+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

SMETANOVO - KARAMELOVÁ rozpustná káva

Kód: 1506
Hodnocení: vynikající, 8 recenzí

Rozpustná káva má své příznivce i pomlouvače. Jsme si ale jisti, že šálkem rychlého, chutného a elán dodávajícího nápoje nepohrdne nikdo. Zvlášť, když v něm voní karamel a smetana. Navíc, tohle není jen tak nějaký instant. Je to káva vymrazovaná, připravená s největší pečlivostí a z nejlepších zrn. Přesvědčte se sami, jak se věci doopravdy mají.

Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Mexiko
Nadm. výška
Nadm. výška:
1350m
Chuť
Chuť:
Karamel, Smetana
Zpracování
Zpracování:
Vymrazování

Složení

Arabica 80%, Robusta 20%, Aroma přírodní, Karamel

Crema a chuť kávy

Rozpustná káva Smetanovo-karamelová je postavena na plantážní mexické arabice a robustě. Díky tomu má plnou chuť a příjemné aroma, na které se smetana a karamel krásně vážou. Kávu si můžete dopřát horkou i ledovou.

Původ kávy

Mexiko je 8. největší světový producent kávy. Plantáže se rozkládají především na jihu a v centrální oblasti země, rolníci pěstují převážně arabiku, za udržování vysoké a stabilní ceny kávy na trhu zodpovídá vládou regulovaný Instituto Mexicano del Cafe.


Místní káva je proslavená lehkým tělem, nízkou kyselostí a širokou škálou chutí a podtónů, podle konkrétního regionu, ve kterém vyrostla. Zpracovatelé kávy a baristé říkají, že mexická káva „není složitá“ a proto je vynikající jako základ pro různé směsi nebo způsoby využití. Jedním z nich může být i lyofilizace.


Ještě dříve, než dojde k samotnému vymrazování, musí být z pražených kávových zrn vyroben kávový extrakt. Teprve ten je zmrazen při teplotě kolem -40 ˚C a následně ve vakuu zbaven vody. Lyofilizace dokáže uchovat všechny důležité chuťové a aromatické vlastnosti. Lyofilizovaná, tedy vymrazovaná káva je charakteristická drobnými krystalky. Rozpustná káva vyrobená takzvaným sprejováním má vzhled prášku nebo drobounkých kuliček. Nedosahuje tak vysokých kvalit jako vymrazovaná, protože se při její produkci používá horký vzduch, který mnohé citlivé složky kávy ničí.


Aby byly výsledná chuť a vlastnosti rozpustné kávy co nejlepší, používají se pro její výrobu jak zrna arabiky, tak robusty. V případě kávy Smetanovo-karamelová v poměru 80:20. Na trhu lze ovšem narazit i na kávu založenou z větší části na robustě, která je levnější. Má sice silnější a jaksi mohutnější chuť, na druhou stranu dokáže naprosto přebít přírodní a tolik žádoucí tóny původního kávového zrna.


Rozpustnou kávu připravíte velmi rychle a snadno. Stačí ji zalít horkou vodou. Ovšem pozor – nepoužívejte vodu vařící. Káva je také výborná pro přípravu ledových nápojů, které v horkých dnech výborně osvěží. Ne nadarmo poptávka po instantní kávě celosvětově roste. Od roku 2000 se prodej údajně zvýšil trojnásobně.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica
Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Pro optimální přípravu vyberte malý hrnek s obsahem 90 ml.
  2. Použijte 1 nebo 2 lžičky kávy a zalijte převařenou vodou o teplotě 90°C. Vařící voda připraví kávu o její výraznou chuť.
  3. K přípravě kávy vždy použijte čerstvou vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

19. 8.

Hodnocení: vynikající
Nejlepší káva na ledové frappé, netřeba sladit, jemná ale výrazná chuť.

16. 8.

Hodnocení: velmi dobrá
Káva jako taková je moc dobrá, jen mě překvapilo to dávkování.. Na obyčejný český 250ml hrníček člověk musí dát aspoň 6 lžiček aby z toho něco měl:-) Malé hrnečky já nepiju????????

16. 3.

Hodnocení: vynikající
Sladká a jemná, doporučuju.

22. 11.

Hodnocení: vynikající
Ochutnala jsem již několik ochucených rozpustných káv z místní nabídky a tato zatím vede na plné čáře.

15. 1.

Hodnocení: vynikající
Mňam

25. 9.

Hodnocení: vynikající
Nejlepší kafíčko, budu kupovat stále, fakt výborné.

1. 3.

Hodnocení: vynikající
Ochutnala jsem všechny Vaše ochucené kávy. Tato mi chutná nejvíce. Druhá moje oblíbená je smetanová.

13. 2.

Hodnocení: vynikající
Tuto rozpustnou aromatizovanou kávu bych ohodnotila jako zatím nejlepší z vašeho výběru ( a že je z čeho vybírat). Myslím, že si u vás každý najde svůj šálek kávy.....já ho našla ;)

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
FRANCOUZSKÁ VANILKA rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

FRANCOUZSKÁ VANILKA rozpustná káva

Vanilka je snad nejrozšířenějším kořením na světě. Evropané ji milují od 16. století, ale staří Aztékové a Toltékové znali vanilku daleko dříve. Francouzská neboli bourbonská vanilka se dováží z ostrova Réunion. Její pěstování, sklizeň i zpracování je náročné, takže ani cena není zrovna lidová. Vy si ji teď ale rozhodně nenechejte ujít – v kávě z Mexika! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 583 Kč /1000 g 58 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

IRISH CREAM rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM rozpustná káva

Leckdo by ho označil za tlamolep, ale nedejte se mýlit. Irish cream patří k váženým druhům alkoholických nápojů. Recept na ten pravý prý největší producenti neprozradí ani pod pohrůžkou utopení v sudu. Obvykle obsahuje 15-20 procent irské whisky, smetanu, vanilku a kávu. Někdo přidává čokoládu, jiný kokosový extrakt. A teď si představte, jak to asi chutná ve spojitosti s výbornou ekvádorskou kávou… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

BELGICKÉ PRALINKY rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BELGICKÉ PRALINKY rozpustná káva

Velký úspěch? Den z těch horších? Radost z procházky? Únava po práci? Pro všechny situace, jak je život přináší, je tady káva. Ta rozpustná navíc připravená rychlostí blesku a ve stovkách ochucených verzí. Belgické pralinky dodají vašim chvílím sladkost čokolády, hebkost smetany a svěžest ovoce. Co doušek, to jiná pralinka. Nechte se zlákat. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
686 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »