+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Peru SHB EP Finca Rosenheim - microlot

Kód: 1748
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Jestli chcete vědět, jak chutná jedna z nejlepších peruánských káv, směle do toho! Peru SHB EP Finca Rosenheim vás nadchne v prvním doušku. Její výjimečnost se ukrývá v ovocných tónech doprovázených čokoládově-skořicovou dochutí. Aroma je nádherně květinové, kyselinka velmi nenápadná. Káva z farmy rodiny Rosenheim krom toho získala certifikaci Rainforest Alliance.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
786 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Oxapampa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600-1700m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovoce, Skořice
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Peru SHB EP Finca Rosenheim je jemná, zároveň velmi vrstevnatá. Zaujme květinovým aroma, mírnou kyselostí a chutí ovoce, čokolády a skořice. Nádherný, harmonický zážitek korunuje dlouhá, kulatá dochuť.

Původ kávy

Finca Rosenheim je mezi baristy pojem. Rodinná farma obklopená nádhernou přírodou obhospodařuje kolem 60 hektarů půdy, na třetině rostou kávovníky plodící zrna vynikající kvality. A zbytek? Ten patří třeba úlům, ubytovacím zařízením, zpracovatelskému zázemí a především… divoké přírodě.

Kdo se sem vydá od května do září, toho majitelé rádi ubytují a klidně zapojí do péče o kávovníky, sklizně červených kávových třešní i do jejich zpracování. Kromě toho, že hosty čekají parádní zážitky, odvezou si domů parádní kávu. Peru SHB EP Finca Rosenheim je totiž hodnocena jako jedna z nejlepších v Peru. Krom toho získala certifikaci Rainforest Alliance dokládající, že farma, ze které pochází, podporuje zachování biologické rozmanitosti a udržitelný život. V současné době takový certifikát drží kolem 2,5 milionu farmářů z více než 70 zemí světa.

Jak můžete snadno odhadnout, věnují Rosenheimovi kávě mimořádnou péči. Kávovníky pěstují bez použití průmyslově vyráběných hnojiv, červené kávové bobule sklízejí výhradně ručně, zpracovávají je promýváním a zelené zrno suší na slunci.

Konkrétně tato káva pochází z kávovníků odrůdy bourbon. Jde o vysoké keře, kterým se nejlépe daří ve vyšších nadmořských výškách. Jejich výnos je sice průměrný, zato zrna jsou známa vynikajícími chuťovými vlastnostmi a špičkovým aroma. Bourbon se do Ameriky dostal koncem 19. století – z Brazílie byl rozšířen do dalších oblastí Jižní a Střední Ameriky, kde ho pěstují dodnes.

Zkratka SHB (Strictly Hard Bean) v názvu kávy vypovídá o velmi tvrdém zrnu, EP (European Preparation) pak ukazuje na fakt, že káva byla balena podle nejpřísnějších standardů.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

13. 10.

Hodnocení: vynikající
Káva výborná, běžně piji s kokosovým mlékem a přidávám med, ale u této kávy není třeba dosladit, je výborná i tak, doporučuji. Je jemná, lahodná.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Opravdu jste ještě neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rychle napravit! Sopečná půda středoamerické země dává tamní arabice plnou, ušlechtilou chuť. V případě sorty San Raffael z regionu Tarrazu je dojem umocněn sametově sladkými tóny karamelu. Svěřte své chuťové buňky odborníkům, vždyť na Kostarice roste 400 milionů kávovníků! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
861 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

PERU FINCA EL HIGUERON - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU FINCA EL HIGUERON - Micro Lot

Země vysokých And, domov starověkých kultur a mnoha etnických skupin. To je Peru, producent kávy s typicky jasnou kyselostí, se sladkými tóny karamelu, čokolády i oříšků. Ochutnejte sklizeň Fernanda Cordova Cordovy. Majitel plantáže pečující o kávovníky v horách na severu jí věnoval maximální péči. Jedinečný mikrolot je tak přesným odrazem tamního klima, přírody a lásky ke kávě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
849 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - zrnková káva

Mocha označuje čokoládovou barvu, jemnou rukavičku nebo kávu pěstovanou v Arábii. Jsme přesvědčeni, že Ethiopie Sidamo Mocha v sobě spojuje všechny tři významy. Jde totiž o jednu z nejčokoládovějších káv na světě, delikátně jemnou a do Jemenu kdysi exportovanou lahůdku. Středně silnou arabiku s uchvacující vůní si zapamatujete po prvním ochutnání. A už nikdy se jí nevzdáte. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
858 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »