+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

PERU TUNKI BIO - zrnková káva

Kód: 1650
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Tunki je nádherný barevný pták žijící v lesích vysokých And. Není divu, že po něm farmáři z peruánského údolí Tambopata pojmenovali plantážní arabiku. Stejně jako je radost tunkiho vidět, je potěšením Tunki ochutnat. Sladkost mléčné čokolády, kterou oplývá, doplňuje jemné ovanutí limetky. Jako ptačí pírko je tato káva lehká, jako ptačí zpěv půvabná.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Tambopata
Nadm. výška
Nadm. výška:
1700m
Chuť
Chuť:
Mléčná čokoláda, Melasa
Zpracování
Zpracování:
Mokré
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica BIO 100%

Crema a chuť

Zrnková káva Peru Tunki BIO v sobě nezapře sladkost, komplexnost a harmonii jihoamerických káv. Díky střednímu pražení speciálně vyniknou tóny mléčné čokolády a melasy, které něžně podtrhuje kapka limetkové šťávy. Crema je světlá, kompaktní, jemná.

Původ kávy

Peru, to je Jižní Amerika, Tambopata, to je jedno z nejdivočejších míst v celé Amazonii. Pokud se do Peru někdy vydáte, tuhle oblast rozhodně navštivte. Reserva National Tambopata, přírodní rezervace založená v září 2000 dekretem prezidenta Alberta Fujimoriho, vás doslova uchvátí. Lidskou činností nedotčená krajina o rozloze amerického národního parku Yosemite je pokryta deštným pralesem, protnuta mnoha meandrujícími řekami a osídlena statisíci rostlinných a živočišných druhů. Jezera, divoké šelmy, barevní ptáci, vzácné rostliny… to všechno najdete v Tambopatě. A poblíž, jak jinak, i plantáže kávovníků.

Farmy jsou obvykle položeny v nadmořské výšce kolem 1 700 metrů, takže využívají výhod horského počasí i úrodné půdy. Pro majitele plantáží a dělníky je však velmi obtížné se ke svým keřům dostat – často je čeká poměrně náročný trek jak na plantáž, tak se sklizní do přístavu. Je nabíledni, že v takových podmínkách nechávají keře růst maximálně přirozeně, bez používání hnojiv nebo pesticidů. Všechno odříkání však nahrazuje skvělý výsledek jejich snažení: plantážní arabika nezapomenutelné chuti.

Pro místní zemědělce, povětšinou příslušníky domorodých kmenů Quechua a Aymara, je výhodné být členy družstva. Každá z rodin totiž obhospodařuje malou farmu s rozlohou kolem dvou hektarů. Když se farmáři spojí, mohou kávu rychleji a kvalitněji sklidit, zpracovat i dopravit na trh.

Jak si jistě domyslíte, ve vysokých Andách je káva česána jen ručně. Jakmile kávové třešně dělníci snesou ke zpracovatelským podnikům, mechanicky z nich ve mlýnech odstraní slupku a poté je nechají několik hodin fermentovat. Uvolněná zelená kávová zrna je nakonec potřeba usušit rozložená na terasách pod přímým sluncem, zabalit a odvézt nebo odnést k prodeji. Výsledkem je káva špičkových parametrů, za kterou odběratelé neváhají zaplatit vyšší cenu. Také proto se farmářům daří udržet roční příjmy na slušné úrovni, a to bez ohledu na kolísání světových cen kávy.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

13. 1.

Hodnocení: vynikající
Já jsem sice houby znalec, ale z asi 10 druhů kávy různých odrůd a geografického původu mi Tunki zachutnala nejvíce. Káva mi buď chutná nebo chutná hodně a co jsem zatím zjistil, tak nejvíc mi chutná starý dobrý Bourbon, tak u něj zůstanu. Peru Tunki je v mé preferované cenové kategorii můj prozatímní top.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »