+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ROBUSTA GUATEMALA FINCA SANTA MARGARITA washed

Kód: 787
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Možná víte, že kávový průmysl se v Guatemale začal vyvíjet v polovině 19. století. Možná taky víte, že kopce oblasti Alta Verapaz ukrývají pozoruhodné biotopy. Ale to nejdůležitější – že tamní robusta je žádaná na celém světě, protože chutná opravdu originálně – by vám rozhodně uniknout nemělo. Kávová plantáž Finca Santa Margarita se zaměřuje na produkci kávových směsí. My si vybrali její robustu. Je totiž vynikající

Momentálně nedostupné
Česká pošta - Balík do ruky 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu 65 Kč
PPL private (ČR) 65 Kč
Geis 65 Kč
Zásilkovna 49 Kč
DHL - SLOVENSKO 139 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice ZDARMA
PPL Parcelshop 65 Kč
Geis Point 65 Kč
Velká balení:
529 Kč s DPH
288 Kč s DPH
166 Kč s DPH
Malá balení:
88 Kč s DPH
55 Kč s DPH
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Region
Region:
Alta Verapaz
Chuť
Chuť:
Ovoce
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Guatemalskou robustu charakterizuje intenzivní kyselost, plné tělo a příjemná ovocná dochuť. Samozřejmostí je kompaktní a soudržná crema, pro kterou bývá robusta přidávána k arabice. Káva z plantáže Finca Santa Margarita vybízí k experimentování. Vyzkoušejte ji napůl s arabikou nebo samostatně. Chuťový zážitek bude vždy excelentní.

Původ kávy

Káva je od počátku velmi silnou součástí guatemalské ekonomiky. Po většinu 20. století byla země top producentem kávy ve Střední Americe. V roce 2011 jí ale prvenství přebral Honduras.

Guatemalským kávovníkům nejvíce prospívají teploty mezi 16-32 ⁰C a nadmořská výška 500-700 metrů. Ve výše položených zónách (nad 1500 metrů nad mořem) musí být plantáže chráněny před studenými severními větry.

První produkce kávy se v Guatemale datuje do let 1850-1860. Malé plantáže začaly vznikat v regionech Amatitlán a Antiqua. Hlavní překážkou rychlého růstu kávového průmyslu byl zpočátku nedostatek dělníků.

Plantáž Finca Santa Margarita bychom našli jižně od města Santa Margarita. Byla založena roku 1888 rodinou Dieseldorffů. Kdo ji navštíví, tomu se dostane výkladu o historii pěstování kávy i její výrobě. Ta je mimochodem velmi pečlivá a propracovaná. Takzvané mokré zpracování (fully-washed, wet-processed) zahrnuje oloupání zrn, kvašení ve speciálních nádržích s vodou (zrna jsou tak zbavena lepkavé vrstvy) a sušení horkým vzduchem v sušicích strojích.

Káva zpracovaná mokrou metodou mívá svěžejší chuť než zpracovaná metodou suchou.

Herbář a účinky kávy

Robusta
Herbář a účinky robusty

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

7. 9.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den všem. Včera jsem měl možnost degustovat robustu INDIA MONSOONED a robustu INDIE PARCHMENT AB viz. mé recenze. Dnes jsem si zalil poctivého turka z robusty GUATEMALA FINCA SANTA MARGARITA WASHED a byl jsem zvědavý jak bude chutnat káva z Guatemaly. Zrna jako vždy pěkně upražená, při mletí v mlýnku příjemná vůně. Při degustaci jsem měl dojem, že piji jemnější arabiku. Žádná výrazná chuť není vyloženě v popředí, káva není kyselá, štiplavost téměř žádná. Chuťově velmi vyvážená a na robustu lahodná. Chutná sametově. Kdo nemá rád výrazné chutě a vůně, může ochutnat právě tuto kávu. Mohu napsat, že Guatemala překvapila a pokud bych se chystal některou z uvedených druhů robust míchat s arabikou, byla by to právě Guatemala. Předčila mé očekávání. Z robust ji řadím mezi mé favority.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


INDIE ROBUSTA PARCHMENT AB
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

INDIE ROBUSTA PARCHMENT AB

Indická promývaná robusta hraje zásadní roli v sestavování delikátních kávových směsích určených zejména pro italský trh. Většina espress, která si dáte vlastně kdekoli v Evropě, využívá její úchvatně plné a lehce čokoládové chuti a zároveň se díky ní chlubí nádhernou, kompaktní cremou. Teď máte i vy šanci připravit si jedinečný šálek podle svého gusta. Míchejte robustu s arabikou, užívejte si ji samostatně. Zážitky zaručeny! Více na detailu zboží
Dodáme do pondělí, 28. 5. 2018
Velká balení:
501 Kč s DPH
274 Kč s DPH
159 Kč s DPH
Malá balení:
85 Kč s DPH
53 Kč s DPH
Mletí:

ROBUSTA INDIE  CHERRY AA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROBUSTA INDIE CHERRY AA

Dvě áčka z Indie – jasná známka vysoké kvality. Stoprocentní robusta s úžasnou cremou a plnou, mírně oříškovou chutí, učaruje příznivcům intenzivních zážitků i těm, co rádi experimentují. Můžete ji přimíchat k oblíbené arabice a kouzlit s poměry obou druhů do nekonečna. Nebo si ji vychutnejte v různých typech příprav. Jiná bude z džezvy, jiná z aeropressu a jiná z moka konvičky. Více na detailu zboží
Momentálně nedostupné
Velká balení:
468 Kč s DPH
257 Kč s DPH
149 Kč s DPH
Malá balení:
80 Kč s DPH
51 Kč s DPH
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »