+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva

Kód: 10
Hodnocení: vynikající, 16 recenzí

Populární odrůdu Bourbon charakterizují malá a pravidelná zrna, nízká acidita a plné tělo. Guatemalská plantážní káva by ve vašem portfoliu oblíbených dobrot neměla chybět. Mimořádně intenzivní, ovocně aromatická a středně pražená – zachutná jako malé ristretto i klasické espresso.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
704 Kč /1000 g 598 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Antigua Valley San Sebastián
Nadm. výška
Nadm. výška:
1830m
Chuť
Chuť:
Broskev
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Sladká a sametově jemná, vždy čerstvě pražená a ovocně aromatická – taková je Antiqua San Chuan. Snoubí se v ní tóny broskví, švestek a meruněk. Šálek není přehnaně silný, díky nízké kyselosti jde o kávu hladkou a delikátní. Dává o sobě vědět příjemným ovocným dozvukem. Crema je hustá, elastická.

Původ kávy

Káva se v Guatemale pěstuje obvykle ve vyšších nadmořských výškách, často na sopečné půdě. Díky tomu má unikátní chuťové vlastnosti. La Antiqua je oblast v centrální guatemalské vysočině, dnes vyhlášená jako světové dědictví UNESCO. Je obklopena třemi sopkami, jejichž popel bohatý na minerály jednak prospívá zemědělským plodinám jako přírodní hnojivo a také zadržuje v půdě vláhu.
Výroba kávy se v Guatemale začala rozvíjet po roce 1850. Rostliny kávovníků (Coffea arabica), pěstované ve vyšších nadmořských výškách, musí být chráněny před studenými severními větry. Většina plantáží patří menším farmářům, kteří se sdružují v národní asociaci kávy Anacafé. Díky tomu existuje v Guatemale kontrola kvality produkované kávy a také dohled nad pracovními podmínkami zemědělců.
V oblasti Antiqua se bobule kávovníků připomínající třešně sklízejí od ledna do poloviny března, a to téměř nepřetržitě. Na plantáže vyráží sběrači denně, aby sklidili právě zralé plody. Zpracování mokrou metodou znamená, že bobule jsou nasypány do nádrží s vodou, kde se oddělí nekvalitní od kvalitních (klesnou ke dnu). Spolu s vodou procházejí přes drticí plechy, které je zbaví dužiny. Následuje fermentace a sušení. Nakonec jsou kávová zrnka tříděna a balena.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

23. 8.

Hodnocení: dobrá
Dobrá káva, chuť plná ale pro nás ne příliš zajímavá.

31. 8.

Hodnocení: vynikající
Pro mě je jedna z nejlepších káv,Cena odpovídá kvalitě,Pokud nejste si jistí výběrem,stačí zavolat slečně Petře,kdykoliv Vám poradí.Je zlatá.

16. 8.

Hodnocení: vynikající
Musím pochválit tuto kávičku,je opravdu sladoučká a jemná,bohatá na chuťové buňky.Perfektní balení a ta rychlost,druhý den doma.Dokonce byl dotaz,zda jsem byl spokojen,to jsem ještě nezažil u žádného obchodu,Co dodat,přeji jen tak dál spokojené zákazníky.Díky že jste,

31. 8.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, nedávno jsem rozbalila sáček této kávy, a s napětím jsem očekávala, jaká bude. Vlastně jsme ji poprvé ochutnávali spolu s přítelem, a jednoznačně se shodujeme na tom, že jde o kávu kvalitní, jedinečné chuti i vůně, s báječnou pěnou. Takže velká spokojenost - i co se týče dodávky a ceny.

20. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Káva je vynikající, jen co vypiji šálek, už se těším na další. Snad jí máte na skladě dost. Val.

7. 6.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, tak jsem, předevčírem, rozbalil půlkilovku této kávy a očekával jsem, jaká bude. Předně je třeba zjistit, při jakém poměru extrakce ze sebe vydá, kterákoli káva, to nejlepší, co v ní je. A ať jsem experimentoval, jak jsem experimentoval, dostal jsem si, sice, k dobré, očividně kvalitní kávě, ale, jak píše Marie, je jemná. Pro mě až příliš. Počítám, že to bude vynikající volba pro ty, kteří nejsou zvyklí na opravdu velmi silné espresso s vysokou viskozitou. Při předepsaném poměru extrakce 0,23 - což je číslo pro espresso, samozřejmě že to není žádné dogma, byla káva příliš jemná a příliš řídká. Až jsem se dostal někde k číslu 0,35 , tak to stálo za to. Znamená to tedy, použít dvojpáku s dvojmiskou, použít 16g kávy, upěchovat 20 kilogramy, použít vodu 90 stupňů a tlak 9 barů. Do výrazně předehřatých šálků nechat natéct 50 g kávy, přičemž extrakce trvá, v tomto případě nějakých 29 vteřin. Pak je káva výborná. Teče-li rychleji, je kyselá, pokud pomaleji, je víc hořká. Jakoby bylo třeba ji lehce přeextrahovat. Ale dobhrá káva, nicméně moje srdcovka z této pražírny je Djimmah z Etiopie.

21. 5.

Hodnocení: vynikající
V mé spíži má tahle káva své místo již jisté. Netušila jsem, že zrnková káva může být cítit po ovoci, a ještě si zachovat svou charakteristiku. Prostě výborná.

19. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Navždy mám novou lásku v podobě kávy. Tato Guatemala je u mně TOP. Doporučuji ochutnat, věřím že si najde mnoho dalších milovníků.

14. 5.

Hodnocení: vynikající
Výborná káva, jemná a krásně voňavá, byla namletá podle mého přání, a zabalená v praktickém sáčku. Doporučuji těm, kteří si umějí vychutnat kvalitu.

8. 12.

Hodnocení: velmi dobrá
Opravdu specialitka, nikdy jsem nic takového dřív nepil a jsem moc rád, že kávu manželka objednala. Díky!

23. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, káva je vynikající, chutná všem v naší rodině, kdo si dokáží vychutnat kvalitu. Děkuji za ni i za rychlé zaslání a bezproblémový obchod. Sám se v této oblasti pohybuji a tak to dokážu ocenit. Jaroslav

8. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Vynikající káva. Dobře namletá, voňavá a hlavně chutná dokonale. Dělám ji i návštěvám a vždy musím odpovídat na dotazy ohledně původu této kávy. Ráda vás doporučuji dále. Andrea

29. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, do dneška jsem si kupoval běžnou kávu v kamenných obchodech,ale po pročítání vaších stránek jsem neodolal a objednal si právě tuto kávu. Pokud budou i další, tak dobré, jako tato, do běžného obchodu už určitě pro kávu nezavítám. Díky za tak příjemnou zkušenost a těším se na další . Libo

15. 3.

Hodnocení: vynikající
Vyzkoušela má manželka a dostal jsem pochvalu za výběr kávy,proto díky za vaší nabídku a rychlost.S pozdravem Landík

18. 2.

Hodnocení: vynikající
Výborná káva v kvalitním balení. Připravují si z ní silnou kávu, která není kyselá, maximálně mi vyhovuje.

3. 2.

Hodnocení: vynikající
Skvěle chutnající káva. Miluji tuto kávu je jedna z mých oblíbených. Vřele doporučuji těm, co prferují jemnou kávu.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva

Stoprocentní arabika, stoprocentní zážitek! Elegantní Kolumbia Supremo Medelin vám připraví nezapomenutelné setkání s exotickým ovocem a čokoládou. Přestože je silná a aromatická, působí harmonicky až hebce. Exkluzivní a pravidelná kávová zrnka jsou pražena středně, čímž vyniknou delikátní tóny kávy a přitažlivé vůně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
743 Kč /1000 g 74 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
818 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »