+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Kód: 15
Hodnocení: vynikající, 23 recenzí

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
799 Kč /1000 g 80 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 25. 5. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Sul de Minas
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200 - 1300m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ořech
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Brazílie Minas Swiss Water Decafe vyniká plným tělem, vyváženou a hladkou chutí, ve které se objevují jak čokoláda, tak ořechy. Dlouhá, velmi příjemná, dochuť zůstává k radosti kávomilce na patře několik minut. Crema jistě také potěší, je jemná, lehká a kompaktní.

Původ kávy

Sul de Minas leží, už podle jména, na jihu. Přesněji – na jihu brazilského regionu Minas Gerais charakteristického zvlněnými kopci, mírnými klimatickými podmínkami a srážkami přesně v tom množství, jaké kávovníkům prospívá. I když jde o oblast největších kávových plantáží v Brazílii, více než polovinu farem obhospodařují drobní zemědělci. Po generace se starají o 10-150hektarová políčka a pole, velmi často produkují speciální, místní mikroloty.

Předkládáme vám kávová zrna odrůdy bourbon, jedné z kulturně a geneticky nejvýznamnějších odrůd Coffea arabica na světě. Vykazuje sice poměrně nízkou produkci a náchylnost k chorobám, na druhou stranu je známa vynikající chutí a aroma, které její semena získávají především dozráváním vysoko v horách. Jméno jí dali francouzští misionáři na počátku 17. století a po celých 200 let ji pěstovali jen a pouze na ostrově La Réunion (dříve Bourbon). Do Afriky a Ameriky rozšířili tyto kávovníky až při pozdějších misijních cestách.

Zrnka mimořádných kvalit byla v tomto případě zbavena kofeinu. Chuť pravé brazilské kávy si tak mohou dopřávat i lidé s vysokým krevním tlakem, spánkovými obtížemi, těhotné ženy nebo kojící matky. Jak byla káva světově nejrozšířenějšího stimulantu zbavena? Takzvanou švýcarskou metodou.

Nejdřív si ale popišme sklizeň a zpracování kávových třešní. Během června až září se na plantáže vypraví dělníci, aby ručně nebo strojově kávovníky očesali. Většina farem v Brazílii sklízí bobule pomocí strojů připomínajících jakési hrábě, jejichž „prsty“ jsou poháněny motorem. Sklizeň je tak šetrná, rychlá a levná (současná situace na pracovním trhu není v Brazílii příznivá). Mezi stromy při ní navíc dělníci roztáhnou velké plachty, ze kterých spadlé třešně snadno vyberou. Zůstanou-li totiž na zemi mezi kávovníky, přitahují hmyz a nejrůznější škůdce. Sklizené plody jsou převezeny na zpracovatelské farmy, kde se takzvanou mokrou metodou zbaví slupky, fermentují a uvolněná zrnka následně suší.

K odstranění kofeinu byl použit certifikovaný proces Swiss Water. Zelená kávová zrnka se při něm ponoří do horké vody a pomocí filtrů s aktivním uhlím je z nich kofein extrahován. Káva zůstává ve vodě 10 hodin za neustálé filtrace a udržování potřebné teploty. Opakováním procesu přichází o naprostou většinu kofeinu, takže výsledná káva ho obsahuje méně než 0,01 procenta. Nespornou výhodou „švýcarské metody“ je, že nepoužívá žádné přidané chemické látky a voda, která na konci zůstane, se vrací do přírody při zavlažování kávovníků.

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

9. 3.

Hodnocení: vynikající
Nejlepší bezkofeinová káva na trhu - bezkonkurenčně. A to se počítá, protože výběr není velký a kdo si chce dopřát kávu večer, když konečně děti zalehnout a konečně na ní má klid, tak potřebuje bezkofeinovou. A tato mě jako jediná upokojila chuťově stejně jako kterákoliv dobrá s kofeinem.

18. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Rozdíl mezi kofeinovou a bezkofeinovou verzí této kávy je zanedbatelný. Kdo má rád Brazilskou, tak si pochutná - já ji zde zakoupila již 2x a to poprvé pro odzkoušení 250g, pak rovnou 1000g. Hodnotím ji jako velmi dobrý kousek a nemám dosud důvod měnit.

31. 8.

Hodnocení: vynikající
Konečně jsem našla kávu,která mi vyhovuje,Je čerstvá a v jiných eshopech jsem byla zklamaná.Nyní už beru delší dobu od této firmy ,měnit určitě nebudu,Balení je dokonalé,

10. 9.

Hodnocení: vynikající
Bezkofejnovou kávu jsem kupovala u nás v kamenném obchodě a zdaleka nebyla tak kvalitní jako máte vy, jsem moc ráda, že mě kamarádka upozornila na vaše stránky, jsou úžasné, už se těším na další zbožíčko z vašeho obchodu a také ochutnám i čajíčky.

31. 8.

Hodnocení: vynikající
Jsem velmi spokojen a proto chválím: vysokou kvalitu a jedinečnou chuť, dobrou komunikaci, rychlost s jakou byla objednávka odbavena, praktické balení, velmi přijatelné ceny, ochota poradit a vlídný tón paní na telefonu. Toto vše vypovídá, že nakupuji v obchodě s budoucností, ve kterém si často a rád nakoupím.

2. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Sice bez kofeinu, ale velice dobrá káva. Kdo nemůžete kofein, neváhejte, a zkuste tuto.

28. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Velmi dobrá káva, že neobsahuje kofein vůbec na chuti nepoznám. Jsem spokojen.

25. 5.

Hodnocení: vynikající
Absencí kofeinu nic neztrácí ze své skvělé chuti, já si jí i přesto rád a často užívám. Je super, že od vás zásilky vždy přijdou hned druhý den, nikdy s ničím nebyl problém. Fandím vám, a děkuji.

6. 5.

Hodnocení: vynikající
Není co bych vytkl jak E-Shopu, tak kvalitě kávy. Mohu se vyjádřit jen pozitivně. Chuťově je dokonalá, voňavá, a namletá byla krásně jemně. Děkuji, a zdravím.

27. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Mám hrozně ráda kávu, ale kofeinu se vyhýbám protože mně po něm bolívá žaludek. Tato káva mně svou příjemnou chutí zcela uspokojí.Mohu ji doporučit.

24. 2.

Hodnocení: vynikající
Vyhýbám se ze zdravotních důvodů kofeinu, a tahle káva těší mé chuťové buňky i bez něj. I ostatní kávy máte vynikající a já je rád doporučuji svým známým, jelikož kvalitou vašeho zboží si jsem jistý.Děkuji.

5. 12.

Hodnocení: vynikající
Kofein hodně špatně snáším, bůhví proč, dost dlouhou dobu mě to štvalo, než jsem objevil tuto vaši kávu. Je opravdu dobrá a já už si v práci nemusím připadat jako trdlo, co si nemůže nic dopřát. Díky moc!

6. 11.

Hodnocení: vynikající
Mám neskutečnou radost, že jsem konečně našla kávu, která mi narozhodí žaludek, bude kvalitní a bude mi vážně chutnat! Zkoušela jsem dříve různé rozpustné kávy, zelená mi taky moc nechutnala a běžnou kávu nesnesu... tohle je ono!

9. 9.

Hodnocení: vynikající
Perfektní péče o zákazníka, perfektní kvalita kávy, perfektní stránky, nemám co vytknout, jen tak dál!

4. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Ze zdravotních důvodů nemohu kofein a nechtěla jsem se vzdát dobré, kvalitní kávy. U vás jsem našla řešení. Káva je výborná a necítím rozdíl mezi tou s kofejnem a tady touto bezkofejnovou od vás. Ať se vám daří i nadále. S pozdravem Eva B.

2. 6.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, protože miluji kávu a na mě opravdu dobře působí, tak ji rád piju i na večer. Bezkofejnová káva je tedy mou každovečerní společnicí. Díky za ni i za ostatní, které máte skutečně moc dobré. Těším se na další balíček a přeji vám hodně úspěchů. S pozdravem Martin

12. 3.

Hodnocení: vynikající
Taky jsem maximálně spokojená s kvalitou kávy i jejím doručením, jste skvělý obchod, ráda se o vašem obchodě bavím, buďte stále tak vstřícní a skvělí.

10. 3.

Hodnocení: vynikající
Zkutečně kvalitní a chutná káva a rychlé dodání.

4. 3.

Hodnocení: velmi dobrá
Rovněž se chci vyjádřit k této úžasné kávě, moc mi chutná a ani nepoznáte, že je bez kofeinu, výborně, ať si pochutnávají na kávě i lidé, kteří mají zdravotní problémy.

25. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Jsem ráda, že jsem narazila na Vaše stránky, objednala jsem si tuto kávu kterou jsem obdržela již na druhý den, za což Vám velmi děkuji a co navíc, káva je naprosto úžasná, moc mi chutná, vřele doporučuji.

19. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Nebojte se a objednejte, káva je skutečně skvělá.

18. 2.

Hodnocení: vynikající
Ano, máte naprostou pravdu, káva je výborná, všem kdo máte nějaké zdravotní problémy nebojte se a objednejte.

13. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Ochutnala jsem vaší bezkofejnovou kávu a je skutečně skvělá a byla jsem mile překvapená i rychlým doručením zboží-moc děkuji

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MEXICO CHAPAS SWISS WATER DECAF- zrnková
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO CHAPAS SWISS WATER DECAF- zrnková

Jediné, co jí chybí, je kofein. Mexická delikatesa splňuje nejvyšší nároky gurmetů a kávoznalců. Hory daly téhle kávě chuť šťavnatého ovoce, hořké čokolády a jemného tabáku, místní lidé se postarali o dokonalé zpracování každého zrnka. Na vás už je, vychutnávat si chiapaskou kvalitu, kdykoli se vám zamane. Klidně i navečer. Kde není kofein, tam se spí sladce a dlouho. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová

Dopřávat si všech chuťových nuancí a aromatických potěšení špičkové plantážní kávy? Ráno, v poledne a dokonce i večer? Proč ne! Když sáhnete po bezkofeinové Kolumbii Excelso Swiss Water Decafe, nemusíte se obávat potíží se spánkem nebo vysokým tlakem. Dočkáte se zážitku sladkého jako med, svěžího jako ovoce a příjemně nahořklého jako nejlepší čokoláda. Téhle kávě krom kofeinu absolutně nic nechybí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Možná patříte k těm, kdo kávu milují, ale měli by trochu ubrat na množství. Pro takové případy máme bezkofeinovou plantážní arabiku z tradičního peruánského regionu. Speciálním, patentovaným švýcarským postupem přišla o stimulační účinky, ale uchovala si úžasnou chuť a vynikající aroma. Najdete v nich hedvábné tóny čokolády, ořechů a červeného ovoce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
893 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 25. 5. 2022

Prohlíželi jste


ČAGA SIBIŘSKÁ BIO houba (Chaga sibiřská, Inonotus obliquus) prášek
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČAGA SIBIŘSKÁ BIO houba (Chaga sibiřská, Inonotus obliquus) prášek

Velká balení:
Malá balení:
2 113 Kč /1000 g 211 Kč /100 g
Dodáme do středy, 25. 5. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »