+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Kód: 15
Hodnocení: vynikající, 24 recenzí

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
832 Kč /1000 g 707 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Sul de Minas
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200 - 1300m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ořech
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Brazílie Minas Swiss Water Decafe vyniká plným tělem, vyváženou a hladkou chutí, ve které se objevují jak čokoláda, tak ořechy. Dlouhá, velmi příjemná, dochuť zůstává k radosti kávomilce na patře několik minut. Crema jistě také potěší, je jemná, lehká a kompaktní.

Původ kávy

Sul de Minas leží, už podle jména, na jihu. Přesněji – na jihu brazilského regionu Minas Gerais charakteristického zvlněnými kopci, mírnými klimatickými podmínkami a srážkami přesně v tom množství, jaké kávovníkům prospívá. I když jde o oblast největších kávových plantáží v Brazílii, více než polovinu farem obhospodařují drobní zemědělci. Po generace se starají o 10-150hektarová políčka a pole, velmi často produkují speciální, místní mikroloty.

Předkládáme vám kávová zrna odrůdy bourbon, jedné z kulturně a geneticky nejvýznamnějších odrůd Coffea arabica na světě. Vykazuje sice poměrně nízkou produkci a náchylnost k chorobám, na druhou stranu je známa vynikající chutí a aroma, které její semena získávají především dozráváním vysoko v horách. Jméno jí dali francouzští misionáři na počátku 17. století a po celých 200 let ji pěstovali jen a pouze na ostrově La Réunion (dříve Bourbon). Do Afriky a Ameriky rozšířili tyto kávovníky až při pozdějších misijních cestách.

Zrnka mimořádných kvalit byla v tomto případě zbavena kofeinu. Chuť pravé brazilské kávy si tak mohou dopřávat i lidé s vysokým krevním tlakem, spánkovými obtížemi, těhotné ženy nebo kojící matky. Jak byla káva světově nejrozšířenějšího stimulantu zbavena? Takzvanou švýcarskou metodou.

Nejdřív si ale popišme sklizeň a zpracování kávových třešní. Během června až září se na plantáže vypraví dělníci, aby ručně nebo strojově kávovníky očesali. Většina farem v Brazílii sklízí bobule pomocí strojů připomínajících jakési hrábě, jejichž „prsty“ jsou poháněny motorem. Sklizeň je tak šetrná, rychlá a levná (současná situace na pracovním trhu není v Brazílii příznivá). Mezi stromy při ní navíc dělníci roztáhnou velké plachty, ze kterých spadlé třešně snadno vyberou. Zůstanou-li totiž na zemi mezi kávovníky, přitahují hmyz a nejrůznější škůdce. Sklizené plody jsou převezeny na zpracovatelské farmy, kde se takzvanou mokrou metodou zbaví slupky, fermentují a uvolněná zrnka následně suší.

K odstranění kofeinu byl použit certifikovaný proces Swiss Water. Zelená kávová zrnka se při něm ponoří do horké vody a pomocí filtrů s aktivním uhlím je z nich kofein extrahován. Káva zůstává ve vodě 10 hodin za neustálé filtrace a udržování potřebné teploty. Opakováním procesu přichází o naprostou většinu kofeinu, takže výsledná káva ho obsahuje méně než 0,01 procenta. Nespornou výhodou „švýcarské metody“ je, že nepoužívá žádné přidané chemické látky a voda, která na konci zůstane, se vrací do přírody při zavlažování kávovníků.

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

13. 7.

Hodnocení: dobrá
Celkem chutná káva, není na dobré kávy s kofeinem, ale co se dá dělat, díky alespoň za tuhle, která se dá pít. Ale budu hledat dál....

9. 3.

Hodnocení: vynikající
Nejlepší bezkofeinová káva na trhu - bezkonkurenčně. A to se počítá, protože výběr není velký a kdo si chce dopřát kávu večer, když konečně děti zalehnout a konečně na ní má klid, tak potřebuje bezkofeinovou. A tato mě jako jediná upokojila chuťově stejně jako kterákoliv dobrá s kofeinem.

18. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Rozdíl mezi kofeinovou a bezkofeinovou verzí této kávy je zanedbatelný. Kdo má rád Brazilskou, tak si pochutná - já ji zde zakoupila již 2x a to poprvé pro odzkoušení 250g, pak rovnou 1000g. Hodnotím ji jako velmi dobrý kousek a nemám dosud důvod měnit.

31. 8.

Hodnocení: vynikající
Konečně jsem našla kávu,která mi vyhovuje,Je čerstvá a v jiných eshopech jsem byla zklamaná.Nyní už beru delší dobu od této firmy ,měnit určitě nebudu,Balení je dokonalé,

10. 9.

Hodnocení: vynikající
Bezkofejnovou kávu jsem kupovala u nás v kamenném obchodě a zdaleka nebyla tak kvalitní jako máte vy, jsem moc ráda, že mě kamarádka upozornila na vaše stránky, jsou úžasné, už se těším na další zbožíčko z vašeho obchodu a také ochutnám i čajíčky.

31. 8.

Hodnocení: vynikající
Jsem velmi spokojen a proto chválím: vysokou kvalitu a jedinečnou chuť, dobrou komunikaci, rychlost s jakou byla objednávka odbavena, praktické balení, velmi přijatelné ceny, ochota poradit a vlídný tón paní na telefonu. Toto vše vypovídá, že nakupuji v obchodě s budoucností, ve kterém si často a rád nakoupím.

2. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Sice bez kofeinu, ale velice dobrá káva. Kdo nemůžete kofein, neváhejte, a zkuste tuto.

28. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Velmi dobrá káva, že neobsahuje kofein vůbec na chuti nepoznám. Jsem spokojen.

25. 5.

Hodnocení: vynikající
Absencí kofeinu nic neztrácí ze své skvělé chuti, já si jí i přesto rád a často užívám. Je super, že od vás zásilky vždy přijdou hned druhý den, nikdy s ničím nebyl problém. Fandím vám, a děkuji.

6. 5.

Hodnocení: vynikající
Není co bych vytkl jak E-Shopu, tak kvalitě kávy. Mohu se vyjádřit jen pozitivně. Chuťově je dokonalá, voňavá, a namletá byla krásně jemně. Děkuji, a zdravím.

27. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Mám hrozně ráda kávu, ale kofeinu se vyhýbám protože mně po něm bolívá žaludek. Tato káva mně svou příjemnou chutí zcela uspokojí.Mohu ji doporučit.

24. 2.

Hodnocení: vynikající
Vyhýbám se ze zdravotních důvodů kofeinu, a tahle káva těší mé chuťové buňky i bez něj. I ostatní kávy máte vynikající a já je rád doporučuji svým známým, jelikož kvalitou vašeho zboží si jsem jistý.Děkuji.

5. 12.

Hodnocení: vynikající
Kofein hodně špatně snáším, bůhví proč, dost dlouhou dobu mě to štvalo, než jsem objevil tuto vaši kávu. Je opravdu dobrá a já už si v práci nemusím připadat jako trdlo, co si nemůže nic dopřát. Díky moc!

6. 11.

Hodnocení: vynikající
Mám neskutečnou radost, že jsem konečně našla kávu, která mi narozhodí žaludek, bude kvalitní a bude mi vážně chutnat! Zkoušela jsem dříve různé rozpustné kávy, zelená mi taky moc nechutnala a běžnou kávu nesnesu... tohle je ono!

9. 9.

Hodnocení: vynikající
Perfektní péče o zákazníka, perfektní kvalita kávy, perfektní stránky, nemám co vytknout, jen tak dál!

4. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Ze zdravotních důvodů nemohu kofein a nechtěla jsem se vzdát dobré, kvalitní kávy. U vás jsem našla řešení. Káva je výborná a necítím rozdíl mezi tou s kofejnem a tady touto bezkofejnovou od vás. Ať se vám daří i nadále. S pozdravem Eva B.

2. 6.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, protože miluji kávu a na mě opravdu dobře působí, tak ji rád piju i na večer. Bezkofejnová káva je tedy mou každovečerní společnicí. Díky za ni i za ostatní, které máte skutečně moc dobré. Těším se na další balíček a přeji vám hodně úspěchů. S pozdravem Martin

12. 3.

Hodnocení: vynikající
Taky jsem maximálně spokojená s kvalitou kávy i jejím doručením, jste skvělý obchod, ráda se o vašem obchodě bavím, buďte stále tak vstřícní a skvělí.

10. 3.

Hodnocení: vynikající
Zkutečně kvalitní a chutná káva a rychlé dodání.

4. 3.

Hodnocení: velmi dobrá
Rovněž se chci vyjádřit k této úžasné kávě, moc mi chutná a ani nepoznáte, že je bez kofeinu, výborně, ať si pochutnávají na kávě i lidé, kteří mají zdravotní problémy.

25. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Jsem ráda, že jsem narazila na Vaše stránky, objednala jsem si tuto kávu kterou jsem obdržela již na druhý den, za což Vám velmi děkuji a co navíc, káva je naprosto úžasná, moc mi chutná, vřele doporučuji.

19. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Nebojte se a objednejte, káva je skutečně skvělá.

18. 2.

Hodnocení: vynikající
Ano, máte naprostou pravdu, káva je výborná, všem kdo máte nějaké zdravotní problémy nebojte se a objednejte.

13. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Ochutnala jsem vaší bezkofejnovou kávu a je skutečně skvělá a byla jsem mile překvapená i rychlým doručením zboží-moc děkuji

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
818 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

15% SLEVA
GUATEMALA SANTA ROSA LA CABANA – zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA SANTA ROSA LA CABANA – zrnková káva

Dokonale vyvážená chuť, vynikající zpracování. Do vašich šálků míří skvost, který bude bavit zkušené požitkáře i občasné vychutnávače. Guatemalská sklizeň z farmy La Cabana vyniká svěžestí, ve které je jasně zřetelná čokoládová sladkost. Proto je o ni mezi baristy takový zájem a proto se nikdy neomrzí. Speciální káva vyrostla obklopena banánovníky, byla sklizena v době nejvyšší zralosti a zpracována pečlivým promýváním. Sbíhají se vám sliny? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »