+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

PAPUA NOVA GUINEA BIO - zrnková káva

Kód: 1678

Na Papuu Novou Guineu se cestuje za nádhernou přírodou, atraktivní kuchyní i tradičními obyvateli. A taky za kávou, která vyniká chutí tropického ovoce, čokolády a ořechů. Nejinak je tomu v případě této sorty v BIO kvalitě. Stoprocentní arabika vás potěší intenzivním aroma, střední kyselostí a vydatným tělem. Dopřejte si nespoutanost hornatého ostrova daleké Melanésie.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
778 Kč /1000 g 78 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 22. 6. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Papua Nova Guinea
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Eastern Higlands Province
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300-1800m
Chuť
Chuť:
Citrusy, Ořechy, Mango
Zpracování
Zpracování:
Mokré
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Papua Nová Guinea BIO patří k výraznějším, svěžím a ovocným. Poznáte v ní mango a citrusy, podtóny ořechů je hezky doplňují. Za nezaměnitelnou chutí i vůní jsou stromy a byliny, které kávové plantáže obklopují. Protože jde o stoprocentní arabiku, vytváří v šálku jemnou, lehkou, kompaktní cremu.

Původ kávy

Ostrovy Papui Nové Guineje leží v severozápadní části Tichého oceánu. Celá oblast se nazývá Melanésie („černé ostrovy“). Plantáže kávovníků jsou vysazovány v odlehlých horských oblastech, jakou je také Eastern Highlands Province. Takzvaná Východní vysočina je přístupná průsmykem Kassam, ze kterého je skvělý výhled do údolí. Kolem se tyčí strmé štíty hor, dva nejvyšší vrcholy provincie (Mt Tableop a Mt Michael) dosahují nadmořské výšky přes 3 600 metrů. V regionu se střídají období sucha s obdobími dešťů, která nastávají mezi prosincem a dubnem.

Pro oblast jsou typické louky, keře a ve vyšších nadmořských výškách horský deštný prales s převahou bukových lesů a pandanů (palem). Nad 3 000 metrů nad mořem jsou běžné alpské louky či mechové lesy. Pro Papuu Novou Guineu je typická vysoká druhová rozmanitost fauny i flóry. Pro úplnost ještě dodejme, že hlavním městem oblasti je Goroka.

Káva Papua Nová Guinea BIO pochází od farmářů sdružených v HOAC (Highlands Organic Agriculture Cooperative), organizaci spojující více než 2 600 drobných zemědělců, která získala certifikaci Fair Trade a výrazně investuje do obchodních a komunitních rozvojových projektů. Ty jsou nakonec prospěšné více než 15 tisícům obyvatel. Členové HOAC používají tradiční metody zpracování kávy. Sklizené kávové bobule zbavují slupky a části dužiny pomocí ručních rozvlákňovačů. Uvolněná zrna sypou do fermentačních nádob s vodou, ve kterých je ponechávají 24-36 hodin a nakonec je suší na takzvaných afrických lůžcích (vyvýšené konstrukce) nebo betonových platech.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


INDIE ROBUSTA PARCHMENT AB BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

INDIE ROBUSTA PARCHMENT AB BIO - zrnková káva

Krásná robusta v BIO kvalitě z indického regionu Wayanad okouzlí plnou, čokoládově zemitou chutí i vysokým obsahem kofeinu. Můžete ji degustovat samostatně, nebo přimíchat k oblíbené arabice. Získáte unikátní espresso směs dle vlastní fantazie. Pohrajte si s kyselostí, dochutí i cremou. Kombinujte sklizeň různých plantáží. Tahle robusta vás bude bavit. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
591 Kč /1000 g 59 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 22. 6. 2021

NIKARAGUA WASHED SHG EP LAS CAMPANILLAS - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NIKARAGUA WASHED SHG EP LAS CAMPANILLAS - zrnková káva

Pro středoamerické arabiky je typické hladké tělo, vyvážená sladkost a mírná acidita. Přesně takové chuti se dočkáte i od promývaného zrna z farmy rodiny Rizo, která se pěstování kávovníků věnuje v Nikaragui přes dvě stě let. A dělají to s maximální péčí a dokonalou kontrolou nad každým krokem. Výsledkem je sklizeň špičkové kvality, ale také ochrana fauny, flóry i vodních zdrojů v kopcích Matagalpa a Jinotega. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
721 Kč /1000 g 72 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 22. 6. 2021

PERU TUNKI BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU TUNKI BIO - zrnková káva

Tunki je nádherný barevný pták žijící v lesích vysokých And. Není divu, že po něm farmáři z peruánského údolí Tambopata pojmenovali plantážní arabiku. Stejně jako je radost tunkiho vidět, je potěšením Tunki ochutnat. Sladkost mléčné čokolády, kterou oplývá, doplňuje jemné ovanutí limetky. Jako ptačí pírko je tato káva lehká, jako ptačí zpěv půvabná. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
769 Kč /1000 g 77 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 22. 6. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »