+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Čokoládové čočky bílé s jogurtem

Kód: 1728

Velmi lahodná je kombinace jemné bílé čokolády a pořádné porce jogurtu. Sladkou chuť totiž doplňuje lehká kyselkavost a výsledek působí atraktivně i neotřele. Bílé čokoládové čočky s jogurtem můžete přihodit do snídaňové kaše či rozpustit v horkém mléce. Naším tajným tipem je přibalit si krabičku s čočkami na výlet. V náročném terénu dodají energii a vykouzlí úsměv na rtech.

Velká balení:
Malá balení:
835 Kč /1000 g 84 Kč /100 g
Dodáme do středy, 1. 2. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Madagaskar
Chuť
Chuť:
Mléčná bílá čokoláda, Jogurt

Složení

Kakaové máslo 38%, Cukr, Sušené mléko, Jogurtový prášek, Sojový lecitin

Chuť

Čokoládové čočky bílé s jogurtem v sobě nezapřou ani kvalitní bílou čokoládu, ani poctivý bílý jogurt. V jejich chuti najdete obojí.

Původ

Kakao v těchto čočkách nenajdete, přesto by bez kakaových bobů nevznikly. Na druhou stranu díky tomu neobsahují ani povzbuzující kofein a teobromin, takže bílou čokoládu můžete mlsat s klidem i před spaním.

Kakaovníky se na Madagaskaru pěstují od začátku 19. století, současné plantáže najdeme především podél řeky Bemarivo na severovýchodě země a podél řeky Sambirano na západním pobřeží. Když se řeky rozvodní, přinášejí vysoce úrodnou půdu z vyšších poloh, ta se ukládá při březích a kakaovníky (stejně jako manga, banánovníky a další plodiny) díky tomu velmi dobře prospívají. Na rozdíl od jiných, madagaskarské kakaovníky plodí po celý rok. A i když ostrovní stát svou produkcí pokrývá pouhé 1 procento světového objemu, patří jeho kakao k nejpoptávanějším vůbec. Vybírají si ho špičkové čokoládovny i proslulí mistři kuchaři.

Než se z kakaových bobů stane kakao či dokonce čokoláda, neřkuli bílá čokoláda, je potřeba spousta práce desítek i stovek lidských rukou. Už samotná sklizeň plodů kakaovníků (Theobroma) není jednoduchou záležitostí. Obvykle se bez mačety neobejde. Plody (správně kakaové lusky) farmáři otevírají pomocí speciálního nože, aby z nich vyjmuli několik desítek kakaových bobů. Už v tuhle chvíli mohou poznat, jak kvalitní úrodu sklidili. Boby nasypou dělníci do nádrží naplněných vodou a nechají je 2-5 dnů fermentovat. Po poměrně složitých chemických procesech, kterými boby za bedlivého dozoru dělníků projdou, jsou vysypány na slunce a sušeny. K odběratelům se dostávají v jutových pytlích umožňujících přístup vzduchu k bobům.

Když sklizeň dorazí do čokoládovny, musí být boby upraženy a pomlety na kakaovou hmotu. Jde o náročný proces s mnoha zásadními momenty, které je potřeba hlídat. Z kakaové hmoty je pak odděleno kakaové máslo a kakaový prášek. Když má být finálním výrobkem klasická čokoláda, míchají se v různých poměrech, s různými dalšími surovinami a při různých teplotách zase dohromady. V případě bílé čokolády je využito pouze kakaové máslo. Obohacuje se o sušené mléko, cukr a další ingredience, které charakterizují jak její chuť, tak fyzikální vlastnosti.

Upozornění

Pokud si čokoládové čočky objednáte během skutečně horkých letních dnů, může se stát, že při přepravě dojde k jejich deformaci nebo částečnému roztavení. Na kvalitu čoček nemá tato změna vliv.

Ukázka balení čokolády a kakaa

Naše čokolády a kakaa jsou baleny v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně o chuť a kvalitu. Kvalitní balení zachovává charakter kakaa i čokolády. Kakao a čokoláda jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

Čokoládové čočky můžete rozpustit v horkém mléce (kravském, sójovém, makovém, mandlovém…), můžete je rozmíchat v kaši, použít při výrobě dezertů nebo k přípravě nejrůznějších nápojů včetně likérů.

Chuť a tóny:
Intenzita
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Nutriční hodnoty / 100g čokoládových čoček
Energetická hodnota: 2146 kJ/516 kcal
Tuky: 38,3 g
z toho nasycených: 22,8 g
Sacharidy: 37,1 g
z toho cukry: 37,1 g
Bílkoviny: 5,7 g
Sůl: 0,25 g
Pomozte ostatním při výběru:
Manucafe: Vánoce s kávou a čokoládou Manucafe: Vánoce s kávou a čokoládou
4. 12. 2017 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ČERVENÉ ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY 47,3% - červená čokoláda
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČERVENÉ ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY 47,3% - červená čokoláda

Červené růže, červené víno a k tomu – červená čokoláda. Novinka, po které je velká sháňka, se vám bude líbit. Čokoládové čočky atraktivního vzhledu a rafinované chuti dobývají svět. Takzvaná rubínová čokoláda je sladká a ovocně svěží zároveň. Za její barvou stojí jen a pouze červené kakaové boby. Ekvádorská specialita dává vzniknout zcela novému typu čokolády. Ochutnejte. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
926 Kč /1000 g 93 Kč /100 g
Dodáme do středy, 1. 2. 2023

ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY SLANÝ KARAMEL
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY SLANÝ KARAMEL

Podle statistik připadá na každou osobu planety více než půl kila čokolády ročně. Nejvíc mlsají Švýcaři a Belgičané, jak jinak. Jejich čokoládové pralinky, chipsy, krémy, lízátka nebo plněné bonbony mají jméno na celém světě. Kolik z čokoholiků si dopřává neotřelé kombinace chutí, není tak zřejmé. Ovšem je zcela jisté, že se k nim brzy přidáte. Stačí ochutnat mléčnou čokoládu se slaným karamelem, a jste lapeni. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
704 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Dodáme do středy, 1. 2. 2023

ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY BÍLÁ ČOKOLÁDA S KOUSKY VANILKY BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY BÍLÁ ČOKOLÁDA S KOUSKY VANILKY BIO

Čokoládu bílé barvy si oblibuje čím dál víc lidí. Pokud k nim patříte a dáváte přednost kvalitě, dostane se vám zážitku skutečně mimořádného. V případě těchto čokoládových čoček s kousky vanilky dáme ruku do ohně, že se jen olíznete. Je vyrobena z organického kakaového másla, třtinového cukru, sušeného mléka a vanilky. Mňam! Rozpusťte ji v mléce nebo přidejte do dezertů, její jemnost vás uchvátí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
791 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Dodáme do středy, 1. 2. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »