+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Peru SHB EP Finca Rosenheim - microlot

Kód: 1748
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Jestli chcete vědět, jak chutná jedna z nejlepších peruánských káv, směle do toho! Peru SHB EP Finca Rosenheim vás nadchne v prvním doušku. Její výjimečnost se ukrývá v ovocných tónech doprovázených čokoládově-skořicovou dochutí. Aroma je nádherně květinové, kyselinka velmi nenápadná. Káva z farmy rodiny Rosenheim krom toho získala certifikaci Rainforest Alliance.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
786 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Oxapampa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600-1700m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovoce, Skořice
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Peru SHB EP Finca Rosenheim je jemná, zároveň velmi vrstevnatá. Zaujme květinovým aroma, mírnou kyselostí a chutí ovoce, čokolády a skořice. Nádherný, harmonický zážitek korunuje dlouhá, kulatá dochuť.

Původ kávy

Finca Rosenheim je mezi baristy pojem. Rodinná farma obklopená nádhernou přírodou obhospodařuje kolem 60 hektarů půdy, na třetině rostou kávovníky plodící zrna vynikající kvality. A zbytek? Ten patří třeba úlům, ubytovacím zařízením, zpracovatelskému zázemí a především… divoké přírodě.

Kdo se sem vydá od května do září, toho majitelé rádi ubytují a klidně zapojí do péče o kávovníky, sklizně červených kávových třešní i do jejich zpracování. Kromě toho, že hosty čekají parádní zážitky, odvezou si domů parádní kávu. Peru SHB EP Finca Rosenheim je totiž hodnocena jako jedna z nejlepších v Peru. Krom toho získala certifikaci Rainforest Alliance dokládající, že farma, ze které pochází, podporuje zachování biologické rozmanitosti a udržitelný život. V současné době takový certifikát drží kolem 2,5 milionu farmářů z více než 70 zemí světa.

Jak můžete snadno odhadnout, věnují Rosenheimovi kávě mimořádnou péči. Kávovníky pěstují bez použití průmyslově vyráběných hnojiv, červené kávové bobule sklízejí výhradně ručně, zpracovávají je promýváním a zelené zrno suší na slunci.

Konkrétně tato káva pochází z kávovníků odrůdy bourbon. Jde o vysoké keře, kterým se nejlépe daří ve vyšších nadmořských výškách. Jejich výnos je sice průměrný, zato zrna jsou známa vynikajícími chuťovými vlastnostmi a špičkovým aroma. Bourbon se do Ameriky dostal koncem 19. století – z Brazílie byl rozšířen do dalších oblastí Jižní a Střední Ameriky, kde ho pěstují dodnes.

Zkratka SHB (Strictly Hard Bean) v názvu kávy vypovídá o velmi tvrdém zrnu, EP (European Preparation) pak ukazuje na fakt, že káva byla balena podle nejpřísnějších standardů.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

13. 10.

Hodnocení: vynikající
Káva výborná, běžně piji s kokosovým mlékem a přidávám med, ale u této kávy není třeba dosladit, je výborná i tak, doporučuji. Je jemná, lahodná.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
674 Kč /1000 g 573 Kč /1000 g 57 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE - zrnková káva

Karibik, doutníky, rum… Co víc potřebujete o Kubě vědět? Že tam roste vynikající káva! V pohoří Sierra Maestra na jihovýchodě ostrova ji pěstují drobní zemědělci. Celých devadesát procent kubánské kávy pochází z hustě zalesněných kopců rozeklaných hlubokými údolími divokých řek. Nádherné krasové lokality jsou dnes chráněny v režimu národních parků. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 133 Kč /1000 g 113 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

HORKÁ ČOKOLÁDA V PRÁŠKU 42% BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

HORKÁ ČOKOLÁDA V PRÁŠKU 42% BIO

Protřepat. Nemíchat. Nebo naopak. Výhodou horké čokolády v prášku je, že příprava zabere přesně tolik času, kolik chcete. Kdo si rád hraje, může rozmíchat kakaovou kašičku a zalít ji horkým mlékem. Kdo spěchá, tomu stačí protřepat pár lžiček kakaa s mlékem v zavřené sklenici. Kdo si chce vyhodit z kopýtka, přidá rum, koho honí mlsná, ozobí nápoj šlehačkou. Jak si ho dáte vy? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
558 Kč /1000 g 56 Kč /100 g
Dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

Prohlíželi jste


MOTÝLÍ KŘÍDLA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MOTÝLÍ KŘÍDLA - zelený čaj

Velká balení:
Malá balení:
1 111 Kč /1000 g 111 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »