+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JARNÍ ESPRESSO SMĚS - dárková dóza 300 g

Kód: 1648

Každý tón je unikátní a přeci společně vytvářejí nádhernou symfonii. Symfonii jara. Limitovaná edice espresso směsi je vystavěna tak, aby svou kompozicí evokovala mladistvost, elán a svěžest jarních dnů. Spojením čtyř samostatně pražených prémiových jednodruhových arabik jsme dosáhli chuťového profilu, jenž vyznívá medově, obsahuje prvky jasmínu, těší tóny pomerančů, třešní a čokolády. Voní stejně jako jaro, po květinách.

374 Kč s DPH
334 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Espresso směs výběrové zrnkové kávy Jarní jsme sestavili z pečlivě zvolených single origin specialit. Každá z arabik jí přináší jedinečnou chuť a aroma, což ve výsledku dává espresso s mimořádně dobrým tělem, které můžeme popsat jako medově sametové. Na něj se pak váže mámivě sladká stopa ovoce kombinovaná s intenzivním květinovým aroma, kterému kralují velmi příjemné tóny jasmínu. Při pozorné degustaci zaznamenáte vyvážený soubor pomerančových, třešňových, hroznových a čokoládových chuťových vrstev. Dochuť vykazuje milou svěžest, nasládlou a oblou, která v ústech přetrvává skutečně dlouho.
Tato espresso směs je vhodná pro všechny typy espresso přípravy, zajímavých výsledků však dosáhnete i s využitím chemexu nebo filtru.

Původ kávy

Výroba jakostní espresso směsi je doslova alchymie. Na jejím počátku potřebujete najít, vybrat a na několik rozdílných stupňů upražit řadu kávových sort a šarží. Jejich kombinacemi, novým pražením, ochutnáváním a dalšími úpravami pražení ladíte směs tak, aby ze sebe každý její díl vydal to nejlepší, ale zároveň jim to dohromady krásně ladilo. V tomto sáčku tedy najdete zrna různých barevných odstínů (na rozdíl od takzvaných italských espress, do kterých jsou všechny obsažené sorty praženy současně, čímž může dojít k přepražení nebo nedopražení některých z nich).

My si hrajeme rádi a náš pražič je skutečný mistr. Proto vám teď předkládáme limitované, jedinečné espresso s jarním charakterem. Přečtěte si, z jakých lahůdek jsme ho sestavili.

Na miskách vah a vlastních chuťových buněk jsme vyvažovali čtyři singl origin Speciality Coffee. Plantážní, jednodruhové arabiky z Etiopie, Peru, Panamy a Guatemaly propůjčují směsi přesně takovou dávku svěžesti, medovosti, květovosti, ovocných i kakaových tónů, aby byl výsledek harmonický a přitom mnohovrstevnatě zajímavý.

Ethiopia Guji G2 Bule Hora natural je plně promývaná arabika z jižní části regionálního státu Oromia, konkrétně z okolí města Bule Hora. Pokud byste ho hledali na mapě, zaměřte pozornost na samotné srdce Etiopie. Oromia je oblast oplývající přírodními krásami, kromě divokých zvířat a pestré flóry uchvacuje návštěvníky úžasným jeskynním systémem a mnoha jezery. Nabízí snad všechny druhy krajinných scenérií – od polopouští a stepí až po afroalpské vysočiny tyčící se do výšky přes 4 300 metrů n. m. Kávovníkové plantáže pokrývají v Oromii přes 5 tisíc hektarů půdy. Kávu sbírají farmáři ručně a zpracovávají promýváním. Zrna nechávají 24-36 hodin fermentovat, poté je suší na tzv. afrických lůžkách na přímém slunci. Káva z Bule Hora vyniká intenzivní vůní červeného ovoce, dobrou kyselinou a dobrým tělem. V chuti převažuje med doprovázený pomeranči a třešněmi.

Peru SHB G1 Finca Rosenheim jsme přivezli z farmy Villa Rica vedené rodinou Rosenheim. Leží v izolované oblasti deštných pralesů Selva ve východní části Peru. V hornatém regionu žije velmi málo lidí, příroda je naprosto nedotčena a klimatické podmínky jsou pro pěstování speciálních káv jako stvořené. Není divu, že z plantáží vysazených v nadmořské výšce 1 600 metrů sklízejí Rosenheimovi zrno unikátních vlastností. S dobrým tělem, lehkou kyselinkou, ovocnými tóny a čokoládovou dochutí. Aroma je květinové, velmi atraktivní.

Jasmínové tóny, které v této espresso směsi zřetelně rozpoznáte, připište na vrub arabice Panama Reserva Candela SHB. Pochází z okolí sopky Barú v regionu Candela. Vulkán s nadmořskou výškou 3 474 metrů je neaktivní, v zimě jeho vrchol pokrývá sníh. Kávovníky vysazují farmáři rodiny Gallardo vysoko v kopcích, proto je tamní sklizeň označována zkratkou SHB (Strictly Hard Bean). Taková káva mívá tvrdší zrno, ale díky pomalejšímu zrání je intenzívnější v chuti i aroma. Konkrétně v tomto případě se můžete těšit na chuť tmavých hroznů, vína a lehké pohlazení jasmínovými květy. Tělo je jemné, kyselinka ovocná.

Čtvrtou arabikou, která krásně podtrhuje a doplňuje všechny předchozí, je Guatemala washed Huehuetenango-Finca EL Puente. Jak už název vypovídá, jde o kávu z obce Huehuetenango nacházející se v kopcích západní Guatemaly. Vyváží především kávu, takže se její lidé umí o kávovníky postarat s náležitou péčí. Subtropické horské klima s teplými léty a mírnými zimami jim ostatně hrají do karet. Jedna z tradičních farmářských rodin hospodaří na Finca El Puente, koupila ji v roce 2017. Rodina Jorge se stará o 26hektarovou plantáž na úrodné vulkanické půdě. Výsledkem je káva s vůní karamelizovaných citrusových plodů, fialek, medu a jahod. V její dochuti poznáte čokoládu, tělo je sametové, kyselinka jemná.

Složení

Ethiopia Guji G2 Bule Hora natural
Peru SHB G1 Finca Rosenheim
Panama Reserva Candela SHB
Guatemala washed Huehuetenango-Finca EL Puente

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KARAMELOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KARAMELOVÁ zrnková káva

Karamelový bonbon, karamelový likér, karamelová zmrzlina. Jistě chápete, že jsme tuto cukrářskou vychytávku nemohli vynechat ani při aromatizaci naší kávy. Stoprocentní arabika s karamelovým aroma je zdrojem dobré nálady, pohody a svěžesti. Pohodlně se usaďte… začíná cesta karamelovým rájem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »