+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

CASCARA Honduras

Kód: 1293

Není to káva, jak ji známe. A není to ani čaj, jak ho známe. Přesto má Cascara blízko k oběma. Pochází z kávovníků a připravuje se jako čaj. Chutná příjemně ovocně až květinově. A obsahuje kofein. Nejde o žádný novodobý objev. Sušené slupky kávových třešní znali v Jemenu už v 9. století. Kávový nápoj nazývali qisher a dochucovali ho skořicí, zázvorem či muškátovým oříškem. Pochutnejte si také!

Dodáme do pátku, 27. 4. 2018
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 27. 4. 2018 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 27. 4. 2018 65 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 27. 4. 2018 65 Kč
Geis Dodáme do 27. 4. 2018 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 27. 4. 2018 49 Kč
DHL - SLOVENSKO Dodáme do 27. 4. 2018 139 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 27. 4. 2018 ZDARMA
PPL Parcelshop Dodáme do 27. 4. 2018 65 Kč
Geis Point Dodáme do 27. 4. 2018 65 Kč
Velká balení:
782 Kč s DPH
414 Kč s DPH
236 Kč s DPH
Malá balení:
121 Kč s DPH
73 Kč s DPH
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Honduras
Region
Region:
Marcala
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100 - 1800 m
Chuť
Chuť:
Citrusy, ostružiny, rybíz, skořice, bergamot

Složení

Cascara 100%

Crema a chuť kávy

Cascara Honduras se po zalití horkou vodou promění v nápoj velmi příjemné ovocné chuti vonící po sladkých rozinkách. Výluh má medovou barvu.

Cascaru můžete popíjet jak horkou, tak v podobě ice tea. Lze ji dochutit kořením nebo osladit, kombinovat s bylinami, ovocem, přírodními sirupy.

Původ

Jihozápad Hondurasu je pěstování kávovníků velmi příznivě nakloněn. Obec Marcala v regionu La Paz, kde jsou registrované plantáže vysazovány od roku 1937, se dokonce může pochlubit vlastní značkou

kávy. Řada místních rolníků využívá při pěstování kávy tradičních postupů. Tak, aby zajistili půdě a kávovým keřům co nejlepší podmínky a dlouhodobou udržitelnost.

Cascaru údajně lidé popíjeli dříve, než objevili pražení kávy. Červená dužina, která ukrývá kávová zrnka, se pro přípravu nápoje využívá od 9. století. Zato první zmínky o pražené kávě pocházejí až z 15. století. Je bezesporu zajímavé, že Cascara upadla na dlouhou dobu jakoby do zapomnění. Své příznivce si udržuje pouze v Jemenu a Etiopii. Až posledních několik let se vrací zpět na výsluní. Jako nápoj skvělé chuti a zajímavých zdravotních benefitů. Podávají ji jihoameričtí kavárníci, objevuje se také na nápojových lístcích několika evropských podniků specializovaných na vybrané kávy a čaje.

Díky Cascaře, kterou lze na trhu najít také pod názvy ceshir, quishr, quisher nebo hashara, odhalíte další rozměr kvalitní plantážní kávy. Její jméno pochází ze španělštiny a překládá se jako skořápka nebo slupka. Vzniká při loupání zralých kávových třešní, a to buď při mokrém zpracování kávy, kdy jsou bobule nasypány do vody a protlačovány drticími plechy, nebo se nechávají plody kávovníků sušit přirozeně a slupky jsou oddělovány až posléze. Následuje samozřejmě jejich třídění a pečlivé dosušení.

V oblastech, kde kávu pěstují, používají často kávové slupky k hnojení půdy nebo jako topivo do sušiček. První případ ale neplatí stoprocentně. Cascara totiž půdu okyseluje, což není právě žádoucí. Lze ji také mulčovat, fermentovat a doplňovat o další prvky v zemědělské produkci důležité. Uvádí se, že v praxi se pro hnojení využijí jen asi 3 procenta světové produkce Cascary.

Herbář a účinky kávy

Cascara
Herbář a účinky Cascary

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

Tento kávo-čaj si můžete připravit zalitím horkou vodou (doporučená dávka 15-20 gramů na 500 ml vody). Cascaru louhujte 5-10 minut. Chutná báječně sama o sobě, ale nápoj můžete vyladit zázvorem, hřebíčkem, medem, citronem nebo vymačkanými pomeranči či kokosovým mlékem. Osvědčuje se také příprava cold-brew, tedy namočení slupek do studené vody a delší louhování v ledničce.

Trendem se stává například výroba limonád s cascarou, műsli tyčinek nebo dokonce mouky.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KOLUMBIA BEZKOFEINOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIA BEZKOFEINOVÁ zrnková káva

Ne vždy potřebujeme povzbudit a ne každý miluje kofein. Pro početnou skupinu coffee lovers tady máme bezkofeinovou verzi výběrové stoprocentní arabiky z proslulé kolumbijské farmy Villa Maria. Vyzkoušejte, jak chutná. Pro začátek prozradíme, že je mimořádně elegantní, čokoládová a smyslně ovocná… Více na detailu zboží
Momentálně nedostupné
Velká balení:
837 Kč s DPH
442 Kč s DPH
251 Kč s DPH
Malá balení:
128 Kč s DPH
77 Kč s DPH

CEYLON  HIGH GROWN OP - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CEYLON HIGH GROWN OP - černý čaj

Výborná kvalita za super cenu – to je cejlonský černý čaj, který jsme objevili na našich cestách po nejlepších čajových zahradách světa. Roste vysoko nad mořem, sbírá se ručně a charakterizuje ho nezaměnitelná vůně a decentní nasládlost. Přitažlivě elegantní Ceylon High Grow OP se může směle zařadit i do vašeho Top 10 černých čajů. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 27. 4. 2018
Velká balení:
726 Kč s DPH
386 Kč s DPH
220 Kč s DPH
Malá balení:
114 Kč s DPH
69 Kč s DPH

YUNNAN GREEN SUPERIOR - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

YUNNAN GREEN SUPERIOR - zelený čaj

Velmi vzácný, velmi jemný a velmi chutný. Tak lze krátce popsat Yunnan Green Superior, čaj s mimořádně vysokým podílem stříbřitých lístků. Znalci ocení svěží nálev s ovocným aroma, těm ostatním možná cestu do světa zelených čajů otevře. Přenese je do zahrad se svěžím horským vzduchem. Budou květinově vonět a líbezně šumět. Byla by škoda to aspoň nezkusit. Více na detailu zboží
Momentálně nedostupné
Velká balení:
657 Kč s DPH
351 Kč s DPH
201 Kč s DPH
Malá balení:
105 Kč s DPH
64 Kč s DPH
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »