+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

MEXICO CHAPAS DECAF BIO BEZKOFEINOVÁ zrnková

Kód: 1515
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Jediné, co jí chybí, je kofein. Mexická delikatesa splňuje nejvyšší nároky gurmetů a kávoznalců. Hory daly téhle kávě chuť šťavnatého ovoce, hořké čokolády a jemného tabáku, místní lidé se postarali o dokonalé zpracování každého zrnka. Na vás už je, vychutnávat si chiapaskou BIO kvalitu, kdykoli se vám zamane. Klidně i navečer. Kde není kofein, tam se spí sladce a dlouho.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
799 Kč /1000 g 80 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Mexiko
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Chiapas
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ořech
Zpracování
Zpracování:
Mokré
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Mexico Chiapas Decafe BIO je chuťově pestrá, bohatá a plná. Poznáte v ní jak tropické ovoce, tak ořechy a čokoládu, nechybí příjemný podtón tabáku. Dekofeinizace se na chuti ani vůni kávy nikterak nepodepisuje. Protože jde o arabiku, očekávejte nižší, jemnou, soudržnou cremu.

Původ kávy

Mexický region Chiapas je domovem starověkých mayských kultur, oblastí s nádhernou přírodou a cílem turistů z celého světa. Najdete ho na jihovýchodě Mexika, u hranic s regiony Oaxaca, Veracruz a Tabasco. Jeho pobřeží omývají vody Tichého oceánu a jeho kopce bývají velmi často zahaleny v mlze. Chiapas má vlhké, tropické klima, s průměrnými ročními srážkami kolem 3 000 mm za rok. Pro horská pásma je díky tomu typická vysoká vlhkost a mírné klima, což vyhovuje pěstování mnoha rostlin, kávovníky nevyjímaje.


Odrůda Caturra zde patří k hojně rozšířeným. Rostliny jsou menšího, kompaktního vzrůstu, s dobrým výnosovým potenciálem, nicméně velmi vysokou citlivostí k řezu i houbovým chorobám. Caturra je přirozenou mutací odrůdy Bourbon, která byla objevena začátkem 20. století v Brazílii. Díky mutaci jednoho genu jsou kávovníky Caturra drobnější, mohou se pěstovat více u sebe a poskytovat tedy větší výnos na hektar. Kávovníky této odrůdy plodí třetím rokem, konkrétně v Mexiku se kávové třešně sklízejí od ledna do března. Jde o jednu z ekonomicky nejvýznamnějších kávových odrůd Střední Ameriky.
V tomto případě jsou kávovníky pěstovány v režimu organického zemědělství, tedy bez použití průmyslových hnojiv nebo ošetřujících přípravků. Také pečlivé zpracování, skladování a vysoké nároky na čistotu přepravy se podílejí na faktu, že káva může používat označení BIO. Káva je „vyráběna“ mokrou metodou. To znamená, že plody kávovníků jsou nejdříve nasypány do vody, ve které dojde k oddělení zralých a nezralých kusů. Zralé třešně je potřeba protlačit drticími plechy, které je zbaví vrchní slupky. Pak je káva nasypána do barelů s vodou, kde několik hodin až dní fermentuje. Během přirozeného procesu se rozpustí dužina obalující kávová zrnka. Ta se dále suší buď na přímém slunci, nebo v sušičkách.


Protože Mexico Chiapas Decafe BIO neobsahuje kofein, popišme si také způsob, jak byla povzbuzující látky zbavena. Metoda Mountain Water Decaf je totiž zajímavá a ukazuje, že kávová zrnka mohou ztratit kofein, ale uchovat si všechny vzácné chutě i vůně. V celém procesu hraje roli pouze voda a uhlíkové filtry. Dělníci nejprve namáčejí zelená kávová zrna ve vodě, mimořádně čisté, pramenící na hoře Pico de Orizaba (nejvyšší hora Mexika - 5 636 m n.m. - je jedním ze tří celoročně zasněžených vrcholů země). Takto vyextrahují oleje a kofein. Ty zůstanou ve vodě, kterou prolévají uhlíkovými filtry. Výsledkem je voda zbavená kofeinu, ale plná přirozené chuti kávy. Zrnka jsou do vody navrácena, aby zpět přijmula všechny chuťové nuance a úžasnou vůni i aroma. Tímto způsobem lze kávu zbavit až 99,9 procent kofeinu bez využití chemie.


Bezkofeinovou zrnkovou kávu lze použít naprosto stejně jako kofeinovou, na filtru, v automatických kávovarech a podobně. Mohou si ji dopřávat lidé trpící poruchami spánku, je vhodná k odpolednímu či podvečernímu popíjení. Je doporučována také budoucím maminám a kojícím ženám.

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

3. 10.

Hodnocení: vynikající
Výborná káva! Bezkofeinových je omezený výběr, tak je těžší najít tu svou. Tato je skvělá, konečně nenám potřebu si do kávy něco přilévat!

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE MINAS  DECAF BEZKOFEINOVÁ zrnková
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS DECAF BEZKOFEINOVÁ zrnková

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
799 Kč /1000 g 80 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 1. 11. 2021

KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová

Dopřávat si všech chuťových nuancí a aromatických potěšení špičkové plantážní kávy? Ráno, v poledne a dokonce i večer? Proč ne! Když sáhnete po bezkofeinové Kolumbii Excelso Swiss Water Decafe, nemusíte se obávat potíží se spánkem nebo vysokým tlakem. Dočkáte se zážitku sladkého jako med, svěžího jako ovoce a příjemně nahořklého jako nejlepší čokoláda. Téhle kávě krom kofeinu absolutně nic nechybí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Možná patříte k těm, kdo kávu milují, ale měli by trochu ubrat na množství. Pro takové případy máme bezkofeinovou plantážní arabiku z tradičního peruánského regionu. Speciálním, patentovaným švýcarským postupem přišla o stimulační účinky, ale uchovala si úžasnou chuť a vynikající aroma. Najdete v nich hedvábné tóny čokolády, ořechů a červeného ovoce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Prohlíželi jste


ROOIBOS
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROOIBOS

Velká balení:
Malá balení:
571 Kč /1000 g 57 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »