+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva

Kód: 1521
Hodnocení: velmi dobrá, 1 recenze

Dopřávat si všech chuťových nuancí a aromatických potěšení špičkové plantážní kávy? Ráno, v poledne a dokonce i večer? Proč ne! Když sáhnete po bezkofeinové Kolumbii Excelso Swiss Water Decafe, nemusíte se obávat potíží se spánkem nebo vysokým tlakem. Dočkáte se zážitku sladkého jako med, svěžího jako ovoce a příjemně nahořklého jako nejlepší čokoláda. Téhle kávě krom kofeinu absolutně nic nechybí.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 151 Kč /1000 g 115 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kolumbie
Odrůda
Odrůda:
Castillo
Region
Region:
Pedregal
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovoce
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnkovou plantážní kávu Kolumbie Excelso Swiss Water Decafe můžeme zařadit mezi sladší sorty. Její acidita se vyznačuje skutečnou mírností a lehkostí, takže nápoj působí svěže, nikoli kysele. Snadno v něm tedy rozpoznáme i další chuťové vrstvy – čokoládu, ovoce a byliny. Protože jde o 100% arabiku, crema je světlá, jemná.
 

Původ kávy

Kolumbie kávou voní a po kávě i chutná. Dostanete ji na ulici, pořídíte na farmách. Jeden z největších světových producentů leží na Eje Cafetero (kávové ose), není tedy divu, že se na tamních plantážích kávovníkům daří přímo skvěle. V regionu Pedregal o ně pečují zejména drobní rolníci. Výsledkem je káva šťavnatá, chuťově vrstevnatá, často čokoládových až karamelových příchutí.


První keře kávovníků byly v Kolumbii vysazeny začátkem 19. století. Za jednoho z průkopníků a propagátorů plodiny je považován kněz Francisco Romero. Dnes se o export (a nejen o něj, ale i pěstování, výzkum a vývoj ve výrobě) stará The National Federation of Coffee Growers of Colombia založená v roce 1927. Federace se proslavila marketingovou kampaní, která se konceptem značky Juan Valdez snaží odlišit 100% kolumbijskou kávu od té, která je míchána ze zrn několika zemí. Ochranná známka představující zemědělce vezoucího kávu na mule se v televizi poprvé objevila v roce 1983.


Vypěstování, sklizeň a zpracování kávových plodů je ovšem jen jednou částí procesu, na jehož konci stojí zrna prostá kofeinu. Přesto se u něj na chvíli zastavme. Kávovníky bývají v Kolumbii sklízeny od března do června a od září do prosince. Červené kávové bobule dělníci nasypou do kádí s vodou a protlačí je drticími plechy. Tak jsou plody zbaveny vrchní slupky a částečně i dužiny obalující kávová zrnka. Meziprodukt putuje do barelů, ve kterých (opět ve vodě) káva několik hodin až dní fermentuje. Během přirozeného kvasného procesu se zbývající dužina zcela rozpustí a zelená kávová zrnka uvolní. Nakonec je potřeba kávu dobře usušit – buď v sušičkách nebo na přímém slunci.


Jak se z kofeinem našlapané arabiky stane skvostná káva bez kofeinu? V tomto případě byl použit certifikovaný proces Swiss Water. Takzvaná švýcarská metoda zahrnuje namáčení zelené kávy do horké vody, ve které zůstává přibližně 10 hodin. Voda však zařízením vybaveným filtry s aktivním uhlím neustále protéká. Kofein je tak z kávy postupně extrahován, a to až do doby, kdy ho zelená káva obsahuje méně než 0,01 %.


Bez chemikálií a zbytečného odpadu (použitá voda slouží k zavlažování kávovníků) je tedy káva zbavena kofeinu téměř dokonale. Bez obav si ji mohou dopřávat lidé s vysokým krevním tlakem i těhotné a kojící ženy. Vychutnávejte si ji klidně odpoledne, váš spánkový režim nikterak nenaruší.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

9. 3.

Hodnocení: velmi dobrá
Místní brazilská bezkofeinová je mnohem lepší. Ale možná to je i mými chuťovými preferencemi. Tato není tak jemná ani tak "kulatá." Když jsem si ale přivezla k rodičům tuto kávu (protože u nich bez kofeinu nenajdu) a uvařila si ji po tátově kávě s kofeinem od jiné značky (pravda, doma se chovají ke kávě trochu barbarsky), stále jsem ji ocenila více. Rozhodně je lepší než jiné kávy bez kofeinu, které jsou na českém trhu k dostání.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
831 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - zrnková káva

Možná patříte k těm, kdo kávu milují, ale měli by trochu ubrat na množství. Pro takové případy máme bezkofeinovou plantážní arabiku z tradičního peruánského regionu. Speciálním, patentovaným švýcarským postupem přišla o stimulační účinky, ale uchovala si úžasnou chuť a vynikající aroma. Najdete v nich hedvábné tóny čokolády, ořechů a červeného ovoce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 043 Kč /1000 g 104 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Bez kofeinu neznamená bez chuti nebo bez radosti. Právě naopak! Káva, která byla dekofeinizovaná speciálním švýcarským postupem, je výborná po všech stránkách. Pokud jde o chuť, čekají vás jemná čokoláda, lískové oříšky a milá stopa dřeva, pokud jde o aroma, těšte se na jedinečný, středně intenzivní zážitek. Každý doušek Guatemala HB Swiss Water Decafe zanechá v ústech libou krémovitost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 054 Kč /1000 g 105 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »