+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Robusta Togo Grade1 - zrnková káva

Kód: 1939

Robusta z africké země Togo patří ke kávám gurmánským. Její kakaová chuť s velmi jemnou kyselinkou a čokoládovým aroma krásně doplní vaši oblíbenou arabiku. Ovšem pozor – tato robusta je výborná také samostatně. Zkuste ji připravit jako espresso, na filtru, nebo jako cold brew. Jde totiž o kávu naturálně zpracovanou a tedy sladce ovocnou.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
543 Kč /1000 g 54 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Togo
Odrůda
Odrůda:
Canephora
Region
Region:
Plateaux
Nadm. výška
Nadm. výška:
200-800m
Chuť
Chuť:
Čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Suché

Složení

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Robusta Togo Grade 1 vyniká nádhernou kakaovou chutí, kterou korunuje hořce čokoládový aftertaste. Připravíte z ní nápoj kompaktní, kulatý, se skutečně nízkou aciditou. Protože jde o robustu, vzniklá crema bude vyšší a pevná.

Kávu doporučujeme připravit například na filtru i jako cold brew. Můžete ji přidat k vybrané plantážní arabice a vytvořit si tak vlastní jedinečnou espresso směs.

Původ kávy

Jestli jste doteď přesně nevěděli, kde hledat Togo, po přečtení popisu kávy Robusta Togo Grade 1 si rozšíříte obzory. Zemi nacházející se v západní Africe a sousedící s Ghanou, Burkina Faso a Beninem omývají vody Atlantského oceánu. Togo se rozkládá na více než 60 000 kilometrech, hlavním městem je Lomé, důležité obchodní centrum a přístav vyvážející řadu komodit z celého regionu. Správně se tento stát jmenuje Tonžská republika, jeho severní část pokrývá savana, na jihu dříve převládaly tropické deštné pralesy, které lidé proměnili v plantáže. Klima lze popsat jako tropické, s monzuny, horkým a vlhkým létem, které střídá suchá zima.

Region Plateaux leží na jihozápadě Toga a je známý náhorními plošinami a hornatým reliéfem. Nacházejí se v něm nejkrásnější lesy Toga s bohatou biologickou rozmanitostí. Tropické klima charakterizuje období dešťů - přichází dvakrát za rok: od března do července a od září do října. To farmářům umožňuje pěstovat nejen kakaovníky, ale i kávovníky.

Plantáže kávovníků stíní vysoké stromy, které je chrání před sluncem a zároveň keřům zajišťují dodávku živin, jako je dusík, fosfor, draslík a další. To samozřejmě příznivě ovlivňuje růst kávových keřů.

Togo produkuje a vývozcům prodává kávu netříděnou (francouzsky "tout venant"). Exportéři ji mají následně možnost roztřídit zrna podle velikosti a kvality, stejně jako podle různých vad, a to do tříd Grade 1, Grade 2 a Grade 3. Ročně se v Togu vyrobí kolem 7 000 tun kávy.

Herbář a blahodárné účinky:

Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě.
  2. Na 1 šálek použijte alespoň 1,5-2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
674 Kč /1000 g 573 Kč /1000 g 57 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

ROBUSTA TANZANIA BUKOBA BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROBUSTA TANZANIA BUKOBA BIO - zrnková káva

O robustě se říká, že je drsnější a méně vrstevnatá. Až ochutnáte tu z tanzanského regionu Kagera, změníte názor. Je pravdou, že obsahuje více kofeinu než arabika, nicméně v lahodnosti a jemnosti si s ní nikterak nezadá. Ekologicky certifikovaná Robusta Tanzania Bukoba BIO vyniká chutí oříšků a čokolády, je příjemně krémová a středně sladká. Vřele doporučujeme k vyzkoušení. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Robusta Pobřeží Slonoviny - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Robusta Pobřeží Slonoviny - zrnková káva

Pro kávu z Pobřeží slonoviny jsou typické chutě oříšků a koření. Tato robusta patří k sortám výrazným, příjemně zemitým. Když budete degustovat pečlivě, objevíte i tóny sladkého karamelu. Západoafrická robusta je ideální k přípravě domácí espresso směsi – přidejte ji k oblíbené arabice a získáte nápoj silný, atraktivní i povzbuzující. A s krásnou cremou. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
545 Kč /1000 g 55 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »