+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

COLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová

Kód: 1521

Dopřávat si všech chuťových nuancí a aromatických potěšení špičkové plantážní kávy? Ráno, v poledne a dokonce i večer? Proč ne! Když sáhnete po bezkofeinové Columbii Excelso Swiss Water Decafe, nemusíte se obávat potíží se spánkem nebo vysokým tlakem. Dočkáte se zážitku sladkého jako med, svěžího jako ovoce a příjemně nahořklého jako nejlepší čokoláda. Téhle kávě krom kofeinu absolutně nic nechybí.

Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 17. 7. 2020
Velká balení:
876 Kč s DPH
463 Kč s DPH
262 Kč s DPH
Malá balení:
134 Kč s DPH
80 Kč s DPH
Mletí:
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kolumbie
Odrůda
Odrůda:
Castillo
Region
Region:
Pedregal
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600m
Chuť
Chuť:
Ovoce, čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnkovou plantážní kávu Columbia Excelso Swiss Water Decafe můžeme zařadit mezi sladší sorty. Její acidita se vyznačuje skutečnou mírností a lehkostí, takže nápoj působí svěže, nikoli kysele. Snadno v něm tedy rozpoznáme i další chuťové vrstvy – čokoládu, ovoce a byliny. Protože jde o 100% arabiku, crema je světlá, jemná.
 

Původ kávy

Kolumbie kávou voní a po kávě i chutná. Dostanete ji na ulici, pořídíte na farmách. Jeden z největších světových producentů leží na Eje Cafetero (kávové ose), není tedy divu, že se na tamních plantážích kávovníkům daří přímo skvěle. V regionu Pedregal o ně pečují zejména drobní rolníci. Výsledkem je káva šťavnatá, chuťově vrstevnatá, často čokoládových až karamelových příchutí.


První keře kávovníků byly v Kolumbii vysazeny začátkem 19. století. Za jednoho z průkopníků a propagátorů plodiny je považován kněz Francisco Romero. Dnes se o export (a nejen o něj, ale i pěstování, výzkum a vývoj ve výrobě) stará The National Federation of Coffee Growers of Colombia založená v roce 1927. Federace se proslavila marketingovou kampaní, která se konceptem značky Juan Valdez snaží odlišit 100% kolumbijskou kávu od té, která je míchána ze zrn několika zemí. Ochranná známka představující zemědělce vezoucího kávu na mule se v televizi poprvé objevila v roce 1983.


Vypěstování, sklizeň a zpracování kávových plodů je ovšem jen jednou částí procesu, na jehož konci stojí zrna prostá kofeinu. Přesto se u něj na chvíli zastavme. Kávovníky bývají v Kolumbii sklízeny od března do června a od září do prosince. Červené kávové bobule dělníci nasypou do kádí s vodou a protlačí je drticími plechy. Tak jsou plody zbaveny vrchní slupky a částečně i dužiny obalující kávová zrnka. Meziprodukt putuje do barelů, ve kterých (opět ve vodě) káva několik hodin až dní fermentuje. Během přirozeného kvasného procesu se zbývající dužina zcela rozpustí a zelená kávová zrnka uvolní. Nakonec je potřeba kávu dobře usušit – buď v sušičkách nebo na přímém slunci.


Jak se z kofeinem našlapané arabiky stane skvostná káva bez kofeinu? V tomto případě byl použit certifikovaný proces Swiss Water. Takzvaná švýcarská metoda zahrnuje namáčení zelené kávy do horké vody, ve které zůstává přibližně 10 hodin. Voda však zařízením vybaveným filtry s aktivním uhlím neustále protéká. Kofein je tak z kávy postupně extrahován, a to až do doby, kdy ho zelená káva obsahuje méně než 0,01 %.


Bez chemikálií a zbytečného odpadu (použitá voda slouží k zavlažování kávovníků) je tedy káva zbavena kofeinu téměř dokonale. Bez obav si ji mohou dopřávat lidé s vysokým krevním tlakem i těhotné a kojící ženy. Vychutnávejte si ji klidně odpoledne, váš spánkový režim nikterak nenaruší.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 17. 7. 2020
Velká balení:
497 Kč s DPH
273 Kč s DPH
158 Kč s DPH
Malá balení:
84 Kč s DPH
53 Kč s DPH
Mletí:

BRAZÍLIE MINAS  DECAF BEZKOFEINOVÁ zrnková
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS DECAF BEZKOFEINOVÁ zrnková

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 17. 7. 2020
Velká balení:
799 Kč s DPH
425 Kč s DPH
241 Kč s DPH
Malá balení:
124 Kč s DPH
74 Kč s DPH
Mletí:

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 17. 7. 2020
Velká balení:
787 Kč s DPH
419 Kč s DPH
238 Kč s DPH
Malá balení:
122 Kč s DPH
74 Kč s DPH
Mletí:

Prohlíželi jste


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 17. 7. 2020
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »