+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Indonésie BIO - rozpustná káva

Kód: 1921

Indonéská káva je populární díky bohaté, plné chuti s tóny koření, kakaa, karamelu a někdy i bylin. Teď ji můžete otestovat v rozpustné variantě. Je vynikající volbou pro každého, kdo chce mít kávu rychle na stole a zároveň nehodlá slevit ze svých nároků na kvalitu. Indonésie BIO je totiž vyrobena ze stoprocentní arabiky pěstované v souladu se zásadami organického zemědělství. Ochutnejte!

Velká balení:
Malá balení:
1 620 Kč /1000 g 162 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Java/Indonésie
Chuť
Chuť:
Karamel, Ořechy, Slad
Zpracování
Zpracování:
Sprejování
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Indonésie BIO – v rozpustné kávě najdete nejen chuť karamelu, ale také stopy ořechů se sladovým závěrem. Po zalití horkou vodou vytvoří káva jemnou cremu.

Původ kávy

Kávovníky (Coffea) pěstují v Indonésii už od 17. století. První kávové plantáže byly vysázeny na ostrově Jáva poté, co keře v roce 1696 přivezli Holanďané. V dalších desetiletích se pěstování kávy rozšířilo i na Sumatru a Sulawesi. Během let si indonéská káva získala na trhu pevné místo a byla důležitým vývozním artiklem. Obchodníci oceňovali její výjimečnou chuť a skvělé aroma, dobré jméno měla tato káva i v Evropě.

Po druhé světové válce prošla Indonésie mnoha politickými změnami, které přinesly znárodnění velké části plantáží. K renesanci kávového průmyslu mohlo dojít až v 80. a 90. letech minulého století, kdy se kávové farmy vrátily zpět do rukou soukromých podnikatelů. Dnes je Indonésie čtvrtým největším producentem kávy na světě a více než 90 procent sklizně pochází od drobných farmářů s plantážemi ne většími než jeden hektar.

Indonésané pěstují více než 20 odrůd kávovníků, od „klasických“ odrůd Typica a Caturra přes křížence arabiky a robusty Hibrido de Timor až po etiopské linie Ramburg a Abyssinia. Na pěstování, sklizeň i prodej kávy dohlíží Indonesian Coffee and Cocoa Research Institute (ICCRI), jehož úkolem je například mapovat území vhodná k rozšiřování plantáží, vést výzkum chorob kávovníků, školit farmáře ve zdokonalování výrobních technik a podobně. Je pravdou, že pro výrobu indonéské rozpustné kávy se obvykle používá robusta. Naše Indonésie BIO – rozpustná káva je ale v tomto směru výjimkou. Jde o produkt z čisté arabiky, takže chutná jemněji. Navíc pochází z organického zemědělství, takže byla pěstována, sklízena i zpracována bez použití průmyslově vyráběných hnojiv, postřiků či jiných přípravků.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Pro optimální přípravu vyberte malý hrnek s obsahem 90 ml.
  2. Použijte 1 nebo 2 lžičky kávy a zalijte převařenou vodou o teplotě 90°C. Vařící voda připraví kávu o její výraznou chuť.
  3. K přípravě kávy vždy použijte čerstvou vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Nutriční hodnoty / 100 g kávy
Energetická hodnota: 484 kj / 118 kcal
Tuky: 0,2
z toho nasycených: 0,1
Sacharidy: 3,1
z toho cukry: 3,1
Vláknina: 34,1
Bílkoviny: 7,8
Sůl: 0,1
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


IRISH CREAM rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM rozpustná káva

Leckdo by ho označil za tlamolep, ale nedejte se mýlit. Irish cream patří k váženým druhům alkoholických nápojů. Recept na ten pravý prý největší producenti neprozradí ani pod pohrůžkou utopení v sudu. Obvykle obsahuje 15-20 procent irské whisky, smetanu, vanilku a kávu. Někdo přidává čokoládu, jiný kokosový extrakt. A teď si představte, jak to asi chutná ve spojitosti s výbornou ekvádorskou kávou… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Nejvýše položené jezero, největší město bez silnice, nejhlubší kaňon… A taky jedna z nejlepších rozpustných káv. To je Peru, země mnoha kontrastů, která má s pěstováním kávovníků víc než stoleté zkušenosti. Tradiční kávový region Puno Norte plodí zrna plné, čokoládovo-ovocné chuti. Stejně špičková je káva v lyofilizované podobě. Neztrácí nic ze svých předností a navíc ji stačí zalít horkou vodou. Bonus? BIO kvalita! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 960 Kč /1000 g 196 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Lyofilizování není žádným zaklínadlem, které má zákazníka poplést. Právě naopak. Když narazíte na rozpustnou kávu zpracovanou lyofilizací, neváhejte ji ochutnat. Bude totiž lahodná, mnohovrstevnatá a vyvážená. V případě Tanzanie BIO v ní najdete tóny ovoce a čokolády. Připravte si oblíbený hrnek, horkou vodu a lžičku: váš den může začít! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 937 Kč /1000 g 194 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »