+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

LETNÍ ESPRESSO SMĚS - dárková dóza 300 g

Kód: 1691

Rovnováha je křehká, harmonie vzácná. Limitovaná edice espresso směsi patří k těm, kterým se podařilo získat obojí. Spojuje prémiové, samostatně pražené jednodruhové arabiky tak, aby se jejich chutě propojily v líbezné kompozici. Dokonalá balada léta. Najdete v ní hořkou čokoládu, šťavnaté jahody i vůni cedrového háje. Mírná kouřová dochuť navodí dojem horkého letního podvečera.

388 Kč s DPH
337 Kč bez DPH
Dodáme do pátku, 1. 7. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Espresso směs výběrové zrnkové kávy Letní je postavená na čtveru single origin specialit. Arabiky, které jsme do ní vybrali, oplývají mnoha atraktivními chutěmi. Najdeme mezi nimi karamel, limetku, jablko, jahody, vanilku, byliny, tabák, cedrové dřevo a také lehce nahořklou zemitost. Díky mimořádně pečlivému postupu pražení každé sorty separátně tak, aby v ní vynikl nejzajímavější tón, a také díky svědomitému hledání ideálního poměru sort, se podařilo sestavit espresso směs s naprosto nezaměnitelnou chutí připomínající skutečné léto. Je totiž čokoládově hořká a jahodově svěží zároveň, k tomu cedrově voňavá a tajuplně kouřová.

Tato espresso směs je vhodná pro všechny typy espresso přípravy, zajímavých výsledků však dosáhnete i s využitím chemexu nebo filtru.

Původ kávy

Vytvořit skutečně vynikající espresso směs je počin hodný mistra. My takového naštěstí máme, takže vám díky jeho zkušenostem a vytříbeným chuťovým i čichovým buňkám můžeme nabídnout další ze sezonních lahůdek. Letní je totiž postavená přesně tak, aby podtrhovala atmosféru dovolené - třeba na rozpálené pláži, ale klidně i na stinné zahradě nebo v chladivých horách. Léto přesně takové, jaké máte rádi. Plné rozmanitých vůní, plné báječných chutí.

Každá ze čtyř singl origin Speciality Coffee byla pražena samostatně, jen tak dlouho a na takový stupeň, aby výsledné směsi propůjčila něco ze své jedinečnosti. Která ovšem koresponduje s jedinečnostmi káv ostatních. Ano, je to věda. Proto máme vymýšlení, přípravu a ochutnávání espress tak rádi. A proto je nabízíme pouze několik měsíců v roce.

Pokud toužíte po podrobnostech, poslužte si. Z čeho jsme Espresso směs Letní namíchali, není žádným tajemstvím. Co si střežíme, jsou poměry i stupně a doby pražení.

O chuť červeného ovoce a krémovou hebkost směsi se stará Indonesia Java Jampit Estate Large Bean A/WP-1X. Pochází z tradiční plantáže rozložené na východě Jávy ve výškách kolem 1 100 až 1 600 metrů nad mořem, kterou v 18. století založili nizozemští osadníci. Na rozdíl od většiny indonéské produkce, je tato káva zpracována plným promytím, čímž získává čistý a vyvážený profil. Zrno je sušeno na přímém slunci.

Indie Monsoned Malabar patří ke špičce mezi kávami indickými. Zároveň je pozoruhodná velikostí zrna, které je krásně žluté a po upražení i světlejší než bývá zvykem. Přivezli jsme ho z Karnataky, regionu ovlivňovaném častými monzuny a větry. Kávovníky jsou vysazovány v nadmořské výšce 1 700 metrů, poblíž políček s kardamomem, hřebíčkem a skořicí. Káva tak dozrává pomalu, zato má dostatek času absorbovat jedinečné aroma vysokých hor, nedalekého Indického oceánu a pestré přírody. Zrno je zpracováno monzunováním, jeho chuť je decentně nahořklá, příjemně zemitá a kouřová.

Honduras natural Noe Portillo vyrostla také v kopcích. O keře kávovníků pečoval se svými lidmi Noe Fernando Portillo, majitel farmy San Fernando, která se nachází v regionu Copan. Karamelová chuť doplněná stopami jablek a limetek patří k velmi vyhledávaným. Jsou za ní jak půdní poměry a vyšší nadmořská výška, tak zpracování takzvanou suchou metodou. Zajímavostí také je, že zrno bylo sušeno v solární sušičce.

A zapomenout nemůžeme ani na kávu Nicaragua Las Campanillas Finca Los Potrerillos. Jde o vysokohorskou, promývanou arabiku z regionu Jinotega. Díky nadmořské výšce přes 1 700 metrů, ve které zrna dozrávala, vyniká vyváženou aciditou, je svěže citrusová a krásně vyvážená.

Složení

Indonesia Java Jampit Estate Large Bean A/WP-1X
Indie Monsoned Malabar
Honduras natural Noe Portillo
Nicaragua Las Campanillas Finca Los Potrerillos

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BYLINNÁ SMĚS UVOLŇOVAČ STRESU - wellness čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BYLINNÁ SMĚS UVOLŇOVAČ STRESU - wellness čaj

Třezalka a jmelí, co víc byste chtěli… Veršujte, odpočívejte, běhejte nebo čtěte. Zbavte se stresu, jak je vám libo. Ale nezapomeňte u toho na pitný režim. Naše bylinná směs pošle napětí a přetlak z rušného života všakvyvítekam. Odpočiňte si v náruči přírody. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 113 Kč /1000 g 111 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 1. 7. 2022

KOLUMBIE HUILA WOMEN´S COFFEE PROJECT - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE HUILA WOMEN´S COFFEE PROJECT - Micro Lot

Na jihozápadě Kolumbie, v sopečné půdě vysokých hor, dozrává káva. Na tom by nebylo nic zvláštního. Červené bobule v sobě ovšem ukrývají zrnka jedinečných chutí a vůní. Taková nerostou nikde jinde na světě. Proto patří mikrolot z oblasti Huila k nejvyhledávanějším. Stojí za ním ženy z 21 farem, které díky našim mlsným jazýčkům pošlou své děti do škol a zajistí jim služby lékaře. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
966 Kč /1000 g 97 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 1. 7. 2022

FRAPPE JAHODA - rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

FRAPPE JAHODA - rozpustná káva

Věděli jste, že jahody se dříve podávaly jen u královského dvora? Dnes je oblíbené ovoce naštěstí mnohem dostupnější. Tak dostupné, že si ho můžete vychutnat i v kávě. Lyofilizovaná mexická arabika obohacená přírodním jahodovým aroma je perfektním základem pro osvěžující letní frappé. Ale nenechte se mýlit, mlsné jazýčky potěší i v horké verzi pro chladnější dny. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
697 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 1. 7. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »