+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva

Kód: 3
Hodnocení: vynikající, 29 recenzí

Život je jako bonboniéra… Nebuďte skromní a nabídněte si z ní to nejlepší. Belgické pralinky na vlně kvalitní plantážní kávy potěší, povzbudí a pohladí. Ochutit stoprocentní arabiku z Peru čokoládovým aroma byl nápad přímo geniální. Oceníte ho při pohodové snídani nebo po svátečním obědě.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
725 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 7. 10. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Belgické pralinky
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní

Crema a chuť kávy

Jako první vás tato ochucená arabika upoutá nádhernou vůní, po ochutnání pak i čokoládovou chutí. Celkově působí harmonicky, nasládle, lehounce ovocně. Crema je, při správném mletí a přípravě, hustá, ale jemná a elastická.

Původ kávy

Káva ze Střední a Jižní Ameriky se na žebříčku popularity umisťuje trvale hodně vysoko. Ta, která roste v Peru, sklízí úspěchy v Japonsku, Německu i Spojených státech. Region Puno produkuje tradičně vysoce jakostní zrnkovou kávu. Je to dáno jednak individuální péčí o kávové plantáže tamních farmářů, vysokohorským klima And, ale také téměř ekologickým způsobem pěstování a poměrně náročným zpracováním úrody. Kvůli tomu, že kávovníky rostou na strmých úbočích hor, není možné k nim dopravit hnojiva ani ošetřující postřiky.

Řada kávových bobulí se sklízí několikrát za sezonu, aby byly vždy úplně zralé. Vzhledem i velikostí připomínají třešně. Trhají se ručně, farmáři je vkládají do velkých pytlů a s nimi na zádech sestupují do údolí k autům, která denní sklizeň odváží ke zpracování. To probíhá promýváním – náročnější, ale efektivnější metodou, než je suchá technologie. Bobule se selektují podle kvality hned po sklizni - nasypáním do nádrží s vodou. Kvalitní klesnou ke dnu, ostatní se sbírají a odstraňují. Houževnaté dužiny jsou plody zbaveny protlačením přes drticí plechy. Kávová zrnka se pak fermentují v kvasných nádobách a suší na slunci.


Ochucování kávy provádíme vždy v průběhu pražení, nikoli až po něm. Zajistíme tak kávě delší uchování aroma a také nezničíme výsledek delikátního pražicího procesu. K aromatizaci používáme přírodní aroma.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

8. 3.

Hodnocení: vynikající
Koupila jsem na zkoušku a tato káva je vynikající, návštěva také ocenila aroma a chuť.

20. 10.

Hodnocení: vynikající
Naprosto luxusní! Opravdu to chutná jako pralinky ???? budu objednávat pravidelně

27. 6.

Hodnocení: vynikající
Jednoznačně wow! Příští objednávka bude zahrnovat především tuto kávu!

9. 6.

Hodnocení: vynikající
Bombastická!!!!Už objednávám nejen pro sebe.Kdo ji u nás ochutná,tak ji prostě musí mít.☺☺

10. 4.

Hodnocení: vynikající
Tato káva je naprosto luxusní, skvělá, úžasná. Je to zatím ta nejlepší káva, co jsme ochutnali. A to kupujeme opravdu kvalitní druhy kávy z malých pražíren, kde je zajištěna kvalita a čerstvost.

22. 5.

Hodnocení: vynikající
Objednáno po několikáté a samozřejmě bezkonkurenčně nejlepší káva spolu s višni v čokoládě. Děkujeme a doporučujeme!

3. 4.

Hodnocení: vynikající
I podoba bez kofeinu " BELGICKÁ PRALINKA " má výborné jemné vyvážené aroma a chuť

17. 12.

Hodnocení: velmi dobrá
Čekala jsem úplně jinou chuť. Spíš než čokoládu zde cítím oříšky, ale i tak je to dobrá káva. Kávová zrna jsou upražena akorát, ale pro plnější chuť při dalším mletí namelu víc, uvidíme :)

2. 9.

Hodnocení: vynikající
Jednoznačně - bomba chuť. Bez této kávy po ránu už nebudu. Kdo jí neochutná, dělá chybu!

21. 8.

Hodnocení: velmi dobrá
Kávička je prímovní, děkuji za ni a po dopití se určitě ozvu o tuto lahůdku znovu. Mějte se krásně a mnoho úspěchu. Alice.

21. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den. Máme příjemné sousedy, se kterými se scházíme, a u nich jsem poprvé ochutnala kávu s příchutí belgických pralinek. Nebyla bych to já, abych se nezeptala na zdroj takové dobroty. Jsem šokovaná množstvím různě ochucených káv co máte v nabídce. Kromě již uvedené kávy jsem si koupila další tři , a o každé se můžu vyjádřit pochvalně. Děkuji, že balík dorazil brzy, a také za dárek v něm. Jsem velmi spokojená, vše proběhlo bez nejmenšího problému, a tak budu objednávat na této adrese i nadále. Linda.

15. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Bez téhle kávy v kredenci už nikdy nehodlám být. I proto je dobře, že firma s odesíláním neotálí, a kávu mám pokaždé nanejvýš do dvou dnů doma. Kávu Belgické pralinky i obchod vřele doporučuji.

9. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, kdybych tuto kávu nepochválila, trápilo by mně svědomí. Je neodolatelně dobrá, a nádherně voňavá. Chutná úplně každému, komu jsem nabídla. 100%.

4. 6.

Hodnocení: vynikající
Labužnická záležitost ! Celá rodina si pochutnáváme a chválíme. Tuto určitě koupím znovu. Děkuji.

25. 5.

Hodnocení: vynikající
Zásilku jsem obdržela ve velmi krátkém termínu, zatím jsem otevřela jen jedno z balení káv, a hned ta první s příchutí belgických pralinek je jedním slovem skvostná. Ta jedinečnost chutě i vůně se ani nedá popsat, je třeba ochutnat.

21. 5.

Hodnocení: vynikající
Kávu s chutí belgických pralinek jsem ochutnal poprvé, čekal jsem, že asi bude dobrá, přesto jsem byl překvapen jak mnoho. Momentálně nemůžu říct, že bych kdy pil lepší.

25. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Doslova pochoutka, jsem natěšený na každý další hrnek.

13. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Tak to byla mňamka, to jsem ani nečekal. Velmi děkuji.

27. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Chuťově vynikající káva,zkouším pro budoucí nový kávovar,u téhle určitě zůstanu.

8. 12.

Hodnocení: velmi dobrá
Úžasně voňavá záležitost, možná až příliš, tak ji doma mícháme s trochou Brazílie Santos a nemůžeme se jí nabažit!

10. 9.

Hodnocení: velmi dobrá
Bomba, tohle jsem přesně hledala! Kávu, která mě neporazí, ale bude zároveň kvalitní a ještě aby hezky voněla, nejlíp po něčem co zbožňuji a to je belgická čokoláda, pralinky a sladké vůbec... Nemůžu být víc spokojená. Gratuluji vám, právě jste získali stálou zákaznici, nebo aspoň dokud budete mít tohle skvělé kafe ;)

25. 8.

Hodnocení: velmi dobrá
Miluju sladké a tohle kafe mě vážně dostalo, objednávám znova!

1. 8.

Hodnocení: vynikající
Kávové pošušňáníčko. To je pro mě tahleta káva. Fakt je vynikající. Přeji vám mnoho dalších druhů ochucených káv a samozdřejmě nejenom vám, ale hlavně nám - zákazníkům.

16. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, tato káva se stala součástí našeho života. Vyzkoušela jsem u Vás snad všechny ale tahle káva vede i když jí na paty šlape káva s příchutí máty (luxus). Nechci jen poděkovat za tuto kávu, ale taky za Váš přístup, rychlost a kvalitu Vašich služeb. Jsem nad míru spokojená. S pozdravem, Veronika

3. 6.

Hodnocení: vynikající
Zdravím vás, ochutnala jsem tuto kávu u známých na návštěvě a opravdu mi sedla. Byla tak dobrá, že jsem se na vás doptala a po vstupu do vašeho obchůdku jen a jen zírala co vše existuje za druhy káv. Nezůstala jsem pochopitelně jen u této jedné a již osvědčené, ale vzala jsem na zkoušku i pár dalších ochucených druhů. Jelikož jsem člověk nedočkavý, musím vás pochválit za balení. Díky znovuuzaviratelným sáčkům si mohu pochutnávat střídavě na všech a nemusím se bát, že tím utrpí aroma a kvalita kávy. Jsem moc ráda, že jsem se k vám dostala a tímto vám děkuji a doporučuji všem vyzkoušet nejen tuto vynikající kávičku. S pozdavem Jarka

2. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Toto je opravdu káva pro labužníky. Zamilovala jsem si ji po prvním doušku. Navnadila mě k dalším chuťovým experimentům tady na těchto super stránkách. Jsou přehledné a vše je dobře popsané, ale bude mi asi trvat,než si vyberu, protože káviček je tady opravdu hodně ;-) Děkuji moc a přeji hezký den všem. Mária

22. 5.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, objednala jsem u Vás několik druhů káv,včetně této(belgické pralinky).Doručení bylo bleskové.Sama kávě moc neholduji,ale kdokoli příjde na návštěvu,je nadšený a chce kontakt.Když kávu melu,nádherně voní.Určitě zavítám také do vaší sekce se sypanými čaji.

2. 3.

Hodnocení: vynikající
Jsem mile překvapená,tato káva potěšila celý můj kolektiv,doporučuji všem

20. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, chtěl jsem manželce udělat radost, tak jsem si u Vás objednal tuto kávu, doma jsem zabodoval, za což Vám srdečně děkuji.Rád využiji možnost dalšího nákupu, jsem velmi spokojen jak za vyřízení,tak i za kvalitní dodání zboží.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
725 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 7. 10. 2022

OŘECHOVO-KRÉMOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OŘECHOVO-KRÉMOVÁ zrnková káva

Šéfová vám leze na nervy? Manžel se vykecává s maminkou? Synátor donesl další kouli? Zavřete oči, nadechněte se a ochutnejte. Třeba právě smyslnou, ořechově krémovou arabiku. Jen pro vaše potěšení jsme přivezli plantážní kávu z Peru. Když jí náš pražič vtiskl senzační přírodní aroma, jakoby chtěl říct: Hoď se do pohody, bejby! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
725 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 7. 10. 2022

NUGÁTOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NUGÁTOVÁ zrnková káva

Rozplyne se na jazyku, obalí nervy a zahřeje u srdce. Kdo? Přeci nugát! Další aromatizovaná káva udělá radost všem požitkářům a kavárenským povalečům. Ať už pro přípravu použijete džezvu, french press nebo moka konvičku, vždycky získáte lahodný medově-oříškovo-kávový nápoj. Nugát prostě umí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
725 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 7. 10. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »