+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KOLUMBIE a INDIE - Perfect mix 80% arabicy a 20% robusty

Kód: 1179
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Někdy se spojí zdánlivě neslučitelné a výsledek je přímo báječný. Třeba kolumbijská Arabika a indická Robusta spolu ladí tak dokonale jako jahody se šampaňským nebo černý čaj s mlékem. Plantážní kávy dvou světadílů se daly dohromady, aby vám dopřály nádherný zážitek pro všechny smysly. Oblíbený nápoj s tóny hořké čokolády získáte pouhým zalitím kávy Perfect Mix horkou vodou.

Momentálně nedostupné
GLS 65 Kč
Česká pošta - Balík do ruky 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu 65 Kč
PPL private (ČR) 65 Kč
Zásilkovna 49 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice ZDARMA
PPL Parcelshop 65 Kč
Velká balení:
1 096 Kč s DPH
574 Kč s DPH
323 Kč s DPH
Malá balení:
163 Kč s DPH
95 Kč s DPH
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kolumbie
Chuť
Chuť:
Hořká čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Vymrazování

Složení

Arabica 80%, Robusta 20%

Crema a chuť kávy

Lyofilizovaná rozpustná káva Perfect Mix je vyrobena ze směsi plantážní Arabiky a Robusty. Její chuť je proto plná, středně kyselá, zároveň však oblá a na konci velmi mile čokoládová. Zalijte Perfect Mix horkou nebo studenou vodou. Vždy se skvěle rozpustí.

Původ kávy

Kolumbijská Arabika se do srdcí milovníků kávy zapsala kvalitním zrnem, plnou, intenzivní chutí a libou nasládlostí. Farmáři vysazují kávovníky především na úbočích And a Cordillier, a to od roku 1790. Většinu plantáží vlastní drobní farmáři, průměrná roční produkce kolumbijské kávy se pohybuje kolem 11,5 milionů pytlů, což řadí zemi hned za Brazílii a Vietnam. UNESCO dokonce v roce 2011 vyhlásilo Kolumbii „Coffee Cultural Landscape“ a zařadilo ji tak mezi další oblasti světového dědictví.

Na kvalitu kolumbijské kávy má bezesporu vliv jak tradiční a pečlivé zpracování kávových třešní, tak specifické podnebí. Je ovšem potřeba zmínit, že v produkci kávy se odrážejí globální klimatické změny – vyšší průměrné roční teploty mají za následek horší výnosy kávovníků Coffea arabica.

Podobně jako v Kolumbii, pěstují kávu farmáři v horských oblastech Indie. Specializují se na stínění kávovníků, díky tomu dosahuje indická produkce chuťových charakteristik tichomořských káv. Místní káva činí asi 4,5 procenta celosvětové produkce, naprostá většina zrn je určena na export pro Německo, Rusko, Španělsko, Belgii a další země.

První indická plantáž kávovníků byla založena v roce 1840, ale jejich semena se do Indie dostala už v roce 1670.

Možná vás zajímá, jak se ze směsi 80% Arabiky a 20% Robusty vyrobí rozpustná káva, kterou jsme pojmenovali Perfect Mix. Nejprve je samozřejmě potřeba praženou kávu v daném poměru perfektně promíchat. Směs je umleta a uvaří se. Pak se nechá odpařit voda, čímž vznikne kávový extrakt. V této chvíli je nutné zchladit ho poprvé – ze 100 ⁰C na 4 ⁰C.

Druhého, mnohem prudšího chlazení se extraktu dostane při samotné lyofilizaci, tedy sušení mrazem. Extrakt je zchlazen na teplotu kolem -40 ⁰C, takže voda, která v něm zůstala, zkrystalizuje. Za působení nízkého tlaku se voda sublimací promění v plyn a je jímána mimo lyofilizační zařízení. Z kávového extraktu vzniknou krystalky kávy.

Lyofilizace je mnohem náročnější proces než obvyklejší sušení rozprašováním. Její výhodou je ale zachování vzácného přirozeného aroma kávy.

Herbář a účinky kávy

Arabica
Herbář a účinky arabiky
Robusta
Herbář a účinky robusty

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Pro optimální přípravu vyberte malý hrnek s obsahem 90 ml.
  2. Použijte 1 nebo 2 lžičky kávy a zalijte převařenou vodou o teplotě 90°C. Vařící voda přiraví kávu o její výraznou chuť.
  3. K přípravě kávy vždy použijte čerstvou vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

11. 8.

Hodnocení: vynikající
Káva je výborná. určitě ji budu kupovat pravidelně
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »