+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KOLUMBIE HUILA ROJAS ESTATE GEISHA - Micro Lot

Kód: 1679

Jejich pospolitost a pracovitost obdivují všichni sousedé, jejich kávu všichni znalci. Rodina pana Eliécera Rojas, který vede farmu v jihozápadní části Kolumbie, je dávána pěstitelům za vzor. Jejich Geisha „s rodokmenem“ vyniká jedinečným chuťovým profilem, v němž se vykreslují tóny jablek, limetky, papáji a mandlí. Aroma je typicky květinové, sladké. Tato exkluzivní sorta jistě zaujme i vás.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
2 029 Kč /1000 g 203 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kolumbie
Odrůda
Odrůda:
Geisha
Region
Region:
Huila
Nadm. výška
Nadm. výška:
1450 - 1650m
Chuť
Chuť:
Mandle, Jablko, Limetka, Papája
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Kolumbie Huila Rojas Estate Geisha je už ze své podstaty naprosto luxusní. Odrůda Geisha je známa sladkou chutí, bohatými tóny ovoce a květin. To vše se v této kávě objevuje – dočkáte se skvostné kombinace jablíček, papáji a limetky, kterou doplňují hořkosladké mandle. Květinové, nasládlé aroma celkový dojem z kávy báječně korunuje. Protože jde o arabiku, dočkáte se lehké, soudržné a světlé cremy.

Původ kávy

Když v úvodním textu říkáme, že tohle je káva „s rodokmenem“, ani trochu si nevymýšlíme. Takzvané mikroloty jsou sorty pěstované na jednom konkrétním místě, nesesypávané z více sklizní a více plantáží. U mikrolotu vždycky víte, kde přesně vyrostl a můžete si tedy dopřát jedinečnou chuť pocházející jen a pouze z uvedeného pozemku. Zpracovávají se odděleně od další kávy dané plantáže, aby se zdůraznily jejich speciální vlastnosti. Právě proto jsou mikroloty velmi vyhledávané, na druhou stranu však jen v omezeném množství dostupné.

Farmu El Bolsón, na které hospodaří Eliécer a Elvia Rojas plus jejich pět dcer a čtyři synové, najdete v západní části Kolumbie. Region Huila je hornatý, zahrnuje například třetí nejvyšší horu země - sopku Nevado de Huila. V oblasti pramení kolumbijská největší řeka Magdalena, na níž leží přehrada Betania. Plantáže kávovníků se rozkládají v nadmořské výšce 1 450 až 1 650 metrů a zabírají plochu 26 hektarů. Pouze na 2 procentech rozlohy však farmáři pěstují odrůdu Geisha - celkem 9 tisíc rostlin.

U Geishi se na chvilku zastavme. Jde o původní odrůdu kávovníku pocházející z etiopské oblasti Gesha. Rostlina dosahuje výšky až 5 metrů a špičkovou sklizeň poskytuje v nadmořských výškách nad 1 400 metrů. Nemá ráda přímé slunce, které její listy poškozuje. Geisha se proslavila jedinečným chuťovým profilem a tedy vysokou exkluzivitou i prodejní cenou.

Mikrolot Kolumbie Huila Rojas Estate Geisha byl sklizen v období od října do listopadu. Kávovníky jsou v regionu sklízeny ještě jednou, a to v dubnu a květnu. Protože jde o kávu unikátní, škubali červené plody členové rodiny Rojas výhradně ručně, aby vyloučili nezralé nebo poškozené bobule. Poté je nasypali do mlýnů, ve kterých byly za pomocí proudu vody a drticích plechů zbaveny slupky i části dužiny. Takto uvolněná kávová zrnka putovala do sudů s vodou, kde několik hodin fermentovala. Díky tomu se přirozeným způsobem rozpustila zbývající dužina. Takzvaně promytou kávu sušili farmáři na přímém slunci.

Farma El Bolsón je členem družstva Cadefihuila a také sdružení Guacacallo Association. Společným cílem všech členů je vyladit pěstební i výrobní postupy tak, aby výsledná káva byla co nejhodnotnější.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


VANILKOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VANILKOVÁ zrnková káva

Tradiční a populární vanilková příchuť dodává plantážní kávě něžnou hebkost. Aromatické koření znají snad ve všech domácnostech, je součástí řady pokrmů, nápojů i parfémů. Není proto divu, že vanilkou aromatizujeme také kávu. Náš mistr pražič věnuje přípravě ochucené kávy maximální pozornost. A my můžeme nabízet nejvyšší kvalitu! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

SKOŘICOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SKOŘICOVÁ zrnková káva

Samé dobré zprávy: káva ochucená skořicí zlepšuje spalování tuků, ničí bakterie a zahřívá. Nevěříte? Pak nutně musíte vyzkoušet Skořicovou zrnkovou kávu z And. Lehounká peprnost z ní dělá originální nápoj pro každé ráno, přirozená nasládlost zase svádí k odpolednímu pošmáknutí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

GALAPAGOS SC 18 SAN CRISTOBAL BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GALAPAGOS SC 18 SAN CRISTOBAL BIO - zrnková káva

Jak asi chutná Nejlepší káva roku? My jsme to vyzkoušeli a můžeme říct, že božsky! Galapagos SC 18 z ostrova San Cristobal je podle nás jedna z úplně nejlepších plantážních káv vůbec. Její intenzivní aroma a vynikající rovnováha těla a kyselosti z ní dělá našeho velkého favorita. Objevte i vy chuť sladkého karamelu s dotekem limetky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
3 116 Kč /1000 g 312 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »