+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

CASCARA Honduras

Kód: 1293

Není to káva, jak ji známe. A není to ani čaj, jak ho známe. Přesto má Cascara blízko k oběma. Pochází z kávovníků a připravuje se jako čaj. Chutná příjemně ovocně až květinově. A obsahuje kofein. Nejde o žádný novodobý objev. Sušené slupky kávových třešní znali v Jemenu už v 9. století. Kávový nápoj nazývali qisher a dochucovali ho skořicí, zázvorem či muškátovým oříškem. Pochutnejte si také!

Momentálně nedostupné
GLS 65 Kč
Česká pošta - Balík do ruky 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu 65 Kč
PPL private (ČR) 65 Kč
Zásilkovna 49 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice ZDARMA
PPL Parcelshop 65 Kč
Velká balení:
834 Kč s DPH
440 Kč s DPH
250 Kč s DPH
Malá balení:
128 Kč s DPH
77 Kč s DPH
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Honduras
Region
Region:
Marcala
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100 - 1800m
Chuť
Chuť:
Citrusy, ostružiny, rybíz, skořice, bergamot

Složení

Cascara 100%

Crema a chuť kávy

Cascara Honduras se po zalití horkou vodou promění v nápoj velmi příjemné ovocné chuti vonící po sladkých rozinkách. Výluh má medovou barvu.

Cascaru můžete popíjet jak horkou, tak v podobě ice tea. Lze ji dochutit kořením nebo osladit, kombinovat s bylinami, ovocem, přírodními sirupy.

Původ

Jihozápad Hondurasu je pěstování kávovníků velmi příznivě nakloněn. Obec Marcala v regionu La Paz, kde jsou registrované plantáže vysazovány od roku 1937, se dokonce může pochlubit vlastní značkou

kávy. Řada místních rolníků využívá při pěstování kávy tradičních postupů. Tak, aby zajistili půdě a kávovým keřům co nejlepší podmínky a dlouhodobou udržitelnost.

Cascaru údajně lidé popíjeli dříve, než objevili pražení kávy. Červená dužina, která ukrývá kávová zrnka, se pro přípravu nápoje využívá od 9. století. Zato první zmínky o pražené kávě pocházejí až z 15. století. Je bezesporu zajímavé, že Cascara upadla na dlouhou dobu jakoby do zapomnění. Své příznivce si udržuje pouze v Jemenu a Etiopii. Až posledních několik let se vrací zpět na výsluní. Jako nápoj skvělé chuti a zajímavých zdravotních benefitů. Podávají ji jihoameričtí kavárníci, objevuje se také na nápojových lístcích několika evropských podniků specializovaných na vybrané kávy a čaje.

Díky Cascaře, kterou lze na trhu najít také pod názvy ceshir, quishr, quisher nebo hashara, odhalíte další rozměr kvalitní plantážní kávy. Její jméno pochází ze španělštiny a překládá se jako skořápka nebo slupka. Vzniká při loupání zralých kávových třešní, a to buď při mokrém zpracování kávy, kdy jsou bobule nasypány do vody a protlačovány drticími plechy, nebo se nechávají plody kávovníků sušit přirozeně a slupky jsou oddělovány až posléze. Následuje samozřejmě jejich třídění a pečlivé dosušení.

V oblastech, kde kávu pěstují, používají často kávové slupky k hnojení půdy nebo jako topivo do sušiček. První případ ale neplatí stoprocentně. Cascara totiž půdu okyseluje, což není právě žádoucí. Lze ji také mulčovat, fermentovat a doplňovat o další prvky v zemědělské produkci důležité. Uvádí se, že v praxi se pro hnojení využijí jen asi 3 procenta světové produkce Cascary.

Herbář a účinky kávy

Cascara
Herbář a účinky Cascary

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

Tento kávo-čaj si můžete připravit zalitím horkou vodou (doporučená dávka 15-20 gramů na 500 ml vody). Cascaru louhujte 5-10 minut. Chutná báječně sama o sobě, ale nápoj můžete vyladit zázvorem, hřebíčkem, medem, citronem nebo vymačkanými pomeranči či kokosovým mlékem. Osvědčuje se také příprava cold-brew, tedy namočení slupek do studené vody a delší louhování v ledničce.

Trendem se stává například výroba limonád s cascarou, műsli tyčinek nebo dokonce mouky.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 25. 4. 2019
Velká balení:
827 Kč s DPH
436 Kč s DPH
248 Kč s DPH
Malá balení:
127 Kč s DPH
76 Kč s DPH
Mletí:

CASCARA KOSTARIKA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CASCARA KOSTARIKA

Říká se jí Zahrada Střední Ameriky. Kávu tam pěstují od 18. století a vděčí jí za mnohé. Díky příjmům z kávy se podařilo vybudovat první železnici na pobřeží Atlantiku nebo národní divadlo. Kostarika svou kávu zkrátka miluje. Neméně pyšní mohou být tamní rolníci i na další vývozní artikl – cascaru. Sušené kávové slupky se dostávají do centra pozornosti vyznavačů zdravého životního stylu i milovníků neotřelých chutí. Přidejte se k nim. Cascara z Kostariky osvěží, povzbudí a… Více na detailu zboží
Dodáme do čtvrtka, 25. 4. 2019
Velká balení:
807 Kč s DPH
427 Kč s DPH
243 Kč s DPH
Malá balení:
124 Kč s DPH
75 Kč s DPH

CASCARA PERU
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CASCARA PERU

Představte si, že tuhle lahůdku považovala většina farmářů za vedlejší produkt zpracování kávy. Nikdo ji moc nechtěl. A přitom se Cascara, tedy sušené slupky kávových třešní, používala pro přípravu nápoje mnohem dřív než pražená zrnka kávy. Vracíme se ke kořenům. Červená dužina je totiž nejen mimořádně zdravá, ale také nadobyčej chutná. Trochu jako čaj a trochu jako káva. Zkrátka ovoce doplněné kofeinem. Více na detailu zboží
Dodáme do čtvrtka, 25. 4. 2019
Velká balení:
675 Kč s DPH
361 Kč s DPH
206 Kč s DPH
Malá balení:
107 Kč s DPH
66 Kč s DPH
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »