+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Kód: 1673

Bez kofeinu neznamená bez chuti nebo bez radosti. Právě naopak! Káva, která byla dekofeinizovaná speciálním švýcarským postupem, je výborná po všech stránkách. Pokud jde o chuť, čekají vás jemná čokoláda, lískové oříšky a milá stopa dřeva, pokud jde o aroma, těšte se na jedinečný, středně intenzivní zážitek. Každý doušek Guatemala HB Swiss Water Decafe zanechá v ústech libou krémovitost.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
927 Kč /1000 g 93 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Chimaltenango
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300 - 1500m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Lískový ořech

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Guatemala HB Swiss Water Decafe v sobě zemi původu nezapře. Převládající atributy čokolády a lískových oříšků jsou pro ni naprosto typické. Stejně jako střední až plné tělo, noty karamelu a hořkosladkého kakaa. V případě sklizně z regionu Chimaltenango doplňuje chuť atraktivní stopa čerstvého dřeva. Crema je jemná, soudržná.

Původ kávy

Nejprve se vypořádejme se značkou HB v názvu této kávy: jako Hard Bean jsou označovány sorty pěstované v nadmořské výšce 1 200 - 1 500 metrů. Proč je tento údaj důležitý? Ukazuje na kávu, která dozrávala pomaleji, její zrno je tvrdší a chuť i aroma v něm intenzivnější. Díky zmíněným vlastnostem jde o kávu vysoce žádanou a obecně dražší než bývá ta, která je pěstována v nižších nadmořských výškách.

Teď už se můžeme věnovat místu, ze kterého Guatemala HB Swiss Water Decafe pochází. Region Chimaltenango leží na jihozápadě země. Jeho stejnojmenné hlavní město bylo založeno v roce 1526 na základech staré mayské pevnosti a brzy se stalo významným dopravním a obchodním uzlem. Díky specifické půdě se proslavilo výrobou cihel. Pozoruhodný je místní koloniální kostel postavený v roce 1854 na takzvaném kontinentálním předělu. Voda, která vytéká z jeho fontány, směřuje z jedné části do Atlantského a z druhé do Tichého oceánu.

Region je obdařen úrodnou půdou a subtropické podnebí poskytuje kávníkům stálé teploty i dostatek srážek. Kávovníky bývají sklízeny od listopadu do dubna a v případě Guatemala HB Swiss Water Decafe se o ně starají farmáři v části El Pacayalito, což je vulkanicky aktivní lokalita. Po sklizni jsou plody kávovníků zpracovány promýváním a sušeny nejčastěji na přímém slunci.

Proces, během kterého je zrno zbaveno kofeinu, nevyužívá žádných rozpouštědel nebo chemických látek. Patentovaný postup Swiss Water pracuje s faktem, že kofein je rozpustný ve vodě. Proto máčí zelená kávová zrna v čisté teplé vodě, kterou prohání přes filtr z dřevěného uhlí. Ten zachytí velké molekuly kofeinu, ale propustí aromatické látky, cukry a oleje, které dělají kávu kávou. Koloběhem vody ve speciálním zařízení je tak káva dekofeinizována, aniž by přišla o svou přirozenou, plnou a mnohovrstevnatou chuť.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
830 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - zrnková káva

Možná patříte k těm, kdo kávu milují, ale měli by trochu ubrat na množství. Pro takové případy máme bezkofeinovou plantážní arabiku z tradičního peruánského regionu. Speciálním, patentovaným švýcarským postupem přišla o stimulační účinky, ale uchovala si úžasnou chuť a vynikající aroma. Najdete v nich hedvábné tóny čokolády, ořechů a červeného ovoce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
960 Kč /1000 g 96 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - zrnková káva

Plantážní káva bez kofeinu uspokojí nároky každého, kdo na nějaký ten šálek nehledí. Bez populárního stimulantu si jich můžete dopřát, kolik chcete. BIO kvalita zaručena, skvělá, hluboká chuť rovněž. V případě Honduras SHG vás čekají tóny sladké čokolády a karamelu vyvážené svěžestí červeného rybízu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
932 Kč /1000 g 93 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »