+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ROBUSTA INDIA MONSOONED - lyofilizovaná rozpustná káva

Kód: 1180

Monzunovaná? Rozpustná? Lyofilizovaná? Plantážní Robusta z indických kopců má řadu přízvisek. Doplňme k nim taky slova jako plná, něžně hořká, jemně kyselá, zkrátka vyvážená. Dopřejte si šálek skvělé kávy pouhým zalitím horkou vodou. Žádné mletí, žádné filtrování. Z Robusty India Monsooned připravíte také vynikající ice coffee.

Dodáme do pátku, 28. 12. 2018
GLS Dodáme do 28. 12. 2018 65 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 28. 12. 2018 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 28. 12. 2018 49 Kč
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 28. 12. 2018 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 28. 12. 2018 65 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 28. 12. 2018 ZDARMA
PPL Parcelshop Dodáme do 28. 12. 2018 65 Kč
Velká balení:
945 Kč s DPH
496 Kč s DPH
281 Kč s DPH
Malá balení:
142 Kč s DPH
85 Kč s DPH
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Indie
Chuť
Chuť:
Vyvážená
Zpracování
Zpracování:
Vymrazování

Složení

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Lyofilizovaná rozpustná káva Robusta India Monsooned vyniká vyváženou, a pro Robusty poněkud atypicky jemnou chutí. Tu určuje právě způsob zpracování kávy, takzvané monzunování.

Původ kávy

Káva patří k Indii už od konce 19. století. Původně pěstovanou Arabiku ale po invazi kávové rzi nahradila odolnější odrůda – Robusta. Právě na její pěstování se v kopcích místních hor specializují drobní farmáři. Jde o zhruba 250 tisíc pěstitelů, nejčastěji žijících v oblastech Karnataka, Kerala a Tamil Nadu. Indie produkuje asi 300 tisíc tun kávy ročně, 80 procent je určeno na export do Evropy, Spojených států, Ruska a Japonska.

Veškerá káva pěstovaná v Indii vyrůstá a dozrává ve stínu. Plantáže jsou často osazovány kořením jako kardamom, skořice, hřebíček a muškátový oříšek. Díky jejich vůni je indická káva originálně aromatická.

Pokud jde o zpracování kávových bobulí, je až na poslední krok dodržován obecně přejímaný postup. Zralé červené kávové třešně putují do velkých nádob s vodou, jsou protlačovány přes drticí plechy a zbaveny dužiny. Uvolněná zrnka fermentují několik dní ve vodě, pak se dočišťují a suší. Nakonec přichází monzunování. Káva označená „monsooned“ je po dobu 3-4 měsíců vystavena působení vlhkého a slaného mořského vzduchu. Samozřejmě za přísné kontroly vlhkosti, aby neplesnivěla. Farmáři tím simulují dávné podmínky, jakých se pytlům s kávou dostávalo při dlouhých plavbách lodí do Evropy. Tehdy totiž zjistili, že káva během cesty ztratila kyselost, což zákazníci indických pěstitelů kvitovali s velkým povděkem.

Jakmile monzunovaná Robusta dorazí do zpracovatelského závodu, je upražena, pomleta a uvařena. Odpařením vody ze vzniklé kapaliny se vyrobí kávový extrakt. Prudkým zchlazením až na -40 ⁰C za sníženého tlaku dojde k sublimaci vody a dokonalému vysušení extraktu. Co zůstane v lyofilizačním zařízení, jsou krystalky čisté rozpustné kávy s bohatým aroma. 

Herbář a účinky kávy

Robusta
Herbář a účinky robusty

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Pro optimální přípravu vyberte malý hrnek s obsahem 90 ml.
  2. Použijte 1 nebo 2 lžičky kávy a zalijte převařenou vodou o teplotě 90°C. Vařící voda připraví kávu o její výraznou chuť.
  3. K přípravě kávy vždy použijte čerstvou vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MEXICO rozpustná káva - mix arabicy a robusty
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO rozpustná káva - mix arabicy a robusty

Rychlá a mimořádně dobrá! Rozpustná káva z Mexica je výbornou alternativou pro situace, kdy není na blízku mlýnek, kávovar nebo zrnková káva. Stačí nasypat lžičku do oblíbeného hrnku a zalít horkou vodou. Harmonický mix arabiky a robusty je sametově krémový s příjemnou citrusovou špičkou. Více na detailu zboží
Dodáme do pátku, 28. 12. 2018
Velká balení:
620 Kč s DPH
333 Kč s DPH
191 Kč s DPH
Malá balení:
100 Kč s DPH
62 Kč s DPH

EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva

Netřepat, zamíchat. Rozpustnou kávu připravíte mžiknutím oka. Ekvádorská specialitka z andské vysočiny obsahuje jak něžnou Arabiku, tak silnou Robustu. Přesně půl na půl. Díky tomu je její výsledná chuť vyvážená, příjemně vínovo citrusová. Možná v ní odhalíte i něco z divokosti a pestrosti tamní přírody. Ekvádor je totiž zemí s největší biodiverzitou na kilometr čtvereční na světě. Více na detailu zboží
Dodáme do pátku, 28. 12. 2018
Velká balení:
798 Kč s DPH
422 Kč s DPH
240 Kč s DPH
Malá balení:
123 Kč s DPH
74 Kč s DPH

EKVÁDOR rozpustná káva 100% robusta
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

EKVÁDOR rozpustná káva 100% robusta

Hádejte, kolik instantní kávy vypijí ročně Francouzi. A Češi? Několikanásobně víc! Snad díky jednoduché přípravě, snad díky okouzlení tím krátkým a rychlým rozpuštěním voňavých krystalků v hrnečku… Aby bylo z čeho vybírat, přivážíme z Ekvádoru kávu silnou a výrazně citrusovou. Hodí se pro chvíle intenzivní práce stejně jako k relaxaci. Stoprocentní rozpustnou Robustu byste měli vyzkoušet. Více na detailu zboží
Dodáme do pátku, 28. 12. 2018
Velká balení:
654 Kč s DPH
350 Kč s DPH
201 Kč s DPH
Malá balení:
105 Kč s DPH
64 Kč s DPH
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »