+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

El Salvador SHG EP Santa Ana Miravalle H1 - zrnková káva světle pražená

Kód: 2151

Proč vyzkoušet kávu light roast? Protože má bohatý chuťový profil zachovávající původní tóny a aroma kávových zrn. Je jemná, sladší, v případě El Salvador SHG EP Santa Ana Miravalle H1 atraktivně karamelová. Bude fantastická, když ji připravíte na filtru, rozhodně vás nezklame ani z moka konvičky nebo jako svěží, komplexní espresso.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
842 Kč /1000 g 84 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
El Salvador
Odrůda
Odrůda:
Pacas
Region
Region:
Balsamo
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m
Chuť
Chuť:
Karamel
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Světle pražená zrnková káva El Salvador SHG EP Santa Ana Miravalle H1 vás potěší kulatou, nasládlou chutí se zřetelnými tóny karamelu. Je lehká, harmonická, aciditu lze popsat jako střední.

Původ kávy

Ještě než se dostaneme k původu kávy El Salvador SHG EP Santa Ana Miravalle H1, zaměřme se na to, jak jsme ji upražili.

Takzvané ligt roast pražení je speciální způsob, jehož výsledkem jsou zrna světle hnědé barvy a velmi přirozené chuti. Pro skvělý výsledek je zapotřebí vybrat jen kvalitní zelená kávová zrna, pražicí stroj předehřát na správnou teplotu a kávu pražit relativně krátce. Jakmile zrna dosáhnou požadovaného stupně pražení, pražič je rychle ochladí, aby zabránil dalšímu pražení.

Světle pražená káva si uchovává původní chuť i aroma, má mírně vyšší obsah kofeinu a nižší obsah tuků. Je oblíbená mezi milovníky alternativních metod přípravy na filtru, v chemexu nebo aeropresu, díky kterým lépe vyniknou jemné chuťové nuance.

El Salvador je mezi kávomilci známý vysoce kvalitní speciální kávou. Farmáři ji pěstují především v sopečných pohořích, jako jsou Apaneca-Ilamatepec, Alotepec-Metapan a Tecapa-Chinameca. Tyto oblasti se nacházejí v nadmořských výškách 500-2 300 metrů, což kávovníkům poskytuje optimální podmínky. Bohatá sopečná půda je totiž velmi úrodná, takže kávová zrna charakterizuje výrazná, harmonická chuť.

Pro El Salvador jsou typické odrůdy Bourbon, Pacas a Pacamara. Bourbon je známý sladkou a vyváženou chutí s jemnou kyselostí. Pacas, přirozená mutace Bourbonu, nabízí podobné vlastnosti. Pacamara, hybrid Pacas a Maragogipe, je ceněna pro komplexní chutě a větší velikost zrn​. Obecně je salvadorská káva proslavená vyváženým a jemným chuťovým profilem. Typicky zahrnuje čokoládu, karamel, citrusy a tropické ovoce.

Ještě zmiňme, že celá řada kávových farem v Salvadoru se zavazuje k udržitelným zemědělským postupům, používá organické pěstování, techniky stínového pěstování a organický kompost. Produkce kávy je významnou součástí ekonomiky Salvadoru od poloviny 19. století. Navzdory celé řadě výzev, mezi které patřila občanská válka (1979-1992) a epidemie kávové rzi, se průmysl zaměřil na kvalitu místo kvantity. Dnes je salvadorská káva vysoce ceněna na trhu speciálních káv a často získává uznání v soutěžích jako Cup of Excellence​.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva

Z jedné strany Karibik, z druhé Pacifik. Uprostřed Kordillery a sopky… Nikaragua rozhodně nenudí. Stejná je káva, kterou přivážíme ze severu země. V kopcovité oblasti se rodí zrnka s vyváženou kyselostí a vynikajícím aroma. Středoamerická vysokohorská káva disponuje tóny hořké čokolády a pomerančů. Bude vám chutnat! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
808 Kč /1000 g 81 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

Kostarika Fatima Anaerobic Natural - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Kostarika Fatima Anaerobic Natural - Micro Lot

Speciálním způsobem vyrobená, speciální chutí oplývající. Taková je Kostarika Fatima Anaerobic Natural – Micro Lot, která vám zachutná jak na filtru, tak ve french pressu nebo automatickém kávovaru. Díky fermentaci bez přístupu kyslíku se v ní rozvíjejí nádherné tóny meruněk, ananasu, pomerančových květů a mléčné čokolády. Unikátní mikrolot z oblasti, která se kávou proslavila na celém světě, rozhodně stojí za ochutnání. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 013 Kč /1000 g 101 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

Ethiopia Sidamo Grade1 - zrnková káva světle pražená
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Ethiopia Sidamo Grade1 - zrnková káva světle pražená

Světle pražené kávy mají jednu obrovskou přednost – jejich velmi přirozená chuť akcentuje ty tóny, které se v zrnu uložily během dozrávání. V případě arabiky Ethiopia Sidamo Grade1 není pochyb – jde o kávu plnou čokolády! Skutečně bohatá čokoládová chuť se na filtru nebo V60 nádherně rozvine, takže váš malý kávový rituál zahalí celou místnost do vůně skutečného luxusu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
823 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »