+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Kamerun AA - zrnková káva

Kód: 1826

Proč je tahle káva pojmenovaná AA? Protože má velké zrno. A proč byste měli ochutnat kávu z Kamerunu? Protože je oříškově hluboká, citrusově svěží a ovocně voňavá. A taky proto, že Kamerun se stává kávovou destinací, o které je čím dál víc slyšet. Nechte se okouzlit perfektní arabikou přímo od rovníku.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kamerun
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Oku
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800 - 2000m
Chuť
Chuť:
Citrusy, Ořechy
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kamerun AA lze popsat jako svěží a hlubokou zároveň. V její chuti najdete totiž jak jasné tóny citrusových plodů, tak tlumené valéry pražených oříšků. Dohromady to funguje báječně. Tělo je hladké, krémové, závěr pak dlouhý, nasládlý. Šálek voní velmi intenzivně po ovoci.

Původ kávy

Pro Kamerun je káva mimořádně důležitou plodinou, jejímu pěstování se věnuje od konce 19. století, kdy byl německou kolonií. Od té doby produkovala rovníková země kávy stále více, přišlo však také období, kdy výnosy poklesly na polovinu. K důvodům, proč se tak stalo, patřily špatné postupy hospodaření, stárnoucí kávovníky, nedostatek hnojiv i třeba konkurence jiných tržních plodin – například kakaa. Dnes Kamerun vypěstuje a zpracuje kolem 40 tisíc tun kávy každý rok a drží se tak zhruba na 20. místě světového žebříčku.

Kávový průmysl zaměstnává stovky tisíc lidí, z nich naprostá většina žije na venkově. Pěstují jak arabiku, tak robustu (té se v Kamerunu daří lépe). Políčka s kávovníky odrůdy arabika se nacházejí především v oblastech, kde se mluví anglicky, robustu sklízejí francouzsky hovořící farmáři. Region Oku, odkud arabika Kamerun AA pochází, zahrnuje asi 36 vesnic, rozkládá se v kopcích na severozápadě země a je proto poměrně chladný. Mount Oku, která na region shlíží, je druhou nejvyšší horou v pevninské střední Africe – vulkán se tyčí do výšky 3 011 metrů nad mořem.

Kamerunská káva se sklízí od října do března. V Oku jsou kávovníky vysazovány ve výšce 1 800 až 2 000 metrů nad mořem, obklopeny banánovníky a pomerančovníky. Poskytují jim žádoucí stín, chrání je před větrem a jejich tlející listy jim dodávají cenné humózní látky. Když k tomu připočteme, že tamní půda je vulkanická a tedy bohatá na minerály a že farmáři nepoužívají žádné průmyslově vyráběné ošetřující přípravky ani hnojiva, pak je jisté, že se nám dostane kávy naprosto špičkových parametrů.

Sklizeň probíhá ručně, ke zpracování používají farmáři takzvané promývání. Zralé kávové třešně nejdřív nasypou do vody a odstraní případné defektní plody. Ty kvalitní protlačují ve vodě drticími plechy, které je zbaví svrchní slupky. Zrnka obalená zbytky sladké dužiny nechávají několik hodin nebo dní fermentovat v kvasných nádobách s vodou. Dužina se díky tomu rozpustí a zelená káva uvolní. Znovu ji propláchnou čistou vodou a nakonec suší na přímém slunci. Během sušení musí kávu samozřejmě obracet, aby neplesnivěla.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


UGANDA AA MOUNT RWENZORI zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

UGANDA AA MOUNT RWENZORI zrnková káva

Úplně nahoře je království sněhu a ledu. Ale pod Rwenzori Mountains ve východní rovníkové Africe se zelenají deštné pralesy a modrají řeky i říčky. Většina území fascinujícího pohoří je vyhlášena národním parkem. Tam někde, v nadmořské výšce přes 1000 metrů, pěstují rolníci kávovníky plodící kávu bohaté a harmonické chuti. Čerstvě pražená dvouáčková Arabika vás jediným douškem odnese pod africké ledovce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kongo Ngula BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Kongo Ngula BIO - zrnková káva

Pro milovníky vysokohorské kávy, pro příznivce organicky pěstovaných plodin, pro vyznavače nápojů atraktivních chutí a nezvyklého aroma – pro vás i vaše přátele pražíme špičkové zrno z konžského regionu Kivu. Přinese vám zážitek jako med sladký, jako grapefruit hořký a jako švestky šťavnatý. Ochutnejte kávu ze země minerálů, baobabů a horských goril. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
790 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 2. 10. 2023

Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18

Nejlepší šarže, které můžete z brazilských plantáží ochutnat, teď máte na dosah ruky. Arabiky ze slavných regionů Cerrado a Alta Mogiana nezklamou ani největšího fajnšmekra. Potěší chutí čokolády a kakaa, stejně jako karamelovým aftertastem. Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 se hodí k přípravě skvělého espressa, báječná je i na filtru. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
712 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 2. 10. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »