+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová

Kód: 1521
Hodnocení: velmi dobrá, 1 recenze

Dopřávat si všech chuťových nuancí a aromatických potěšení špičkové plantážní kávy? Ráno, v poledne a dokonce i večer? Proč ne! Když sáhnete po bezkofeinové Kolumbii Excelso Swiss Water Decafe, nemusíte se obávat potíží se spánkem nebo vysokým tlakem. Dočkáte se zážitku sladkého jako med, svěžího jako ovoce a příjemně nahořklého jako nejlepší čokoláda. Téhle kávě krom kofeinu absolutně nic nechybí.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kolumbie
Odrůda
Odrůda:
Castillo
Region
Region:
Pedregal
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovoce
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnkovou plantážní kávu Kolumbie Excelso Swiss Water Decafe můžeme zařadit mezi sladší sorty. Její acidita se vyznačuje skutečnou mírností a lehkostí, takže nápoj působí svěže, nikoli kysele. Snadno v něm tedy rozpoznáme i další chuťové vrstvy – čokoládu, ovoce a byliny. Protože jde o 100% arabiku, crema je světlá, jemná.
 

Původ kávy

Kolumbie kávou voní a po kávě i chutná. Dostanete ji na ulici, pořídíte na farmách. Jeden z největších světových producentů leží na Eje Cafetero (kávové ose), není tedy divu, že se na tamních plantážích kávovníkům daří přímo skvěle. V regionu Pedregal o ně pečují zejména drobní rolníci. Výsledkem je káva šťavnatá, chuťově vrstevnatá, často čokoládových až karamelových příchutí.


První keře kávovníků byly v Kolumbii vysazeny začátkem 19. století. Za jednoho z průkopníků a propagátorů plodiny je považován kněz Francisco Romero. Dnes se o export (a nejen o něj, ale i pěstování, výzkum a vývoj ve výrobě) stará The National Federation of Coffee Growers of Colombia založená v roce 1927. Federace se proslavila marketingovou kampaní, která se konceptem značky Juan Valdez snaží odlišit 100% kolumbijskou kávu od té, která je míchána ze zrn několika zemí. Ochranná známka představující zemědělce vezoucího kávu na mule se v televizi poprvé objevila v roce 1983.


Vypěstování, sklizeň a zpracování kávových plodů je ovšem jen jednou částí procesu, na jehož konci stojí zrna prostá kofeinu. Přesto se u něj na chvíli zastavme. Kávovníky bývají v Kolumbii sklízeny od března do června a od září do prosince. Červené kávové bobule dělníci nasypou do kádí s vodou a protlačí je drticími plechy. Tak jsou plody zbaveny vrchní slupky a částečně i dužiny obalující kávová zrnka. Meziprodukt putuje do barelů, ve kterých (opět ve vodě) káva několik hodin až dní fermentuje. Během přirozeného kvasného procesu se zbývající dužina zcela rozpustí a zelená kávová zrnka uvolní. Nakonec je potřeba kávu dobře usušit – buď v sušičkách nebo na přímém slunci.


Jak se z kofeinem našlapané arabiky stane skvostná káva bez kofeinu? V tomto případě byl použit certifikovaný proces Swiss Water. Takzvaná švýcarská metoda zahrnuje namáčení zelené kávy do horké vody, ve které zůstává přibližně 10 hodin. Voda však zařízením vybaveným filtry s aktivním uhlím neustále protéká. Kofein je tak z kávy postupně extrahován, a to až do doby, kdy ho zelená káva obsahuje méně než 0,01 %.


Bez chemikálií a zbytečného odpadu (použitá voda slouží k zavlažování kávovníků) je tedy káva zbavena kofeinu téměř dokonale. Bez obav si ji mohou dopřávat lidé s vysokým krevním tlakem i těhotné a kojící ženy. Vychutnávejte si ji klidně odpoledne, váš spánkový režim nikterak nenaruší.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

9. 3.

Hodnocení: velmi dobrá
Místní brazilská bezkofeinová je mnohem lepší. Ale možná to je i mými chuťovými preferencemi. Tato není tak jemná ani tak "kulatá." Když jsem si ale přivezla k rodičům tuto kávu (protože u nich bez kofeinu nenajdu) a uvařila si ji po tátově kávě s kofeinem od jiné značky (pravda, doma se chovají ke kávě trochu barbarsky), stále jsem ji ocenila více. Rozhodně je lepší než jiné kávy bez kofeinu, které jsou na českém trhu k dostání.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE MINAS  DECAF BEZKOFEINOVÁ zrnková
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS DECAF BEZKOFEINOVÁ zrnková

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
799 Kč /1000 g 80 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 1. 11. 2021

MEXICO CHAPAS DECAF BIO  BEZKOFEINOVÁ  zrnková
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO CHAPAS DECAF BIO BEZKOFEINOVÁ zrnková

Jediné, co jí chybí, je kofein. Mexická delikatesa splňuje nejvyšší nároky gurmetů a kávoznalců. Hory daly téhle kávě chuť šťavnatého ovoce, hořké čokolády a jemného tabáku, místní lidé se postarali o dokonalé zpracování každého zrnka. Na vás už je, vychutnávat si chiapaskou BIO kvalitu, kdykoli se vám zamane. Klidně i navečer. Kde není kofein, tam se spí sladce a dlouho. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
799 Kč /1000 g 80 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 1. 11. 2021

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Možná patříte k těm, kdo kávu milují, ale měli by trochu ubrat na množství. Pro takové případy máme bezkofeinovou plantážní arabiku z tradičního peruánského regionu. Speciálním, patentovaným švýcarským postupem přišla o stimulační účinky, ale uchovala si úžasnou chuť a vynikající aroma. Najdete v nich hedvábné tóny čokolády, ořechů a červeného ovoce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »