+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Čekanková káva se špaldou a macou

Kód: 2071

Pražená čekanka, starobylá špalda a bájná maca. Tahle „káva“ nabízí nejen výbornou chuť, ale i řadu příběhů a širokou škálu cenných látek k tomu. Kromě kofeinu, ten v ní rozhodně nenajdete. Přesto vás v každodenních aktivitách skvěle podpoří. Moderní čekankový nápoj vám bude vám parťákem v práci i během odpočinku.

Velká balení:
Malá balení:
993 Kč /1000 g 99 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Nasládlá

Složení

Čekankový kořen, Špalda, Maca

Nálev a chuť

Čekanková káva se špaldou a macou nabízí jedinečný chuťový profil. Můžeme ho popsat jako decentní, s lehkým nasládlým podtónem. Doplňuje ho mírně štiplavá dochuť. Celkově je nápoj hladký a jemný s oříškovými nuancemi špaldy a mírně sladkou a kořenitou chutí čekanky, které společně tvoří příjemný a komplexní chuťový zážitek.

Původ

Čekanková káva se vyrábí z kořenů čekanky. Nejprve je potřeba kořeny sušit při nízké teplotě, poté je zpracovatelé nechají ochladit a pomelou na jemnost podobnou mleté kávě. Takový mletý čekankový kořen lze použít přímo k přípravě nápoje, známé je však i míchání s mletými kávovými zrnky (v různých poměrech podle preferencí chuti).

Jak vlastně čekanka (Cichorium intybus) vypadá? Jde o vytrvalou bylinu z čeledi Asteraceae, obvykle má jasně modré květy. Její listy se mohou použít do salátu, z kořenů, jak už víme, lze  vyrobit náhražku kávy. Navíc se z něj získává inulin, který se používá ve výrobě potravin jako sladidlo a zdroj vlákniny​​.

Špalda (Triticum spelta) je druh pšenice, který se pěstuje už od roku 5000 př. n. l. Byla důležitou základní potravinou v některých částech Evropy, a to od doby bronzové až do středověku. Je příbuzná s pšenicí, ječmenem a žitem, obsahuje sacharidy, proteiny a vlákninu​, vyšší množství vitaminu E a B-komplexu i látek jako niacin, selen, zinek, vápník, hořčík, železo a mangan, které jsou potřebné pro důležité tělesné funkce​​. Hlavním rozdílem mezi špaldou a standardní pšenicí je velmi tvrdý obal špaldy - chrání zrno před poškozením počasím, znečištěním a parazity​​.

Teď už zbývá jen doplnit informace o bylině maca (Lepidium meyenii). Pochází z Jižní Ameriky, je oceňovaná po tisíce let pro svou významnou výživovou hodnotu a někdy se jí říká „ayak chi-chira" nebo „peru-vina ginseng". Dosahuje výšky asi 15 centimetrů, má podlouhlé listy a bílé květy. Nejdůležitější částí macy je kořen, který připomíná řepu a lze ho péct, vařit, sušit nebo zpracovávat do džemů, pudinků či kaší. Je zdrojem fytoestrogenu a mezi jeho schválené zdravotní účinky patří podpora plodnosti a správné funkce hormonálního systému. Není bez zajímavosti, že o vlastnosti macy projevily zájem takové organizace, jako je NASA, která ji využila ve výživových doplňcích pro kosmonauty.

Herbář a blahodárné účinky:

Maca
Maca

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Čekankovou kávu se špaldou a macou zalijte vodou o teplotě 90-100 °C v poměru 2g na 100 ml vody.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MEXICO rozpustná káva - mix arabicy a robusty
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO rozpustná káva - mix arabicy a robusty

Rychlá a mimořádně dobrá! Rozpustná káva z Mexica je výbornou alternativou pro situace, kdy není na blízku mlýnek, kávovar nebo zrnková káva. Stačí nasypat lžičku do oblíbeného hrnku a zalít horkou vodou. Harmonický mix arabiky a robusty je sametově krémový s příjemnou citrusovou špičkou. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
661 Kč /1000 g 66 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

KARAMELOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KARAMELOVÁ zrnková káva

Karamelový bonbon, karamelový likér, karamelová zmrzlina. Jistě chápete, že jsme tuto cukrářskou vychytávku nemohli vynechat ani při aromatizaci naší kávy. Stoprocentní arabika s karamelovým aroma je zdrojem dobré nálady, pohody a svěžesti. Pohodlně se usaďte… začíná cesta karamelovým rájem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

AMARETTO rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

AMARETTO rozpustná káva

Kdo má rád frappé nebo ledovou kávu, určitě ocení výhody této rozpustné dobroty. Amaretto je pro kombinování s kávou jako stvořené. Ovocný likér s mandlovou vůní udělá z pravidelného odpoledního „kafe“ zážitek nad zážitky. Dopřejte si rozpustnou kávu Amaretto se šlehačkou, mlékem nebo zmrzlinou. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »