+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - zrnková káva

Kód: 1677

Plantážní káva bez kofeinu uspokojí nároky každého, kdo na nějaký ten šálek nehledí. Bez populárního stimulantu si jich můžete dopřát, kolik chcete. BIO kvalita zaručena, skvělá, hluboká chuť rovněž. V případě Honduras SHG vás čekají tóny sladké čokolády a karamelu vyvážené svěžestí červeného rybízu.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 054 Kč /1000 g 105 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Honduras
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
San Pedro de Copan
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100 - 1400m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Karamel, Červený rybíz
Zpracování
Zpracování:
Mokré
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Honduras SHG BIO Decaf svůj původ nezapře. Pro honduraskou sklizeň je charakteristický karamel, čokoláda a bobulovité ovoce. To všechno v ní najdeme. Příjemnou nasládlost hezky doplňuje svěží červený rybíz. Komplexní chuť podtrhuje pražení na střední stupeň. Crema je jemná, světlá, kompaktní.

Původ kávy

V Hondurasu se pěstování kávovníků věnuje více než 100 tisíc rodin, z toho asi tři čtvrtiny hospodaří na méně než 2 hektarech. Plantáže se obvykle vysazují v nadmořské výšce kolem 1 500 metrů. To je ostatně i případ dekofeinizované Honduras SHG BIO (kde zkratka SHG znamená Strictly High Grown), která pochází z regionu Copan ležícího v západní části země. Kromě toho, že ho můžete znát jako významného producenta kvalitní kávy, možná také víte o archeologickém nalezišti - jednom z největších měst mayské civilizace.

Tuto kávu vypěstovali a vyrobili farmáři sdružení v organizaci Cooperativa Cafetalera Capucas Limitada, která se věnuje podpoře zemědělců, jejich vzdělávání i rozvoji turismu (především ekoturistiky). Družstvo provozuje také restauraci a několik skleníků, chová i včely. Jeho hlavním cílem je umožnit svým členům ekonomický růst a nezávislost. Také díky tomu se některé farmy mohou zaměřit na pěstování organické, certifikované kávy. Produkovat kávu v BIO kvalitě je náročnější a nákladnější, protože bez průmyslově vyráběných postřiků a hnojiv vykazují kávovníky nižší výnosy i odolnost vůči škůdcům.

Možná vás ještě zajímá, jak byla kávová zrnka zbavena kofeinu. Stalo se tak pomocí Swiss Water Proces. Jde o certifikovaný postup, během kterého je káva ponořena do horké vody a extrahovaný kofein je zachytáván ve filtrech s aktivním uhlím. Filtrace je cirkulární a trvá několik hodin. Díky tomu, že molekuly kofeinu jsou poměrně velké, zůstanou ve filtrech, zatímco molekuly aromatických a dalších látek, které se podílejí na unikátní chuti a aroma kávy, filtry procházejí a vracejí se zpět do zrn. Největší výhodou švýcarského způsobu dekofeinizace je, že nepoužívá vůbec žádná chemická rozpouštědla a vodu, která je při ní použita, vrací zpět ke kávovníkům jako závlahu.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková

Jediné, co jí chybí, je kofein. Mexická delikatesa splňuje nejvyšší nároky gurmetů a kávoznalců. Hory daly téhle kávě chuť šťavnatého ovoce, hořké čokolády a jemného tabáku, místní lidé se postarali o dokonalé zpracování každého zrnka. Na vás už je, vychutnávat si chiapaskou kvalitu, kdykoli se vám zamane. Klidně i navečer. Kde není kofein, tam se spí sladce a dlouho. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 020 Kč /1000 g 102 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023

KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva

Dopřávat si všech chuťových nuancí a aromatických potěšení špičkové plantážní kávy? Ráno, v poledne a dokonce i večer? Proč ne! Když sáhnete po bezkofeinové Kolumbii Excelso Swiss Water Decafe, nemusíte se obávat potíží se spánkem nebo vysokým tlakem. Dočkáte se zážitku sladkého jako med, svěžího jako ovoce a příjemně nahořklého jako nejlepší čokoláda. Téhle kávě krom kofeinu absolutně nic nechybí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 155 Kč /1000 g 116 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Bez kofeinu neznamená bez chuti nebo bez radosti. Právě naopak! Káva, která byla dekofeinizovaná speciálním švýcarským postupem, je výborná po všech stránkách. Pokud jde o chuť, čekají vás jemná čokoláda, lískové oříšky a milá stopa dřeva, pokud jde o aroma, těšte se na jedinečný, středně intenzivní zážitek. Každý doušek Guatemala HB Swiss Water Decafe zanechá v ústech libou krémovitost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 057 Kč /1000 g 106 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »