+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Kód: 377
Hodnocení: vynikající, 27 recenzí

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu.

Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 20. 12. 2018
GLS Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 20. 12. 2018 49 Kč
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 20. 12. 2018 ZDARMA
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
PPL Parcelshop Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
Velká balení:
703 Kč s DPH
374 Kč s DPH
214 Kč s DPH
Malá balení:
111 Kč s DPH
68 Kč s DPH
Mletí:
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kuba
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Sierra Maestra
Nadm. výška
Nadm. výška:
900m
Chuť
Chuť:
Hoř. čoko. s tóny karam.
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Jemná, sladká káva s plným tělem zachutná objevitelům nových požitků i protřelým kofeinovým mágům. Kuba Serrano Superior obsahuje méně kyselin než vysokohorské druhy. Charakterizuje ji temná a osobitá chuť horké čokolády a karamelu. Podobně jako u všech kvalitních stoprocentních arabik, i v tomto případě je při správné extrakci crema hustá a kompaktní.

Původ kávy

Pohoří Sierra Maestra leží na jižním pobřeží ostrova Kuba. Jeho nejvyšší hora (zároveň nejvyšší hora celé Kuby), Pico Turquino, má 1974 m n.m. Tropické a vlhké podnebí vytváří pro pěstování kávovníků (Coffea arabica) skvělé podmínky. Tamní půda je bohatá na měď, mangan, chrom a železo. Kubánská káva má proto výjimečný chuťový profil. Nejčastější odrůdy, které na Kubě najdeme, jsou Bourbon, Typica, Caturra a Catui & Catimor.

Kávovníky se sklízejí ručně od července do prosince. Jejich červené plody velikosti a vzhledu třešní jsou zpracovávány takzvanou mokrou cestou neboli promýváním. Hned po sklizni se nasypou do velkých nádob s vodou. Kvalitní část úrody klesne ke dnu, zbytek se sebere z hladiny. Spolu s vodou se třešně protlačují speciálními drticími plechy, které z nich odstraní dužinu. Semena (kávová zrnka) se nechávají fermentovat, následně jsou sušena na slunci a v sušárnách. Nakonec je káva vytříděna a balena po 60 kilogramech do jutových pytlů.

Do Kuby se kávovníky dostaly v roce 1748. Kávové plantáže obdělávají vesničané, kterým patří většinou malé kousky půdy. Mnohdy se sdružují do větších společností, aby zajistili kávě lepší odbyt. Každá šarže kubánské kávy má jasnou a průkaznou historii. Ročně jí země vyveze 8 tisíc tun. Kubánci kávu milují, vaří si ji do termosek, ochucují cukrem a nosí s sebou. Kávu s mlékem dostanete na Kubě jen v lepších hotelech, místní ji pijí pouze slazenou.

Herbář a účinky kávy

Arabica
Herbář a účinky arabiky

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

21. 6. 2018

Hodnocení: vynikající
Jedna z nejlepších káv, jaké jsem zatím ochutnala. Téměř nulová acidita, krásná crema a vyvážená, trošku sladká chuť. Rozhodně doporučuji vyzkoušet!

9. 4. 2018

Hodnocení: vynikající
Moc příjemná kávová chuť. V podtónech hořká čokolády na konci jemná acidita. Celkově malinko intenzivnější než Brazilky Fazenda a Santos NY2. Ale Serrano je jim velmi podobné co se komplexnosti týče. Melu jemněji a tolik netampuju. Crema průměrná barvou po praženém oříšku.

6. 3. 2018

Hodnocení: vynikající
Opravdu vynikající káva, předčila mé očekávání. Skvělý obchod, je z čeho vybírat .Všem vřele doporučuji.

21. 11. 2016

Hodnocení: vynikající
Lahodná káva, jemná hlaďoučká chuť, opravdu bez jakékoliv acidity. Ještě lepší s kapkou smetany. Připravila jsem ji v clever dripperu. Nicméně jsem zjistila, že já v kávě truchu kyselinek potřebuji, takže budu hledat dát.

9. 9. 2016

Hodnocení: vynikající
Dobrý den všem. Děkuji majitelům pražírny za bleskovou dodávku kávy. Před chvílí jsem degustoval kávu KUBA SERRANO SUPERIOR. Káva kvalitní, neštípe, není kyselá, není ani hořká. Má velmi vyváženou chuť je lahodná s karamelovým nádechem. Kávu jsem nabídl návštěvě. Všichni ocenili její nevtíravou chuť a kvalitu. Kávu jsem připravoval ve french pressu. Tato příprava kávy se mi stává prioritou. Káva SERRANO SUPERIOR, by se dala pít každý den. Před chvílí jsem tedy ochutnal kávu z Kuby, odpoledne se chystám na degustaci čerstvé kávy z Mexika. Právě si užívám dovolenou a vychutnávám spolu s rodinou různé druhy kvalitních káv. Zajímavé na tom je, že nemusíte jezdit po světě, ale svět jezdí za vámi. Na zítřejší den plánuji vyzkoušet degustační africký balíček.

29. 9. 2015

Hodnocení: vynikající
Moc dobrá káva, velká chvála jí i obchodu, který mě doposud nijak nezklamal, a má v zásobě spoustu druhů káv a čajů.

21. 8. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Zdravím, tímto chci pochválit kávu Kuba Serrano Superior, jedním slovem je výborná. Rozhodně stojí za ochutnání.

15. 7. 2015

Hodnocení: vynikající
Kávu nakupuji výhradně zde, protože mám s tímto obchodem dobré skušenosti, a zdejší kávy bývají vždy čerstvé, kvalitně pražené a zajímavých chutí. Ceny nejsou přehnané, chování zaměstnanců je neobvykle milé a vstřícné. Vzácně seriózní obchod. Má mé doporučení.Slávek.

13. 7. 2015

Hodnocení: vynikající
S chutí kávy jsem velmi spokojená, dlouho jsem neměla ve výběru kávy tak šťastnou ruku. ( Bohužel ani obchodu) . Zde všechno funguje tak jak má, od první objednávky mám z obchodu velmi dobrý dojem. Magda.

26. 6. 2015

Hodnocení: vynikající
Prvotřídní káva. Zajišťuje moji životaschopnost, a navíc zásobuje mé smysly bohatou chutí i vůní. Děkuji, že je vždy na skladě, a bleskově zaslaná. Antonín.

23. 6. 2015

Hodnocení: vynikající
Jsem rád, že jsem dostal na Tento obchod kontakt, protože mám konečně zdroj káv kvalitních a chutných. Tato arabská káva je přesně podle mých představ, přesto budu rád zkoušet i další, vybírat je z čeho. Zdravím.

22. 6. 2015

Hodnocení: vynikající
Dobrý den. Kávu Kuba Serrano Superior velmi chválím, dokonce každodenní proces vstávání se mi zdá snazší, jelikož se na kávu těším. Děkuji za namletí, a za krátkou dobu dodání. Kryštof.

9. 6. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Káva je výborná, pijeme ji v práci celý kolektiv. Všichni jsme spokojeni, objednám určitě další.

4. 6. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, každá káva u vás koupená je pokaždé kalitní a velmi chutná. Ne jinak je tomu u této Kubánské, je jedním slovem famózní. Než jsem objevila tento obchod, tolik káv denně jako nyní jsem nikdy nevypila. Nevím, jestli dělám dobře, každopádně si nemůžu pomoct , kávu si nedokážu odříci. Karolína.

1. 6. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
S potěšením chci oznámit, že káva Kuba Serrano Superior je káva značková, která má tu moc, odklonit nakupující jiných káv na svou stranu. Uvidíte, je SUPER!

26. 5. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Z poslední dodávky jsem si vybrala tuto kávu, jako mi nejmilejší. Dává mi pocit jakéhosi luxusu, mé chuťové pohárky si libují. Její nevšednost potvrdil i můj manžel, je téhož názoru. Vaše nabídka je velmi bohatá, určitě budu nakupovat i nadále, a věřím že objevím další výborné kávy.

21. 5. 2015

Hodnocení: vynikající
Zdravím svůj oblíbený e-shop. Mou minulou objednávkou byla Kuba Serrano Superior. Obvykle vyjádření nepíšu, u této kávy udělám výjimku, abych se podělil o radost z její skvělé chuti, která si mně omotala kolem prstu. Asi bych neměl, ale já jí denně vypiji tak šest šálků. Tak už jsem také závyslý. Doporučuji vyzkoušet.

14. 5. 2015

Hodnocení: vynikající
Zdravím, chci pochválit jak výbornou chuť této kávy, tak i tento E - shop. Jsou zde přehledné stránky, popisky a jasné návody k přípravě. Nepřeberné množství druhů káv i čajů je dalším obrovským kladem. Rozhodně doporučuji!

5. 5. 2015

Hodnocení: vynikající
Koupil jsem tuto kávu, abych ji někomu daroval, a dostalo se mi posléze myslím že upřímné poděkování a pochvala za dobrou kávu.Děkuji také a těším se na další nákup.

5. 3. 2015

Hodnocení: vynikající
káva pro labužníky! Něco tak dobrého jsem nepila hodně dávno, možná nikdy. To bude asi tím tím, že jsem byla zvyklá nakupovat kávy v běžných obchodech. Po zkušenosti s touto hodlám kávičky nakupovat u vás, s dodáním nebyl nejmenší problém, ani jsem dlouho nečekala. Děkuji.

25. 2. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Super chutný životabudič je tahle káva! Nevím jak jsem mohla žít bez ní.

20. 2. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Tato káva je luxus.Normálně nepiji zrnkovou mletou kávu,jen rozpustné,tahle byla pro manžela,ale zkusila jsem ji také a je prostě chuťově dokonalá.Opravdu stojí za to si připlatit!!!

5. 12. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Jsem velmi překvapen, vlastně všichni jsme, jak moc nám tato káva zachutnala. Jsme zvyklí na úplně jinou chuť a máme radost, že jsme se odhodlali vyzkoušet něco nového. Zítra rozbalujeme Kolumbii, tak snad bude taky úžasná...

3. 9. 2014

Hodnocení: vynikající
Zkoušeli jsme ji dnes poprvé s rodiči a je moc dobrá, tak děkujeme.

1. 8. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Tak toto je chuťovka. Vynikající káva a obohacení pro každý jeden chuťový pohárek. Dopřál jsem si něco vyjímečného a jsem tomu moc rád. Díky Vám. Dan

3. 6. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Právě popíjím kávičku od vás a je perfektní. Jsem moc spokojený a budu objednávat i nadále. Žena se zase ráda přidá s čaji, protože ty chutnají ji. Prý nikdy tak dobré čaje nepila a s kávou je to podobné. Díky a příště naobjednanou. Pavel

2. 3. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Jsem spokojen a nadšen,že jsem našel takovou výbornou kávu,prosím o zaslání další nabídky

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 20. 12. 2018
Velká balení:
538 Kč s DPH
292 Kč s DPH
169 Kč s DPH
Malá balení:
90 Kč s DPH
56 Kč s DPH
Mletí:

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Momentálně nedostupné
Velká balení:
782 Kč s DPH
414 Kč s DPH
236 Kč s DPH
Malá balení:
121 Kč s DPH
73 Kč s DPH
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

PERU ANDES zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 20. 12. 2018
Velká balení:
592 Kč s DPH
319 Kč s DPH
184 Kč s DPH
Malá balení:
97 Kč s DPH
60 Kč s DPH
Mletí:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »