+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BELGICKÉ PRALINKY rozpustná káva

Kód: 1652
Hodnocení: vynikající, 2 recenze

Velký úspěch? Den z těch horších? Radost z procházky? Únava po práci? Pro všechny situace, jak je život přináší, je tady káva. Ta rozpustná navíc připravená rychlostí blesku a ve stovkách ochucených verzí. Belgické pralinky dodají vašim chvílím sladkost čokolády, hebkost smetany a svěžest ovoce. Co doušek, to jiná pralinka. Nechte se zlákat.

Velká balení:
Malá balení:
659 Kč /1000 g 66 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Mexiko
Nadm. výška
Nadm. výška:
1350m
Chuť
Chuť:
Belgické pralinky
Zpracování
Zpracování:
Vymrazování

Složení

Arabica 80%, Robusta 20%, Aroma přírodní

Crema a chuť

Rozpustná káva Belgické pralinky je vyrobena z mexické plantážní arabiky doplněné robustou. Samotná káva tak působí svěžím, nasládlým dojmem. Po ochucení přírodním aroma získává navíc milou vrstvu mléčné čokolády a smetany plus lehký dotek ovoce.

Původ kávy

Mexiko je, pokud jde o produkci kávy, asi desátou nejdůležitější zemí světa. Plantáže jsou soustředěny ponejvíce na jihu a většina kávovníků patří k odrůdě arabika. Poprvé se do Mexika dostaly už koncem 18. století, a to do oblasti Veracruz. Ta ostatně dodnes patří k místním nejzásadnějším kávovým lokalitám. Přidávají se k ní regiony Chiapas, Oaxaca a Puebla. Regionů s příjemnými nadmořskými výškami a optimálními podmínkami pro pěstování kávovníků má však Mexiko víc. Pozitivní tedy je, že počet pěstitelů stoupá a kávě se věnují s ohledem na ochranu životního prostředí a udržitelnost podnikání.

Kávu v Mexiku pěstuje asi půl milionu zemědělců, z nich 70 procent jsou producenti drobní, s plantážemi do 10 hektarů. Období sklizně začíná v listopadu a končí březnem, zelená zrna se na trh dostávají obvykle v dubnu.

Možná vás víc než reálie z mexických plantáží zajímá, jak se vlastně rozpustná káva vyrábí. Pak vězte, že existují dva způsoby, z nichž my dáváme přednost tomu, který uchovává víc aromatických látek a nezplošťuje chuťový profil výsledného nápoje. Jde o lyofilizaci, tedy vymrazování. Velmi starý postup (známý už od dob Incké říše) konzervuje potraviny tak, že je zmrazí a poté vystaví nízkému tlaku vzduchu.

Nejprve je ale potřeba zelená kávová zrnka upražit, namíchat v poměru 80 procent arabiky a 20 procent robusty (v případě rozpustné kávy Belgické pralinky) a uvařit z nich hustý roztok. Ten je dále podroben odpaření většiny vody. Vzniklou hmotu je potřeba pomlít a vložit do lyofilizátoru. V něm je zmrazena na teplotu kolem -40 ⁰C. Nato mrazicí box sníží tlak vzduchu a dodá tolik tepla, aby mohlo dojít k sublimaci - zmrzlá voda se mění na plyn a je jímána mimo box. Tímto způsobem je odstraněno až 95 procent veškeré vody.

Lyofilizovanou kávu poznáte podle krystalků s hladkými stranami. Rozpustná káva vyrobená sprejováním (to je druhá možnost), vypadá naopak jako prášek nebo drobné kuličky.

Samozřejmě, že k dosažení specifické chuti rozpustné kávy Belgické pralinky dopomohlo přírodní aroma - nesyntetické a proto bezpečné.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica
Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Pro optimální přípravu vyberte malý hrnek s obsahem 90 ml.
  2. Použijte 1 nebo 2 lžičky kávy a zalijte převařenou vodou o teplotě 90°C. Vařící voda připraví kávu o její výraznou chuť.
  3. K přípravě kávy vždy použijte čerstvou vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

26. 8.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, káva nádherně voní, chuť famózní. Vřele doporučuji.

13. 8.

Hodnocení: vynikající
Káva je vynikající. Přiláká vůní. Je moc výborná. Doporučuji.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


IRISH CREAM rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM rozpustná káva

Leckdo by ho označil za tlamolep, ale nedejte se mýlit. Irish cream patří k váženým druhům alkoholických nápojů. Recept na ten pravý prý největší producenti neprozradí ani pod pohrůžkou utopení v sudu. Obvykle obsahuje 15-20 procent irské whisky, smetanu, vanilku a kávu. Někdo přidává čokoládu, jiný kokosový extrakt. A teď si představte, jak to asi chutná ve spojitosti s výbornou ekvádorskou kávou… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
659 Kč /1000 g 66 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 1. 11. 2021

SLANÝ KARAMEL rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SLANÝ KARAMEL rozpustná káva

Jestli máte rádi sladkou a slanou chuť v jednom, pak je tohle káva, kterou si nenechejte ujít. Jakostní, vymrazovaná a jemně ochucená, přesně pro ráno v přírodě nebo odpoledne u filmu. Rozpustná káva Slaný karamel rozpustí splín i lenošnost. Vlije vám do žil radost a energii. Vždyť je z mexického zrna plného slunce! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
659 Kč /1000 g 66 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 1. 11. 2021

MALIBU rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MALIBU rozpustná káva

Rozpusťte vlasy, rozpusťte starosti a buďte chvíli rozpustilí. Káva, co ji stačí jen zalít vodou, udělá z nudné porady relax na pláži. Protože chutná jako Malibu – karibský likér s bílým rumem, třtinovým cukrem a kokosem. Přichystáte ji ve vteřině a radovat se pak můžete celý den. Lyofilizovaná káva je zkrátka vždycky po ruce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
659 Kč /1000 g 66 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »