+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Čekanková káva s schizandrou a ginkgo bilobou

Kód: 2068

Lahodná čekanka, povzbuzující schizandra a posilující ginkgo biloba vytvářejí jedinečný nápoj, který se od kávy liší pouze složením. Kávová alternativa bez kofeinu vyniká praženou, bohatou chutí a celou řadou cenných látek. Vyzkoušejte, jak chutná kvalitní čekanková káva obohacená vzácnými bylinami.

Velká balení:
Malá balení:
940 Kč /1000 g 94 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Sladká, Příjemná

Složení

Čekankový kořen, Schizandra BIO, Ginkgo biloba listy

Nálev a chuť

Čekanková káva je známa pro svou bohatou, zemitou chuť, která často připomíná oříšky. Má mírně sladký podtón, její konzistence je obvykle hladká a může mít také lehký kořeněný nádech. Vzhledem k tomu, že neobsahuje kofein, jde o oblíbenou alternativu tradiční kávy pro ty, kteří se chtějí vyhnout účinkům stimulantu nebo jsou citliví na kofein. Výsledný nápoj je jemný a osvěžující. Nezpůsobuje podrážděnost nebo nespavost spojenou s konzumací klasické kávy.

Původ

Čekanková káva je řazena mezi takzvané kávoviny, bezkofeinové náhražky kávy. Lidé je historicky využívali z ekonomických a zdravotních důvodů, kvůli askezi v některých náboženských společnostech, nebo jednoduše proto, že káva nebyla dostupná​​. V Evropě byly populární během obou světových válek, kdy káva na trhu chyběla, nebo měla příliš vysokou cenu. Kávoviny se také staly důležitým obchodním artiklem, zejména během rozvoje instantních nápojů v 70. letech 20. století​​. Používají se nejen jako alternativa kávy pro ty, kteří se jí vyhýbají, ale také v některých kuchyních. Třeba v korejské kulinářské tradici jsou kávoviny součástí běžných horkých nápojů​​. Kromě čekanky lze kávovinové nápoje vyrobit i z mandlí, žaludů, kukuřice, pampeliškového kořene, hrachu nebo třeba obilných zrn.

Čekanka obecná (Cichorium intybus) je vytrvalá bylina s tuhým stonkem dorůstající výšky až jednoho metru. Patří do čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae). Květy čekanky, které kvetou od července do října, jsou typicky jasně modré a široké 3–4 cm, ale mohou se vyskytovat i v odstínech od bílé po bledě růžovou. Rostlina je rozšířená v okolí cest, polí, luk, lesů a strání, a s výjimkou extrémních oblastí jako Antarktida a Grónsko, se jí daří téměř po celém světě​​. Tato bylina obsahuje řadu cenných látek, díky kterým může její konzumace přispívat k normální funkci jater a žlučníku, střevního traktu, činnosti srdce a cév i k normálnímu stavu kostí a kloubů.

Druhou ingrediencí této čekankové kávy je klanopraška čínská (Schisandra chinensis), opadavá liána z čeledi klanopraškovité, vyskytující se ve východní Asii, severním Japonsku, Koreji a na ruském Dálném východě. Je to dřevitá liána s jednoduchými střídavými listy a bělavými květy. Dorůstá až 10 metrů. Červené bobule jsou jedlé, rostlina má využití v medicíně, zejména díky obsahu adaptogenních látek schizandrinů, je zároveň bohatá na vitamin C a organické kyseliny​. Konzumace schizandry podporuje normální činnost jater.Směs je obohacena o ginkgo bilobu, listy jinanu dvoulaločného. Je to dvoudomý, opadavý strom, který se vyznačuje dlouhou životností – nejstarší známý exemplář je starý přibližně 4 700 let. Strom může dosáhnout výšky 30-40 metrů, má kuželovitou až rozkladitou korunu s šedou, brázditou borkou a vodorovně odstálými větvemi. Pokud jde o zdravotní účinky jeho listů, pak doplňme, že podporují duševní rovnováhu, mikrocirkulaci krevního oběhu, kognitivní funkce a normální činnost mozku.

Herbář a blahodárné účinky:

Schizandra
Schizandra
Ginkgo biloba
Ginkgo biloba

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Čekankovou kávu s schizandrou a ginkgo bilobou zalijte vodou o teplotě 90-100 °C v poměru 2g na 100 ml vody.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


Pampelišková káva z praženého kořene
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Pampelišková káva z praženého kořene

Víte, co je nejlepší? Že teď můžete mít kávu, aniž byste vzali do ruky jediné zrnko a aniž byste do sebe vpravili molekulu kofeinu. Připravíte ji totiž z pampelišky. Pražený kořen známé léčivky je libě nahořklý, lehce sladký a oříškový, navíc prospívá řadě tělesných pochodů. A co je naprostá bomba – nápoj z něj uděláte klidně v kávovaru nebo na filtru. Kdo má raději klasiku, zalije lžičku pampeliškového kafe horkou vodou. Tohle je zkrátka hit! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 800 Kč /1000 g 180 Kč /100 g
Dodáme do středy, 19. 6. 2024

Pampelišková káva z praženého kořene s vanilkou
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Pampelišková káva z praženého kořene s vanilkou

Tohle je perfektní alternativa kávy, jak ji běžně známe. Pampelišková káva s vanilkovou příchutí obohatí pitný režim a zásobuje vás hořčiny, které stimulují trávení a podporují normální činnost jater i žaludku. Nápoj z praženého kořene chutná sladce, s jemnou hořkostí, díky přírodnímu vanilkovému aroma získává nový, atraktivní rozměr. A můžete si ho připravit jako čaj i jako kávu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 807 Kč /1000 g 181 Kč /100 g
Dodáme do středy, 19. 6. 2024

Vícezrnná kávovina s pampeliškou
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Vícezrnná kávovina s pampeliškou

Bez kofeinu, s vitaminy a minerálními látkami. Vícezrnná kávovina s pampeliškou obsahuje samé skvělé ingredience. Je namíchána z ječmene, žita, čekanky, pampelišky a pražené cukrové řepy. Když ji zalijete horkou vodou, získáte drink připomínající kávu. Chutná ale trochu jinak – sladkohořce, jemně, přírodně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
792 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »