+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Čekanková káva se špaldou a macou

Kód: 2071

Pražená čekanka, starobylá špalda a bájná maca. Tahle „káva“ nabízí nejen výbornou chuť, ale i řadu příběhů a širokou škálu cenných látek k tomu. Kromě kofeinu, ten v ní rozhodně nenajdete. Přesto vás v každodenních aktivitách skvěle podpoří. Moderní čekankový nápoj vám bude vám parťákem v práci i během odpočinku.

Velká balení:
Malá balení:
993 Kč /1000 g 99 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Nasládlá

Složení

Čekankový kořen, Špalda, Maca

Nálev a chuť

Čekanková káva se špaldou a macou nabízí jedinečný chuťový profil. Můžeme ho popsat jako decentní, s lehkým nasládlým podtónem. Doplňuje ho mírně štiplavá dochuť. Celkově je nápoj hladký a jemný s oříškovými nuancemi špaldy a mírně sladkou a kořenitou chutí čekanky, které společně tvoří příjemný a komplexní chuťový zážitek.

Původ

Čekanková káva se vyrábí z kořenů čekanky. Nejprve je potřeba kořeny sušit při nízké teplotě, poté je zpracovatelé nechají ochladit a pomelou na jemnost podobnou mleté kávě. Takový mletý čekankový kořen lze použít přímo k přípravě nápoje, známé je však i míchání s mletými kávovými zrnky (v různých poměrech podle preferencí chuti).

Jak vlastně čekanka (Cichorium intybus) vypadá? Jde o vytrvalou bylinu z čeledi Asteraceae, obvykle má jasně modré květy. Její listy se mohou použít do salátu, z kořenů, jak už víme, lze  vyrobit náhražku kávy. Navíc se z něj získává inulin, který se používá ve výrobě potravin jako sladidlo a zdroj vlákniny​​.

Špalda (Triticum spelta) je druh pšenice, který se pěstuje už od roku 5000 př. n. l. Byla důležitou základní potravinou v některých částech Evropy, a to od doby bronzové až do středověku. Je příbuzná s pšenicí, ječmenem a žitem, obsahuje sacharidy, proteiny a vlákninu​, vyšší množství vitaminu E a B-komplexu i látek jako niacin, selen, zinek, vápník, hořčík, železo a mangan, které jsou potřebné pro důležité tělesné funkce​​. Hlavním rozdílem mezi špaldou a standardní pšenicí je velmi tvrdý obal špaldy - chrání zrno před poškozením počasím, znečištěním a parazity​​.

Teď už zbývá jen doplnit informace o bylině maca (Lepidium meyenii). Pochází z Jižní Ameriky, je oceňovaná po tisíce let pro svou významnou výživovou hodnotu a někdy se jí říká „ayak chi-chira" nebo „peru-vina ginseng". Dosahuje výšky asi 15 centimetrů, má podlouhlé listy a bílé květy. Nejdůležitější částí macy je kořen, který připomíná řepu a lze ho péct, vařit, sušit nebo zpracovávat do džemů, pudinků či kaší. Je zdrojem fytoestrogenu a mezi jeho schválené zdravotní účinky patří podpora plodnosti a správné funkce hormonálního systému. Není bez zajímavosti, že o vlastnosti macy projevily zájem takové organizace, jako je NASA, která ji využila ve výživových doplňcích pro kosmonauty.

Herbář a blahodárné účinky:

Maca
Maca

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Čekankovou kávu se špaldou a macou zalijte vodou o teplotě 90-100 °C v poměru 2g na 100 ml vody.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 27. 2. 2024

DOMINICANA AA JUNCALITO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DOMINICANA AA JUNCALITO

Pokud je pro vás Dominikánská republika synonymem vysněné dovolené, přiřaďte si k ní ještě jeden pojem: luxusní káva. Nádherná země v Karibiku je další destinací na naší výpravě za plantážními kávami. Představte si dlouhou bílou pláž, křišťálové moře a šálek lahodného espressa. Co víc chtít… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
882 Kč /1000 g 88 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

ZAMBIA AA zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ZAMBIA AA zrnková káva

Hlavní město Lusaka, původní obyvatelé Khoinové, významný průzkumník přírodních krás Emil Holub. Jihoafrická Zambie má mnoho dalších pozoruhodností. Jednou z nich je pěstování kávovníků, které se s touto rozvojovou zemí pojí teprve od 40. let minulého století. Zambijská káva zatím nezískává ocenění, jaká si zaslouží. My jsme si jejími mimořádnými kvalitami ale naprosto jisti. Ochutnejte, a uznáte sami. Brzy o kávě ze Zambie uslyšíme. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
848 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »