+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BRAZÍLIE SANTOS NY2 zrnková káva

Kód: 1
Hodnocení: vynikající, 50 recenzí

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům?

Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 20. 12. 2018
GLS Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 20. 12. 2018 49 Kč
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 20. 12. 2018 ZDARMA
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
PPL Parcelshop Dodáme do 20. 12. 2018 65 Kč
Velká balení:
538 Kč s DPH
292 Kč s DPH
169 Kč s DPH
Malá balení:
90 Kč s DPH
56 Kč s DPH
Mletí:
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Sao Paulo
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300m
Chuť
Chuť:
Čokoláda s ořechy
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Populární druh brazilské kávy charakterizuje velmi nízká kyselost. Příjemné tóny čokolády a oříšků harmonizují přirozené ovocné tóny. Středně plná intenzita bude vyhovovat i těm, kdo si kávu dopřávají několikrát denně.

Protože jde o čistou arabiku, je crema tenká a rovnoměrná.

Původ kávy

Region Sao Paulo, kde se lahodná káva Santos NY2 rodí, leží v jihovýchodní části Brazílie. Kávovníky jsou jednou z hlavních zemědělských plodin, a proto je jejich pěstování, sklízení i zpracování zrn věnována maximální pozornost. Optimální klimatické podmínky spolu s mimořádně zdravými rostlinami kávovníku arabského (Coffea arabica) dávají záruku skvělé produkce s plným tělem a dlouhou dochutí.

Kávovníky jsou až třímetrové keře s okrouhlými tmavě zelenými listy. Původně rostly v pralese, pod ochranou vysokých stromů. Proto se na okraje kávových plantáží vysazují banánovníky nebo vysoká kukuřice – kávovník je totiž citlivý na přílišné osvětlení a silný vítr. Po odkvětu trvá kávovníku vytvoření plodů 6-9 měsíců. Oválné plodnice se podobají třešním, zpočátku jsou žluté, pak červené (ideální ke sklízení) a nakonec zfialoví. Kožovitá slupka ukrývá dvě kávová zrna (semena).

Průměrně je možné z jednoho keře kávovníku sklidit asi kilogram zrnek za rok. Ta se na specializovaných linkách zbavují obalů, a to buď suchým, nebo mokrým způsobem. V případě Santos NY2 byly plody před sušením takzvaně umývány. Nejdřív jsou ve vodě vytříděna nekvalitní zrna – vyzrálé plody klesají na dno, kdežto špatná zrnka plavou na hladině. Protlačením zralých zrn přes drticí plechy jsou odstraněny slupky a dužina.

Následuje velmi přísně kontrolovaná fermentace, která určuje charakter kávy. Sušení probíhá na slunci až do okamžiku, kdy káva obsahuje 12-13 procent vody. Dosušování na 10 % vlhkosti je strojové.

Herbář a účinky kávy

Arabica
Herbář a účinky arabiky

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

24. 3. 2018

Hodnocení: velmi dobrá
Klasika mezi brazilskými arabikami. Hořko čokoládová, velmi příjemně lahodná s tony lískových ořišků. Acidita prakticky nulová. Crema nižší, lesklá. Velmi dobrá káva.

31. 8. 2016

Hodnocení: vynikající
Zaujala mě cena,poté i výborná chuť.Začal jsem pravidelně objednávat,perfektní provedené stránky a rychlost odeslání.Obchod je bomba.

31. 8. 2016

Hodnocení: vynikající
Zaujala mě cena,poté i výborná chuť.Začal jsem pravidelně objednávat,perfektní provedené stránky a rychlost odeslání.Obchod je bomba.

11. 1. 2016

Hodnocení: vynikající
Zkoušela jsem už různé kávy, ale brazilský Santos prostě vede. N2kdy není nad osvědčené věci.

5. 1. 2016

Hodnocení: vynikající
Výborná káva, chutná celé naší rodině. Zásilka dodaná neuvěřitelně rychle, velká spokojenost. Děkujeme.

25. 11. 2015

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, před cca 14 dny mi dorazila zcela v pořádku má objednávka. Opravdu káva vynikající, čaje také, přístup a rychlost skvělá. Určitě se stanu Vašim stálým zákazníkem a kávu už si nikde jinde nekoupím :)..

5. 10. 2015

Hodnocení: vynikající
Káva je senzační, velmi děkuji ,a i příště se o kávu přihlásím na Vaší adrese.

11. 9. 2015

Hodnocení: vynikající
Balík s kávou došel až nečekaně brzy - děkuji, káva je opravdu velmi dobrá, dle recenzí jsem o kvalitě ani nepochyboval. Váš obchod může být vzorem pro ostatní, od A -Z vše klape na jedničku. DOPORUČUJI VÁS!

2. 9. 2015

Hodnocení: vynikající
Chutná klasika, která vždy potěší. V tomto obchodě nakupuji stále, kávy bývají zásadně čerstvé, nestalo se že bych měla důvod být nespokojená z žádného důvodu. Proto obchod často doporučuji mezi kamarády a známými, a pak se dělíme o zkušenosti a chuťové zážitky.

21. 8. 2015

Hodnocení: vynikající
Tento obchod se mi velmi zamlouvá, takovou nabídku káv a čajů jsem zatím nikde neviděl. Doposud jsem zdejších produktů nevyzkoušel mnoho, přesto mám favorita mezi kávami, Brazilii Santos NY2. Kdo ví, možná objevím jinou, a lepší.

20. 8. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Mimořádně dobrá a kvalitní káva. Doporučuji!

18. 8. 2015

Hodnocení: vynikající
Moc dobrá káva, čerstvá a kvalitní. I příště bude moje objednávka směřovat na Vaši adresu. Děkuji.

9. 7. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Děkuji za výbornou kávu, která se stala mou každodenní radostí. A to jsem dřív pila kávu jen výjimečně, například když přišla návštěva. Nechápala jsem, co lidé na kávě vidí. Tuto mi nabídla kamarádka, tehdy jsem pochopila, že jde o to JAKOU kávu piji. Ještě jednou děkuji, a posílám chválu.

30. 6. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Káva je suprová, je harmonické a lahodné chuti.

22. 6. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Káva je výborná, chválím já, manžel i děda s babičkou. Děkuji za bleskové vyřízení objednávky. Určitě se o Vás zmíním známým. Spokojená zákaznice.

5. 6. 2015

Hodnocení: vynikající
Je to poprvé, co jsem si koupila něco přes internet.Kamarádka, která mi dala tento kontakt ví,že miluji kávu a neměla jsem štěstí padnout v obchodech na nějakou, která by mi opravdu chutnala. Každá mi přišla nakyslá, nebo fádní. U vás si připadám jako Alenku v říši divů. O spoustě u vás nabízených káv jsem nikdy ani neslyšela, natož je ochutnala.Mým prvním počinem je káva Brazílie Santos NY2. Jsem ráda, že první objednávka není zklamáním. Káva je opravdu VÝBORNÁ. Doporučuji ji všem. Děkuji a slibuji, že odešlu ještě spoustu dalších objednávek. Kateřina.

2. 6. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, koupila jsem u vás tuto vynikající kávu, kterou jsme s manželem pokřtili nový kávovar. Linoucí se vůně byla skvostná, úplně se nám sbíhaly sliny. S každým dalším šálkem si jsem jistější, kterou si objednám příště. Verča.

26. 5. 2015

Hodnocení: vynikající
Klasika, která nikdy neomrzí, od vás vždy kvalitní, čerstvá a jemně namletá. S manželem si u ní vychutnáváme rána, díky její výborné chuti a bohaté vůni jsou vždy o něco příjemnější. Věrná zákaznice - Laďka.

25. 5. 2015

Hodnocení: vynikající
Perfektní káva i obchod. Nemám co vytknout.

19. 5. 2015

Hodnocení: vynikající
S touto kávou jsou mé dny v důchodu krásnější. Užívám si ji ráno, po obědě, a večer u televize. Víckrát ne, ať to s kofeinem nepřeháním, ale chuť by byla. Už i mé přítelkyně ji ochutnaly, a všem zachutnala také. Takže ode mně má velikou jedničku.

18. 5. 2015

Hodnocení: vynikající
Této kávě skládám hold, je výjimečně dobrá, lahodná a návyková.

6. 5. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Skvostná káva, popíjíme se ženou několikrát denně, nejde se jí přepít. Dík.

5. 5. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Podle množství kladných ohlasů je jasné, že tahle káva nechutná tak hodně jen mně.Není tedy co dodat, alespoň přeji úspěšné podnikání.

25. 2. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Vybrala jsem tuto kávu podle názorů vašich recenzentů, a skutečně je to sázka na jistotu. Takto má dobrá káva chutnat, a děkuji za kvalitní namletí.Jana.

24. 2. 2015

Hodnocení: vynikající
Klasika kterou není co skazit. Je fajn že kávu rovnou namelete, znovu se na vás obrátím.

13. 2. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Protože se ráno těším že si uvařím tuto skvělou kávu, tak mi vstávání už nedělá takový problém.Nemá chybu. Dík.

3. 2. 2015

Hodnocení: vynikající
Děkuji za zaslání kávy v tak krátké době, jsem bohužel velmi nemocná a ještě ji ani neochutnala, ale při přesypávání jsem si všimla že není přepražená a určitě bude výborná.Už se na ni těším. Jana.

29. 1. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Káva mi přišla brzy, je mimořádně chutná,vřele doporučuji. Děkuji.

27. 1. 2015

Hodnocení: vynikající
Káva je naprosto skvělá.

27. 1. 2015

Hodnocení: velmi dobrá
Objednal jsem si poprvé,z toho velikého množství vašich káv to nebylo snadné.má volba ovšem byla dobrá,tato káva je naprosto jedinečná.Doporučím všem.Děkuji.

6. 11. 2014

Hodnocení: vynikající
Z počátku jsem byla skeptická a bála jsem se, jaká bude káva z e-shopu, ale úplně zbytečně! Káva přišla za chviličku a je vážně báječná, vřele doporučuju a držím palce, ať si e-shop udrží kvalitu!

26. 8. 2014

Hodnocení: vynikající
Tuhle kávu objednáváme k nám na prodejnu pro všechny zaměstnance, nemůžou se jí nabažit, doporučujeme!

25. 8. 2014

Hodnocení: vynikající
Tak jsem vyzkoušel asi 5 druhů, mezi nimi i instatní a chutnalo mi, ale tahle je prostě nej, už u ní zůstanu.

18. 7. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Není nad kvalitní kávu. Tedy není nad kvalitní kávu od Vás. Máte ji opravdu dobrou a za super ceny. Doporučila jsem Vás známým, tak čekejte smršť objednávek. Marie

16. 7. 2014

Hodnocení: vynikající
Ráda si pochutnám na dobré kávě a tady v tomto obchodě jsem se s jinou ještě nesetkala. Máte vynikající nejen tyto klasické, ale občas si dopřeju i nějakou ochucenou, protože to je lahůdka. Ať se vám i nadále daří a budu se těšit na další objednávku, kterou si u vás určitě udělám. Veronika

9. 7. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Zdravím, káva je suprová. Každý den se těším až si ji uvařím a vychutnám. Ve vašem obchodě se mi líbí přehledné stránky a jednoduché objednávání. Balíček dorazí vždy brzy a káva je fakt dobrá. Doporučuji všem zkusit vaši kávu i čaje, které jsem už taky měla možnost ochutnat. Erika

3. 6. 2014

Hodnocení: vynikající
Díky za každé nové ráno s vaší kávou. Probere, nakopne a zpříjemní vstávání nejen ve všední den. Doporučiji i ostatním vyzkoušet. Petr

2. 6. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Tak mají předešlí respondenti opravdu pravdu. Kafe je suprové a ceny taky. Budu se k vám vracet asi pravidelně a nejen pro kávu. Kavě zdar a této zvlášť. Jirka

29. 5. 2014

Hodnocení: vynikající
Káva přišla v pořádku v bezvadném uzaviratelném sáčku. Dodání bylo rychlejší, než výběr v tak nepřeberném množství druhů káv. Jsem spokojen a těším se na další obchod s vámi.

17. 3. 2014

Hodnocení: vynikající
Obchod s velkou nabídkou, to je krása pro nás zákazníky, rychlé dodání zboží, pohodlí objednat z domova,kvalitní produkty, přijatelné ceny, ano, jste solidní firma, doporučuji.

10. 3. 2014

Hodnocení: vynikající
Máte skutečně velký výběr káv, s touto kávou jsem spokojen i cenově a dodání zboží překvapivě rychlé.

25. 2. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Ano všichni přede mnou mají pravdu, káva je moc dobrá, vřele doporučuji všem.

19. 2. 2014

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, cena kávy kterou máte v nabídce mi přišla strašně nízká oproti obchodu kde nakupuji, přiznám se, trošku jsem měla obavu, ale naprosto zbytečnou, káva je vynikající a já mám ušetřené peníze, děkuji pěkně, urřtě si u Vás objednám znovu a zkusím i čajíčky.

13. 2. 2014

Hodnocení: vynikající
Jsem nadšená,káva je chutná,voňavá a čerstvá,kdo neochutnal měl by opravdu vyzkoušet.Celá rodina mi dala za pravdu.Moc děkuji za rychlé dodání.

25. 9. 2013

Hodnocení: vynikající
Z kávovaru se linula krásná vůně. Myslím, že tato káva může chutnat díky nízké kyselosti každému.

21. 8. 2013

Hodnocení: vynikající
Káva je výborná.

20. 8. 2013

Hodnocení: vynikající
Káva je moc dobrá.

16. 8. 2013

Hodnocení: vynikající
Káva byla fakt suprová.

16. 8. 2013

Hodnocení: vynikající
Parádní kafe

15. 8. 2013

Hodnocení: vynikající
Kafe bylo super

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Momentálně nedostupné
Velká balení:
782 Kč s DPH
414 Kč s DPH
236 Kč s DPH
Malá balení:
121 Kč s DPH
73 Kč s DPH
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

PERU ANDES zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 20. 12. 2018
Velká balení:
592 Kč s DPH
319 Kč s DPH
184 Kč s DPH
Malá balení:
97 Kč s DPH
60 Kč s DPH
Mletí:

15% SLEVA
KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 20. 12. 2018
Velká balení:
703 Kč s DPH
374 Kč s DPH
214 Kč s DPH
Malá balení:
111 Kč s DPH
68 Kč s DPH
Mletí:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »