+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Robusta Pobřeží Slonoviny - zrnková káva

Kód: 1784
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Pro kávu z Pobřeží slonoviny jsou typické chutě oříšků a koření. Tato robusta patří k sortám výrazným, příjemně zemitým. Když budete degustovat pečlivě, objevíte i tóny sladkého karamelu. Západoafrická robusta je ideální k přípravě domácí espresso směsi – přidejte ji k oblíbené arabice a získáte nápoj silný, atraktivní i povzbuzující. A s krásnou cremou.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
545 Kč /1000 g 55 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 1. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Pobřeží slonoviny
Nadm. výška
Nadm. výška:
500 - 900m
Chuť
Chuť:
Karamel, Zemitá chuť, Ořech
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Kávu Robusta Pobřeží slonoviny lze popsat jako zemitou, chuťově výraznou, se zřetelnou ořechovostí a jemnější linkou karamelu. Produkci Pobřeží slonoviny charakterizuje také chuť koření, která ani těmto zrnům nechybí.

Pokud patříte k milovníkům kávy silné, hořké a opravdu povzbuzující, pak tuto robustu jistě oceníte. Dáváte-li přednost jemnějším nápojům s mnohovrstevnatou chutí a bohatou pěnou, přimíchejte robustu k některé z výběrových arabik (obvyklý poměr bývá 20:80). Svou vlastní espresso směs můžete ladit použitím různých arabik i změnou poměrů s robustou.

Původ kávy

O Pobřeží slonoviny se v souvislosti s kávou moc nemluví, což je škoda. Místní plantáže totiž dokážou produkovat zrno, o které se milovníci kvalitní kávy poperou. Zvlášť ti, co vyhledávají atraktivní robustu. Právě na tu se totiž v Ivory Coast (v originále Republic of Côte d'Ivoire) farmáři specializují.

Robusta, kterou teď můžete ochutnat, vyrostla na severu země, v mírných kopcích, kde se teploty pohybují obvykle mezi 18 a 35 ⁰C. Červené plody sklízeli dělníci od prosince do března, a to ručně a postupně, jak bobule dozrávaly. Promýváním z nich pak získali zelená kávová zrna, sušili je na betonových platech (za častého prohrabávání, aby je neznehodnotila plíseň), pak vytřídili a nasypali do 60kilogramových pytlů. Právě v nich putovala Robusta Pobřeží slonoviny až k nám.

Produkce kávy je pro západoafrickou zemi mimořádně důležitá, jde totiž o její druhou největší exportní komoditu. Pokud vás zajímá umístění ve světovém žebříčku, pak Pobřeží slonoviny náleží 14. příčka. Na globálním trhu „zabírá“ 1,08 procenta. Stále však patří k významným producentům robusty, a i když je stát zmítán občanskými válkami, hodlá se rozvoji kávových plantáží a zvyšování kvality produkce nadále intenzivně věnovat.

Kávovníky se na jižním pobřeží západní Afriky objevily s příchodem francouzských kolonizátorů v 19. století. Největších výnosů dosáhli tamní zemědělci v roce 2000, následně se produkce kávy kvůli nestabilní politické situaci propadla na méně než polovinu. Od té doby ale zase pomalu vzrůstá. Ještě jednu perličku přidáme: Když se roku 1960 stalo Pobřeží slonoviny autonomním státem (mimochodem prvním prezidentem byl Félix Houphouët-Boigny, pěstitel kakaa), poskytla jeho vláda farmářům stabilní podmínky, dobré vývozní ceny a zemědělství navíc podpořila významnou imigrací pracovníků z okolních zemí. Tím se Pobřeží slonoviny doslova katapultovalo mezi přední vývozce kakaa na světě a přilákalo řadu evropských odborníků – zejména komunita francouzských techniků, manažerů a učitelů se v zemi zdvojnásobila. A to prospělo i kávovému průmyslu.

Ale zpátky ke kávě. Robustu z Pobřeží slonoviny nejčastěji nakupují Francouzi a Italové, kteří silné a zajímavé chutě využívají při výrobě espresso směsí. Její plnosti využívají i velké firmy jako například Nescafé. Obohacení směsí vynikající robustou je totiž zárukou krémového, lahodného a přitom příjemně silného nápoje. Což ostatně můžete vyzkoušet sami.

Nebojte se experimentovat, a poté, co provedete pečlivou degustaci Robusta Pobřeží slonoviny, ji zkuste doplnit některou ze sladkých, jemných, nebo ovocných arabik (obvyklý poměr míchání je 20 dílů robusty:80 dílů arabiky). Můžete si tak v domácích podmínkách připravit originální espresso směs přesně podle svých chuťových preferencí.

Herbář a blahodárné účinky:

Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě.
  2. Na 1 šálek použijte alespoň 1,5-2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

9. 8.

Hodnocení: vynikající
Chtěla jsem vyzkoušet i nějakou robustu a moje volba padla na tuto. Přiznám se, že jsem od ní (robusty) moc nečekala, o to příjemnější bylo mé překvapení. Je vynikající! Úžasná chuť, nádherná pěna. Zařazuji do mých oblíbených.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
674 Kč /1000 g 573 Kč /1000 g 57 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 1. 3. 2024

UGANDA AA MOUNT RWENZORI zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

UGANDA AA MOUNT RWENZORI zrnková káva

Úplně nahoře je království sněhu a ledu. Ale pod Rwenzori Mountains ve východní rovníkové Africe se zelenají deštné pralesy a modrají řeky i říčky. Většina území fascinujícího pohoří je vyhlášena národním parkem. Tam někde, v nadmořské výšce přes 1000 metrů, pěstují rolníci kávovníky plodící kávu bohaté a harmonické chuti. Čerstvě pražená dvouáčková Arabika vás jediným douškem odnese pod africké ledovce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
694 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 1. 3. 2024

ROBUSTA TANZANIA BUKOBA BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROBUSTA TANZANIA BUKOBA BIO - zrnková káva

O robustě se říká, že je drsnější a méně vrstevnatá. Až ochutnáte tu z tanzanského regionu Kagera, změníte názor. Je pravdou, že obsahuje více kofeinu než arabika, nicméně v lahodnosti a jemnosti si s ní nikterak nezadá. Ekologicky certifikovaná Robusta Tanzania Bukoba BIO vyniká chutí oříšků a čokolády, je příjemně krémová a středně sladká. Vřele doporučujeme k vyzkoušení. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »