+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Kód: 1673
Hodnocení: podprůměrná, 1 recenze

Bez kofeinu neznamená bez chuti nebo bez radosti. Právě naopak! Káva, která byla dekofeinizovaná speciálním švýcarským postupem, je výborná po všech stránkách. Pokud jde o chuť, čekají vás jemná čokoláda, lískové oříšky a milá stopa dřeva, pokud jde o aroma, těšte se na jedinečný, středně intenzivní zážitek. Každý doušek Guatemala HB Swiss Water Decafe zanechá v ústech libou krémovitost.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 054 Kč /1000 g 105 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Chimaltenango
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300 - 1500m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Lískový ořech

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Guatemala HB Swiss Water Decafe v sobě zemi původu nezapře. Převládající atributy čokolády a lískových oříšků jsou pro ni naprosto typické. Stejně jako střední až plné tělo, noty karamelu a hořkosladkého kakaa. V případě sklizně z regionu Chimaltenango doplňuje chuť atraktivní stopa čerstvého dřeva. Crema je jemná, soudržná.

Původ kávy

Nejprve se vypořádejme se značkou HB v názvu této kávy: jako Hard Bean jsou označovány sorty pěstované v nadmořské výšce 1 200 - 1 500 metrů. Proč je tento údaj důležitý? Ukazuje na kávu, která dozrávala pomaleji, její zrno je tvrdší a chuť i aroma v něm intenzivnější. Díky zmíněným vlastnostem jde o kávu vysoce žádanou a obecně dražší než bývá ta, která je pěstována v nižších nadmořských výškách.

Teď už se můžeme věnovat místu, ze kterého Guatemala HB Swiss Water Decafe pochází. Region Chimaltenango leží na jihozápadě země. Jeho stejnojmenné hlavní město bylo založeno v roce 1526 na základech staré mayské pevnosti a brzy se stalo významným dopravním a obchodním uzlem. Díky specifické půdě se proslavilo výrobou cihel. Pozoruhodný je místní koloniální kostel postavený v roce 1854 na takzvaném kontinentálním předělu. Voda, která vytéká z jeho fontány, směřuje z jedné části do Atlantského a z druhé do Tichého oceánu.

Region je obdařen úrodnou půdou a subtropické podnebí poskytuje kávníkům stálé teploty i dostatek srážek. Kávovníky bývají sklízeny od listopadu do dubna a v případě Guatemala HB Swiss Water Decafe se o ně starají farmáři v části El Pacayalito, což je vulkanicky aktivní lokalita. Po sklizni jsou plody kávovníků zpracovány promýváním a sušeny nejčastěji na přímém slunci.

Proces, během kterého je zrno zbaveno kofeinu, nevyužívá žádných rozpouštědel nebo chemických látek. Patentovaný postup Swiss Water pracuje s faktem, že kofein je rozpustný ve vodě. Proto máčí zelená kávová zrna v čisté teplé vodě, kterou prohání přes filtr z dřevěného uhlí. Ten zachytí velké molekuly kofeinu, ale propustí aromatické látky, cukry a oleje, které dělají kávu kávou. Koloběhem vody ve speciálním zařízení je tak káva dekofeinizována, aniž by přišla o svou přirozenou, plnou a mnohovrstevnatou chuť.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

13. 7.

Hodnocení: podprůměrná
Tak tuhle kávu už ne, vůbec mi nechutná, zakoupila jsem ještě BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF a ta je chutnější.
Odpověď: Dobrý den, děkujeme Vám za hodnocení. Mrzí nás, že Vám bezkofeinová káva Guatemala nechutná. Věříme, že si oblíbíte jinou z našich bezkofeinových káv. S pozdravem Kateřina

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
832 Kč /1000 g 707 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková káva

Jediné, co jí chybí, je kofein. Mexická delikatesa splňuje nejvyšší nároky gurmetů a kávoznalců. Hory daly téhle kávě chuť šťavnatého ovoce, hořké čokolády a jemného tabáku, místní lidé se postarali o dokonalé zpracování každého zrnka. Na vás už je, vychutnávat si chiapaskou kvalitu, kdykoli se vám zamane. Klidně i navečer. Kde není kofein, tam se spí sladce a dlouho. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 017 Kč /1000 g 102 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva

Dopřávat si všech chuťových nuancí a aromatických potěšení špičkové plantážní kávy? Ráno, v poledne a dokonce i večer? Proč ne! Když sáhnete po bezkofeinové Kolumbii Excelso Swiss Water Decafe, nemusíte se obávat potíží se spánkem nebo vysokým tlakem. Dočkáte se zážitku sladkého jako med, svěžího jako ovoce a příjemně nahořklého jako nejlepší čokoláda. Téhle kávě krom kofeinu absolutně nic nechybí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 151 Kč /1000 g 115 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »