+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Robusta Pobřeží Slonoviny - zrnková káva

Kód: 1784
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Pro kávu z Pobřeží slonoviny jsou typické chutě oříšků a koření. Tato robusta patří k sortám výrazným, příjemně zemitým. Když budete degustovat pečlivě, objevíte i tóny sladkého karamelu. Západoafrická robusta je ideální k přípravě domácí espresso směsi – přidejte ji k oblíbené arabice a získáte nápoj silný, atraktivní i povzbuzující. A s krásnou cremou.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
545 Kč /1000 g 55 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Pobřeží slonoviny
Nadm. výška
Nadm. výška:
500 - 900m
Chuť
Chuť:
Karamel, Zemitá chuť, Ořech
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Kávu Robusta Pobřeží slonoviny lze popsat jako zemitou, chuťově výraznou, se zřetelnou ořechovostí a jemnější linkou karamelu. Produkci Pobřeží slonoviny charakterizuje také chuť koření, která ani těmto zrnům nechybí.

Pokud patříte k milovníkům kávy silné, hořké a opravdu povzbuzující, pak tuto robustu jistě oceníte. Dáváte-li přednost jemnějším nápojům s mnohovrstevnatou chutí a bohatou pěnou, přimíchejte robustu k některé z výběrových arabik (obvyklý poměr bývá 20:80). Svou vlastní espresso směs můžete ladit použitím různých arabik i změnou poměrů s robustou.

Původ kávy

O Pobřeží slonoviny se v souvislosti s kávou moc nemluví, což je škoda. Místní plantáže totiž dokážou produkovat zrno, o které se milovníci kvalitní kávy poperou. Zvlášť ti, co vyhledávají atraktivní robustu. Právě na tu se totiž v Ivory Coast (v originále Republic of Côte d'Ivoire) farmáři specializují.

Robusta, kterou teď můžete ochutnat, vyrostla na severu země, v mírných kopcích, kde se teploty pohybují obvykle mezi 18 a 35 ⁰C. Červené plody sklízeli dělníci od prosince do března, a to ručně a postupně, jak bobule dozrávaly. Promýváním z nich pak získali zelená kávová zrna, sušili je na betonových platech (za častého prohrabávání, aby je neznehodnotila plíseň), pak vytřídili a nasypali do 60kilogramových pytlů. Právě v nich putovala Robusta Pobřeží slonoviny až k nám.

Produkce kávy je pro západoafrickou zemi mimořádně důležitá, jde totiž o její druhou největší exportní komoditu. Pokud vás zajímá umístění ve světovém žebříčku, pak Pobřeží slonoviny náleží 14. příčka. Na globálním trhu „zabírá“ 1,08 procenta. Stále však patří k významným producentům robusty, a i když je stát zmítán občanskými válkami, hodlá se rozvoji kávových plantáží a zvyšování kvality produkce nadále intenzivně věnovat.

Kávovníky se na jižním pobřeží západní Afriky objevily s příchodem francouzských kolonizátorů v 19. století. Největších výnosů dosáhli tamní zemědělci v roce 2000, následně se produkce kávy kvůli nestabilní politické situaci propadla na méně než polovinu. Od té doby ale zase pomalu vzrůstá. Ještě jednu perličku přidáme: Když se roku 1960 stalo Pobřeží slonoviny autonomním státem (mimochodem prvním prezidentem byl Félix Houphouët-Boigny, pěstitel kakaa), poskytla jeho vláda farmářům stabilní podmínky, dobré vývozní ceny a zemědělství navíc podpořila významnou imigrací pracovníků z okolních zemí. Tím se Pobřeží slonoviny doslova katapultovalo mezi přední vývozce kakaa na světě a přilákalo řadu evropských odborníků – zejména komunita francouzských techniků, manažerů a učitelů se v zemi zdvojnásobila. A to prospělo i kávovému průmyslu.

Ale zpátky ke kávě. Robustu z Pobřeží slonoviny nejčastěji nakupují Francouzi a Italové, kteří silné a zajímavé chutě využívají při výrobě espresso směsí. Její plnosti využívají i velké firmy jako například Nescafé. Obohacení směsí vynikající robustou je totiž zárukou krémového, lahodného a přitom příjemně silného nápoje. Což ostatně můžete vyzkoušet sami.

Nebojte se experimentovat, a poté, co provedete pečlivou degustaci Robusta Pobřeží slonoviny, ji zkuste doplnit některou ze sladkých, jemných, nebo ovocných arabik (obvyklý poměr míchání je 20 dílů robusty:80 dílů arabiky). Můžete si tak v domácích podmínkách připravit originální espresso směs přesně podle svých chuťových preferencí.

Herbář a blahodárné účinky:

Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě.
  2. Na 1 šálek použijte alespoň 1,5-2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

9. 8.

Hodnocení: vynikající
Chtěla jsem vyzkoušet i nějakou robustu a moje volba padla na tuto. Přiznám se, že jsem od ní (robusty) moc nečekala, o to příjemnější bylo mé překvapení. Je vynikající! Úžasná chuť, nádherná pěna. Zařazuji do mých oblíbených.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Hodně kofeinu, hodně hořkosti. Indická robusta je káva pro velké kluky a holky. Oceníte ji v případě dlouhých cest, nudných porad nebo nočních směn. Ale nebojte se, pod štiplavou chutí se rozkrývá hořká čokoláda a crema je přímo ukázková. Použijte robustu jako základ pro espresso. Vhodným poměrem s arabikou získáte velkou dobrotu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
730 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Opravdu jste ještě neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rychle napravit! Sopečná půda středoamerické země dává tamní arabice plnou, ušlechtilou chuť. V případě sorty San Raffael z regionu Tarrazu je dojem umocněn sametově sladkými tóny karamelu. Svěřte své chuťové buňky odborníkům, vždyť na Kostarice roste 400 milionů kávovníků! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
861 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »