+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KOSTARIKA CATUAI HONEY - Micro Lot

Kód: 1409
Hodnocení: vynikající, 3 recenze

Hacienda Sonora leží v centrálním údolí Kostariky. Kávovníky začal na úpatí sopky Poás pěstovat před téměř 50 lety Alberto Guardia. Dnes má jeho káva skvělou reputaci. Stará se o ni Albertův syn a podle ohlasů světových baristů se mu daří exportovat skutečnou špičku. I vy se můžete oddat tónům třešní, čokolády a oříšků. Dočkáte se zároveň sametové cremy, díky které si mikrolot získal přezdívku červené zlato.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
956 Kč /1000 g 96 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 5. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kostarika
Odrůda
Odrůda:
Red Catuai
Region
Region:
Centra Valley
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200 - 1300m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Lískový oříšek
Zpracování
Zpracování:
Honey

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva Kostarika Red Catuai Honey vyniká ovocnou, sladkou, jemnou chutí, ve které se objevují tóny čokolády a lískových oříšků. Vínová kyselost a špetka koření jí přidávají na originalitě. Crema je jemná, sametová.

Původ kávy

Kdo by chtěl cestovat na farmu Hacienda Sonora, musel by se vydat na Kostariku. Přesněji do regionu Central Valley, jednoho z nejnavštěvovanějších národních parků země. Symbolem této oblasti a zároveň velkou turistickou atrakcí je stále činná sopka Poás. Nahlédnout přímo do jejího kráteru lze ale jen v případě, že to geotermální aktivita vulkánu dovolí. Stává se totiž, že pára nahromaděná v kapsách uvnitř sopky prorazí ven a zvedne gejzíry vody až do výšky 250 metrů. Proto bývá přístup k jezeru, do kavárny i na stezky čas od času uzavřen. Největší aktivní vulkán na světě o sobě dal pořádně slyšet v roce 2017. Poslední erupce s chrlením lávy jsou ale datovány do roku 1954.
Dnes tedy plantáže kávovníků, které proslavily nejen rodinu Alberta Guardia, ale celou Kostariku, můžeme bez obav navštívit. Samotná farma leží na úpatí zmíněné sopky, na rozloze 100 hektarů. Naprostá většina plochy je určena k pěstování zastíněných kávovníkových keřů, 10 hektarů vymezili farmáři cukrové třtině, na 25 hektarech zachovali původní divokou přírodu. Podnik Hacienda La Sonora založil koncem 20. století Alberto Guardia, dnes se o něj (po studiích strojírenství v Kalifornii) stará jeho syn Diego. Byl to právě on, kdo spatřil v mikrolotech velkou budoucnost. Kávová zrna sklizená z přesně dané lokality jsou považována za nejlepší způsob, jak si vychutnat specifika konkrétní plantáže.
Na chuti kávy se samozřejmě kromě vulkanické půdy a stínu původního pralesa podílejí také ruce dělníků a farmářů. To, jakým způsobem sklizeň zpracují, do velké míry určuje její kvalitu. V případě lidí z Hacienda Sonora se můžete spolehnout na naprosto profesionální přístup kombinovaný se specifickou technologií. Takzvaný polopromytý způsob výroby (honey neboli medový) je pro Střední Ameriku typický. V loupacím stroji se kávové plody zbaví vrchní slupky. Tady ale podobnost s obvyklejším mokrým procesem končí. Kávová zrnka obalená ve sladké dužině jsou následně sušena a až poté od dužiny dokonale očištěna. Polopromýváním se v kávě uplatňují zároveň kyselost a sladkost i jistá zemitost.
Mikroloty ze Sonory jsou čisté druhově i chuťově. Stejně jako je čisté prostředí, ve kterém rostou, způsob pěstování a výroba. Je tedy jisté, že šálek kávy od rodiny Guardia poskytne nevšední zážitek každému kávomilci.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

31. 3.

Hodnocení: vynikající
Opravdu výborná káva

8. 10.

Hodnocení: vynikající
Výborná káva, bez chybičky.

9. 6.

Hodnocení: vynikající
Pěna odpovídá popisu, chuť neskutečná! Je to úplně jiná káva :) Na patře jsou hned cítit třešně, což bylo trošku nezvyklé, ale moc dobré. Jako bych měla čokoládu se sušenýma třešněma. Káva pro speciální chvíle.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Opravdu jste ještě neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rychle napravit! Sopečná půda středoamerické země dává tamní arabice plnou, ušlechtilou chuť. V případě sorty San Raffael z regionu Tarrazu je dojem umocněn sametově sladkými tóny karamelu. Svěřte své chuťové buňky odborníkům, vždyť na Kostarice roste 400 milionů kávovníků! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 5. 2021

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
788 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 5. 2021

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot

Rodina je základ… dobré plantáže. Když před půl stoletím vysadil Moises Meza první kávovníky v oblasti Leon Cortes, už tušil, že dělá dobře. Dnes jedinečnou kávu pěstují ve stínu stromů jeho synové Javier a Gabriel. Na jejich mikroloty čekají kávomilci na celém světě velmi netrpělivě. Ten poslední má jemnou, mléčně čokoládovou chuť osvěženou tóny třešní. Bez nadsázky nejlepší káva z Kostariky dostane i vás. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 321 Kč /1000 g 132 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 5. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »