+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Honduras SHG EP Los Geranios - zrnková káva

Kód: 1756

O Hondurasu je v mezinárodním kávovém světě slyšet čím dál víc. Středoamerická země pokrytá kopci a hlubokými lesy exportuje kávu excelentní kvality, což dokazují úspěchy v řadě soutěží. Honduras SHG EP Los Geranios patří k těm, po jakých rád sáhne každý barista. Mnohovrstevnatá, živá káva s kulatým tělem a měkkou kyselostí se bude líbit i vám.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
715 Kč /1000 g 72 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Honduras
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Siguatepeque
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100 - 1300m
Chuť
Chuť:
Ovoce, Hořká čokoláda, Ořechy
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Honduras SHG EP Los Geranios nezapře místo původu, kterému se říká „zelené plíce“ Střední Ameriky. Podobně jako ostatní tamní kávy, chutná po oříšcích a hořké čokoládě, zároveň nabízí příjemnou citrusovou kyselost, jemné tóny květin a k tomu stopy šťavnatých plodů vinné révy. Tělo je kulaté, šálek působí velmi vyváženě.

Tato káva je skvělá pro přípravu espressa, latte nebo cappuccina. Jedinečná chuť vynikne také při přípravě na filtru nebo vakuum potu.  

Původ

Oblast Siquatepeque, která se rozkládá v centrální části Hondurasu, bývá často zahalena do mlhy a skrápěna jemným deštěm. Jde o krajinu kopcovitou, pokrytou nekonečnými lesy - keřům kávovníků se v ní daří velmi dobře. Jejich plody dozrávají pomaleji a ve stínu, zrno je proto chuťově mimořádně bohaté.

Jedním z družstev, která v oblasti hospodaří, je COHORSIL. Farmáře sdružuje přes 40 let, což jim umožňuje předávat si a rozvíjet bohaté zemědělské postupy a speciální techniky. Z produkce tohoto družstva pochází i Honduras SHG EP Los Geranios, ručně sklízená a promýváním zpracovaná arabika odrůdy Catuai. Jde o kompaktní rostliny s vysokými požadavky na kvalitu půdy, průměrným výnosem, ale velmi dobrými chuťovými vlastnostmi kávových zrn.

Honduraští farmáři kávu sklízejí od listopadu do dubna, vždy pečlivě dbají na zralost kávových třešní a jejich zpracování. Jak jsme uvedli, používají takzvanou mokrou metodu, plody kávovníků nasypou do vody, ve které je protlačují drticími plechy a zbavují tak vrchní slupky. Následně káva putuje do kvasných nádrží. Během fermentace dojde k rozpuštění dužiny obalující zelená zrna. Po několika hodinách až dnech je potřeba kávu vyjmout, propláchnout, dočistit a usušit. Obvykle tak, že ji dělníci rozprostřou na betonová lůžka a za častého prohrabávání, aby sklizeň nezačala plesnivět, nechávají volně sušit.

Honduraská káva patřila ještě před pár lety k poněkud nenápadným. Do popředí zájmu světových baristů se dostává také díky investicím, které tamní vláda věnuje na vzdělávání, rozvoj zpracovatelských technik a infrastrukturu. Pro farmáře se tím otevírají nové možnosti, dřívější vývoz do sousední Guatemaly, kam mířila většina produkce, se během několika málo let rozšířil o USA, Japonsko, Kanadu, Belgii, Jižní Koreu a další státy.

Ještě douška k názvu kávy: Označení SHG (Strictly High Grown) je používáno pro kávy pocházející z vysokohorských oblastí, písmena EP vysvětlují, že zrno bylo zpracováno a vytříděno podle evropských standardů.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 27. 2. 2024

BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS zrnková káva

Pozvání na kávu se neodmítá. Kupte jednu z nejlepších na trhu a připravte voňavé odpoledne těm, které máte rádi. Nad šálkem horké dobroty s lehkou čokoládovou stopou utíká čas rychle. Brazilská arabika vám bude okouzlujícím společníkem. A nikdy se neomrzí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
706 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva

Populární odrůdu Bourbon charakterizují malá a pravidelná zrna, nízká acidita a plné tělo. Guatemalská plantážní káva by ve vašem portfoliu oblíbených dobrot neměla chybět. Mimořádně intenzivní, ovocně aromatická a středně pražená – zachutná jako malé ristretto i klasické espresso. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
703 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 27. 2. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »