+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Kód: 1673

Bez kofeinu neznamená bez chuti nebo bez radosti. Právě naopak! Káva, která byla dekofeinizovaná speciálním švýcarským postupem, je výborná po všech stránkách. Pokud jde o chuť, čekají vás jemná čokoláda, lískové oříšky a milá stopa dřeva, pokud jde o aroma, těšte se na jedinečný, středně intenzivní zážitek. Každý doušek Guatemala HB Swiss Water Decafe zanechá v ústech libou krémovitost.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Chimaltenango
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300 - 1500m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Lískový ořech

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Guatemala HB Swiss Water Decafe v sobě zemi původu nezapře. Převládající atributy čokolády a lískových oříšků jsou pro ni naprosto typické. Stejně jako střední až plné tělo, noty karamelu a hořkosladkého kakaa. V případě sklizně z regionu Chimaltenango doplňuje chuť atraktivní stopa čerstvého dřeva. Crema je jemná, soudržná.

Původ kávy

Nejprve se vypořádejme se značkou HB v názvu této kávy: jako Hard Bean jsou označovány sorty pěstované v nadmořské výšce 1 200 - 1 500 metrů. Proč je tento údaj důležitý? Ukazuje na kávu, která dozrávala pomaleji, její zrno je tvrdší a chuť i aroma v něm intenzivnější. Díky zmíněným vlastnostem jde o kávu vysoce žádanou a obecně dražší než bývá ta, která je pěstována v nižších nadmořských výškách.

Teď už se můžeme věnovat místu, ze kterého Guatemala HB Swiss Water Decafe pochází. Region Chimaltenango leží na jihozápadě země. Jeho stejnojmenné hlavní město bylo založeno v roce 1526 na základech staré mayské pevnosti a brzy se stalo významným dopravním a obchodním uzlem. Díky specifické půdě se proslavilo výrobou cihel. Pozoruhodný je místní koloniální kostel postavený v roce 1854 na takzvaném kontinentálním předělu. Voda, která vytéká z jeho fontány, směřuje z jedné části do Atlantského a z druhé do Tichého oceánu.

Region je obdařen úrodnou půdou a subtropické podnebí poskytuje kávníkům stálé teploty i dostatek srážek. Kávovníky bývají sklízeny od listopadu do dubna a v případě Guatemala HB Swiss Water Decafe se o ně starají farmáři v části El Pacayalito, což je vulkanicky aktivní lokalita. Po sklizni jsou plody kávovníků zpracovány promýváním a sušeny nejčastěji na přímém slunci.

Proces, během kterého je zrno zbaveno kofeinu, nevyužívá žádných rozpouštědel nebo chemických látek. Patentovaný postup Swiss Water pracuje s faktem, že kofein je rozpustný ve vodě. Proto máčí zelená kávová zrna v čisté teplé vodě, kterou prohání přes filtr z dřevěného uhlí. Ten zachytí velké molekuly kofeinu, ale propustí aromatické látky, cukry a oleje, které dělají kávu kávou. Koloběhem vody ve speciálním zařízení je tak káva dekofeinizována, aniž by přišla o svou přirozenou, plnou a mnohovrstevnatou chuť.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE MINAS  DECAF BEZKOFEINOVÁ zrnková
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS DECAF BEZKOFEINOVÁ zrnková

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
799 Kč /1000 g 80 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 1. 11. 2021

KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová

Dopřávat si všech chuťových nuancí a aromatických potěšení špičkové plantážní kávy? Ráno, v poledne a dokonce i večer? Proč ne! Když sáhnete po bezkofeinové Kolumbii Excelso Swiss Water Decafe, nemusíte se obávat potíží se spánkem nebo vysokým tlakem. Dočkáte se zážitku sladkého jako med, svěžího jako ovoce a příjemně nahořklého jako nejlepší čokoláda. Téhle kávě krom kofeinu absolutně nic nechybí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Možná patříte k těm, kdo kávu milují, ale měli by trochu ubrat na množství. Pro takové případy máme bezkofeinovou plantážní arabiku z tradičního peruánského regionu. Speciálním, patentovaným švýcarským postupem přišla o stimulační účinky, ale uchovala si úžasnou chuť a vynikající aroma. Najdete v nich hedvábné tóny čokolády, ořechů a červeného ovoce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »