+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ROBUSTA GUATEMALA FINCA SANTA MARGARITA washed

Kód: 787
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Možná víte, že kávový průmysl se v Guatemale začal vyvíjet v polovině 19. století. Možná taky víte, že kopce oblasti Alta Verapaz ukrývají pozoruhodné biotopy. Ale to nejdůležitější – že tamní robusta je žádaná na celém světě, protože chutná opravdu originálně – by vám rozhodně uniknout nemělo. Kávová plantáž Finca Santa Margarita se zaměřuje na produkci kávových směsí. My si vybrali její robustu. Je totiž vynikající

Momentálně nedostupné
Velká balení:
542 Kč s DPH
295 Kč s DPH
170 Kč s DPH
Malá balení:
90 Kč s DPH
56 Kč s DPH
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Odrůda
Odrůda:
Robusta
Region
Region:
Alta Verapaz
Nadm. výška
Nadm. výška:
500 - 700m
Chuť
Chuť:
Ovoce
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Guatemalskou robustu charakterizuje intenzivní kyselost, plné tělo a příjemná ovocná dochuť. Samozřejmostí je kompaktní a soudržná crema, pro kterou bývá robusta přidávána k arabice. Káva z plantáže Finca Santa Margarita vybízí k experimentování. Vyzkoušejte ji napůl s arabikou nebo samostatně. Chuťový zážitek bude vždy excelentní.

Původ kávy

Káva je od počátku velmi silnou součástí guatemalské ekonomiky. Po většinu 20. století byla země top producentem kávy ve Střední Americe. V roce 2011 jí ale prvenství přebral Honduras.

Guatemalským kávovníkům nejvíce prospívají teploty mezi 16-32 ⁰C a nadmořská výška 500-700 metrů. Ve výše položených zónách (nad 1500 metrů nad mořem) musí být plantáže chráněny před studenými severními větry.

První produkce kávy se v Guatemale datuje do let 1850-1860. Malé plantáže začaly vznikat v regionech Amatitlán a Antiqua. Hlavní překážkou rychlého růstu kávového průmyslu byl zpočátku nedostatek dělníků.

Plantáž Finca Santa Margarita bychom našli jižně od města Santa Margarita. Byla založena roku 1888 rodinou Dieseldorffů. Kdo ji navštíví, tomu se dostane výkladu o historii pěstování kávy i její výrobě. Ta je mimochodem velmi pečlivá a propracovaná. Takzvané mokré zpracování (fully-washed, wet-processed) zahrnuje oloupání zrn, kvašení ve speciálních nádržích s vodou (zrna jsou tak zbavena lepkavé vrstvy) a sušení horkým vzduchem v sušicích strojích.

Káva zpracovaná mokrou metodou mívá svěžejší chuť než zpracovaná metodou suchou.

Herbář a blahodárné účinky:

Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

7. 9.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den všem. Včera jsem měl možnost degustovat robustu INDIA MONSOONED a robustu INDIE PARCHMENT AB viz. mé recenze. Dnes jsem si zalil poctivého turka z robusty GUATEMALA FINCA SANTA MARGARITA WASHED a byl jsem zvědavý jak bude chutnat káva z Guatemaly. Zrna jako vždy pěkně upražená, při mletí v mlýnku příjemná vůně. Při degustaci jsem měl dojem, že piji jemnější arabiku. Žádná výrazná chuť není vyloženě v popředí, káva není kyselá, štiplavost téměř žádná. Chuťově velmi vyvážená a na robustu lahodná. Chutná sametově. Kdo nemá rád výrazné chutě a vůně, může ochutnat právě tuto kávu. Mohu napsat, že Guatemala překvapila a pokud bych se chystal některou z uvedených druhů robust míchat s arabikou, byla by to právě Guatemala. Předčila mé očekávání. Z robust ji řadím mezi mé favority.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ROBUSTA BRAZÍLIE CONILLION zrnová káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROBUSTA BRAZÍLIE CONILLION zrnová káva

Připravte si kávu a kochejte se vůněmi i chutí. Nesou v sobě jedinečnou stopu plantáže, z níž pochází, i způsobu zpracování. Odráží se v nich vlastnosti samotné odrůdy. Stejně jako znalci vína, rozeznají znalci kávy Robustu od Arabiky, Brazílii od Etiopie. Nechejte své smysly hledat jemné nuance kávy zpracované suchým procesem a sušené pod brazilským sluncem. Zcela jistě objevíte plnou, bohatou chuť s tóny čokolády. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 12. 8. 2020
Velká balení:
466 Kč s DPH
257 Kč s DPH
149 Kč s DPH
Malá balení:
80 Kč s DPH
51 Kč s DPH
Mletí:

INDIE ROBUSTA PARCHMENT PB (peaberry) -  zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

INDIE ROBUSTA PARCHMENT PB (peaberry) - zrnková káva

Je jiná. Kulatá, tvrdá, výrazná, drobná. Káva s označením PB je navíc vzácná a mimořádně atraktivní. Zrnko takzvané perlové kávy vyrůstá v kávové třešni bez dvojčete. A tak je oblejší, s koncentrovanější, skvěle vyváženou chutí. Indická robusta peaberry patří k nejlepším vůbec. Ochutnejte ji samostatně, nebo si zkuste namíchat vlastní espresso směs s oblíbenou arabikou. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 12. 8. 2020
Velká balení:
550 Kč s DPH
300 Kč s DPH
172 Kč s DPH
Malá balení:
91 Kč s DPH
57 Kč s DPH
Mletí:

ROBUSTA INDONESIE FLORE BIO- zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROBUSTA INDONESIE FLORE BIO- zrnková káva

Už jen kvůli místu původu byste měli tuto kávu ochutnat. Přivezli jsme ji z ostrova Flores, který nejenže má květinové jméno, navíc produkuje kávu voňavou a sladkou. Místní robusta dozrává ve stínu vysokých stromů, farmáři ji pěstují v režimu BIO a zpracovávají tradičním promýváním. Vychutnejte si med, jablka a datle v jednom šálku. Budete navíc oblaženi pořádnou dávkou kofeinu. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 12. 8. 2020
Velká balení:
823 Kč s DPH
436 Kč s DPH
247 Kč s DPH
Malá balení:
127 Kč s DPH
76 Kč s DPH
Mletí:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »