+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Čekanková káva se špaldou a chagou

Kód: 2072

Tato neopakovatelná směs otevírá dveře k novým zážitkům. Prozkoumejte hloubku a bohatost zemitých chutí, které jsou jemně propleteny akcenty ořechů a vanilky. Užijte si čekanku, která je známa pro podporu střevního traktu, objevte výživové bohatství špaldy. A co chaga? Tato cenná houba je pokladem plným antioxidantů a minerálů. Harmonii těla a mysli podpoříte každým douškem.

Velká balení:
Malá balení:
1 167 Kč /1000 g 117 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Hořko-sladká

Složení

Čekankový kořen, Špalda, Chaga

Nálev a chuť

Čekanková káva se špaldou a chagou má atraktivní chuťový profil. Charakterizuje ho mírně hořký základ čekanky připomínající klasickou kávu, ale s jemnějším, subtilnějším dojmem. Tento základ je obohacen o zemitý a oříškový tón špaldy, což přidává nápoji bohatost a hloubku. Přídavek chagy pak přináší zemité a lehce vanilkové nuance.

Původ

Čekanková káva je nápoj, který se začal vyrábět jako alternativa klasické kávy už v 19. století, a to z pražených kořenů čekanky, které byly namlety a připravovány podobně jako pravá káva. Takto zpracovaný čekankový kořen totiž chutná podobně jako skutečná káva, na rozdíl od ní neobsahuje kofein​​.

V dobách nedostupnosti zrnkové kávy se kávovinový průmysl intenzivně rozvíjel a na trh přicházely různé druhy obilných a čekankových káv s mnoha příměsemi, jako jsou slad, fíky nebo jadérka z hroznů vinné révy​​.

Čekanka, ze které se čekanková káva vyrábí, je všestranná bylinka, velmi rozšířená v našich zeměpisných šířkách. Rostlina s typicky světle modrými květy je známa svými četnými přínosy. Obsahuje zinek, hořčík, mangan, vápník, kyselinu železo-listovou, draslík a také vitaminy A, B6, C, E a K. Čekanka je také zdrojem inulinu, což je typ vlákniny s pozitivním vlivem na trávicí trakt.

Podobně zajímavou a všestranně využitelnou bylinou je špalda (Triticum spelta). Jde o druh rozpadavé pšenice pěstované již před 8 000 lety v Evropě a oblíbené také u Egypťanů, Keltů a Germánů. Její popularita však později upadla ve prospěch šlechtěné pšenice, která vykazovala vyšší výnosy​​. Špalda je považována za nejstarší druh pšenice a v současné době je nejčastěji pěstována v rámci ekologického zemědělství​​.

Z hlediska využití a výživových hodnot je špalda velmi ceněná. V minulosti měla i praktické využití – za špaldové slámy se vyráběly došky na střechy, ze slupek obilných zrn náplně do polštářů. Ve stravě je špalda významná pro obsah sacharidů, bílkovin, minerálů a vitaminů. Navíc je lépe stravitelná než klasická pšenice.

Ještě zmiňme chagu (Inonotus obliquus). Jde o unikátní houbu, která roste převážně na kůře břízovitých stromů v chladných klimatických podmínkách. Vypadá poněkud zvláštně, připomíná hromadu spáleného dřevěného uhlí, uvnitř skrývá oranžovou tkáň. Na rozdíl od mnoha jiných hub nemá chaga typický klobouk nebo třeň. Útvary, které tvoří, mohou někdy dorůstat délky 75 cm a šířky 50 cm. Protože jsou mimořádně tvrdé, je k jejich sklizni obvykle potřeba ostrý nůž nebo sekera.

Chaga je sice nízkokalorická, obsahuje však vlákninu, vitaminy skupiny D a B, minerály jako draslík, vápník, hořčík, rubidium, cesium, měď, selen, železo a zinek. Tyto složky přispívají k oblíbenosti chagy, bývá konzumována ve formě čaje nebo doplňku stravy.

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Čekankovou kávu se špaldou a chagou zalijte vodou o teplotě 90-100 °C v poměru 2g na 100 ml vody.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


Vícezrnná kávovina s pampeliškou
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Vícezrnná kávovina s pampeliškou

Bez kofeinu, s vitaminy a minerálními látkami. Vícezrnná kávovina s pampeliškou obsahuje samé skvělé ingredience. Je namíchána z ječmene, žita, čekanky, pampelišky a pražené cukrové řepy. Když ji zalijete horkou vodou, získáte drink připomínající kávu. Chutná ale trochu jinak – sladkohořce, jemně, přírodně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
792 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

Čekanková káva s reishi a shatavari
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čekanková káva s reishi a shatavari

Čekanková káva s reishi a shatavari je unikátní směsí, která spojuje evropské tradice a asijské znalosti. Nápoj z ní přichystaný chutná sladce a jemně ořechově. Poskytne vám energický start do nového dne, stejně jako chvilku klidu a relaxace. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
968 Kč /1000 g 97 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

Špaldová káva s guaranou a ženšenem
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Špaldová káva s guaranou a ženšenem

Špaldová káva s guaranou a sibiřským ženšenem je nápoj vskutku pozoruhodný. Kombinace všech tří složek nabízí chuťovou vyváženost, celou řadu účinných látek a také stimulující efekt. Pokud hledáte alternativu klasické kávy, otestujte tu špaldovou. Je ideální volbou pro ty, kdo chtějí začít den netradičně, ale zároveň s plnou chutí a energií. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 213 Kč /1000 g 121 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »