+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Kolumbie - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Kód: 1967

O kolumbijské arabice se ví, že má jemnou, čokoládovo-oříškovou chuť. Přesně taková je i tahle rozpustná verze. Oblíbí si ji každý, kdo touží po skvělém a zároveň velmi rychle připraveném šálku. Instantní káva je navíc perfektní pro přípravu populárního dalgona coffee nebo ledové kávy.

Velká balení:
Malá balení:
1 759 Kč /1000 g 176 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kolumbie
Chuť
Chuť:
Hořká čokoláda, Ořechy
Zpracování
Zpracování:
Vymrazování

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kolumbie - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica patří ke kávám se střední aciditou. V její chuti najdete ořechy a hořkou čokoládu.

Pro maximální chuťový zážitek zalijte kávu horkou, nikoli vařící vodou.

Původ kávy

Příběh kolumbijské kávy začíná v 18. století, kdy kávovníky do země přivezli holandští misionáři. První malé plantáže vznikly na severovýchodě, postupně začali keře pěstovat farmáři v celé Kolumbii. Vůbec první vývoz kávových zrn z Kolumbie se uskutečnil v roce 1835 a směřoval do USA.

Takzvané haciendas, tedy velké farmy, byly ještě na počátku 20. století v rukou jen několika málo majitelů. O pár let později ale vznikla skupina Eje Cafetero, která producenty spojila a zastupovala je na globálním trhu. Po velké hospodářské krizi, kdy mnoho haciend zkrachovalo, se vláda rozhodla farmy koupit a rozprodat je jejich zaměstnancům. Od té doby funguje v Kolumbii spousta malých farem, které se kromě kávy věnují také pěstování jiných plodin.

Místní káva vyniká jemnou kyselinkou a tóny čokolády, oříšků i karamelu. Díky pečlivému zpracování má nádherné aroma. Farmáři sbírají kávové třešně ručně, uvolněná zelená zrna nechávají 14-30 hodin fermentovat a nakonec je suší.

Jak z takové sklizně vznikne káva instantní? Existují dva možné způsoby, my dáváme přednost kávě, která byla vyrobena lyofilizací. Nejprve je nutné zelenou kávu upražit, pak pomlít a připravit z ní vysoce koncentrovaný výluh. Ten musí projít filtrací a poté je zmrazen na teplotu přibližně -40 ⁰C, a to za sníženého tlaku. Díky sublimaci vzniknou drobné, lesklé krystalky instantní, nebo, chcete-li, rozpustné kávy.

Instantní káva se na trhu začala objevovat zhruba v polovině 20. století. Ta, která vznikla lyofilizací (na rozdíl o sprejování) si uchovává maximum aroma a chuti, patří tedy k velmi populárním. Stačí ji zalít horkou vodou nebo mlékem.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Pro optimální přípravu vyberte malý hrnek s obsahem 90 ml.
  2. Použijte 1 nebo 2 lžičky kávy a zalijte převařenou vodou o teplotě 90°C. Vařící voda připraví kávu o její výraznou chuť.
  3. K přípravě kávy vždy použijte čerstvou vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva

Netřepat, zamíchat. Rozpustnou kávu připravíte mžiknutím oka. Ekvádorská specialitka z andské vysočiny obsahuje jak něžnou Arabiku, tak silnou Robustu. Přesně půl na půl. Díky tomu je její výsledná chuť vyvážená, příjemně vínovo citrusová. Možná v ní odhalíte i něco z divokosti a pestrosti tamní přírody. Ekvádor je totiž zemí s největší biodiverzitou na kilometr čtvereční na světě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
855 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Nejvýše položené jezero, největší město bez silnice, nejhlubší kaňon… A taky jedna z nejlepších rozpustných káv. To je Peru, země mnoha kontrastů, která má s pěstováním kávovníků víc než stoleté zkušenosti. Tradiční kávový region Puno Norte plodí zrna plné, čokoládovo-ovocné chuti. Stejně špičková je káva v lyofilizované podobě. Neztrácí nic ze svých předností a navíc ji stačí zalít horkou vodou. Bonus? BIO kvalita! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 960 Kč /1000 g 196 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Lyofilizování není žádným zaklínadlem, které má zákazníka poplést. Právě naopak. Když narazíte na rozpustnou kávu zpracovanou lyofilizací, neváhejte ji ochutnat. Bude totiž lahodná, mnohovrstevnatá a vyvážená. V případě Tanzanie BIO v ní najdete tóny ovoce a čokolády. Připravte si oblíbený hrnek, horkou vodu a lžičku: váš den může začít! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 937 Kč /1000 g 194 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »