+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JARNÍ espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kód: 1639
Hodnocení: velmi dobrá, 3 recenze

Každý tón je unikátní a přeci společně vytvářejí nádhernou symfonii. Limitovaná edice espresso směsi je vystavěna tak, aby svou kompozicí evokovala mladistvost, elán a svěžest jarních dnů. Spojením samostatně pražených prémiových jednodruhových arabik jsme dosáhli chuťového profilu, jenž vyznívá květově, obsahuje prvky jasmínu a těší medovým závěrem.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Chuť
Chuť:
Květinová, Med
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Jarní espresso směs výběrové zrnkové kávy jsme sestavili z pečlivě zvolených single origin specialit. Každá z arabik jí přináší jedinečnou chuť a aroma, což ve výsledku dává espresso s mimořádně dobrým tělem, které můžeme popsat jako svěží, ovšem ne kyselé. Na něj se pak váže mámivě sladká stopa květů s velmi příjemným tónem jasmínu. Dochuť vykazuje milou medovost, která v ústech přetrvává skutečně dlouho.

Tato espresso směs je vhodná pro všechny typy espresso přípravy, zajímavých výsledků však dosáhnete i s využitím chemexu nebo filtru.

Původ kávy

Výroba jakostní espresso směsi je doslova alchymie. Na jejím počátku potřebujete najít, vybrat a na několik rozdílných stupňů upražit řadu kávových sort a šarží. Jejich kombinacemi, novým pražením, ochutnáváním a dalšími úpravami pražení ladíte směs tak, aby ze sebe každá její část vydala to nejlepší, ale zároveň jim to dohromady krásně ladilo. V tomto sáčku tedy najdete zrna různých barevných odstínů (na rozdíl od takzvaných italských espress, do kterých jsou všechny obsažené sorty paženy současně, čímž může dojít k přepražení nebo nedopražení některých z nich).

My si hrajeme rádi a náš pražič je skutečný mistr. Proto vám teď předkládáme limitované, jedinečné espresso s jarním charakterem. Přečtěte si, z jakých lahůdek jsme ho sestavili.

Na miskách vah a vlastních chuťových buněk jsme vyvažovali tři singl origin Speciality Coffee. Plantážní, jednodruhové arabiky z Peru, Panamy a Guatemaly propůjčují směsi přesně tu dávku svěžesti, květovosti, ovocných i kakaových tónů, aby byl výsledek harmonický a přitom mnohovrstevnatě zajímavý.

Peru G1 Tres Mosqueteros je arabika z deštným pralesem pokrytého regionu San Martin ležícího na severu země. Plantáže vysazené v nadmořské výšce 1 200 – 1 900 metrů obhospodařují drobní farmáři a plody sklizených kávovníků zpracovávají promýváním. Zemědělci jsou sdružení v Cooperativa Agraria Cafetalera Alto Mayo, což je organizace podporující transparentní výrobu speciální kávy, přispívající k ochraně životního prostředí a pečující o rodiny dělníků i jejich komunity. Peru G1 Tres Mosqueteros dodává této espresso směsi chuť jasmínu a lehounký dotek ovoce a červených bobulí.

O medový závěr, příjemnou svěžest a vůni jasmínu s černým čajem se stará Panama Boquete single estate speciality. Jde o kávu z nejstarší a vůbec nejlepší panamské kávové oblasti rozložené na úpatí sopky Baru. Právě vulkanické podloží a také pravidelné srážky udávají charakter tamní sklizně. Za zmínku stojí, že v regionu Boquete se vypěstuje pouhé jedno procento z celého objemu panamské kávy, jde tedy o sortu velmi vzácnou a poměrně nedostupnou. Pochází z malé farmy Maritza Quintero položené v nadmořské výšce kolem 2 000 metrů, je zpracována promýváním.

Nakonec zmiňme Guatemala Golden Flakes of Jumay-speciality. Jde o arabiku pěkně kontrastující s oběma předchozími. Je chuťově silnější, kakaová, s tóny koření. Jejím použitím se všechny chutě jakoby usadí, podtrhnou a scelí. Stejně jako Panama Boquete, také Guatemala Golden Flake vyrostla na sopečné půdě a vysoko v horách (v nadm. výšce 1 500 – 1 700 metrů). Region Jalapa najdeme na severovýchodě země, v sousedství tří vulkánů. I tato káva je zpracována promýváním. Díky němu si zachovává přirozenou nasládlost a čerstvost.

Složení

Peru G1 Tres Mosqueteros
Panama Boquete single estate speciality
Guatemala Golden Flakes of Jumay-speciality

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

3. 7.

Hodnocení: nevyhovující
Tak za mě tahle ne, bohužel. Kávu odsud nakupuji pravidelně a už docela dlouho a tahle je první, kterou prostě nedám. Zkusila jsem několik šálků, jestli to není jen o zvyku, zkusila jsem různé způsoby, snad kromě french pressu a turka, ale vzdala jsem to. Vysypala jsem ji z kávovaru ven a otevřela jinou. Zkusím ji nabídnout někomu jinému a třeba jim zrovna bude chutnat. Sto lidí, sto chutí. :)

21. 5.

Hodnocení: vynikající
Nejdříve jsem nad Jarní směsí trochu váhal atak jsem objednal jen 100g na zkoušku. No musím říct, že se vám fakt povedla. Je opravdu skvělá a doma se po ní jen zaprášilo. Už jsem objednal další půlkilovku. Doporučuji!

4. 5.

Hodnocení: vynikající
Fajn změna a nápad s jarní směsí. Káva je lahodná, příjemně svěží. Takovou bych si na jaro představoval. Pochutnávám si.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva

Stoprocentní arabika, stoprocentní zážitek! Elegantní Kolumbia Supremo Medelin vám připraví nezapomenutelné setkání s exotickým ovocem a čokoládou. Přestože je silná a aromatická, působí harmonicky až hebce. Exkluzivní a pravidelná kávová zrnka jsou pražena středně, čímž vyniknou delikátní tóny kávy a přitažlivé vůně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
663 Kč /1000 g 66 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 29. 7. 2021

PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
579 Kč /1000 g 58 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 29. 7. 2021

SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kdykoli budete mít chuť na požitek vpravdě půvabný, kdykoli zatoužíte po chvíli laskavé jako letmý úsměv, bude tady. Espresso Svěží kvarteto oceníte ve dnech aktivních, naplněných prací, sportem i zábavou. Spojením prémiových jednodruhových arabik z Brazílie a Guatemaly vznikla káva šarmantní, příjemně občerstvující. Jednotlivé sorty jsme pražili zvlášť a tak, aby společně souzněly v dokonalé harmonii. V espressu najdete chuť karamelu, citrusů, ořechů i mléčné čokolády. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
598 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 29. 7. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »