+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - zrnková káva

Kód: 1677

Plantážní káva bez kofeinu uspokojí nároky každého, kdo na nějaký ten šálek nehledí. Bez populárního stimulantu si jich můžete dopřát, kolik chcete. BIO kvalita zaručena, skvělá, hluboká chuť rovněž. V případě Honduras SHG vás čekají tóny sladké čokolády a karamelu vyvážené svěžestí červeného rybízu.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 051 Kč /1000 g 105 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Honduras
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
San Pedro de Copan
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100 - 1400m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Karamel, Červený rybíz
Zpracování
Zpracování:
Mokré
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Honduras SHG BIO Decaf svůj původ nezapře. Pro honduraskou sklizeň je charakteristický karamel, čokoláda a bobulovité ovoce. To všechno v ní najdeme. Příjemnou nasládlost hezky doplňuje svěží červený rybíz. Komplexní chuť podtrhuje pražení na střední stupeň. Crema je jemná, světlá, kompaktní.

Původ kávy

V Hondurasu se pěstování kávovníků věnuje více než 100 tisíc rodin, z toho asi tři čtvrtiny hospodaří na méně než 2 hektarech. Plantáže se obvykle vysazují v nadmořské výšce kolem 1 500 metrů. To je ostatně i případ dekofeinizované Honduras SHG BIO (kde zkratka SHG znamená Strictly High Grown), která pochází z regionu Copan ležícího v západní části země. Kromě toho, že ho můžete znát jako významného producenta kvalitní kávy, možná také víte o archeologickém nalezišti - jednom z největších měst mayské civilizace.

Tuto kávu vypěstovali a vyrobili farmáři sdružení v organizaci Cooperativa Cafetalera Capucas Limitada, která se věnuje podpoře zemědělců, jejich vzdělávání i rozvoji turismu (především ekoturistiky). Družstvo provozuje také restauraci a několik skleníků, chová i včely. Jeho hlavním cílem je umožnit svým členům ekonomický růst a nezávislost. Také díky tomu se některé farmy mohou zaměřit na pěstování organické, certifikované kávy. Produkovat kávu v BIO kvalitě je náročnější a nákladnější, protože bez průmyslově vyráběných postřiků a hnojiv vykazují kávovníky nižší výnosy i odolnost vůči škůdcům.

Možná vás ještě zajímá, jak byla kávová zrnka zbavena kofeinu. Stalo se tak pomocí Swiss Water Proces. Jde o certifikovaný postup, během kterého je káva ponořena do horké vody a extrahovaný kofein je zachytáván ve filtrech s aktivním uhlím. Filtrace je cirkulární a trvá několik hodin. Díky tomu, že molekuly kofeinu jsou poměrně velké, zůstanou ve filtrech, zatímco molekuly aromatických a dalších látek, které se podílejí na unikátní chuti a aroma kávy, filtry procházejí a vracejí se zpět do zrn. Největší výhodou švýcarského způsobu dekofeinizace je, že nepoužívá vůbec žádná chemická rozpouštědla a vodu, která je při ní použita, vrací zpět ke kávovníkům jako závlahu.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
831 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Bez kofeinu neznamená bez chuti nebo bez radosti. Právě naopak! Káva, která byla dekofeinizovaná speciálním švýcarským postupem, je výborná po všech stránkách. Pokud jde o chuť, čekají vás jemná čokoláda, lískové oříšky a milá stopa dřeva, pokud jde o aroma, těšte se na jedinečný, středně intenzivní zážitek. Každý doušek Guatemala HB Swiss Water Decafe zanechá v ústech libou krémovitost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 054 Kč /1000 g 105 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

IRISH CREAM - zrnková káva bezkofeinová
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM - zrnková káva bezkofeinová

Hustý likér z irské whisky a smetany jste jistě ochutnali. Představte si, jaké by bylo nalít si ho lžičku do kávy. Nebo ne, raději to vyzkoušejte. Zrnková káva Irish cream vám poskytne podobný zážitek. Jen bez kofeinu a bez alkoholu. Můžou si ji připravit jak řidiči, tak nespavci. A hlavně ti, kdo mají rádi příjemně aromatizované, kvalitní kávy. Třeba právě vy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
846 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »