+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Čekanková káva se špaldou a brahmi

Kód: 2073

Nejen lahodný, ale i funkční bude nápoj, který si připravíte z čekankové kávy se špaldou a brahmi. Bohatý na přírodní látky, jako jsou antioxidanty a vitaminy, vhodný ke každodennímu popíjení, bez kofeinu… Zkrátka perfektní společník vašich snídaní, svačin i večeří.

Velká balení:
Malá balení:
1 023 Kč /1000 g 102 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Hořko-sladká

Složení

Čekankový kořen, Špalda, Brahmi

Nálev a chuť

Káva z čekanky se špaldou a brahmi nabízí zajímavý chuťový profil. Čekanka přináší lehce hořkou, zemitou chuť, která je podobná tradiční kávě. Špalda dodává jemnou, mírně sladkou a oříškovou příchuť, brahmi přispívá jemnou hořkostí.

Původ

Čekanková káva, často označovaná jako cikorka, byla v minulosti populární náhražkou kávy, zejména během válek a potravinových krizí, kdy byla pravá káva nedostupná nebo příliš drahá.

Čekanka (Cichorium intybus) je rostlina z čeledi hvězdnicovitých, jenž zahrnuje 7 druhů vytrvalých, méně často jednoletých nebo dvouletých bylin s modrými, bílými nebo růžovými květy. Pochází z Evropy, západní a střední Asie a severní Afriky, ale díky člověku se postupně rozšířila na všechny kontinenty​​.

Kromě náhrady kávy se čekanka používá také jako koření a zelenina. Dnes se čekanka pěstuje pro různé účely, včetně produkce kvalitních extraktů určených pro lidi, kteří dávají přednost zdravé výživě. Špalda (Triticum spelta) je druhem rozpadavé pšenice, která byla pěstována již před 8 000 lety Egypťany, Kelty i Germány. V průběhu času ustoupila výnosnější šlechtěné pšenici, ale v současnosti je špalda považována za vhodnější alternativu​​.

Špalda se vyznačuje oříškovou chutí a má široké využití v kuchyni. Kromě špaldové kávy se používá například k přípravě špaldota, což je speciální druh rizota. Pokud jde o cenné látky, obsahuje špalda malé množství vápníku, selenu a vitaminů B1, B6 a E, velké množství sacharidů, je také skvělým zdrojem dietní vlákniny​​. Na rozdíl od běžné pšenice, která je před namletím na mouku zbavena klíčků a obalů, špalda obsahuje více vitaminů a minerálů.

Brahmi (Bacopa monnieri) je významná bylina Ajurvédy, která se vyznačuje malým, plazivým, vytrvalým stonkem s mnoha větvemi a podlouhlými, poměrně silnými listy. Tato bylina obvykle prospívá v přírodních mokřadech, mělké vodě a vlhkých, bahnitých březích. Lidé ji oceňují pro řadu účinných složek, jako jsou alkaloidy (brahmin, narkotin, herpestin), mannitol, hersaponin, bakaposid, kucurbutacin a triterpenoidní saponiny. Brahmi hraje v této čekankové kávě speciální úlohu - podporuje totiž duševní zdraví, koncentraci a paměť, navíc se podílí na normální funkci oběhového systému i žlučníku.

Díky kombinaci všech surovin, tedy čekanky, špaldy a brahmi, připravíte nutričně vyvážený nápoj pozitivně ovlivňující mentální o fyzickou pohodu.

Herbář a blahodárné účinky:

Brahmi
Brahmi

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Čekankovou kávu se špaldou a brahmi zalijte vodou o teplotě 90-100 °C v poměru 2g na 100 ml vody.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 27. 2. 2024

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Hodně kofeinu, hodně hořkosti. Indická robusta je káva pro velké kluky a holky. Oceníte ji v případě dlouhých cest, nudných porad nebo nočních směn. Ale nebojte se, pod štiplavou chutí se rozkrývá hořká čokoláda a crema je přímo ukázková. Použijte robustu jako základ pro espresso. Vhodným poměrem s arabikou získáte velkou dobrotu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
730 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva

Populární odrůdu Bourbon charakterizují malá a pravidelná zrna, nízká acidita a plné tělo. Guatemalská plantážní káva by ve vašem portfoliu oblíbených dobrot neměla chybět. Mimořádně intenzivní, ovocně aromatická a středně pražená – zachutná jako malé ristretto i klasické espresso. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
703 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 27. 2. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »