+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Kamerun AA - zrnková káva

Kód: 1826

Proč je tahle káva pojmenovaná AA? Protože má velké zrno. A proč byste měli ochutnat kávu z Kamerunu? Protože je oříškově hluboká, citrusově svěží a ovocně voňavá. A taky proto, že Kamerun se stává kávovou destinací, o které je čím dál víc slyšet. Nechte se okouzlit perfektní arabikou přímo od rovníku.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
777 Kč /1000 g 78 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 1. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kamerun
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Oku
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800 - 2000m
Chuť
Chuť:
Citrusy, Ořechy
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kamerun AA lze popsat jako svěží a hlubokou zároveň. V její chuti najdete totiž jak jasné tóny citrusových plodů, tak tlumené valéry pražených oříšků. Dohromady to funguje báječně. Tělo je hladké, krémové, závěr pak dlouhý, nasládlý. Šálek voní velmi intenzivně po ovoci.

Původ kávy

Pro Kamerun je káva mimořádně důležitou plodinou, jejímu pěstování se věnuje od konce 19. století, kdy byl německou kolonií. Od té doby produkovala rovníková země kávy stále více, přišlo však také období, kdy výnosy poklesly na polovinu. K důvodům, proč se tak stalo, patřily špatné postupy hospodaření, stárnoucí kávovníky, nedostatek hnojiv i třeba konkurence jiných tržních plodin – například kakaa. Dnes Kamerun vypěstuje a zpracuje kolem 40 tisíc tun kávy každý rok a drží se tak zhruba na 20. místě světového žebříčku.

Kávový průmysl zaměstnává stovky tisíc lidí, z nich naprostá většina žije na venkově. Pěstují jak arabiku, tak robustu (té se v Kamerunu daří lépe). Políčka s kávovníky odrůdy arabika se nacházejí především v oblastech, kde se mluví anglicky, robustu sklízejí francouzsky hovořící farmáři. Region Oku, odkud arabika Kamerun AA pochází, zahrnuje asi 36 vesnic, rozkládá se v kopcích na severozápadě země a je proto poměrně chladný. Mount Oku, která na region shlíží, je druhou nejvyšší horou v pevninské střední Africe – vulkán se tyčí do výšky 3 011 metrů nad mořem.

Kamerunská káva se sklízí od října do března. V Oku jsou kávovníky vysazovány ve výšce 1 800 až 2 000 metrů nad mořem, obklopeny banánovníky a pomerančovníky. Poskytují jim žádoucí stín, chrání je před větrem a jejich tlející listy jim dodávají cenné humózní látky. Když k tomu připočteme, že tamní půda je vulkanická a tedy bohatá na minerály a že farmáři nepoužívají žádné průmyslově vyráběné ošetřující přípravky ani hnojiva, pak je jisté, že se nám dostane kávy naprosto špičkových parametrů.

Sklizeň probíhá ručně, ke zpracování používají farmáři takzvané promývání. Zralé kávové třešně nejdřív nasypou do vody a odstraní případné defektní plody. Ty kvalitní protlačují ve vodě drticími plechy, které je zbaví svrchní slupky. Zrnka obalená zbytky sladké dužiny nechávají několik hodin nebo dní fermentovat v kvasných nádobách s vodou. Dužina se díky tomu rozpustí a zelená káva uvolní. Znovu ji propláchnou čistou vodou a nakonec suší na přímém slunci. Během sušení musí kávu samozřejmě obracet, aby neplesnivěla.

Proč si naši kávu oblíbíte?

Chuť a aroma

Šetrněji pražená káva nabízí bohatší a komplexnější profil v chuti. Zachovává více originálních nuancí specifických pro region pěstování, včetně ovocných, květinových nebo oříškových tónů.

Zdravotní benefity

Zejména kvalitní káva pražena s ohledem na její ideální profil, může obsahovat vyšší hladiny antioxidantů, jako jsou kyselina chlorogenová a další fenolické sloučeniny. Tyto látky mají protizánětlivé a antioxidační účinky. Nepřepražená prémiová káva je také šetrnější k žaludku, protože obsahuje méně kyselin, které mohou vyvolávat podráždění.

Šetrnost pro životní prostředí

Plantážní káva je často pěstována s větším ohledem na životní prostředí, s důrazem na udržitelné pěstování a spravedlivý obchod, což může mít pozitivní dopad na pěstitele a jejich komunity.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva

Káva s plným tělem a smyslnou chutí vína a ovoce. Pro takovou už teď nemusíte do nejlepší kavárny ve městě. Připravte si ji doma! Jakmile ji objednáte, hned ji upražíme a okamžitě pošleme na váš stůl. Když budete věnovat pozornost správnému mletí a přípravě, čeká na vás skvostný šálek s kompaktní cremou a bohatým aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
690 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 1. 3. 2024

15% SLEVA
PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
674 Kč /1000 g 573 Kč /1000 g 57 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 1. 3. 2024

IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 1. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »