činí.

Plody kávovníků sklízejí mezi červnem a srpnem, a to selektivně. Sbírají jen zralé třešně, které odvážejí na místa zpracování. Bobule jsou nasypány do nádrží s vodou, protlačeny drticími plechy a uvolněná kávová zrna putují k fermentaci. Sušení se uskutečňuje na takzvaných afrických lůžcích, tedy vyvýšených prodyšných terasách vystavených slunečnímu žáru. Díky tomu je káva Brazilie Fazenda Paredao sladká a lahodná.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

22. 12.

Hodnocení: vynikající
Velmi medová, nasládlá chuť. Jemná káva.

8. 2.

Hodnocení: vynikající
Objednala jsem si menší balení k degustaci a musím říct, že šlo o dobrou volbu. Chuť plná, sladká, trošku hořká čokoláda a ta vůně :-) Doporučuji ochutnat.

3. 12.

Hodnocení: vynikající
Sama nejsem žádný odborník na kávu, a tak jsem vybírala podle zdejších filtrů (chuť, kyselost) - díkybohu za ně:) Dávala jsem ji jako dárek tátovi, který pije několik káv denně. Káva nadchla nejen jeho, ale i mého velmi náročného bratra, který bývá jinak velmi kritický. Budu tedy objednávat znovu a vřele ji všem doporučuji. Zároveň děkuji Manu Café, že i my neodborníci můžeme díky množství informací tady úspěšně vybrat právě tu správnou kávu:)

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
532 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
896 Kč /1000 g 90 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

15% SLEVA
KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
821 Kč /1000 g 698 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

Prohlíželi jste


BRAHMI - prášek
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAHMI - prášek

Velká balení:
Malá balení:
1 226 Kč /1000 g 123 Kč /100 g
Dodáme do středy, 7. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »