+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Kód: 1
Hodnocení: vynikající, 61 recenzí

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům?

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Sao Paulo
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ořech
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Populární druh brazilské kávy charakterizuje velmi nízká kyselost. Příjemné tóny čokolády a oříšků harmonizují přirozené ovocné tóny. Středně plná intenzita bude vyhovovat i těm, kdo si kávu dopřávají několikrát denně.

Protože jde o čistou arabiku, je crema tenká a rovnoměrná.

Původ kávy

Region Sao Paulo, kde se lahodná káva Santos NY2 rodí, leží v jihovýchodní části Brazílie. Kávovníky jsou jednou z hlavních zemědělských plodin, a proto je jejich pěstování, sklízení i zpracování zrn věnována maximální pozornost. Optimální klimatické podmínky spolu s mimořádně zdravými rostlinami kávovníku arabského (Coffea arabica) dávají záruku skvělé produkce s plným tělem a dlouhou dochutí.

Kávovníky jsou až třímetrové keře s okrouhlými tmavě zelenými listy. Původně rostly v pralese, pod ochranou vysokých stromů. Proto se na okraje kávových plantáží vysazují banánovníky nebo vysoká kukuřice – kávovník je totiž citlivý na přílišné osvětlení a silný vítr. Po odkvětu trvá kávovníku vytvoření plodů 6-9 měsíců. Oválné plodnice se podobají třešním, zpočátku jsou žluté, pak červené (ideální ke sklízení) a nakonec zfialoví. Kožovitá slupka ukrývá dvě kávová zrna (semena).

Průměrně je možné z jednoho keře kávovníku sklidit asi kilogram zrnek za rok. Ta se na specializovaných linkách zbavují obalů, a to buď suchým, nebo mokrým způsobem. V případě Santos NY2 byly plody před sušením takzvaně umývány. Nejdřív jsou ve vodě vytříděna nekvalitní zrna – vyzrálé plody klesají na dno, kdežto špatná zrnka plavou na hladině. Protlačením zralých zrn přes drticí plechy jsou odstraněny slupky a dužina.

Následuje velmi přísně kontrolovaná fermentace, která určuje charakter kávy. Sušení probíhá na slunci až do okamžiku, kdy káva obsahuje 12-13 procent vody. Dosušování na 10 % vlhkosti je strojové.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

27. 7.

Hodnocení: vynikající
káva je výborná, je jemná, střední síly, chuť je stálá nemá dozvuk, je sladká, jsem mile překvapena výbornou kvalitou určitě to je dobrá volba. Obchod kávu velmi rychle dodal. Těším se na další chutě kávičky. Určitě všem doporučuji a objednám znovu.

20. 4.

Hodnocení: vynikající
Belgické pralinky - výborná, voňavá, lahodná. Doporučuji.

8. 8.

Hodnocení: vynikající
Káva mi chutná po hořké čokoládě a lískových oříšcích, nízká kyselost, moc dobrá, pijeme ji v práci a doma jako presso. A mamka, co doma celé roky znala a pila jako turka jenom Jacobs, tak si kávu jako turka moc pochvaluje jak chuťově, tak a i na jemnosti. V porovnání kvalita a cena nemůžete udělat krok vedle.

20. 4.

Hodnocení: vynikající
Kupovala jsem již namletou a mělo to být určeno pouze pro případné návštěvy. Vzala jsem si do práce na ochutnání a pro návštěvy budu muset koupit nové balení :D

5. 10.

Hodnocení: vynikající
Za mě zatím naprostý top kávy Nádherná vůně čokolády, chuť je krásně výrazná a aromatická a není vůbec kyselá. Občas si namíchám i s robustou a je to naprostá pecka.

24. 8.

Hodnocení: vynikající
Nakupuji kávu do kanceláře pro firmu. Je těžké strefit se do chuti všem, ale ze všech dalších zde vyzkoušených káv tato dopadla nejlépe. Všem chutná, má příjemnou chuť i vůni, není mdlá, bez nepříjemné kyselinky.

16. 4.

Hodnocení: vynikající
Velice příjemná káva. Lahodná, vyvážená chuť s podtóny čokolády. Jemná chuť bez kyselosti. Jsem z ní nadšená. Určitě koupím znovu.

10. 3.

Hodnocení: vynikající
Byli jsme příjemně překvapeni. Na každodenní šálek kávy, vynikající! Doporučuji.

22. 1.

Hodnocení: vynikající
Kupuji již delší dobu. Je prostě úžasná! Cenově přijatelná. Spotřeba této kávy mi rapidně narůstá. Prostě kvalitní káva od Petry. Z této kávy je výborné latté. Všem doporučuji. Jinde už nekupuji.

14. 4.

Hodnocení: vynikající
Překvapil mě při osobním odběru velice milý přístup co se týče stran vyřízení mé objednávky. Tuto kávu mohu jen doporučit. Není sice kdovíjak silná, ale příjemné chuti.

28. 1.

Hodnocení: vynikající
Podle meho je to opravdu vyborna Arabica s podstatne nižší aciditou nez peru andes Chutove vyborna kava ktera se neprepije

24. 3.

Hodnocení: velmi dobrá
Klasika mezi brazilskými arabikami. Hořko čokoládová, velmi příjemně lahodná s tony lískových ořišků. Acidita prakticky nulová. Crema nižší, lesklá. Velmi dobrá káva.

31. 8.

Hodnocení: vynikající
Zaujala mě cena,poté i výborná chuť.Začal jsem pravidelně objednávat,perfektní provedené stránky a rychlost odeslání.Obchod je bomba.

31. 8.

Hodnocení: vynikající
Zaujala mě cena,poté i výborná chuť.Začal jsem pravidelně objednávat,perfektní provedené stránky a rychlost odeslání.Obchod je bomba.

11. 1.

Hodnocení: vynikající
Zkoušela jsem už různé kávy, ale brazilský Santos prostě vede. N2kdy není nad osvědčené věci.

5. 1.

Hodnocení: vynikající
Výborná káva, chutná celé naší rodině. Zásilka dodaná neuvěřitelně rychle, velká spokojenost. Děkujeme.

25. 11.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, před cca 14 dny mi dorazila zcela v pořádku má objednávka. Opravdu káva vynikající, čaje také, přístup a rychlost skvělá. Určitě se stanu Vašim stálým zákazníkem a kávu už si nikde jinde nekoupím :)..

5. 10.

Hodnocení: vynikající
Káva je senzační, velmi děkuji ,a i příště se o kávu přihlásím na Vaší adrese.

11. 9.

Hodnocení: vynikající
Balík s kávou došel až nečekaně brzy - děkuji, káva je opravdu velmi dobrá, dle recenzí jsem o kvalitě ani nepochyboval. Váš obchod může být vzorem pro ostatní, od A -Z vše klape na jedničku. DOPORUČUJI VÁS!

2. 9.

Hodnocení: vynikající
Chutná klasika, která vždy potěší. V tomto obchodě nakupuji stále, kávy bývají zásadně čerstvé, nestalo se že bych měla důvod být nespokojená z žádného důvodu. Proto obchod často doporučuji mezi kamarády a známými, a pak se dělíme o zkušenosti a chuťové zážitky.

21. 8.

Hodnocení: vynikající
Tento obchod se mi velmi zamlouvá, takovou nabídku káv a čajů jsem zatím nikde neviděl. Doposud jsem zdejších produktů nevyzkoušel mnoho, přesto mám favorita mezi kávami, Brazilii Santos NY2. Kdo ví, možná objevím jinou, a lepší.

20. 8.

Hodnocení: velmi dobrá
Mimořádně dobrá a kvalitní káva. Doporučuji!

18. 8.

Hodnocení: vynikající
Moc dobrá káva, čerstvá a kvalitní. I příště bude moje objednávka směřovat na Vaši adresu. Děkuji.

9. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Děkuji za výbornou kávu, která se stala mou každodenní radostí. A to jsem dřív pila kávu jen výjimečně, například když přišla návštěva. Nechápala jsem, co lidé na kávě vidí. Tuto mi nabídla kamarádka, tehdy jsem pochopila, že jde o to JAKOU kávu piji. Ještě jednou děkuji, a posílám chválu.

30. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Káva je suprová, je harmonické a lahodné chuti.

22. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Káva je výborná, chválím já, manžel i děda s babičkou. Děkuji za bleskové vyřízení objednávky. Určitě se o Vás zmíním známým. Spokojená zákaznice.

5. 6.

Hodnocení: vynikající
Je to poprvé, co jsem si koupila něco přes internet.Kamarádka, která mi dala tento kontakt ví,že miluji kávu a neměla jsem štěstí padnout v obchodech na nějakou, která by mi opravdu chutnala. Každá mi přišla nakyslá, nebo fádní. U vás si připadám jako Alenku v říši divů. O spoustě u vás nabízených káv jsem nikdy ani neslyšela, natož je ochutnala.Mým prvním počinem je káva Brazílie Santos NY2. Jsem ráda, že první objednávka není zklamáním. Káva je opravdu VÝBORNÁ. Doporučuji ji všem. Děkuji a slibuji, že odešlu ještě spoustu dalších objednávek. Kateřina.

2. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, koupila jsem u vás tuto vynikající kávu, kterou jsme s manželem pokřtili nový kávovar. Linoucí se vůně byla skvostná, úplně se nám sbíhaly sliny. S každým dalším šálkem si jsem jistější, kterou si objednám příště. Verča.

26. 5.

Hodnocení: vynikající
Klasika, která nikdy neomrzí, od vás vždy kvalitní, čerstvá a jemně namletá. S manželem si u ní vychutnáváme rána, díky její výborné chuti a bohaté vůni jsou vždy o něco příjemnější. Věrná zákaznice - Laďka.

25. 5.

Hodnocení: vynikající
Perfektní káva i obchod. Nemám co vytknout.

19. 5.

Hodnocení: vynikající
S touto kávou jsou mé dny v důchodu krásnější. Užívám si ji ráno, po obědě, a večer u televize. Víckrát ne, ať to s kofeinem nepřeháním, ale chuť by byla. Už i mé přítelkyně ji ochutnaly, a všem zachutnala také. Takže ode mně má velikou jedničku.

18. 5.

Hodnocení: vynikající
Této kávě skládám hold, je výjimečně dobrá, lahodná a návyková.

6. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Skvostná káva, popíjíme se ženou několikrát denně, nejde se jí přepít. Dík.

5. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Podle množství kladných ohlasů je jasné, že tahle káva nechutná tak hodně jen mně.Není tedy co dodat, alespoň přeji úspěšné podnikání.

25. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Vybrala jsem tuto kávu podle názorů vašich recenzentů, a skutečně je to sázka na jistotu. Takto má dobrá káva chutnat, a děkuji za kvalitní namletí.Jana.

24. 2.

Hodnocení: vynikající
Klasika kterou není co skazit. Je fajn že kávu rovnou namelete, znovu se na vás obrátím.

13. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Protože se ráno těším že si uvařím tuto skvělou kávu, tak mi vstávání už nedělá takový problém.Nemá chybu. Dík.

3. 2.

Hodnocení: vynikající
Děkuji za zaslání kávy v tak krátké době, jsem bohužel velmi nemocná a ještě ji ani neochutnala, ale při přesypávání jsem si všimla že není přepražená a určitě bude výborná.Už se na ni těším. Jana.

29. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Káva mi přišla brzy, je mimořádně chutná,vřele doporučuji. Děkuji.

27. 1.

Hodnocení: vynikající
Káva je naprosto skvělá.

27. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Objednal jsem si poprvé,z toho velikého množství vašich káv to nebylo snadné.má volba ovšem byla dobrá,tato káva je naprosto jedinečná.Doporučím všem.Děkuji.

6. 11.

Hodnocení: vynikající
Z počátku jsem byla skeptická a bála jsem se, jaká bude káva z e-shopu, ale úplně zbytečně! Káva přišla za chviličku a je vážně báječná, vřele doporučuju a držím palce, ať si e-shop udrží kvalitu!

26. 8.

Hodnocení: vynikající
Tuhle kávu objednáváme k nám na prodejnu pro všechny zaměstnance, nemůžou se jí nabažit, doporučujeme!

25. 8.

Hodnocení: vynikající
Tak jsem vyzkoušel asi 5 druhů, mezi nimi i instatní a chutnalo mi, ale tahle je prostě nej, už u ní zůstanu.

18. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Není nad kvalitní kávu. Tedy není nad kvalitní kávu od Vás. Máte ji opravdu dobrou a za super ceny. Doporučila jsem Vás známým, tak čekejte smršť objednávek. Marie

16. 7.

Hodnocení: vynikající
Ráda si pochutnám na dobré kávě a tady v tomto obchodě jsem se s jinou ještě nesetkala. Máte vynikající nejen tyto klasické, ale občas si dopřeju i nějakou ochucenou, protože to je lahůdka. Ať se vám i nadále daří a budu se těšit na další objednávku, kterou si u vás určitě udělám. Veronika

9. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Zdravím, káva je suprová. Každý den se těším až si ji uvařím a vychutnám. Ve vašem obchodě se mi líbí přehledné stránky a jednoduché objednávání. Balíček dorazí vždy brzy a káva je fakt dobrá. Doporučuji všem zkusit vaši kávu i čaje, které jsem už taky měla možnost ochutnat. Erika

3. 6.

Hodnocení: vynikající
Díky za každé nové ráno s vaší kávou. Probere, nakopne a zpříjemní vstávání nejen ve všední den. Doporučiji i ostatním vyzkoušet. Petr

2. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Tak mají předešlí respondenti opravdu pravdu. Kafe je suprové a ceny taky. Budu se k vám vracet asi pravidelně a nejen pro kávu. Kavě zdar a této zvlášť. Jirka

29. 5.

Hodnocení: vynikající
Káva přišla v pořádku v bezvadném uzaviratelném sáčku. Dodání bylo rychlejší, než výběr v tak nepřeberném množství druhů káv. Jsem spokojen a těším se na další obchod s vámi.

17. 3.

Hodnocení: vynikající
Obchod s velkou nabídkou, to je krása pro nás zákazníky, rychlé dodání zboží, pohodlí objednat z domova,kvalitní produkty, přijatelné ceny, ano, jste solidní firma, doporučuji.

10. 3.

Hodnocení: vynikající
Máte skutečně velký výběr káv, s touto kávou jsem spokojen i cenově a dodání zboží překvapivě rychlé.

25. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Ano všichni přede mnou mají pravdu, káva je moc dobrá, vřele doporučuji všem.

19. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, cena kávy kterou máte v nabídce mi přišla strašně nízká oproti obchodu kde nakupuji, přiznám se, trošku jsem měla obavu, ale naprosto zbytečnou, káva je vynikající a já mám ušetřené peníze, děkuji pěkně, urřtě si u Vás objednám znovu a zkusím i čajíčky.

13. 2.

Hodnocení: vynikající
Jsem nadšená,káva je chutná,voňavá a čerstvá,kdo neochutnal měl by opravdu vyzkoušet.Celá rodina mi dala za pravdu.Moc děkuji za rychlé dodání.

25. 9.

Hodnocení: vynikající
Z kávovaru se linula krásná vůně. Myslím, že tato káva může chutnat díky nízké kyselosti každému.

21. 8.

Hodnocení: vynikající
Káva je výborná.

20. 8.

Hodnocení: vynikající
Káva je moc dobrá.

16. 8.

Hodnocení: vynikající
Káva byla fakt suprová.

16. 8.

Hodnocení: vynikající
Parádní kafe

15. 8.

Hodnocení: vynikající
Kafe bylo super

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
674 Kč /1000 g 67 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
818 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

15% SLEVA
Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 - zrnková káva

Nejlepší šarže, které můžete z brazilských plantáží ochutnat, teď máte na dosah ruky. Arabiky ze slavných regionů Cerrado a Alta Mogiana nezklamou ani největšího fajnšmekra. Potěší chutí čokolády a kakaa, stejně jako karamelovým aftertastem. Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 se hodí k přípravě skvělého espressa, báječná je i na filtru. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
709 Kč /1000 g 603 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »