+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

FRAPPE MOCCA LATTE - rozpustná káva

Kód: 1669
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Frappe, to je káva, mléko, led a cukr. Teď ho můžete mít během minutky na stole. Rozmíchejte pár lžiček rozpustné kávy Frappe mocca latte ve vodě a servírujte. Klidně s vanilkovou zmrzlinou nebo hromadou sušenek. Vychutnejte si svou chvilku klidu, dopřejte si relax, užijte si volno. A pokud za okny zrovna nepraží slunce, ale k zemi se snáší sněhové vločky, nebuďte tak konzervativní – zkuste frappe ve variantě hot.

Velká balení:
Malá balení:
710 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Mexiko
Nadm. výška
Nadm. výška:
1350
Chuť
Chuť:
Mocca Latte
Zpracování
Zpracování:
Vymrazování

Složení

Arabica 80%, Robusta 20%, Sušené mléko, Aroma přírodní mléčné

Crema a chuť kávy

Základem rozpustné kávy Frappe mocca latte je mix mexické arabiky a robusty, což jí dodává lehkost, krémovost a nízkou aciditu. V kombinaci s chutí mléčné pěny jde o kávu skutečně elegantní. Doporučujeme ji připravit jak na ledu, tak horkou. Ani jedna z verzí vás nezklame.

Původ kávy

Zajímá-li nás, odkud pochází káva, ze které je Frappe mocca latte vyrobeno, musíme se vypravit do Mexika. Právě v zemi sousedící se Spojenými státy, Guatemalou a Belize totiž rostou kávovníky, jejichž zrna byla použita k výrobě této lyofilizované dobroty. Estados Unidos Mexicanos, jak zní španělský název federativní republiky, je 13. největší zemí světa a 10. nejlidnatější na planetě. Kávovníky pěstují drobní zemědělci především na jihu, v regionech Chiapas, Oaxaca, Veracruz a Puebla.

Kávu v Mexiku začali pěstovat koncem 18. století, během dvou století se tato komodita stala pro zemi velmi významnou. Dnes dává kávový průmysl práci více než půl milionu lidí. Mexičané jsou zároveň velkými milovníky kávy, ročně spotřebují kolem 1,8 kg kávy na osobu.

Naprostá většina kávových farem pěstuje, sklízí a zpracovává kávu tradičním způsobem, tedy ručně. Řada plantáží také funguje v režimu organického zemědělství, proto se Mexiko řadí ke státům se značným vývozem zrna s certifikátem BIO.

Samozřejmě, že rozpustná káva nedosahuje takových aromatických a chuťových parametrů jako káva zrnková, nicméně díky moderním metodám výroby se jim velmi přibližuje. V současnosti je za špičkový postup, který uchovává maximum všech cenných látek, považována lyofilizace, tedy vymrazování.

Nejprve je nutné z upražených kávových zrn uvařit velmi hustý, sirupu podobný nápoj. Z něj je dále při vysoké teplotě odpařována voda, až vznikne pevný kávový koncentrát. Po namletí putuje do lyofilizátoru, tedy zařízení, ve kterém je surovina prudce zmražena na teplotu kolem -40 ̊C. Za sníženého tlaku dojde k sublimaci vody a je hotovo. Lyofilizovanou kávu poznáte podle drobných krystalků s hladkými ploškami. Instantní káva vyrobená rozprašováním naopak vypadá jako „drobečky“.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica
Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Nasypejte do šejkru 2 čajové lžičky rozpustné kávy Frappe Mocca Latte,
  2. přilijte 200 ml studeného mléka,
  3. přidejte pár kostek ledu,
  4. dobře protřepejte a hned podávejte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Nutriční hodnoty / 100 ml kávy
Energetická hodnota: 108 kcal
Tuky: 5,4 g
z toho nasycených: 3,4 g
Sacharidy: 7,9 g
z toho cukry: 7,6 g
Bílkoviny: 5,3 g
Sůl: 2,08 g
Pomozte ostatním při výběru:

22. 7.

Hodnocení: vynikající
Káva je výborná s mlékem je přímo jak ledová káva, ještě lepší. Objednala jsem už další 1 kg balení.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


OŘECHOVÁ rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OŘECHOVÁ rozpustná káva

Máme víc než tři oříšky pro Popelku! Máme kávu z Mexika. Voní po Tichém oceánu, chutná po medu s ořechy a připravuje se ve dvou krocích: Nasypat, zalít. Rozpustné kávy se někdy stávají terčem posměchu. My je raději ochutnáváme a vybíráme ty nejlepší. A věřte, že Ořechová patří ke špičce! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
685 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022

FRAPPE KOKOS - rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

FRAPPE KOKOS - rozpustná káva

Exotiku, tu my rádi. Pokud vám taky lahodí chutě vzdálených tropických zemí, jistě si kokosovou rozpustnou kávu zamilujete. Nejen proto, že z ní šálek nebo konvičku nápoje přichystáte velmi rychle. Dalším, mnohem podstatnějším důvodem, je chuť, kterou nabízí. Mix mexické arabiky a robusty ochucený kokosovými ořechy a zpracovaný do lyofilizované kávy oceníte v horkém létě i studené zimě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
710 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022

FRAPPE KRÉMOVÝ KARAMEL - rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

FRAPPE KRÉMOVÝ KARAMEL - rozpustná káva

Další báječné frappe z naší velké kávové rodiny. Krémový karamel si vychutnáte v hektickém dni úplně stejně jako na dovolené. Příprava snad už jednodušší být nemůže a výsledek je vždycky stoprocentní. Souhra chutí karamelu, smetany i kávy se vám zalíbí s prvním douškem. Chcete si ještě víc smlsnout? Přidejte navrch kopeček vanilkové zmrzliny! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
710 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »