+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Kostarika Fatima Anaerobic Natural - Micro Lot

Kód: 2123

Speciálním způsobem vyrobená, speciální chutí oplývající. Taková je Kostarika Fatima Anaerobic Natural – Micro Lot, která vám zachutná jak na filtru, tak ve french pressu nebo automatickém kávovaru. Díky fermentaci bez přístupu kyslíku se v ní rozvíjejí nádherné tóny meruněk, ananasu, pomerančových květů a mléčné čokolády. Unikátní mikrolot z oblasti, která se kávou proslavila na celém světě, rozhodně stojí za ochutnání.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 013 Kč /1000 g 101 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kostarika
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Tarrazu
Nadm. výška
Nadm. výška:
1450-1900m
Chuť
Chuť:
Ovoce, Mléčná čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Anaerobní fermentace

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kostarika Fatima Anaerobic Natural – Micro Lot je arabika s krásnou, rozvinutou a mnohovrstevnatou chutí. Nadchne vás směsí ovoce (poznáte meruňky, ananas), pomerančových květů a mléčné čokolády. Její lehkost si nejlépe vychutnáte, když ji připravíte na filtru nebo jako cold brew. Báječná je ale i z moka konvičky či pákového kávovaru.

Původ

V kopcích regionu Tarrazú, známých ideálními podmínkami pro pěstování kávy, leží farma Finca Tres Milagros. Už přes půl století ji vlastní a vede rodina Facusse. Dlužno podotknout, že s excelentními výsledky. Protože se rodina stará o naprosto celý proces výroby, může dohlížet na skutečně každý její aspekt – od pěstování přes fermentaci až po sušení.

Výslednou chuť kávy odrůd Catuai a Caturra určují jak půda a podnebí regionu Tarrazú, tak anaerobní fermentace, kterou jsou zrna zpracována. Díky speciální metodě, při které se kávové třešně zavírají do hermeticky uzavřených nádob, dochází k maximálnímu zvýraznění aromatických složek.

Fermentace je na farmě Finca Tres Milagros rozdělena do dvou kroků: v prvním jsou zralé kávové třešně vsypány do polypropylenových sáčků, v nichž jen lehce fermentují po dobu 48 hodin. Následně je dělníci přesypou do fermentačních nádrží. Tam kvasí 96 hodin bez přístupu kyslíku, tedy anaerobně.

Nakonec je káva asi 20 dní sušena na přímém slunci. A po usušení ještě 2-3 měsíce odpočívá v pytlích. Tato precizní technika zajišťuje, že má každá šarže konzistentně vysokou kvalitu.

Na Kostarice se pěstování kávovníků věnuje kolem 50 tisíc farmářů. Naprostá většina z nich jsou drobní zemědělci. Práci nemají právě lehkou, počasí bývá nestálé, plantáže sužují častá sucha. Přesto se Kostaričanům daří exportovat šarže vynikající kvality, a to včetně jedinečných mikrolotů. Důkazem je právě Kostarika Fatima Anaerobic Natural – Micro Lot.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva

Dvouáčková superstar vám připraví velmi intenzivní kofeinový zážitek. Tato stoprocentní keňská arabika je zárukou výrazného aroma, příjemné kyselosti a ovocné harmonie. Sametovou hebkost si zamilujete hned po prvním doušku. Druhý vás utvrdí, že jste si vybrali to nejlepší. S třetím ochutnáním se přiblížíte kávovému nebi. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 038 Kč /1000 g 104 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva

Stoprocentní arabika, stoprocentní zážitek! Elegantní Kolumbia Supremo Medelin vám připraví nezapomenutelné setkání s exotickým ovocem a čokoládou. Přestože je silná a aromatická, působí harmonicky až hebce. Exkluzivní a pravidelná kávová zrnka jsou pražena středně, čímž vyniknou delikátní tóny kávy a přitažlivé vůně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
743 Kč /1000 g 74 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »