+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

CASCARA Honduras

Kód: 1293

Není to káva, jak ji známe. A není to ani čaj, jak ho známe. Přesto má Cascara blízko k oběma. Pochází z kávovníků a připravuje se jako čaj. Chutná příjemně ovocně až květinově. A obsahuje kofein. Nejde o žádný novodobý objev. Sušené slupky kávových třešní znali v Jemenu už v 9. století. Kávový nápoj nazývali qisher a dochucovali ho skořicí, zázvorem či muškátovým oříškem. Pochutnejte si také!

Dodáme do pondělí, 20. 8. 2018
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 20. 8. 2018 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 20. 8. 2018 65 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 20. 8. 2018 65 Kč
Geis Dodáme do 20. 8. 2018 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 20. 8. 2018 49 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 20. 8. 2018 ZDARMA
PPL Parcelshop Dodáme do 20. 8. 2018 65 Kč
Geis Point Dodáme do 20. 8. 2018 65 Kč
Velká balení:
761 Kč s DPH
404 Kč s DPH
230 Kč s DPH
Malá balení:
119 Kč s DPH
72 Kč s DPH
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Honduras
Region
Region:
Marcala
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100 - 1800m
Chuť
Chuť:
Citrusy, ostružiny, rybíz, skořice, bergamot

Složení

Cascara 100%

Crema a chuť kávy

Cascara Honduras se po zalití horkou vodou promění v nápoj velmi příjemné ovocné chuti vonící po sladkých rozinkách. Výluh má medovou barvu.

Cascaru můžete popíjet jak horkou, tak v podobě ice tea. Lze ji dochutit kořením nebo osladit, kombinovat s bylinami, ovocem, přírodními sirupy.

Původ

Jihozápad Hondurasu je pěstování kávovníků velmi příznivě nakloněn. Obec Marcala v regionu La Paz, kde jsou registrované plantáže vysazovány od roku 1937, se dokonce může pochlubit vlastní značkou

kávy. Řada místních rolníků využívá při pěstování kávy tradičních postupů. Tak, aby zajistili půdě a kávovým keřům co nejlepší podmínky a dlouhodobou udržitelnost.

Cascaru údajně lidé popíjeli dříve, než objevili pražení kávy. Červená dužina, která ukrývá kávová zrnka, se pro přípravu nápoje využívá od 9. století. Zato první zmínky o pražené kávě pocházejí až z 15. století. Je bezesporu zajímavé, že Cascara upadla na dlouhou dobu jakoby do zapomnění. Své příznivce si udržuje pouze v Jemenu a Etiopii. Až posledních několik let se vrací zpět na výsluní. Jako nápoj skvělé chuti a zajímavých zdravotních benefitů. Podávají ji jihoameričtí kavárníci, objevuje se také na nápojových lístcích několika evropských podniků specializovaných na vybrané kávy a čaje.

Díky Cascaře, kterou lze na trhu najít také pod názvy ceshir, quishr, quisher nebo hashara, odhalíte další rozměr kvalitní plantážní kávy. Její jméno pochází ze španělštiny a překládá se jako skořápka nebo slupka. Vzniká při loupání zralých kávových třešní, a to buď při mokrém zpracování kávy, kdy jsou bobule nasypány do vody a protlačovány drticími plechy, nebo se nechávají plody kávovníků sušit přirozeně a slupky jsou oddělovány až posléze. Následuje samozřejmě jejich třídění a pečlivé dosušení.

V oblastech, kde kávu pěstují, používají často kávové slupky k hnojení půdy nebo jako topivo do sušiček. První případ ale neplatí stoprocentně. Cascara totiž půdu okyseluje, což není právě žádoucí. Lze ji také mulčovat, fermentovat a doplňovat o další prvky v zemědělské produkci důležité. Uvádí se, že v praxi se pro hnojení využijí jen asi 3 procenta světové produkce Cascary.

Herbář a účinky kávy

Cascara
Herbář a účinky Cascary

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

Tento kávo-čaj si můžete připravit zalitím horkou vodou (doporučená dávka 15-20 gramů na 500 ml vody). Cascaru louhujte 5-10 minut. Chutná báječně sama o sobě, ale nápoj můžete vyladit zázvorem, hřebíčkem, medem, citronem nebo vymačkanými pomeranči či kokosovým mlékem. Osvědčuje se také příprava cold-brew, tedy namočení slupek do studené vody a delší louhování v ledničce.

Trendem se stává například výroba limonád s cascarou, műsli tyčinek nebo dokonce mouky.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


PERU ANDES zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 20. 8. 2018
Velká balení:
592 Kč s DPH
319 Kč s DPH
184 Kč s DPH
Malá balení:
97 Kč s DPH
60 Kč s DPH
Mletí:

PERU CAMPO VERDE - kakaové boby nepražené
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU CAMPO VERDE - kakaové boby nepražené

Tohle je kakao s příběhem. Nekecáme! Jestli chcete ochutnat výpěstky 15 peruánských farmářek, které do své práce dávají nejen um a sílu, ale taky srdce, rozhodně neváhejte ani minutu. Družstvo Campoverde dodává do světa kakaové boby nejvyšší jakosti. V jejich chuti najdete samozřejmě hořkou čokoládu, ale taky ovoce, ořechy a náznak peprného anýzu. Jsou interesantní – stejně jako tamní pěstitelky. Více na detailu zboží
Dodáme do pondělí, 20. 8. 2018
Velká balení:
468 Kč s DPH
257 Kč s DPH
149 Kč s DPH
Malá balení:
80 Kč s DPH
51 Kč s DPH

KAKAOVÝ PRÁŠEK - PERU (20/22)
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KAKAOVÝ PRÁŠEK - PERU (20/22)

Ačkoli Peru nepatří mezi největší světové producenty kakaa, nestojí rozhodně stranou. Jeho 71 tisíc tun, které dodává na světovou burzu, stojí za pozornost. Jako jedna z mála zemí vyrábí totiž kakao jemné a aromatické. Kakaovníky rostou skoro všude, včetně pobřeží a oblastí Amazonského deštného pralesa. Více na detailu zboží
Dodáme do pondělí, 20. 8. 2018
Velká balení:
649 Kč s DPH
347 Kč s DPH
199 Kč s DPH
Malá balení:
104 Kč s DPH
64 Kč s DPH
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »