+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JARNÍ ESPRESSO SMĚS - dárková dóza 200 g

Kód: 1648

Obdarujte své blízké krásným dárkem, který potěší mysl i chuťové pohárky! Připravili jsme pro Vás balení jarní espresso směsi v dárkové dóze. "Tato limitovaná edice je vystavěna tak, aby svou kompozicí evokovala mladistvost, elán a svěžest jarních dnů.". Dóza je naplněna zrnkovou kávou až po okraj.

276 Kč s DPH
240 Kč bez DPH
Dodáme do středy, 19. 5. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Jarní espresso směs výběrové zrnkové kávy jsme sestavili z pečlivě zvolených single origin specialit. Každá z arabik jí přináší jedinečnou chuť a aroma, což ve výsledku dává espresso s mimořádně dobrým tělem, které můžeme popsat jako svěží, ovšem ne kyselé. Na něj se pak váže mámivě sladká stopa květů s velmi příjemným tónem jasmínu. Dochuť vykazuje milou medovost, která v ústech přetrvává skutečně dlouho.

Tato espresso směs je vhodná pro všechny typy espresso přípravy, zajímavých výsledků však dosáhnete i s využitím chemexu nebo filtru.

Původ kávy

Výroba jakostní espresso směsi je doslova alchymie. Na jejím počátku potřebujete najít, vybrat a na několik rozdílných stupňů upražit řadu kávových sort a šarží. Jejich kombinacemi, novým pražením, ochutnáváním a dalšími úpravami pražení ladíte směs tak, aby ze sebe každá její část vydala to nejlepší, ale zároveň jim to dohromady krásně ladilo. V tomto sáčku tedy najdete zrna různých barevných odstínů (na rozdíl od takzvaných italských espress, do kterých jsou všechny obsažené sorty paženy současně, čímž může dojít k přepražení nebo nedopražení některých z nich).

My si hrajeme rádi a náš pražič je skutečný mistr. Proto vám teď předkládáme limitované, jedinečné espresso s jarním charakterem. Přečtěte si, z jakých lahůdek jsme ho sestavili.

Na miskách vah a vlastních chuťových buněk jsme vyvažovali tři singl origin Speciality Coffee. Plantážní, jednodruhové arabiky z Peru, Panamy a Guatemaly propůjčují směsi přesně tu dávku svěžesti, květovosti, ovocných i kakaových tónů, aby byl výsledek harmonický a přitom mnohovrstevnatě zajímavý.

Peru G1 Tres Mosqueteros je arabika z deštným pralesem pokrytého regionu San Martin ležícího na severu země. Plantáže vysazené v nadmořské výšce 1 200 – 1 900 metrů obhospodařují drobní farmáři a plody sklizených kávovníků zpracovávají promýváním. Zemědělci jsou sdružení v Cooperativa Agraria Cafetalera Alto Mayo, což je organizace podporující transparentní výrobu speciální kávy, přispívající k ochraně životního prostředí a pečující o rodiny dělníků i jejich komunity. Peru G1 Tres Mosqueteros dodává této espresso směsi chuť jasmínu a lehounký dotek ovoce a červených bobulí.

O medový závěr, příjemnou svěžest a vůni jasmínu s černým čajem se stará Panama Boquete single estate speciality. Jde o kávu z nejstarší a vůbec nejlepší panamské kávové oblasti rozložené na úpatí sopky Baru. Právě vulkanické podloží a také pravidelné srážky udávají charakter tamní sklizně. Za zmínku stojí, že v regionu Boquete se vypěstuje pouhé jedno procento z celého objemu panamské kávy, jde tedy o sortu velmi vzácnou a poměrně nedostupnou. Pochází z malé farmy Maritza Quintero položené v nadmořské výšce kolem 2 000 metrů, je zpracována promýváním.

Nakonec zmiňme Guatemala Golden Flakes of Jumay-speciality. Jde o arabiku pěkně kontrastující s oběma předchozími. Je chuťově silnější, kakaová, s tóny koření. Jejím použitím se všechny chutě jakoby usadí, podtrhnou a scelí. Stejně jako Panama Boquete, také Guatemala Golden Flake vyrostla na sopečné půdě a vysoko v horách (v nadm. výšce 1 500 – 1 700 metrů). Region Jalapa najdeme na severovýchodě země, v sousedství tří vulkánů. I tato káva je zpracována promýváním. Díky němu si zachovává přirozenou nasládlost a čerstvost.

Složení

Peru G1 Tres Mosqueteros
Panama Boquete single estate speciality
Guatemala Golden Flakes of Jumay-speciality

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MEXICO MARAGOGYPE BARRANCO HAND zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO MARAGOGYPE BARRANCO HAND zrnková káva

Když jste bez invence, ulítly vám včely nebo máte hlavu jako pátrací balon… pak přichází nejvyšší čas uvařit si další šálek voňavé kávy. A proč by to nemohla být zrovna mexická lahůdka s pronikavou vůní a sladkou chutí? Maragogype Barranco Hand si vybralo pro své prémiové produkty i Nespresso. Dopřejte si zážitek z dobré kávy! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 130 Kč /1000 g 113 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 5. 2021

PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
579 Kč /1000 g 58 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 5. 2021

MIMOŘÁDNÉ MEXIKO - dárková dóza 200 g
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MIMOŘÁDNÉ MEXIKO - dárková dóza 200 g

Obdarujte své blízké krásným dárkem, který potěší mysl i chuťové pohárky! Přípravili jsme pro Vás exkluzivní balení kávy v dárkové dóze. "Propadněte velkému zrnu kávy s chutí exotického ovoce". Dóza je naplněna zrnkovou kávou až po okraj. Více na detailu zboží
Dodáme do středy, 19. 5. 2021
341 Kč s DPH
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »