+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Čekanková káva se špaldou, ashwagandhou a ginkgo bilobou

Kód: 2069

Tato čekanková káva kombinuje tradiční chuť pražené čekanky s výživnou špaldou a adaptogenní ashwagandhou. S přídavkem ginkgo biloby, známé schopností podpořit kognitivní funkce, jde o skvělou alternativu klasické kávy bez kofeinu. Je ideální pro ty, kteří hledají hlubší chuť a chtějí přitom využít přínosů přírodních ingrediencí.

Velká balení:
Malá balení:
1 023 Kč /1000 g 102 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Sladká, Příjemná

Složení

Čekankový kořen, Špalda, Ashwagandha, Ginkgo biloba listy

Nálev a chuť

Čekanková káva se špaldou, ashwagandhou a ginkgo bilobou má bohatou, plnou chuť s nádechem obilovin a s jemnými tóny ořechů. Ashwagandha dodává hořký akcent, zatímco ginkgo biloba přináší lehký bylinný nádech.

Původ

Čekanková káva se špaldou, ashwagandhou a ginkgo bilobou vznikla spojením tradiční kávoviny a oblíbených bylin.

Čekanka obecná (Cichorium intybus) je vytrvalá bylina patřící do čeledi hvězdnicovité. Dorůstá do výšky jednoho metru, má tuhý stonek a modré květy. Rostlina je nenáročná na pěstování a vyskytuje se v okolí cest, polí, luk a lesů téměř po celém světě. Z kořene čekanky se po pražení vyrábí náhražka kávy známá jako cikorka. Kořen obsahuje inulin, což ocení zejména diabetici. Historicky byla čekanka používána během hospodářských a kávových krizí, zejména během světových válek, kdy byly běžné suroviny pro výrobu kávy nedostupné​​.

Špalda je druh pšenice, která byla v Evropě pěstována již před 8 000 lety. V současné době je považována za zdravější alternativu šlechtěné pšenice. Obsahuje totiž více minerálních látek a bílkovin. Její zrna se konzumují i s obalem, který je ochraňuje.

Ashwagandha (Withania somnifera), známá jako indický ženšen, je důležitou součástí Ajurvédy, která ji oceňuje pro schopnost podporovat duševní zdraví a relaxaci. Populární bylina, jejíž kořen lidé využívají přes 3 000 let, roste převážně v tropických a subtropických oblastech. Charakterizují ji tuhé, vejčité listy a žlutozelené květy, plody jsou oranžové bobule s hnědými semeny uvnitř. Nejcennější částí rostliny je však zmíněný kořen, který se po vysušení mele na prášek. Má výraznou hořkou chuť a jeho vůně může připomínat pach koňské srsti​​. Ashwagandha se většinou sklízí 180 dní po vysazení, z jednoho hektaru plantáže lze získat až 400 kg sušeného kořene. Je také potřeba zmínit, že při užívání ashwagandhy se doporučuje opatrnost, zejména těhotným, kojícím ženám a lidem s autoimunitními onemocněními radíme konzultovat její zařazení do jídelníčku s lékařem.

Ginkgo biloba, tedy jinan dvoulaločný, je statný strom s kuželovitou až rozkladitou korunou dorůstající 30-40 metrů. Listy jinanu jsou řapíkaté, vyrůstají ve svazečcích na zkrácených větvičkách, mají plochou, klínovitou čepel rozdělenou zářezem na dva laloky s vějířovitou žilnatinou. Jsou ceněny pro obsah bioaktivních látek.

Herbář a blahodárné účinky:

Ashwagandha
Ashwagandha
Ginkgo biloba
Ginkgo biloba

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Čekankovou kávu se špaldou, ashwagandhou a ginkgo bilobou zalijte vodou o teplotě 90-100 °C v poměru 2g na 100 ml vody.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot

Rodina je základ… dobré plantáže. Když před půl stoletím vysadil Moises Meza první kávovníky v oblasti Leon Cortes, už tušil, že dělá dobře. Dnes jedinečnou kávu pěstují ve stínu stromů jeho synové Javier a Gabriel. Na jejich mikroloty čekají kávomilci na celém světě velmi netrpělivě. Ten poslední má jemnou, mléčně čokoládovou chuť osvěženou tóny třešní. Bez nadsázky nejlepší káva z Kostariky dostane i vás. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 433 Kč /1000 g 143 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

NEPAL MOUNT EVEREST SUPREME BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NEPAL MOUNT EVEREST SUPREME BIO - zrnková káva

Věděli jste, že i pod Everestem roste káva? A že chutná skvěle a voní báječně? Bývá popisována jako rustikální, s mírnou až střední kyselostí. Ta nejkvalitnější, z regionu Nuwakot, je pěstována ve stínu. Bobule proto dozrávají delší dobu a káva získává plnou, silnou chuť. Vyzkoušejte, co se pod velehorami urodilo tentokrát. Jistě vás potěší skvělá kvalita a interesantní chuť nepálských kávových zrn. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
2 006 Kč /1000 g 201 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

Pampelišková káva z praženého kořene
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Pampelišková káva z praženého kořene

Víte, co je nejlepší? Že teď můžete mít kávu, aniž byste vzali do ruky jediné zrnko a aniž byste do sebe vpravili molekulu kofeinu. Připravíte ji totiž z pampelišky. Pražený kořen známé léčivky je libě nahořklý, lehce sladký a oříškový, navíc prospívá řadě tělesných pochodů. A co je naprostá bomba – nápoj z něj uděláte klidně v kávovaru nebo na filtru. Kdo má raději klasiku, zalije lžičku pampeliškového kafe horkou vodou. Tohle je zkrátka hit! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 800 Kč /1000 g 180 Kč /100 g
Dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »