+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ROBUSTA INDIA MONSOONED - lyofilizovaná rozpustná káva

Kód: 1180

Monzunovaná? Rozpustná? Lyofilizovaná? Plantážní Robusta z indických kopců má řadu přízvisek. Doplňme k nim taky slova jako plná, něžně hořká, jemně kyselá, zkrátka vyvážená. Dopřejte si šálek skvělé kávy pouhým zalitím horkou vodou. Žádné mletí, žádné filtrování. Z Robusty India Monsooned připravíte také vynikající ice coffee.

Momentálně nedostupné
Česká pošta - Balík do ruky 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu 65 Kč
GLS 65 Kč
PPL private (ČR) 65 Kč
Zásilkovna 49 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice ZDARMA
PPL Parcelshop 65 Kč
Velká balení:
945 Kč s DPH
496 Kč s DPH
281 Kč s DPH
Malá balení:
142 Kč s DPH
85 Kč s DPH
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Indie
Chuť
Chuť:
Vyvážená
Zpracování
Zpracování:
Vymrazování

Složení

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Lyofilizovaná rozpustná káva Robusta India Monsooned vyniká vyváženou, a pro Robusty poněkud atypicky jemnou chutí. Tu určuje právě způsob zpracování kávy, takzvané monzunování.

Původ kávy

Káva patří k Indii už od konce 19. století. Původně pěstovanou Arabiku ale po invazi kávové rzi nahradila odolnější odrůda – Robusta. Právě na její pěstování se v kopcích místních hor specializují drobní farmáři. Jde o zhruba 250 tisíc pěstitelů, nejčastěji žijících v oblastech Karnataka, Kerala a Tamil Nadu. Indie produkuje asi 300 tisíc tun kávy ročně, 80 procent je určeno na export do Evropy, Spojených států, Ruska a Japonska.

Veškerá káva pěstovaná v Indii vyrůstá a dozrává ve stínu. Plantáže jsou často osazovány kořením jako kardamom, skořice, hřebíček a muškátový oříšek. Díky jejich vůni je indická káva originálně aromatická.

Pokud jde o zpracování kávových bobulí, je až na poslední krok dodržován obecně přejímaný postup. Zralé červené kávové třešně putují do velkých nádob s vodou, jsou protlačovány přes drticí plechy a zbaveny dužiny. Uvolněná zrnka fermentují několik dní ve vodě, pak se dočišťují a suší. Nakonec přichází monzunování. Káva označená „monsooned“ je po dobu 3-4 měsíců vystavena působení vlhkého a slaného mořského vzduchu. Samozřejmě za přísné kontroly vlhkosti, aby neplesnivěla. Farmáři tím simulují dávné podmínky, jakých se pytlům s kávou dostávalo při dlouhých plavbách lodí do Evropy. Tehdy totiž zjistili, že káva během cesty ztratila kyselost, což zákazníci indických pěstitelů kvitovali s velkým povděkem.

Jakmile monzunovaná Robusta dorazí do zpracovatelského závodu, je upražena, pomleta a uvařena. Odpařením vody ze vzniklé kapaliny se vyrobí kávový extrakt. Prudkým zchlazením až na -40 ⁰C za sníženého tlaku dojde k sublimaci vody a dokonalému vysušení extraktu. Co zůstane v lyofilizačním zařízení, jsou krystalky čisté rozpustné kávy s bohatým aroma. 

Herbář a účinky kávy

Robusta
Herbář a účinky robusty

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Pro optimální přípravu vyberte malý hrnek s obsahem 90 ml.
  2. Použijte 1 nebo 2 lžičky kávy a zalijte převařenou vodou o teplotě 90°C. Vařící voda připraví kávu o její výraznou chuť.
  3. K přípravě kávy vždy použijte čerstvou vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MEXICO rozpustná káva - mix arabicy a robusty
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO rozpustná káva - mix arabicy a robusty

Rychlá a mimořádně dobrá! Rozpustná káva z Mexica je výbornou alternativou pro situace, kdy není na blízku mlýnek, kávovar nebo zrnková káva. Stačí nasypat lžičku do oblíbeného hrnku a zalít horkou vodou. Harmonický mix arabiky a robusty je sametově krémový s příjemnou citrusovou špičkou. Více na detailu zboží
Dodáme do pátku, 22. 2. 2019
Velká balení:
620 Kč s DPH
333 Kč s DPH
191 Kč s DPH
Malá balení:
100 Kč s DPH
62 Kč s DPH

EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva

Netřepat, zamíchat. Rozpustnou kávu připravíte mžiknutím oka. Ekvádorská specialitka z andské vysočiny obsahuje jak něžnou Arabiku, tak silnou Robustu. Přesně půl na půl. Díky tomu je její výsledná chuť vyvážená, příjemně vínovo citrusová. Možná v ní odhalíte i něco z divokosti a pestrosti tamní přírody. Ekvádor je totiž zemí s největší biodiverzitou na kilometr čtvereční na světě. Více na detailu zboží
Dodáme do pátku, 22. 2. 2019
Velká balení:
798 Kč s DPH
422 Kč s DPH
240 Kč s DPH
Malá balení:
123 Kč s DPH
74 Kč s DPH

EKVÁDOR rozpustná káva 100% robusta
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

EKVÁDOR rozpustná káva 100% robusta

Hádejte, kolik instantní kávy vypijí ročně Francouzi. A Češi? Několikanásobně víc! Snad díky jednoduché přípravě, snad díky okouzlení tím krátkým a rychlým rozpuštěním voňavých krystalků v hrnečku… Aby bylo z čeho vybírat, přivážíme z Ekvádoru kávu silnou a výrazně citrusovou. Hodí se pro chvíle intenzivní práce stejně jako k relaxaci. Stoprocentní rozpustnou Robustu byste měli vyzkoušet. Více na detailu zboží
Dodáme do pátku, 22. 2. 2019
Velká balení:
654 Kč s DPH
350 Kč s DPH
201 Kč s DPH
Malá balení:
105 Kč s DPH
64 Kč s DPH
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »