+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

PAPUA NOVA GUINEA BIO - zrnková káva

Kód: 1678

Na Papuu Novou Guineu se cestuje za nádhernou přírodou, atraktivní kuchyní i tradičními obyvateli. A taky za kávou, která vyniká chutí tropického ovoce, čokolády a ořechů. Nejinak je tomu v případě této sorty v BIO kvalitě. Stoprocentní arabika vás potěší intenzivním aroma, střední kyselostí a vydatným tělem. Dopřejte si nespoutanost hornatého ostrova daleké Melanésie.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
871 Kč /1000 g 87 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Papua Nova Guinea
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Eastern Higlands Province
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300-1800m
Chuť
Chuť:
Citrusy, Ořechy, Mango
Zpracování
Zpracování:
Mokré
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Papua Nová Guinea BIO patří k výraznějším, svěžím a ovocným. Poznáte v ní mango a citrusy, podtóny ořechů je hezky doplňují. Za nezaměnitelnou chutí i vůní jsou stromy a byliny, které kávové plantáže obklopují. Protože jde o stoprocentní arabiku, vytváří v šálku jemnou, lehkou, kompaktní cremu.

Původ kávy

Ostrovy Papui Nové Guineje leží v severozápadní části Tichého oceánu. Celá oblast se nazývá Melanésie („černé ostrovy“). Plantáže kávovníků jsou vysazovány v odlehlých horských oblastech, jakou je také Eastern Highlands Province. Takzvaná Východní vysočina je přístupná průsmykem Kassam, ze kterého je skvělý výhled do údolí. Kolem se tyčí strmé štíty hor, dva nejvyšší vrcholy provincie (Mt Tableop a Mt Michael) dosahují nadmořské výšky přes 3 600 metrů. V regionu se střídají období sucha s obdobími dešťů, která nastávají mezi prosincem a dubnem.

Pro oblast jsou typické louky, keře a ve vyšších nadmořských výškách horský deštný prales s převahou bukových lesů a pandanů (palem). Nad 3 000 metrů nad mořem jsou běžné alpské louky či mechové lesy. Pro Papuu Novou Guineu je typická vysoká druhová rozmanitost fauny i flóry. Pro úplnost ještě dodejme, že hlavním městem oblasti je Goroka.

Káva Papua Nová Guinea BIO pochází od farmářů sdružených v HOAC (Highlands Organic Agriculture Cooperative), organizaci spojující více než 2 600 drobných zemědělců, která získala certifikaci Fair Trade a výrazně investuje do obchodních a komunitních rozvojových projektů. Ty jsou nakonec prospěšné více než 15 tisícům obyvatel. Členové HOAC používají tradiční metody zpracování kávy. Sklizené kávové bobule zbavují slupky a části dužiny pomocí ručních rozvlákňovačů. Uvolněná zrna sypou do fermentačních nádob s vodou, ve kterých je ponechávají 24-36 hodin a nakonec je suší na takzvaných afrických lůžcích (vyvýšené konstrukce) nebo betonových platech.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva

Dvouáčková superstar vám připraví velmi intenzivní kofeinový zážitek. Tato stoprocentní keňská arabika je zárukou výrazného aroma, příjemné kyselosti a ovocné harmonie. Sametovou hebkost si zamilujete hned po prvním doušku. Druhý vás utvrdí, že jste si vybrali to nejlepší. S třetím ochutnáním se přiblížíte kávovému nebi. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 041 Kč /1000 g 885 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023

KOLUMBIE EXCELSO MEDELIN BIO zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE EXCELSO MEDELIN BIO zrnková káva

Až vezmete do ruky šálek s vonící kávou, vzpomeňte si na všechny, jejichž zásluhou ho můžete ochutnat. Farmáře a jejich rodiny, česáče, dělníky, řidiče, obchodníky, pražiče… Z daleké Jižní Ameriky putovala kávová zrnka několik týdnů. Vyrostla na úbočí And, v regionu Pedregal proslulém úrodnou půdou. Její tělo je plné, chuť vyvážená a vůně delikátní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva BIO & Fair Trade
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva BIO & Fair Trade

Ze samotného domova kávy, hornaté krajiny okolí Velkých jezer, přivážíme vznešenou královnu. Etiopská káva má na trhu nezastupitelné místo. Jak přesně chutnala kozám pasáčka jménem Kaldi, které ji údajně jako první schroupaly, se asi nedozvíme. Naše zkušenost je ale jednoznačná: Ethiopia Djimmah BIO je harmonická, plná, lehce květinová, s aroma vinné révy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
871 Kč /1000 g 87 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »