+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Čekanková káva se špaldou a chagou

Kód: 2072

Tato neopakovatelná směs otevírá dveře k novým zážitkům. Prozkoumejte hloubku a bohatost zemitých chutí, které jsou jemně propleteny akcenty ořechů a vanilky. Užijte si čekanku, která je známa pro podporu střevního traktu, objevte výživové bohatství špaldy. A co chaga? Tato cenná houba je pokladem plným antioxidantů a minerálů. Harmonii těla a mysli podpoříte každým douškem.

Velká balení:
Malá balení:
1 167 Kč /1000 g 117 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Hořko-sladká

Složení

Čekankový kořen, Špalda, Chaga

Nálev a chuť

Čekanková káva se špaldou a chagou má atraktivní chuťový profil. Charakterizuje ho mírně hořký základ čekanky připomínající klasickou kávu, ale s jemnějším, subtilnějším dojmem. Tento základ je obohacen o zemitý a oříškový tón špaldy, což přidává nápoji bohatost a hloubku. Přídavek chagy pak přináší zemité a lehce vanilkové nuance.

Původ

Čekanková káva je nápoj, který se začal vyrábět jako alternativa klasické kávy už v 19. století, a to z pražených kořenů čekanky, které byly namlety a připravovány podobně jako pravá káva. Takto zpracovaný čekankový kořen totiž chutná podobně jako skutečná káva, na rozdíl od ní neobsahuje kofein​​.

V dobách nedostupnosti zrnkové kávy se kávovinový průmysl intenzivně rozvíjel a na trh přicházely různé druhy obilných a čekankových káv s mnoha příměsemi, jako jsou slad, fíky nebo jadérka z hroznů vinné révy​​.

Čekanka, ze které se čekanková káva vyrábí, je všestranná bylinka, velmi rozšířená v našich zeměpisných šířkách. Rostlina s typicky světle modrými květy je známa svými četnými přínosy. Obsahuje zinek, hořčík, mangan, vápník, kyselinu železo-listovou, draslík a také vitaminy A, B6, C, E a K. Čekanka je také zdrojem inulinu, což je typ vlákniny s pozitivním vlivem na trávicí trakt.

Podobně zajímavou a všestranně využitelnou bylinou je špalda (Triticum spelta). Jde o druh rozpadavé pšenice pěstované již před 8 000 lety v Evropě a oblíbené také u Egypťanů, Keltů a Germánů. Její popularita však později upadla ve prospěch šlechtěné pšenice, která vykazovala vyšší výnosy​​. Špalda je považována za nejstarší druh pšenice a v současné době je nejčastěji pěstována v rámci ekologického zemědělství​​.

Z hlediska využití a výživových hodnot je špalda velmi ceněná. V minulosti měla i praktické využití – za špaldové slámy se vyráběly došky na střechy, ze slupek obilných zrn náplně do polštářů. Ve stravě je špalda významná pro obsah sacharidů, bílkovin, minerálů a vitaminů. Navíc je lépe stravitelná než klasická pšenice.

Ještě zmiňme chagu (Inonotus obliquus). Jde o unikátní houbu, která roste převážně na kůře břízovitých stromů v chladných klimatických podmínkách. Vypadá poněkud zvláštně, připomíná hromadu spáleného dřevěného uhlí, uvnitř skrývá oranžovou tkáň. Na rozdíl od mnoha jiných hub nemá chaga typický klobouk nebo třeň. Útvary, které tvoří, mohou někdy dorůstat délky 75 cm a šířky 50 cm. Protože jsou mimořádně tvrdé, je k jejich sklizni obvykle potřeba ostrý nůž nebo sekera.

Chaga je sice nízkokalorická, obsahuje však vlákninu, vitaminy skupiny D a B, minerály jako draslík, vápník, hořčík, rubidium, cesium, měď, selen, železo a zinek. Tyto složky přispívají k oblíbenosti chagy, bývá konzumována ve formě čaje nebo doplňku stravy.

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Čekankovou kávu se špaldou a chagou zalijte vodou o teplotě 90-100 °C v poměru 2g na 100 ml vody.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


Čekanková káva s schizandrou a ginkgo bilobou
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čekanková káva s schizandrou a ginkgo bilobou

Lahodná čekanka, povzbuzující schizandra a posilující ginkgo biloba vytvářejí jedinečný nápoj, který se od kávy liší pouze složením. Kávová alternativa bez kofeinu vyniká praženou, bohatou chutí a celou řadou cenných látek. Vyzkoušejte, jak chutná kvalitní čekanková káva obohacená vzácnými bylinami. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
940 Kč /1000 g 94 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

Čekanková káva se špaldou a reishi
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čekanková káva se špaldou a reishi

Jak chutná kompozice pražené čekanky, výživné špaldy a houby reishi? Na každý pád je velmi podobná kávě. Neobsahuje ovšem kofein, takže si ji můžete dopřát, kdykoli budete chtít. Nápoj je příjemný, hořkosladký, trochu oříškový. A navíc - příznivě podporuje normální činnost srdce a celé oběhové soustavy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 116 Kč /1000 g 112 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

Čekanková káva se špaldou a brahmi
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čekanková káva se špaldou a brahmi

Nejen lahodný, ale i funkční bude nápoj, který si připravíte z čekankové kávy se špaldou a brahmi. Bohatý na přírodní látky, jako jsou antioxidanty a vitaminy, vhodný ke každodennímu popíjení, bez kofeinu… Zkrátka perfektní společník vašich snídaní, svačin i večeří. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 023 Kč /1000 g 102 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »