+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

SLANÝ KARAMEL rozpustná káva

Kód: 1647
Hodnocení: vynikající, 2 recenze

Jestli máte rádi sladkou a slanou chuť v jednom, pak je tohle káva, kterou si nenechejte ujít. Jakostní, vymrazovaná a jemně ochucená, přesně pro ráno v přírodě nebo odpoledne u filmu. Rozpustná káva Slaný karamel rozpustí splín i lenošnost. Vlije vám do žil radost a energii. Vždyť je z mexického zrna plného slunce!

Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Mexiko
Nadm. výška
Nadm. výška:
1350m
Chuť
Chuť:
Slaný karamel
Zpracování
Zpracování:
Vymrazování

Složení

Arabica 80%, Robusta 20%, Aroma přírodní, Karamel

Crema a chuť

Rozpustná ochucená káva Slaný karamel je vyrobena z mixu mexické arabiky (80 %) a robusty (20 %). Z toho plyne, že její základ je přirozeně nasládlý, s náznakem citrusových tónů. Přidáním aroma slaného karamelu vznikla káva kombinující výše uvedené chutě, a to tak, že podtrhuje karamelovou, tedy sladkou linku, které lehce přizvukuje svěžest ovoce a zakončuje ji atraktivní slanost.

Původ kávy

Mexiko je v kávovém světě zemí dobře známou. Většina plantáží leží na jeho jihu a většina také produkuje arabiku. Káva se v zemi objevila už koncem 18. století, velký rozmach ale čekal farmáře až v 70. letech 19. století. Časem se káva stala nejcennější exportní plodinou Mexika a značnému množství obyvatel přinesla řadu pracovních příležitostí. Přišly však také časy takzvané kávové krize způsobené špatným managementem, nadprodukcí kávy a poklesem cen. Problémy vyvrcholily v letech 1999-2003, kdy kleslo množství zpracovaného zrna a tím pádem i objem investic vrácených do údržby a zvelebování plantáží.

To však nemění nic na faktu, že mexická káva má pořád co nabídnout, a to i díky současné podpoře tamní vlády a iniciativám mnohých neziskových organizací, které motivují pěstitele organické či Fair Trade kávy a zdůrazňují důležitost práce s místními odrůdami. Ty mimo jiné vyžadují méně péče, jejich pěstování má menší dopady na životní prostředí a je poměrně nenáročné na pracovní síly. Dobrou zprávou je, že od roku 2015 do roku 2018 produkce mexických plantáží opět vzrostla.

Rozpustná čili instantní káva není výdobytkem posledního desetiletí, jak by se mohlo zdát. Její historie sahá do roku 1937, kdy byla oficiálně uvedena na trh. Dlužno podotknout, že první verzi takové kávy s názvem Essence of Coffee si připravovali už vojáci během americké občanské války, tedy v letech 1861-1865. Šlo o směs kávového extraktu, sušeného mléka a cukru, údajně konzistence „maziva pro nápravy“. Příliš oblíbenou se nestala, takže její výroba byla ukončena. První patent na instantní kávu v roce 1881 nechal zapsat Alphonse Allais. Stalo se tak ve Francii. Následovala řada dalších pokusů, jak vyrobit kávu, kterou stačí zalít horkou vodou, až vznikla rozpustná káva, jakou známe dnes.

Moderní rozpustná káva je vyráběna buď rozprašováním nebo vymrazováním. My dáváme přednost tomu druhému. Takzvaná lyofilizace, tedy sušení mrazem, totiž v kávě uchová maximum aromatických látek a celou paletu chutí. Lyofilizovaná káva není chuťově plochá, právě naopak. Doporučujeme její výhody vyzkoušet.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica
Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Pro optimální přípravu vyberte malý hrnek s obsahem 90 ml.
  2. Použijte 1 nebo 2 lžičky kávy a zalijte převařenou vodou o teplotě 90°C. Vařící voda připraví kávu o její výraznou chuť.
  3. K přípravě kávy vždy použijte čerstvou vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Nutriční hodnoty / 100 ml kávy
Energetická hodnota: 520 kJ/25 kcal
Tuky: 0.2
z toho nasycených: 0.1
Sacharidy: 2.6
z toho cukry: 2.6
Vláknina: 24.8
Bílkoviny: 15.9
Sůl: 0.1
Pomozte ostatním při výběru:

19. 8.

Hodnocení: vynikající
Tuto kávu si zamiluje úplně každý!!! Nejlepší co jsem kdy měla, nikdy už žádnou jinou nechci pít.

20. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Káva je jemná, dobrá. Chuti mi přijde jako normální karamel

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


FRANCOUZSKÁ VANILKA rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

FRANCOUZSKÁ VANILKA rozpustná káva

Vanilka je snad nejrozšířenějším kořením na světě. Evropané ji milují od 16. století, ale staří Aztékové a Toltékové znali vanilku daleko dříve. Francouzská neboli bourbonská vanilka se dováží z ostrova Réunion. Její pěstování, sklizeň i zpracování je náročné, takže ani cena není zrovna lidová. Vy si ji teď ale rozhodně nenechejte ujít – v kávě z Mexika! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

IRISH CREAM rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM rozpustná káva

Leckdo by ho označil za tlamolep, ale nedejte se mýlit. Irish cream patří k váženým druhům alkoholických nápojů. Recept na ten pravý prý největší producenti neprozradí ani pod pohrůžkou utopení v sudu. Obvykle obsahuje 15-20 procent irské whisky, smetanu, vanilku a kávu. Někdo přidává čokoládu, jiný kokosový extrakt. A teď si představte, jak to asi chutná ve spojitosti s výbornou ekvádorskou kávou… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

15% SLEVA
SMETANOVO - KARAMELOVÁ  rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SMETANOVO - KARAMELOVÁ rozpustná káva

Rozpustná káva má své příznivce i pomlouvače. Jsme si ale jisti, že šálkem rychlého, chutného a elán dodávajícího nápoje nepohrdne nikdo. Zvlášť, když v něm voní karamel a smetana. Navíc, tohle není jen tak nějaký instant. Je to káva vymrazovaná, připravená s největší pečlivostí a z nejlepších zrn. Přesvědčte se sami, jak se věci doopravdy mají. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 583 Kč /1000 g 58 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

Prohlíželi jste


HLOH LIST + KVĚT (Crataegus laevigata) - bylina
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

HLOH LIST + KVĚT (Crataegus laevigata) - bylina

Velká balení:
Malá balení:
427 Kč /1000 g 43 Kč /100 g
Dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »