+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Peru SHB EP Finca Rosenheim - microlot

Kód: 1748
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Jestli chcete vědět, jak chutná jedna z nejlepších peruánských káv, směle do toho! Peru SHB EP Finca Rosenheim vás nadchne v prvním doušku. Její výjimečnost se ukrývá v ovocných tónech doprovázených čokoládově-skořicovou dochutí. Aroma je nádherně květinové, kyselinka velmi nenápadná. Káva z farmy rodiny Rosenheim krom toho získala certifikaci Rainforest Alliance.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
785 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 28. 3. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Oxapampa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600-1700m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovoce, Skořice
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Peru SHB EP Finca Rosenheim je jemná, zároveň velmi vrstevnatá. Zaujme květinovým aroma, mírnou kyselostí a chutí ovoce, čokolády a skořice. Nádherný, harmonický zážitek korunuje dlouhá, kulatá dochuť.

Původ kávy

Finca Rosenheim je mezi baristy pojem. Rodinná farma obklopená nádhernou přírodou obhospodařuje kolem 60 hektarů půdy, na třetině rostou kávovníky plodící zrna vynikající kvality. A zbytek? Ten patří třeba úlům, ubytovacím zařízením, zpracovatelskému zázemí a především… divoké přírodě.

Kdo se sem vydá od května do září, toho majitelé rádi ubytují a klidně zapojí do péče o kávovníky, sklizně červených kávových třešní i do jejich zpracování. Kromě toho, že hosty čekají parádní zážitky, odvezou si domů parádní kávu. Peru SHB EP Finca Rosenheim je totiž hodnocena jako jedna z nejlepších v Peru. Krom toho získala certifikaci Rainforest Alliance dokládající, že farma, ze které pochází, podporuje zachování biologické rozmanitosti a udržitelný život. V současné době takový certifikát drží kolem 2,5 milionu farmářů z více než 70 zemí světa.

Jak můžete snadno odhadnout, věnují Rosenheimovi kávě mimořádnou péči. Kávovníky pěstují bez použití průmyslově vyráběných hnojiv, červené kávové bobule sklízejí výhradně ručně, zpracovávají je promýváním a zelené zrno suší na slunci.

Konkrétně tato káva pochází z kávovníků odrůdy bourbon. Jde o vysoké keře, kterým se nejlépe daří ve vyšších nadmořských výškách. Jejich výnos je sice průměrný, zato zrna jsou známa vynikajícími chuťovými vlastnostmi a špičkovým aroma. Bourbon se do Ameriky dostal koncem 19. století – z Brazílie byl rozšířen do dalších oblastí Jižní a Střední Ameriky, kde ho pěstují dodnes.

Zkratka SHB (Strictly Hard Bean) v názvu kávy vypovídá o velmi tvrdém zrnu, EP (European Preparation) pak ukazuje na fakt, že káva byla balena podle nejpřísnějších standardů.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

13. 10.

Hodnocení: vynikající
Káva výborná, běžně piji s kokosovým mlékem a přidávám med, ale u této kávy není třeba dosladit, je výborná i tak, doporučuji. Je jemná, lahodná.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
817 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 28. 3. 2023

BRAZÍLIE POCOS DE CALDAS BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE POCOS DE CALDAS BIO - zrnková káva

Snad neexistuje země, ve které by měla káva tak výsadní postavení. Brazílie ji považuje za nápoj tradiční; kávu vám naservírují na pracovní schůzce, v restauraci i na pláži. Silnou, horkou a sladkou. Pokud ji však budete připravovat ze zrnek regionu Minas Gerais, vychutnejte si nápoj raději bez příkras. Zjistíte, jak doslova „barevná“ může káva být. Potěší vás tóny medu, čokolády, hroznů a květin. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
970 Kč /1000 g 97 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 28. 3. 2023

Keňa AA Top Muranga Gakui washed - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Keňa AA Top Muranga Gakui washed - Micro Lot

Dopřejte si kávu s rodokmenem. Proč? Protože ochutnáte jedinečnou kombinaci sladké čokolády, červeného rybízu a šťavnatých ostružin. Protože stejná káva se nikde jinde na světě neurodí. A protože mikroloty jsou nejen vzácné, ale taky velice pečlivě vypěstované, sklizené a zpracované. Arabika z plantáží v oblasti Muranga vás přesvědčí, že legendy o Keni jako zemi kávě zaslíbené, rozhodně nelžou. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
983 Kč /1000 g 98 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 28. 3. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »