+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY BÍLÁ ČOKOLÁDA S KOUSKY VANILKY BIO

Kód: 1576

Čokoládové čočky z bílé čokolády s kousky vanilky z Madagaskaru je opravdová lahůdka. Jsou vyrobeny z organického kakaového másla, třtinového cukru, sušeného mléka a vanilky. Mňam! Rozpusťte ji v mléce nebo přidejte do dezertů, její jemnost vás uchvátí.

Dodáme do úterý, 18. 8. 2020
Velká balení:
761 Kč s DPH
406 Kč s DPH
231 Kč s DPH
Malá balení:
119 Kč s DPH
72 Kč s DPH
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Madagaskar
Chuť
Chuť:
Mléčná čokoláda, vanilka

Složení

Organický třtinový cukr, Organické kakaové máslo, Organické sušené mléko, Organický vanilkový extrakt, Organické kousky vanilky

Chuť

Čokoládové čočky Bílá čokoláda s kousky vanilky BIO jsou příjemně sladké, hladké až hedvábné, zřetelně v nich identifikujete čerstvou vanilku a mléko.

Čočky se hodí k rozpuštění v mléce (kravském, sójovém, makovém, mandlovém…), můžete je použít při výrobě dezertů a podobně.

 

Původ

Madagaskar, to nejsou jen lemuři, baobaby a dlouhé, sluncem vyhřáté pláže. Čtvrtý největší ostrov světa charakterizují také buše, savany, travnaté porosty, horské louky a deštné pralesy. Místní lidé si svého přírodního bohatství váží, už v roce 1927 začali budovat síť chráněných území, jako jedni z prvních na světě.

V přirozených podmínkách, bez využití průmyslově vyráběných hnojiv či ošetřujících přípravků pěstují Madagaskařané jak kakaovníky, tak vanilku, ze kterých jsou vyrobeny tyto čočky. Ovšem pozor – ačkoli je obecně nazýváme čokoládou, odborníci by proti takovému označení měli námitky. Neobsahují totiž kakaovou hmotu, bez které se pravá čokoláda neobejde, nýbrž kakaové máslo. Lidé milující čokoládu asi ale rozumí. Bílá čokoláda je vyrobena z produktu pocházejícího z kakaových bobů. Pokud je kvalitní a navíc BIO, nelze mít proti její konzumaci žádných námitek.

Jak se bílá čokoláda vyrábí? Na začátku je vlastně jedno, jestli z kakaových bobů sklizených na madagaskarských plantážích bude čokoláda bílá, mléčná nebo hořká. Boby musejí dělníci odsekat od kakaovníků a vyjmout z jejich dužiny semena, která nechají několik dní fermentovat (často přímo na plantáži, v hromadách pod kakaovníky, zabalená do listů banánovníků). Tím boby získají charakteristické čokoládové aroma a hnědou barvu. Pak putují do továrny, kde jsou upraženy, rozemlety a ze vzniklé hmoty se složitým procesem oddělí kakaový prášek a kakaové máslo. Právě ono je dále mícháno s cukrem, mlékem a vanilkou. Protože v bílé čokoládě není kakaová pevná látka, nenajdeme v ní skoro žádný kofein ani theobromin. Na rozdíl od čokolády mléčné a hořké.

Na evropský trh byla bílá čokoláda uvedena v roce 1936. Postupem času se měnilo její složení, dnes Evropská unie stanovuje, že musí obsahovat minimálně 20 procent kakaového másla, 14 procent mléčné sušiny a 3,5 procenta mléčného tuku.

Bílá čokoláda může obsahovat látky vyvolávající alergie, opatrní by měli být lidé citliví na mléko, sójové boby (sóju) a výrobky z nich.

Tuto čokoládu skladujte při teplotě 12-20 °C.

Ukázka balení čokolády a kakaa

Naše čokolády a kakaa jsou baleny v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně o chuť a kvalitu. Kvalitní balení zachovává charakter kakaa i čokolády. Kakao a čokoláda jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

Čokoládové čočky můžete konzumovat „jen tak“, výborně chutnají rozpuštěné v horkém mléce nebo v nejrůznějších dezertech či fondue.

Chuť a tóny:
Intenzita
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Nutriční hodnoty / 100g čokoládových čoček
Energetická hodnota:2419 kJ/580 kcal
Tuky:38,3 g
z toho nasycených:22,9 g
Sacharidy:51 g
z toho cukry:51 g
Vláknina:0,1 g
Bílkoviny:7,9 g
Sůl:0,25 g
Pomozte ostatním při výběru:
Manucafe: Vánoce s kávou a čokoládou Manucafe: Vánoce s kávou a čokoládou
4. 12. 2017 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


HORKÁ ČOKOLÁDA V PRÁŠKU 42% BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

HORKÁ ČOKOLÁDA V PRÁŠKU 42% BIO

Protřepat. Nemíchat. Nebo naopak. Výhodou horké čokolády v prášku je, že příprava zabere přesně tolik času, kolik chcete. Kdo si rád hraje, může rozmíchat kakaovou kašičku a zalít ji horkým mlékem. Kdo spěchá, tomu stačí protřepat pár lžiček kakaa s mlékem v zavřené sklenici. Kdo si chce vyhodit z kopýtka, přidá rum, koho honí mlsná, ozobí nápoj šlehačkou. Jak si ho dáte vy? Více na detailu zboží
Dodáme do úterý, 18. 8. 2020
Velká balení:
536 Kč s DPH
292 Kč s DPH
169 Kč s DPH
Malá balení:
89 Kč s DPH
56 Kč s DPH

ČERVENÉ ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY 47,3% - červená čokoláda
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČERVENÉ ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY 47,3% - červená čokoláda

Červené růže, červené víno a k tomu – červená čokoláda. Novinka, po které je velká sháňka, se vám bude líbit. Čokoládové čočky atraktivního vzhledu a rafinované chuti dobývají svět. Takzvaná rubínová čokoláda je sladká a ovocně svěží zároveň. Za její barvou stojí jen a pouze červené kakaové boby. Ekvádorská specialita dává vzniknout zcela novému typu čokolády. Ochutnejte. Více na detailu zboží
Dodáme do úterý, 18. 8. 2020
Velká balení:
816 Kč s DPH
433 Kč s DPH
246 Kč s DPH
Malá balení:
126 Kč s DPH
76 Kč s DPH

ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY SLANÝ KARAMEL
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY SLANÝ KARAMEL

Podle statistik připadá na každou osobu planety více než půl kila čokolády ročně. Nejvíc mlsají Švýcaři a Belgičané, jak jinak. Jejich čokoládové pralinky, chipsy, krémy, lízátka nebo plněné bonbony mají jméno na celém světě. Kolik z čokoholiků si dopřává neotřelé kombinace chutí, není tak zřejmé. Ovšem je zcela jisté, že se k nim brzy přidáte. Stačí ochutnat mléčnou čokoládu se slaným karamelem, a jste lapeni. Více na detailu zboží
Dodáme do úterý, 18. 8. 2020
Velká balení:
678 Kč s DPH
364 Kč s DPH
208 Kč s DPH
Malá balení:
108 Kč s DPH
66 Kč s DPH

Prohlíželi jste


KAKAOVÝ PRÁŠEK PANAMA (20/22)
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KAKAOVÝ PRÁŠEK PANAMA (20/22)

Dodáme do úterý, 18. 8. 2020
Velká balení:
Malá balení:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »