+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

Zelená káva ŠTÍHLÁ LINIE

Kód: 527
Hodnocení: vynikající, 30 recenzí

Pokud chcete z kávy získat skutečné maximum zdraví prospěšných látek, neměli byste minout její nepraženou podobu. Zelená kávová zrnka se zvýšeným obsahem CGA pořádně zacvičí s faldíky, zlepší trávení a přispějí k detoxikaci. Díky antioxidantům, kyselině chlorogenové a kofeinu budete po pár týdnech užívání lehčí, veselejší a jistě i mladší.

Dodáme do středy, 21. 11. 2018
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 21. 11. 2018 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 21. 11. 2018 65 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 21. 11. 2018 65 Kč
GLS Dodáme do 21. 11. 2018 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 21. 11. 2018 49 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 21. 11. 2018 ZDARMA
PPL Parcelshop Dodáme do 21. 11. 2018 65 Kč
Velká balení:
646 Kč s DPH
346 Kč s DPH
198 Kč s DPH
Malá balení:
104 Kč s DPH
64 Kč s DPH
Mletí:
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Odrůda
Odrůda:
Mix
Region
Region:
Střední Amerika
Nadm. výška
Nadm. výška:
mix
Chuť
Chuť:
Zelený čaj
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Chuť zelené kávy bývá přirovnávána ke slabému zelenému čaji, někdo ji popisuje jako mírně luštěninovou. Zelená káva Štíhlá linie je jemná, příjemně nasládlá, a pokud si ji opravdu vychutnáte, snadno najdete i stopu pražené kávy. Po zalití je nápoj téměř bez pěny.

Původ kávy

Střední Amerika produkuje obecně velmi dobrou, většinou promývanou, kávu. Je charakteristická jemnou chutí a mírnou nasládlostí. Pěstuje se v různých nadmořských výškách, nejkvalitnější a také nejdražší káva pochází z vysokohorských plantáží. O naprosté většině středoamerických plantáží se dá říci, že je obhospodařují chudí malorolníci. Káva je pro ně jediným zdrojem obživy, proto jí věnují velkou péči.

Kávové bobule se z keřů kávovníků sklízejí téměř po celou dobu vegetace. Dozrávají totiž postupně, a to v rozmezí 9-14 měsíců. Bývají označovány také jako třešně, protože vzhledem i velikostí toto ovoce připomínají.

Jejich zpracování probíhá ve Střední Americe obvykle takzvaným promýváním. Plody se nasypou do speciálních nádrží s vodou a jsou protlačovány přes drticí plechy. Ty je zbaví dužiny a uvolní kávová zrnka.

Následuje fermentace v kvasných nádobách, která rozloží poslední zbytky dužiny as pergamenové obaly. Může trvat až 36 hodin. Pak je nutné kávu usušit – některé plantáže suší kávu na slunci, jiné využívají sušáren, další kombinují oba způsoby. Důležité je zajistit proudění vzduchu, aby káva neplesnivěla.

Zelená káva se nepraží. Zachová si tak maximum cenných látek a originální přírodní chuť i vůni.

Účinky kávy

Zásadní látkou, kterou zelená káva, na rozdíl od pražené, obsahuje, je kyselina chlorogenová. V poslední době se objevuje v mnoha potravinových doplňcích a „přírodních“ výtažcích. Zaručeně nejčistším zdrojem takzvaného CGA je ale káva, jablka, artyčoky nebo broskve. Vědecké výzkumy dokládají, že v zelené kávě se nachází až 39 % kyseliny chlorogenové, kdežto v kávě pražené jen 3-6 %. Díky tomu jsou dopady konzumace nepražené kávy velmi široké a pozitivní:

  • Stimuluje metabolismus a vyrovnávání hladiny cukru v krvi.
  • Má vysoký antioxidační potenciál, takže zbraňuje propuknutí mnoha civilizačních chorob.
  • Účinně bojuje s tuky, zrychluje metabolismus a podporuje spalování.
  • Často ji konzumují aktivní sportovci, kterým pomáhá dodat výkonnost.
  • Lidé držící redukční diety si zelenou kávu dávají před fyzickou aktivitou a podporují tím lepší odbourávání tuků.
  • Zelenou kávu si mohou dopřát i osoby, které sportu zrovna neholdují – díky kyselině CGA budou spalovat kalorie i vsedě u počítače.
  • Pravidelná konzumace zmenšuje riziko vzniku cukrovky i žlučových kamenů.
  • Má antibakteriální účinky a vyplavuje z těla toxiny, a to už 15 minut po požití.
  • Zlepšuje soustředění, zahání únavu, dodává energii a pomáhá zvládat stres.

Poměr množství kyseliny CGA je 80 000 mg/1kg.

POZOR: Zrnka zelené kávy jsou velmi tvrdá, k jejich mletí je zapotřebí kvalitní mlýnek. Běžně dostupné přístroje může zelená káva poškodit. Proto kávu meleme jen nahrubo. Přípravu nápoje doporučujeme pouhým zalitím mleté kávy vroucí vodou, nebo pomocí french pressu.

Ještě více o zelené kávě najdete zde

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

1. Kávu nejdříve nahrubo namelte nebo si u nás objednejte kávu již namletou (zvolte u kávy mletí: zelená káva)
2. Na jednu porci nápoje použijte cca 7g kávy (2 kávové lžičky).
3. Zalijte vroucí vodou a asi 5 minut nechejte vyluhovat.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

10. 8. 2017

Hodnocení: vynikající
Moc dobrá káva,super obchod,milá komunikace,už budu nakupovat jenom zde,jsem moc spokojená.

15. 7. 2016

Hodnocení: vynikající
Dlouho jsem váhala zda si zelenou kávu koupit či nikoliv nyní jsem za ní ráda jsem veselejší hmotnost se snížila, nejím tak hodně, určitě u ní zůstanu. Určitě doporučuji.

16. 7. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Káva se pije velmi dobře, je příjemná. Popíjím ji tak dva týdny, a už zjišťuji, že její sláva není smyšlená, nemám už problém se zapnutím kalhot, a o to jediné mi šlo. Přesto u ní zůstanu i nadále, protože se po ní cítím velmi dobře. Držím palce a fandím i ostatním lidem. Gabriel.

4. 6. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Na popud maminky, která zelenou kávu pije několik měsíců a má dobré výsledky, jsem si ji koupila také. První týden jsem se do pití nutila, protože mi moc nechutnala. Možná zafungovala touha být v plavkách hezčí, nebo jsem si jen zvykla, už nemám s její chutí žádný problém. Příště zkusím některou z ochucených. Klára.

2. 6. 2015

Hodnocení: vynikající
Zdravím, káva dorazila brzy. Řekl jsem si jak je to fajn, že jeden den objednám, a druhý den piju. Chutná mi výborně, její chuť znám z dřívějška, a tak jsem věděl co očekávat. Mirek.

1. 6. 2015

Hodnocení: vynikající
Také toužím být v létě o něco štíhlejší, proto jsem jako podpůrný prostředek zvolila zelenou kávu. Dříve jsem to zkoušela s doplňky stravy z lékárny, jejich cena je ale nehorázně vysoká, a výraznější výsledky se bohužel nikdy nedostavily. Káva je oproti tomu produkt přírodní, jež obsahuje spoustu zdravého. I když nezhubnu, nebudu litovat. Lenka.

29. 5. 2015

Hodnocení: vynikající
Kdo si chcete trochu vylepšit postavičku na léto, neváhejte, a jděte do zelené kávy. |Já jsem zpočátku v důvěře k ní váhala, a nyní nestačím její superůčinky mezi kámoškama propagovat. Nejedna už ji má také a další se chystají k nákupu. Děkuji za včasné dodávky a dobrý servis. Drahuše.

29. 5. 2015

Hodnocení: vynikající
Jsem stále na mateřské dovolené, ale už začínám toužit po opět hezké postavě. Sestra mi dle svých dobrých zkušeností doporučila zelenou kávu jako dobrou a nenásilnou cestu ke štíhlosti, takže už ji popíjím. K mému údivu jsem si na její chuť rychle zvykla, a dokonce manžel se mnou drží basu, a pije ji také. Na vašich stránkách uvádíte i několik podpůrných čajů, ty také ráda postupně vyzkouším. Jste obchod pro mne sympatický, ráda zůstanu VAŠÍ zákaznicí. Mariana.

25. 5. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Není to zcela můj šálek kávy, ale co naplat, blíží se léto a chci vypadat lépe. První čtyři kila mám za sebou, aniž bych hladověla. S pozdravem - Jarmila.

14. 5. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, vliv zelené kávy se na mém úmyslu o něco zhubnout už projevil.Cítím se výborně, jsem o něco hubenější, hlad téměř nepociťuji. S její zvláštní chutí se ale stále ještě sžívám, to ale samozřejmě neznamená, že o její kvalitě pochybuji.

12. 5. 2015

Hodnocení: vynikající
Jménem manželky děkuji za obratem zaslanou kávu. Původně měla být pro ni, nicméně jsem ji také ochutnal, a proti její chuti nic nenamítám. Je nabouchaná zdravými látkami, takže ji vesele popíjím také.Jirka.

18. 3. 2015

Hodnocení: vynikající
velice zvláštní chuť,přirovnala bych jako ,když namočíte čočku a pak pijete tu vodu. :-)Ale po ní se cítím plná síly a energie

17. 3. 2015

Hodnocení: vynikající
Jsem další v dlouhé řadě vašich spokojených zákazníků. Káva je jedinečná, její slibované účinky se dostavují.

5. 3. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, s radostí chci oznámit že faldíky v pase se zmenšují, kalhoty už mně tak neškrtí. Úspěch přičítám právě popíjení téhle kávy, protože před ní se kila ani nehla. Děkuji, a doporučuji tuto kávu kde se dá.

4. 3. 2015

Hodnocení: vynikající
S dodáním jsem velice spokojena. Rychlost a skvělý přístup...a ke kávě. ..piji pár dní a cítím se skvěle. Dodává mi energii a pociťuji i menší chuť k jídlu . Nevím zda nějaké to kilo půjde dolu, na zázraky moc neveřim, ale už jsme se sestrou objednaly další; ) a to karamelovou...Těším se moc na její chuť. .. a musím pochválit to,že po této zelené kávě mi neni zle od žaludku jako po pražené kávě...snad nějaké to kilčo časem zmizí....za mě tedy doporučuji.

4. 3. 2015

Hodnocení: vynikající
Kava jsem dostala dnes a hned jsem si ji uvarila je zvlastni chut i barva je jina tak uvidime jaky bude ucinek.Dekuji

24. 2. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Káva je zvláštní chuti i barvy, je nutno si zvyknout. Já ji mám jako pomocníka při mé snaze hubnout. Popíjím zatím krátkou dobu, až budu vidět výsledky, dám vědět svůj názor.

7. 1. 2015

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, kávička dorazila a hned po ozkoušení musím říct, že mě opravdu po vypití nabyla energií a lépe jsem se soustředila.Zkusila jsem si ji malinko osladit medíkem a zjemnit smetánkou jako normální kafíčko a fakt lahoda!Nevím nevím jestli budu pít ještě normální kávu. Co se týče obchodu,vyřízení objednávky a dodání tak Vás musím pochválit.Vše super a rychle. Děkuji moc a příště objednám zas :-)

6. 11. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Snažím se zhubnout už nějaký ten pátek, jen 5kg, ale zatím se mi moc nedařilo... ale měsíc už popíjím tuhle záhadnou kávinku a začíná se asi něco dít, protože váha se pohnula! Doufám, že to tak půjde i dál, moc děkuju a doporučuju všem!

4. 9. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Dneska nám přišla káva domů, tak ji postupně ochutnává celá rodina a jsme z toho celí vedle :D Všichni jsme se teď dali na hubnutí, když začíná ten školní rok, tak snad nám káva pomůže. Zatím nám totiž moc chutná :)

20. 8. 2014

Hodnocení: vynikající
Dobrý den paní Krejčířková, Pokud si v objednávce zadáte, že chcete kávu umlít, tak Vám přijde již namletá, dál se pak už neupravuje. Pouze si dáte do hrnečku 1 - 2 lžičky, zalijete horkou vodou a necháte 10 minut luhovat, poté kávu scedíte a popíjíte pouze nálev.S pozdravem Biskupová Petra

19. 8. 2014

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, káva je už od vás namletá, tak jak se používá? Nemusím jí už nijak upravovat?

1. 8. 2014

Hodnocení: vynikající
Tak mám za sebou první ochutnávku zelené, nepražené kávy a jsem ráda, že jsem se odhodlala si ji objednat. Je chuťově naprosto odlišná od kávy praažené, ale má své kouzlo. Už se těším až půjdou kyla dolů. Pavla

31. 7. 2014

Hodnocení: vynikající
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,je zelená káva chuťově stejná jako obyčejná káva? Já totiž kávu nepiji,protože mi nechutná ta chuť.děkuji za odpověď.Monika

31. 7. 2014

Hodnocení: vynikající
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,je zelená káva chuťově stejná jako obyčejná káva? Já totiž kávu nepiji,protože mi nechutná ta chuť.děkuji za odpověď.Monika

16. 7. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Kávička dorazila v perfektně zabaleném balíčku a je moc dobrá. Sice bych ji zařadila spíš mezi čaje, ale to je logické, když není pražená. Každopádně se pije dobře a dodá spoustu energie hned po jejím vypití. Hanka

15. 7. 2014

Hodnocení: vynikající
Zdravím, káva přišla v pořádku a je vynikající. Klasickou kávu nepiju, ale tato mi připadá bližší čaji, který mám ráda. Teď se už jen propít k nižší váze, stejně, jako se to povedlo mé kamarádce, která Vás doporučila. Daniela

15. 7. 2014

Hodnocení: vynikající
Tak tuto kávu jsem měla poprvé. Zelené kávy mám od Vás vyzkoušeny asi všechny a tato je chuťově exkluzivní. Vždy mi vše pošlete perfektně zabalené a rychleji, než jsem si uměla doručování čehokoli vůbec představit. Díky Hanka

10. 7. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den,objednaj jsem si zelenou kávu jako podporu k hubnutí. Je mi jasné, že bez pohybu to nepůjde, ale když se člověk cítí unaven a bez energie, tak nejde ani to cvičení. Tato káva vyřešila dvě mouchy jednou ranou. Když ji vypiji, cítím se osvěžen a plný energie a do cvičení se jde jedna radost. Doporučuji všem lidem, kteří to mají jako já. Radek

23. 6. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Dobry den, kava přišla. Moc děkuji.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


PERU ANDES zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 21. 11. 2018
Velká balení:
592 Kč s DPH
319 Kč s DPH
184 Kč s DPH
Malá balení:
97 Kč s DPH
60 Kč s DPH
Mletí:

ZELENÁ KÁVA Brazílie Santos
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ZELENÁ KÁVA Brazílie Santos

Zelená káva se na trhu s hubnoucími přípravky objevila teprve v roce 2012. Dnes zažívá naprostý boom a je po ní celosvětově značná poptávka. Výtažků ze zelené kávy v podobě kapslí nebo tinktur jsou v lékárnách plné regály. My jsme ale přesvědčeni, že nejlépe funguje to, co je přírodě nejbližší. Proto věříme zeleným kávovým zrnkům. Více na detailu zboží
Dodáme do středy, 21. 11. 2018
Velká balení:
466 Kč s DPH
256 Kč s DPH
149 Kč s DPH
Malá balení:
80 Kč s DPH
51 Kč s DPH
Mletí:

5% SLEVA
Zelená káva SUPER ŠTÍHLÁ LINIE
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Zelená káva SUPER ŠTÍHLÁ LINIE

Vyzbrojte se do nekompromisního boje se špeky, celulitidou a toxiny! Zelená káva Super štíhlá linie je nejsilnější, speciálně připravená směs vybraných kávových zrn. Má dvakrát tolik kyseliny CGA a dvojitý obsah kofeinu než běžná káva. Unikátní spojení CGA a kofeinu maximalizuje spalování tuků, zabraňuje jejich ukládání a skvěle detoxikuje! Více na detailu zboží
Dodáme do středy, 21. 11. 2018
Velká balení:
759 Kč s DPH
403 Kč s DPH
229 Kč s DPH
Malá balení:
118 Kč s DPH
72 Kč s DPH
Mletí:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »