+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ARAŠÍDOVÉ MÁSLO rozpustná káva

Kód: 1651
Hodnocení: velmi dobrá, 8 recenzí

Peanut butter buď nemůžete ani vidět, nebo si bez něj nedokážete představit den. Pokud patříte do druhé skupiny, rozhodně otestujte tuto rozpustnou kávu. Je ochucena aroma arašídového másla, které kombinuje oříšky a sladkou chuť se slanou. Instantní verze mixu mexické arabiky a robusty vám dovolí připravit si svůj šálek kávy kdykoli, kdekoli. Kdo arašídové máslo miluje, právě našel úžasný kávový ekvivalent.

Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Mexiko
Nadm. výška
Nadm. výška:
1350m
Chuť
Chuť:
Arašídové máslo
Zpracování
Zpracování:
Vymrazování

Složení

Arabica 80%, Robusta 20%, Aroma ořechové

Crema a chuť kávy

Rozpustná káva Arašídové máslo spojuje jak typickou chuť arašídů s pár zrníčky soli, tak skvělé tóny mexické kávy. Právě z vyvážené směsi tamní arabiky a robusty byla tato instantní dobrota vyrobena. Můžete proto očekávat harmonický, sladký základ s lehkým dotekem celosvětově oblíbeného arašídového másla.

Původ kávy

Instantních káv se není třeba obávat. Doby, kdy na trhu nebyly k dostání jiné než nekvalitní produkty z v podstatě zbytků výroby, jsou dávno pryč. Dnešní rozpustné kávy vykazují vysoké chuťové standardy, zvláště pak ty, které jsou vyrobeny lyofilizací, tedy vymrazováním. Tak jako tato káva.

Lyofilizace je zjednodušeně řečeno sušení mrazem. Potraviny si díky ní uchovávají v maximální možné míře barvu, chuť i aroma. Není divu, že se dnes lyofilizace používá ke konzervaci ovoce i zeleniny velmi často. A dokonce existují domácí sušičky založené na tomto principu. Oč jde? V případě rozpustné kávy Arašídové máslo je postup zhruba následující… Z upražených zrn plantážní arabiky a robusty je uvařena kapalina, ze které se nechá odpařit velký podíl vody. Vzniklý kávový koncentrát se musí zmrazit (až na teplotu kolem -40 ⁰C), rozemlít a ve speciálním přístroji je z něj pod sníženým tlakem odstraněno až 95 procent zbývající vody. Pevná látka se mění na plyn, tedy sublimuje. Takto vyrobená rozpustná káva vypadá jako drobné krystalky s hladkými ploškami. Tím je odlišitelná od rozpustné kávy vyrobené rozprašováním v horkém vzduchu. Ta může připomínat malé kuličky.

Rozpustná káva je na trhu už nejméně od 50. let minulého století. Její popularita stále roste a poptávka stoupá zejména po kávě kvalitní. Prémiové řady význačných producentů zaznamenávají nemalý úspěch. Když se svých čtenářů zeptal časopis Perfect Daily Grind, co si o rozpustné kávě myslí, většina odpověděla, že ji považují za stálou součást svého života, protože jim umožňuje vychutnat si kávu na cestách nebo v přírodě. S tím rozhodně souhlasíme.

Velmi častým způsobem přípravy rozpustné kávy je pouhé zalití horkou (pozor – ne vařicí) vodou, mnoho lidí ji používá jako základ frappé. V Portugalsku nebo Španělsku míchají instantní kávu přímo s horkým mlékem, v Koreji zase s nemléčnou smetanou a cukrem. Jak si rozpustnou kávu Arašídové máslo přichystáte, záleží na vašich preferencích. Každopádně si svůj šálek vychutnáte jistě báječně.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica
Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Pro optimální přípravu vyberte malý hrnek s obsahem 90 ml.
  2. Použijte 1 nebo 2 lžičky kávy a zalijte převařenou vodou o teplotě 90°C. Vařící voda připraví kávu o její výraznou chuť.
  3. K přípravě kávy vždy použijte čerstvou vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

31. 7.

Hodnocení: vynikající
Výborná rozpustná káva s opravdovou chuti arašídového másla.

17. 10.

Hodnocení: vynikající
Skvělá káva, jedna z mých nejoblíbenějších, miluju burákové máslo, takže tahle káva mi báječně voní i chutná :o)

19. 8.

Hodnocení: vynikající
Jako nadšenec pro arašídy je toto velkým potěšením. Zamilovala jsem si chuť i vůni a rozhodně všem doporučuji ochutnat. 10/10 ⭐️

22. 11.

Hodnocení: dobrá
Krásně voní po arašídách, ze samotné kávy takové nadšení nemám. Rozhodně mě víc oslovila "Ořechová rozpustná káva" z místní nabídky, která je velmi dobrá.

22. 10.

Hodnocení: vynikající
Bože něco tak dobrého jsem dlouho neměla. Bezkonkurenčně nejlepší káva, kterou jsem si zde objednala. Příště místo 50 g vezmu 1000 g. Opravdu něco neskutecmehit

20. 7.

Hodnocení: vynikající
Káva je výborná. Přesně jako kdybych vyloupala arašídy a zobala u telky. Za mně káva neurazí ale naopak nadchne. Jsem nesmírně spokojená. Děkuji firmě Manucafe a jejímu teamu. S láskou a pozdravem Vaše zákaznice Kačka ☕

21. 6.

Hodnocení: dobrá
Káva nemá příliš výraznou chuť, nenadchne, ale ani neurazí.

20. 5.

Hodnocení: dobrá
Chuť je přesně taková, jako když si vyloupnete takové ty klasické buráky ze slupky. Arašídové máslo mám ráda, ale káva mě nenadchla.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


IRISH CREAM rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM rozpustná káva

Leckdo by ho označil za tlamolep, ale nedejte se mýlit. Irish cream patří k váženým druhům alkoholických nápojů. Recept na ten pravý prý největší producenti neprozradí ani pod pohrůžkou utopení v sudu. Obvykle obsahuje 15-20 procent irské whisky, smetanu, vanilku a kávu. Někdo přidává čokoládu, jiný kokosový extrakt. A teď si představte, jak to asi chutná ve spojitosti s výbornou ekvádorskou kávou… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

SMETANOVO - KARAMELOVÁ  rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SMETANOVO - KARAMELOVÁ rozpustná káva

Rozpustná káva má své příznivce i pomlouvače. Jsme si ale jisti, že šálkem rychlého, chutného a elán dodávajícího nápoje nepohrdne nikdo. Zvlášť, když v něm voní karamel a smetana. Navíc, tohle není jen tak nějaký instant. Je to káva vymrazovaná, připravená s největší pečlivostí a z nejlepších zrn. Přesvědčte se sami, jak se věci doopravdy mají. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

SLANÝ KARAMEL rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SLANÝ KARAMEL rozpustná káva

Jestli máte rádi sladkou a slanou chuť v jednom, pak je tohle káva, kterou si nenechejte ujít. Jakostní, vymrazovaná a jemně ochucená, přesně pro ráno v přírodě nebo odpoledne u filmu. Rozpustná káva Slaný karamel rozpustí splín i lenošnost. Vlije vám do žil radost a energii. Vždyť je z mexického zrna plného slunce! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »