+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková káva

Kód: 1515
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Jediné, co jí chybí, je kofein. Mexická delikatesa splňuje nejvyšší nároky gurmetů a kávoznalců. Hory daly téhle kávě chuť šťavnatého ovoce, hořké čokolády a jemného tabáku, místní lidé se postarali o dokonalé zpracování každého zrnka. Na vás už je, vychutnávat si chiapaskou kvalitu, kdykoli se vám zamane. Klidně i navečer. Kde není kofein, tam se spí sladce a dlouho.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 017 Kč /1000 g 102 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Mexiko
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Chiapas
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ořech
Zpracování
Zpracování:
Mokré
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Mexico Chiapas Decafe je chuťově pestrá, bohatá a plná. Poznáte v ní jak tropické ovoce, tak ořechy a čokoládu, nechybí příjemný podtón tabáku. Dekofeinizace se na chuti ani vůni kávy nikterak nepodepisuje. Protože jde o arabiku, očekávejte nižší, jemnou, soudržnou cremu.

Původ kávy

Mexický region Chiapas je domovem starověkých mayských kultur, oblastí s nádhernou přírodou a cílem turistů z celého světa. Najdete ho na jihovýchodě Mexika, u hranic s regiony Oaxaca, Veracruz a Tabasco. Jeho pobřeží omývají vody Tichého oceánu a jeho kopce bývají velmi často zahaleny v mlze. Chiapas má vlhké, tropické klima, s průměrnými ročními srážkami kolem 3 000 mm za rok. Pro horská pásma je díky tomu typická vysoká vlhkost a mírné klima, což vyhovuje pěstování mnoha rostlin, kávovníky nevyjímaje.

Odrůda Caturra zde patří k hojně rozšířeným. Rostliny jsou menšího, kompaktního vzrůstu, s dobrým výnosovým potenciálem, nicméně velmi vysokou citlivostí k řezu i houbovým chorobám. Caturra je přirozenou mutací odrůdy Bourbon, která byla objevena začátkem 20. století v Brazílii. Díky mutaci jednoho genu jsou kávovníky Caturra drobnější, mohou se pěstovat více u sebe a poskytovat tedy větší výnos na hektar. Kávovníky této odrůdy plodí třetím rokem, konkrétně v Mexiku se kávové třešně sklízejí od ledna do března. Jde o jednu z ekonomicky nejvýznamnějších kávových odrůd Střední Ameriky.

Káva je „vyráběna“ mokrou metodou. To znamená, že plody kávovníků jsou nejdříve nasypány do vody, ve které dojde k oddělení zralých a nezralých kusů. Zralé třešně je potřeba protlačit drticími plechy, které je zbaví vrchní slupky. Pak je káva nasypána do barelů s vodou, kde několik hodin až dní fermentuje. Během přirozeného procesu se rozpustí dužina obalující kávová zrnka. Ta se dále suší buď na přímém slunci, nebo v sušičkách.

Protože Mexico Chiapas Decafe neobsahuje kofein, popišme si také způsob, jak byla povzbuzující látky zbavena. Metoda Mountain Water Decaf je totiž zajímavá a ukazuje, že kávová zrnka mohou ztratit kofein, ale uchovat si všechny vzácné chutě i vůně. V celém procesu hraje roli pouze voda a uhlíkové filtry. Dělníci nejprve namáčejí zelená kávová zrna ve vodě, mimořádně čisté, pramenící na hoře Pico de Orizaba (nejvyšší hora Mexika - 5 636 m n.m. - je jedním ze tří celoročně zasněžených vrcholů země). Takto vyextrahují oleje a kofein. Ty zůstanou ve vodě, kterou prolévají uhlíkovými filtry. Výsledkem je voda zbavená kofeinu, ale plná přirozené chuti kávy. Zrnka jsou do vody navrácena, aby zpět přijmula všechny chuťové nuance a úžasnou vůni i aroma. Tímto způsobem lze kávu zbavit až 99,9 procent kofeinu bez využití chemie.

Bezkofeinovou zrnkovou kávu lze použít naprosto stejně jako kofeinovou, na filtru, v automatických kávovarech a podobně. Mohou si ji dopřávat lidé trpící poruchami spánku, je vhodná k odpolednímu či podvečernímu popíjení. Je doporučována také budoucím maminám a kojícím ženám.

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

3. 10.

Hodnocení: vynikající
Výborná káva! Bezkofeinových je omezený výběr, tak je těžší najít tu svou. Tato je skvělá, konečně nenám potřebu si do kávy něco přilévat!

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
831 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - zrnková káva

Možná patříte k těm, kdo kávu milují, ale měli by trochu ubrat na množství. Pro takové případy máme bezkofeinovou plantážní arabiku z tradičního peruánského regionu. Speciálním, patentovaným švýcarským postupem přišla o stimulační účinky, ale uchovala si úžasnou chuť a vynikající aroma. Najdete v nich hedvábné tóny čokolády, ořechů a červeného ovoce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 043 Kč /1000 g 104 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Bez kofeinu neznamená bez chuti nebo bez radosti. Právě naopak! Káva, která byla dekofeinizovaná speciálním švýcarským postupem, je výborná po všech stránkách. Pokud jde o chuť, čekají vás jemná čokoláda, lískové oříšky a milá stopa dřeva, pokud jde o aroma, těšte se na jedinečný, středně intenzivní zážitek. Každý doušek Guatemala HB Swiss Water Decafe zanechá v ústech libou krémovitost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 054 Kč /1000 g 105 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »