+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva

Kód: 3
Hodnocení: vynikající, 30 recenzí

Život je jako bonboniéra… Nebuďte skromní a nabídněte si z ní to nejlepší. Belgické pralinky na vlně kvalitní plantážní kávy potěší, povzbudí a pohladí. Ochutit stoprocentní arabiku z Peru čokoládovým aroma byl nápad přímo geniální. Oceníte ho při pohodové snídani nebo po svátečním obědě.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
752 Kč /1000 g 75 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Belgické pralinky
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní

Crema a chuť kávy

Jako první vás tato ochucená arabika upoutá nádhernou vůní, po ochutnání pak i čokoládovou chutí. Celkově působí harmonicky, nasládle, lehounce ovocně. Crema je, při správném mletí a přípravě, hustá, ale jemná a elastická.

Původ kávy

Káva ze Střední a Jižní Ameriky se na žebříčku popularity umisťuje trvale hodně vysoko. Ta, která roste v Peru, sklízí úspěchy v Japonsku, Německu i Spojených státech. Region Puno produkuje tradičně vysoce jakostní zrnkovou kávu. Je to dáno jednak individuální péčí o kávové plantáže tamních farmářů, vysokohorským klima And, ale také téměř ekologickým způsobem pěstování a poměrně náročným zpracováním úrody. Kvůli tomu, že kávovníky rostou na strmých úbočích hor, není možné k nim dopravit hnojiva ani ošetřující postřiky.

Řada kávových bobulí se sklízí několikrát za sezonu, aby byly vždy úplně zralé. Vzhledem i velikostí připomínají třešně. Trhají se ručně, farmáři je vkládají do velkých pytlů a s nimi na zádech sestupují do údolí k autům, která denní sklizeň odváží ke zpracování. To probíhá promýváním – náročnější, ale efektivnější metodou, než je suchá technologie. Bobule se selektují podle kvality hned po sklizni - nasypáním do nádrží s vodou. Kvalitní klesnou ke dnu, ostatní se sbírají a odstraňují. Houževnaté dužiny jsou plody zbaveny protlačením přes drticí plechy. Kávová zrnka se pak fermentují v kvasných nádobách a suší na slunci.


Ochucování kávy provádíme vždy v průběhu pražení, nikoli až po něm. Zajistíme tak kávě delší uchování aroma a také nezničíme výsledek delikátního pražicího procesu. K aromatizaci používáme přírodní aroma.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

14. 9.

Hodnocení: vynikající
Nejlepší káva, jakou jsem kdy pila! Kupuji pravidelně.

8. 3.

Hodnocení: vynikající
Koupila jsem na zkoušku a tato káva je vynikající, návštěva také ocenila aroma a chuť.

20. 10.

Hodnocení: vynikající
Naprosto luxusní! Opravdu to chutná jako pralinky ???? budu objednávat pravidelně

27. 6.

Hodnocení: vynikající
Jednoznačně wow! Příští objednávka bude zahrnovat především tuto kávu!

9. 6.

Hodnocení: vynikající
Bombastická!!!!Už objednávám nejen pro sebe.Kdo ji u nás ochutná,tak ji prostě musí mít.☺☺

10. 4.

Hodnocení: vynikající
Tato káva je naprosto luxusní, skvělá, úžasná. Je to zatím ta nejlepší káva, co jsme ochutnali. A to kupujeme opravdu kvalitní druhy kávy z malých pražíren, kde je zajištěna kvalita a čerstvost.

22. 5.

Hodnocení: vynikající
Objednáno po několikáté a samozřejmě bezkonkurenčně nejlepší káva spolu s višni v čokoládě. Děkujeme a doporučujeme!

3. 4.

Hodnocení: vynikající
I podoba bez kofeinu " BELGICKÁ PRALINKA " má výborné jemné vyvážené aroma a chuť

17. 12.

Hodnocení: velmi dobrá
Čekala jsem úplně jinou chuť. Spíš než čokoládu zde cítím oříšky, ale i tak je to dobrá káva. Kávová zrna jsou upražena akorát, ale pro plnější chuť při dalším mletí namelu víc, uvidíme :)

2. 9.

Hodnocení: vynikající
Jednoznačně - bomba chuť. Bez této kávy po ránu už nebudu. Kdo jí neochutná, dělá chybu!

21. 8.

Hodnocení: velmi dobrá
Kávička je prímovní, děkuji za ni a po dopití se určitě ozvu o tuto lahůdku znovu. Mějte se krásně a mnoho úspěchu. Alice.

21. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den. Máme příjemné sousedy, se kterými se scházíme, a u nich jsem poprvé ochutnala kávu s příchutí belgických pralinek. Nebyla bych to já, abych se nezeptala na zdroj takové dobroty. Jsem šokovaná množstvím různě ochucených káv co máte v nabídce. Kromě již uvedené kávy jsem si koupila další tři , a o každé se můžu vyjádřit pochvalně. Děkuji, že balík dorazil brzy, a také za dárek v něm. Jsem velmi spokojená, vše proběhlo bez nejmenšího problému, a tak budu objednávat na této adrese i nadále. Linda.

15. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Bez téhle kávy v kredenci už nikdy nehodlám být. I proto je dobře, že firma s odesíláním neotálí, a kávu mám pokaždé nanejvýš do dvou dnů doma. Kávu Belgické pralinky i obchod vřele doporučuji.

9. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, kdybych tuto kávu nepochválila, trápilo by mně svědomí. Je neodolatelně dobrá, a nádherně voňavá. Chutná úplně každému, komu jsem nabídla. 100%.

4. 6.

Hodnocení: vynikající
Labužnická záležitost ! Celá rodina si pochutnáváme a chválíme. Tuto určitě koupím znovu. Děkuji.

25. 5.

Hodnocení: vynikající
Zásilku jsem obdržela ve velmi krátkém termínu, zatím jsem otevřela jen jedno z balení káv, a hned ta první s příchutí belgických pralinek je jedním slovem skvostná. Ta jedinečnost chutě i vůně se ani nedá popsat, je třeba ochutnat.

21. 5.

Hodnocení: vynikající
Kávu s chutí belgických pralinek jsem ochutnal poprvé, čekal jsem, že asi bude dobrá, přesto jsem byl překvapen jak mnoho. Momentálně nemůžu říct, že bych kdy pil lepší.

25. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Doslova pochoutka, jsem natěšený na každý další hrnek.

13. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Tak to byla mňamka, to jsem ani nečekal. Velmi děkuji.

27. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Chuťově vynikající káva,zkouším pro budoucí nový kávovar,u téhle určitě zůstanu.

8. 12.

Hodnocení: velmi dobrá
Úžasně voňavá záležitost, možná až příliš, tak ji doma mícháme s trochou Brazílie Santos a nemůžeme se jí nabažit!

10. 9.

Hodnocení: velmi dobrá
Bomba, tohle jsem přesně hledala! Kávu, která mě neporazí, ale bude zároveň kvalitní a ještě aby hezky voněla, nejlíp po něčem co zbožňuji a to je belgická čokoláda, pralinky a sladké vůbec... Nemůžu být víc spokojená. Gratuluji vám, právě jste získali stálou zákaznici, nebo aspoň dokud budete mít tohle skvělé kafe ;)

25. 8.

Hodnocení: velmi dobrá
Miluju sladké a tohle kafe mě vážně dostalo, objednávám znova!

1. 8.

Hodnocení: vynikající
Kávové pošušňáníčko. To je pro mě tahleta káva. Fakt je vynikající. Přeji vám mnoho dalších druhů ochucených káv a samozdřejmě nejenom vám, ale hlavně nám - zákazníkům.

16. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, tato káva se stala součástí našeho života. Vyzkoušela jsem u Vás snad všechny ale tahle káva vede i když jí na paty šlape káva s příchutí máty (luxus). Nechci jen poděkovat za tuto kávu, ale taky za Váš přístup, rychlost a kvalitu Vašich služeb. Jsem nad míru spokojená. S pozdravem, Veronika

3. 6.

Hodnocení: vynikající
Zdravím vás, ochutnala jsem tuto kávu u známých na návštěvě a opravdu mi sedla. Byla tak dobrá, že jsem se na vás doptala a po vstupu do vašeho obchůdku jen a jen zírala co vše existuje za druhy káv. Nezůstala jsem pochopitelně jen u této jedné a již osvědčené, ale vzala jsem na zkoušku i pár dalších ochucených druhů. Jelikož jsem člověk nedočkavý, musím vás pochválit za balení. Díky znovuuzaviratelným sáčkům si mohu pochutnávat střídavě na všech a nemusím se bát, že tím utrpí aroma a kvalita kávy. Jsem moc ráda, že jsem se k vám dostala a tímto vám děkuji a doporučuji všem vyzkoušet nejen tuto vynikající kávičku. S pozdavem Jarka

2. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Toto je opravdu káva pro labužníky. Zamilovala jsem si ji po prvním doušku. Navnadila mě k dalším chuťovým experimentům tady na těchto super stránkách. Jsou přehledné a vše je dobře popsané, ale bude mi asi trvat,než si vyberu, protože káviček je tady opravdu hodně ;-) Děkuji moc a přeji hezký den všem. Mária

22. 5.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, objednala jsem u Vás několik druhů káv,včetně této(belgické pralinky).Doručení bylo bleskové.Sama kávě moc neholduji,ale kdokoli příjde na návštěvu,je nadšený a chce kontakt.Když kávu melu,nádherně voní.Určitě zavítám také do vaší sekce se sypanými čaji.

2. 3.

Hodnocení: vynikající
Jsem mile překvapená,tato káva potěšila celý můj kolektiv,doporučuji všem

20. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, chtěl jsem manželce udělat radost, tak jsem si u Vás objednal tuto kávu, doma jsem zabodoval, za což Vám srdečně děkuji.Rád využiji možnost dalšího nákupu, jsem velmi spokojen jak za vyřízení,tak i za kvalitní dodání zboží.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
KARAMELOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KARAMELOVÁ zrnková káva

Karamelový bonbon, karamelový likér, karamelová zmrzlina. Jistě chápete, že jsme tuto cukrářskou vychytávku nemohli vynechat ani při aromatizaci naší kávy. Stoprocentní arabika s karamelovým aroma je zdrojem dobré nálady, pohody a svěžesti. Pohodlně se usaďte… začíná cesta karamelovým rájem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 617 Kč /1000 g 62 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

NOC PAŘÍŽE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NOC PAŘÍŽE zrnková káva

Paříž je svými stylovými kavárnami proslulá. Vypravte se do města milenců a vychutnávejte každý doušek skvostně ochucené kávy. Příchuť francouzského likéru dodává stoprocentní arabice na smyslnosti. Romantické zážitky na sebe nenechají dlouho čekat. I v kanceláři nebo na chalupě se můžete oddat vůni noční Paříže. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »