+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Jemen Mocha Grade A GrainPro Microlot - zrnková káva

Kód: 1779

Bez ochutnání kávy z kopců Jemenu se žádný milovník působivých nápojů neobejde. Vzácná arabika z úplného jihu Arabského poloostrova patří k nejlepším na světě. Nejen, že má kulaté zrno a chuť opravdu vydatnou, k tomu vás potěší tóny čokolády, střední kyselostí a jiskrou, kterou lze popsat snad jako ovanutí horskými bylinami. Není divu, vždyť vyrostla v regionu Bani Mattar.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Jemen
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Bani Mattar
Nadm. výška
Nadm. výška:
1000-2000m
Chuť
Chuť:
Čokoládová
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Jemen Mocha Grade A GrainPro Microlot se řadí ke kávám středně kyselým, s výraznou, mnohovrstevnou chutí. Zcela jistě v ní objevíte čokoládu, ale také zvláštní, jiskrné pohlazení. Při pečlivé degustaci jeho chuť popíšete zřejmě jako bylinnou, svěží, možná i lehounce větrovou. Ovšem co degustátor, to trochu jiný vjem. Na každý pád vás tato káva zaujme s prvním douškem.

Původ kávy

Jemenské hory, to jsou vrcholy šplhající až do nadmořské výšky 3 666 metrů. Pohoří se rozkládá na západě a jihozápadě země, kterou obklopují Rudé moře, Indický oceán a Arabské moře. Nejjižnější cíp Arabského poloostrova charakterizují také velmi vysoké teploty – v některých oblastech dosahují přes 50 ⁰C ve stínu. Pokud jde o srážky, na severu, v poušti, se nemusí objevit několik let po sobě. Zato jižní vysočiny se naopak mohou „chlubit“ největšími srážkovými úhrny z celého Arabského poloostrova.

Když k těmto informacím doplníme, že region Bani Mattar, ze kterého Jemen Mocha Grade A GrainPro Microlot pochází, leží právě na úpatí Jemenských hor, máte jasno. Plantáže kávovníků jsou vysazeny ve velmi kopcovité krajině, v nadmořské výšce 1 000 – 2 000 metrů. Nesužují je tedy vedra a netrpí ani nedostatkem vláhy. Plody dozrávají pomalu a rovnoměrně. Návštěvníka překvapí, že farmy bývají rozprostřeny na terasách připomínajících rýžová políčka. Zemědělcům takový způsob umožňuje snadný pohyb po plantáži a pohodlnější péči o rostliny.

Nezapomeňme zmínit, že tato káva je odrůdy Bourbon, dobře prosperující ve vysokých nadmořských výškách. Pochází právě z Jemenu, odkud ji francouzští misionáři rozšířili na ostrov La Rèunion (dříve Bourbon), do Keni a dalších lokalit.

Zajímavý je způsob, jak v Jemenu kávu zpracovávají. Během sklizně dělníci pečlivě vybírají jen nejzralejší plody. Ty hned po naškubání rozloží na velké stoly určené k sušení kávy, kde je ponechají 10- 14 dní. Pak sklizeň převezou do zpracovatelského závodu, aby ze suchých slupek nechali strojově vyloupat kávová zrnka. 

Jemen je s kávou nerozlučně spjat přes 2 000 let. Dříve se značnou měrou podílel na světové produkci kávy, nicméně dnes čelí humanitární krizi a pro farmáře je velmi komplikované sklizeň ze země odeslat. Děje se tak skrz přístav Mocha obklopený Rudým mořem. Původně legendární obchodní uzel bohužel trpí nedostatečnou infrastrukturou a špatnými životními podmínkami. Káva, která se k nám z Jemenu dostává, je tedy po všech stránkách velmi výjimečná.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5-2 kávové lžičky (přibližně 7 g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »